Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

darken

New member
Ostatnio zauważyłem ciekawą rzecz.

Posiadam model 46 calowy c650 i ostatnio testowałem 2 odtwarzacze blu-ray samsunga c6500 i c5500 z tym telewizorem.
Co mnie zaciekawiło to fakt różnicy w jakości obrazu po odpaleniu Internet TV w obu urządzeniach - tj. TV i bluray (oba oferują identyczny interfejs internet TV) - mowa zarówno o całym menu Internet TV jak i treści w nim zawartych (ikony, czcionki itd.). Istnieje spora różnica w kolorach i dosyć spora różnica w ostrości wyświetlanych czcionek na ekranie. Ma się wrażenie jakby internet TV wbudowany w telewizor wyświetlał menu i treści w niższej jakości - takiej bardziej "zmiękczonej", nieco rozmytej. Przełączając się szybko klawiszem na pilocie Blu-raya na Internet TV zawarty w odtwarzaczu widać znaczną poprawę jakości obrazu - czcionki są bardziej ostre (zarówno w samym menu Internet TV jak i każdej aplikacji np. ipla) a kalory dużo bardziej soczyste.

Ciekawe z czego to wynika - rozumiem że obraz z Blu-raya idzie do TV po HDMI i to powoduje bardzo dobrą jakość wyświetlania obrazu - tylko dlaczego takiej jakości nie da się osiągnąć wyświetlając Internet TV bezpośrednio z pamięci telewizora - w czym problem?

Czy ktoś też to zauważył?

PS Czy ktoś ma jakieś wieści o TVN Player - koniec roku już blisko a Playera jak nie było tak nie ma...:(

Witam
według mnie różnica wynika z faktu iz bluray skaluje obraz w górę na złączu hdmi i stąd różnica w wyświetlanym obrazie. Bo na wejsciu LAN w tv i bluray sygnał jest tej samej jakości.
Dla sprawdzenia można podlączyć blu raya nie po hdmi a po jakimś najgorszy dostępnym złączu (żólty cinch) i wtedy porównaj.
 

cobra1985

New member
Odłącz net, i sprawdź, jak to nie pomoże naciśnij EXIT na pilocie na 20s TV wróci do ustawień fabrycznych.
Ale chodzi ze majac nawet net odlaczony to ww ustawieniach na pilocie nie mozna przejrzec ustawien a tak bylo mozna wchodzi internet i ine fukcje w prawo i w llewo nic tak jak by pilot sie zablokowal ale tak tylko jest z ta opcja internet tv pilot dziala na 100% pomocy!!!!!
 

amor_priv

New member
jestem zainteresowany kupnego 40c650, ale trudno go dostać (poznań) :(, chciałbym jednak podpytać o modele c750 (3d) i c550. czy są jakieś zasadnicze różnice? poza tradycyjnym odbiorem sd i hd (cyfra) zależy mi na poprawnym oglądaniu .mkv z napisami po dlna i przepuszczeniu po wyjściu optycznym dts i ac3 na amlituner. bede wdzieczny za jakiąś podpowiedz.

C550 jest znacznie okrojony w stosunku do C650. ) Na przykład o ile się nie mylę, nie odtwarza MKV, itp.
C750 to już wyższa półka. Od C650 różni się przede wszystkim tym, że jest 3D, i 200Hz (C650 jest 100Hz).
 

Razio1

New member
Dzwoniłem na infolinię wczoraj, to konsultant powiedział, że rzeczywiście miał być do końca roku, ale uprzedził, że nie ma informacji nt. usunięcia tej aplikacji z planu wydania jej na serię C..
 

amor_priv

New member
Ja ostatnio pisałem maila do Samsunga z pytaniem, kiedy pojawi sie TVNPlayer w serii C. Zadałem bardzo konkretne pytanie, i dostałem bardzo konretną odpowiedź:

"Obecnie nowe Widgety dostępne są w telewizorach w serii D. Dla modeli telewizorów z serii C, które posiadają dostęp do Internetu, są plany wprowadzenia nowych Widgetów. "

Samsung powinien dostać nagrodę nobla za precyzję odpowiedzi. A ja myślałem, że tylko w telewizji można usłyszeć bełkot bez ładu i składu.
 

zbyszko C650

New member
Żale ...

Mi brakuje dobrze działającej wersji Picasy, pokazują się tylko miniatury zdjęć.
O TVNPlayer nie będe już wspominał.
Chyba na osłodę dali " TELEMAGAZYN "
Pozdrawiam w Nowym Roku.
 

Attachments

  • male2.jpg
    male2.jpg
    31,4 KB · Wyś: 1126
  • male3.jpg
    male3.jpg
    31,1 KB · Wyś: 1132
Ostatnia edycja:

maciejwl

New member
... "Obecnie nowe Widgety dostępne są w telewizorach w serii D. Dla modeli telewizorów z serii C, które posiadają dostęp do Internetu, są plany wprowadzenia nowych Widgetów. "
Samsung powinien dostać nagrodę nobla za precyzję odpowiedzi. A ja myślałem, że tylko w telewizji można usłyszeć bełkot bez ładu i składu.

NOBEL JAK nic - ja podobną odpowiedź dostałem :/ "Na obecna chwilę widget tvn player jest dostępny w telewizorach z serii ,,D,,. Z przykrością informuję, iż prace w celu dodania danego widgetu do telewizorów z serii ,,C,, zostały przedłużone - widget tvn player pojawi się w telewizorach z serii ,,C,,. Na obecną chwilę jednak nie posiadamy informacji jak długo dane prace będą trwały."

Chociaż jeden konkret jest - że się pojawi w serii C! Bo się bałem, że zrezygnują z tego projektu. Na marginesie jak by kogoś interesowało (bo mnie akurat tak), do PS3 trwają końcowe testy TVN Playera, lecz również nie ma daty wprowadzenia - tylko info, że wkrótce :) SONY również o nobla się chyba stara!
 

deywies

New member
Bez reklam
Podobnie jest w Panasonicu. Niby na dniach mnieli udostepnic i lipa.

odp. od samego tvnplayer w sprawie serii C

Witam,
Dziękujemy za kontakt. Niestety dokładna data udostępnienia aplikacji nie jest jeszcze znana, pracujemy jednak nad tym, żeby udostępnić ją w najbliższych dniach. Prosimy o cierpliwość.

Hmmmmm
 

vanzan

New member
Niewiem co się dzieje z moim C650 ale dzisiaj nagle przestały działać wszystkie porty HDMI, inne działają, component, usb, euro są ok. Miał ktoś już taki problem?
 
Do góry