Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

endless200

New member
Witam, wybrałem samsunga LE37C650.Telewizor już kupiłem jakiś czas temu i moim zdaniem był to bardzo dobry wybór, ale mam dwa pytania. Jakie ustawienia obrazu Wam najbardziej odpowiadają oraz a jaki tryb Motion Plus najlepiej pasuje do oglądania filmów z BR? Z góry dzięki za odpowiedz.
 

krzychoq

New member
Witam, wybrałem samsunga LE37C650.Telewizor już kupiłem jakiś czas temu i moim zdaniem był to bardzo dobry wybór, ale mam dwa pytania. Jakie ustawienia obrazu Wam najbardziej odpowiadają oraz a jaki tryb Motion Plus najlepiej pasuje do oglądania filmów z BR? Z góry dzięki za odpowiedz.

Do filmów montion plus wyraźny a do sportu,filmów animowanych i przyrodniczych standardowy.

Moje ustawienia TV gdzieś jak czytałem test telewizora znalazłem. Wykonane przez profesjonalistów i dla mnie jakość obrazu jak w kinie.
Picture Mode: MOVIE
Backlight: 14 dzień 3-4 noc najlepiej włączyć sobie tryb eco na min 3
Contrast: 94
Brightness: 44
Sharpness: 0 for HD content, 30 for SD
Colour: 50
Tint: Neutral (50/50)
Advanced:
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Shadow Detail: 0
Gamma: +1
Colour Space: Custom (see settings below)
Flesh Tone: 0
Edge Enhancer: Off
CMS Settings (R / G / B):
Red: 50 0 0
Green: 25 55 0
Blue: 0 14 71
Yellow: 52 52 0
Cyan: 24 52 54
Magenta: 43 9 55
White Balance:
Offset (R,G,B): 28, 25, 24
Gain (R,G,B): 19, 26, 24
10p White Balance: ON
Interval 1 (R,G,B): 2 0 0
2: 0 0 -1
3: 0 0 -1
4: -1 0 -1
5: 0 0 0
6: 1 0 0
7: 0 0 -1
8: 0 1 -2
9: 0 2 -2
10: 0 2 -3
Picture Options screen:
Colour Tone: Warm1
Aspect Ratio: Screen Fit for 1080i/1080p, according to source otherwise
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI Black Level: depends on source, “Low” for video devices
Film Mode: Auto 1 or Auto 2 depending on content
 

krzychoq

New member
Co to za opcje, u mnie w menu nie potrafię ich znaleść?

BALANS BIELI:
przestrzeń (C,Z,N): 28, 25, 24
wzmocnienie(C,Z,N): 19, 26, 24
BALANS BIELI 10p:Włączone
Odstęp 1 : 2 0 0
odstęp 2: 0 0 -1
3: 0 0 -1
4: -1 0 -1
5: 0 0 0
6: 1 0 0
7: 0 0 -1
8: 0 1 -2
9: 0 2 -2
10: 0 2 -3

teraz powinno być wszystko jasne
 

fazy2

New member
tak jak kolega mówi na pewno jest w zaawansowanych przeczytaj linijka po linijce i z pewnością się odnajdzie :eek:k:
Balans bieli 10p mam wł.
Potem odstęp na 1, a poza tym kolejnych wartości nie mam>2 0 0<
a kolejne punkty do 10 ego u mnie nigdzie nie występują.

Pod regulacją odstępu mam suwaki:
czerwony
zielony
niebieski
i zeruj

Następna opcja, eo kolor skóry.
 

gresiu

New member
Witam,
Od kilku dni mam dziwny problem. Co jakiś czas oglądając TV zawiesza sie, przycina dzwięk na 1-3 sekundy, niezależnie od źródła obrazu. Czy to oznaka "psucia" się telewizora czy być może tylko kwestia ustawień ?
 

webpiotr

New member
jakość obrazu przy internet tv

Ostatnio zauważyłem ciekawą rzecz.

Posiadam model 46 calowy c650 i ostatnio testowałem 2 odtwarzacze blu-ray samsunga c6500 i c5500 z tym telewizorem.
Co mnie zaciekawiło to fakt różnicy w jakości obrazu po odpaleniu Internet TV w obu urządzeniach - tj. TV i bluray (oba oferują identyczny interfejs internet TV) - mowa zarówno o całym menu Internet TV jak i treści w nim zawartych (ikony, czcionki itd.). Istnieje spora różnica w kolorach i dosyć spora różnica w ostrości wyświetlanych czcionek na ekranie. Ma się wrażenie jakby internet TV wbudowany w telewizor wyświetlał menu i treści w niższej jakości - takiej bardziej "zmiękczonej", nieco rozmytej. Przełączając się szybko klawiszem na pilocie Blu-raya na Internet TV zawarty w odtwarzaczu widać znaczną poprawę jakości obrazu - czcionki są bardziej ostre (zarówno w samym menu Internet TV jak i każdej aplikacji np. ipla) a kalory dużo bardziej soczyste.

Ciekawe z czego to wynika - rozumiem że obraz z Blu-raya idzie do TV po HDMI i to powoduje bardzo dobrą jakość wyświetlania obrazu - tylko dlaczego takiej jakości nie da się osiągnąć wyświetlając Internet TV bezpośrednio z pamięci telewizora - w czym problem?

Czy ktoś też to zauważył?

PS Czy ktoś ma jakieś wieści o TVN Player - koniec roku już blisko a Playera jak nie było tak nie ma...:(
 

bomba333

New member
zauważyłem to samo. Widgety w Internet@TV w moim BluRay z kina domowego c6930w są bardziej ostre niz bezpośrednio w TV.

Ponadto nadal nie mam:
- IPLEX
- Vtuner
- TVNPlayer
 

cobra1985

New member
mam problem z telewizorem samsung le32c650 zablokowaly sie ustawienia internet tv i nic zrobic nie moge w sesnie ustawienia internetu nie mozna wejsc ani nic odpalic
 

darek2000

New member
jestem zainteresowany kupnego 40c650, ale trudno go dostać (poznań) :(, chciałbym jednak podpytać o modele c750 (3d) i c550. czy są jakieś zasadnicze różnice? poza tradycyjnym odbiorem sd i hd (cyfra) zależy mi na poprawnym oglądaniu .mkv z napisami po dlna i przepuszczeniu po wyjściu optycznym dts i ac3 na amlituner. bede wdzieczny za jakiąś podpowiedz.
 
Do góry