Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

piteron

Active member
Bez reklam
hmmmm,czy ja wiem ,juz go nawet nazywałem a1,a2,a3,plus rozszerzenie,i nic,a wiem na 100% ze przed aktualizacje oglądałem pierwsze parę docinków z sezonu,a po aktualizacji nawet te które juz oglądałem nie sa odtwarzane
ale dziekuje za sugestię
serial to "Kompania Braci 720p mkv"
 

piteron

Active member
Bez reklam
ja nawet juz napisałem do supportu samsunga
odpowiedz jaka dostałem była zgodna z tym co myślałem ze uzyskam
tak z pamięci meila usunąłem
"pliki mkv nie są plikami o stałym i powtarzalnym kodowaniu,więc każdy z nich może być traktowany inaczej przez TV ale również przez odtwarzacze BR"
wiec kaplica
 

Wigash

New member
no ja kiedys gadalem z gosciem z samsunga i on raczej niesmialo stwierdzil ze aktualizacje to tylko latanie bledow - typu zla czcionka lub break w wersji litewskiej.
Na zdrowy rozum to gdyby mieli cos dodac w aktualizacji, np obsluge 3D albo jakies inne rzeczy to piali by o tym na cala siec
 

sajdorek

New member
W ramach wyjaśnień do mkv

Zgadzam się z tym co piszą Ci od Sam-Sunga o formatach mkv, każdy plik jest inny pomimo że został zripowany kodekiem wideo, z którym tv nie powinien miec problemów ale do czego zmierzam. Testowałem to chociaż sam nie posaidam tv niewiem o co biega dokladnie ale dam wam jakiś punkt wyjścia są takie programy do ingerencji w pliki o roz mkv np mkvtool (wyciągają pliki dzwiękowe, można dorzucić tekst do pliku choć często gęsto to niedziała ale czasem zmiana nazwy tego pliku w tym programie odlagowanie ścieżki dzwiękowej usunięcie wmixowanych napisów ) i ponowne przekonwertowanie sprawia że film zaskakuje (przypakek z życia:)) Więc pokombinujcię a nie wgrywajcie nowe softy bo nie tedy droga No ale jak ktośniewie co robić to się nie dziwie :) Pozdrawiam userów Sama ps Sam noszę się z zamiarem kupna tego modelu bo LED ów nie preferuje
 

grzewoj

New member
no ja kiedys gadalem z gosciem z samsunga i on raczej niesmialo stwierdzil ze aktualizacje to tylko latanie bledow - typu zla czcionka lub break w wersji litewskiej.
Na zdrowy rozum to gdyby mieli cos dodac w aktualizacji, np obsluge 3D albo jakies inne rzeczy to piali by o tym na cala siec

Nikt nie doda obsługi 3D w TV który go wcześniej nie miał, nawet gdyby to było fizycznie możliwe bo to się po prostu nie opłaca (dlatego właśnie nie ma dołożonej obsługi nagrywania na USB mimo iż TV to umożliwia). Aktualizacje oprogramowania są do usuwania drobnych błędów, lub dodania pomniejszych funkcjonalności (np. Yahoo w nowszych wersjach, potwierdzono też drobne poprawki w obsłudze flasha 8, na NET playerze w starszej wersji firmware nie działały niektóre aplikacje flash 8). Oczywiście zgadzam się z tym, że jeśli wszystko śmiga to nie ma sensu wgrywać, jednakże jeśli ktoś posiada info na temat jakiejś poważniejszej poprawki to mimo wszystko wolałbym wiedzieć czy nie usprawni to lub nie przyspieszy obsługi TV
 

grzewoj

New member
grzewoj ja mam wersję softu z marca ub roku, działa mi net, śmigają wszystkie filmy łącznie z przerabianymi m2ts. Stwierdzam to samo co Wigash - nie warto zmieniać softu dopóki nie ma w nim czegoś na prawdę istotnego a nie np prawidlowe wyświetlanie jakiegoś napisu na Litwie ;)

Ja mam soft 3001 i też mi wszystko działa, przyznam się szczerze że nie aktualizowałem do nowszego bo pojawiły się wypowiedzi o błędach, wcześniej też zawsze ostrożnie podchodziłem do tego, dlatego właśnie pytam czy ktoś wgrywał ten 3007 bo nie chcę eksperymentować :)
 

adiAdrianadi

New member
Mam Bardzo trudne pytanie mianowicie granie na xboxie 360 w GAME MODE i dźwiękiem . Mianowicie po zamianie na ten tryb samsung sam sobie bez mojego pozwolenia zmienia dźwięk z manualnego na "FILM" który jest zdecydowanie za ostry i kompletnie bez efektu basu (przy manualu wyciągłem co się tylko dało). PROSZĘ o pomoc jaka kolwiek zmiana manualna z tego okropnego trybu dzwięku "FILM" by mnie ratowała od ogłuchnięcia piskliwego dźwięku.
 

Wigash

New member
Mam Bardzo trudne pytanie mianowicie granie na xboxie 360 w GAME MODE i dźwiękiem . Mianowicie po zamianie na ten tryb samsung sam sobie bez mojego pozwolenia zmienia dźwięk z manualnego na "FILM" który jest zdecydowanie za ostry i kompletnie bez efektu basu (przy manualu wyciągłem co się tylko dało). PROSZĘ o pomoc jaka kolwiek zmiana manualna z tego okropnego trybu dzwięku "FILM" by mnie ratowała od ogłuchnięcia piskliwego dźwięku.
jak bym czytał tekst tłumaczony google translator na język polski czyli... nieudolnie :(

a co daje ten game mode mianowicie? Może go po prostu nie włączaj, tylko wyłącz motion plus.
 

adiAdrianadi

New member
Motion plus niestety niewiele daje a ja jako gracz typowo strzelankowy odczuwam różnice wiec to odpada jakieś inne propozycje co do zmiany tonacji dźwięku w "GAME MODE" ?
 

gabmax

New member
wyświetlana rozdzielczość

mam do tego telewizora podłączony dekoder ADB 2850 kablem hdmi i na telewizorze jest wyświetlana rozdzielczość 1920x1080(25/274Mhz)z przeplotem-taką informację podaje dekoder.
Natomiast telewizor daje info:1920x1080i@50Hz.i w związku z tym pytanie,czy tak ma być,czy jest to optymalna rozdzielczość?Nadmienię jeszcze że Motion mam wyłączony.
 

odjazdowicz

New member
Mam problem z minimalnym brakiem synchronizacji między obrazem i dźwiękiem oraz czasami lekkim "klatkowaniem" obrazu (zauważalne na polskich serialach przy szybkich ruchach aktorów). Ściągam DVB-T z Łosic k. Siedlec, do nadajnika mam ok. 20 km. Stara antena kierunkowa znajduje się na 4 piętrze bloku (idealna widoczność na nadajnik). Siła sygnału wynosi 93, zakłóceń 0. Wie ktoś może co może być przyczyną ww. problemu? może to być spowodowane starą anteną? Wymiana na np. Antena telewizyjna DIPOL 16/21-69 ze wzmacniaczem LNA-177
mogłaby pomóc?
P.S. Czy mógłby ktoś podrzucić najlepszą uniwersalną konfigurację ustawień jak dla przeciętnego Andrzeja? mam 46' na matrycy SQ02. Może być PW na odjazdowicz@wp.pl
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

deywies

New member
Bez reklam
mam do tego telewizora podłączony dekoder ADB 2850 kablem hdmi i na telewizorze jest wyświetlana rozdzielczość 1920x1080(25/274Mhz)z przeplotem-taką informację podaje dekoder.
Natomiast telewizor daje info:1920x1080i@50Hz.i w związku z tym pytanie,czy tak ma być,czy jest to optymalna rozdzielczość?Nadmienię jeszcze że Motion mam wyłączony.

przeciez to samo podaje i dekoder i tv (inaczej tylko zapisane). Nic już więcej nie wyciągniesz
 

juzeg76

Member
niedociągnięcia 40C650

Po drugie niezależnie od wersji matryca koszmarnie podświetlona.
Widoczne gołym okiem pionowe pasy jaśniejsze i ciemniejsze na ekranie, najbardziej rzucają się jak oglądamy mecz i jest ruch kamery.
...

mam dokladnie to samo , jestem zalamany tym odbiornikiem zero komfortu ogladania meczow , telewizor byl zabrany do serwisu ale oni twierdza ze nic nie widza i ze TV spelnia parametry producenta co jest wg. mnie wielka bzdura ( bo takiej wady to ja w ogole na lcd jeszcze zadnym nie widzialem ) kamera stoi obraz swietny - ruch kamery w poziomie przebicia i pasy pionowe jasniejsze na polowie ekranu . Pracownicy Infolini Samsunga nie sa w stanie pomoc gdyz traktuja serwis jako wyrocznie .Prosilem o serwis w domu i tu 0 reakcji i dalej swoje ze serwis stwierdzil ze TV jest sprawny .
I Teraz moje pytanie ma ktos z Was moze jakis namiar do konkretnej osoby odpowiedzialnej za serwisy SAMSUNGA lub kogokolwiek moze namiar na jakiegos przedstawiciela handlowego , ktory bylby w stanie pomoc bo zdaje sobie sprawe , ze to nie wada tv ale wada poszczegolnych egzemplarzy , pewno jakas niedorobka matrycy ...
 
Ostatnia edycja:

tarinQ

New member
Witam, mozecie mi podac sprawdzony (tani adapter WIFI) lub jakis AP
Generlanie co lepsze bedzie podpiac adapter do sub czy kabel eth do AP i dalej wifi???
 

krzychoq

New member
Mam problem z minimalnym brakiem synchronizacji między obrazem i dźwiękiem oraz czasami lekkim "klatkowaniem" obrazu (zauważalne na polskich serialach przy szybkich ruchach aktorów). Ściągam DVB-T z Łosic k. Siedlec, do nadajnika mam ok. 20 km. Stara antena kierunkowa znajduje się na 4 piętrze bloku (idealna widoczność na nadajnik). Siła sygnału wynosi 93, zakłóceń 0. Wie ktoś może co może być przyczyną ww. problemu? może to być spowodowane starą anteną? Wymiana na np. Antena telewizyjna DIPOL 16/21-69 ze wzmacniaczem LNA-177
mogłaby pomóc?
P.S. Czy mógłby ktoś podrzucić najlepszą uniwersalną konfigurację ustawień jak dla przeciętnego Andrzeja? mam 46' na matrycy SQ02. Może być PW na odjazdowicz@wp.pl
Pozdrawiam

ja mam 30 km od tego odbiornika i zero problemów siła sygnału 100 też mam starą antenę kierunkową co ma już z 23 lat. Może coś nie tak z montion plus
 
Do góry