Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

rusek1

New member
Witam serdecznie.Mój 1.post.
Oglądałem dziś w sklepie (Irlandia) KS7000 49'' za 950€.Obraz dla mnie super(mogłem podłączyć swojego pena).Przeczytałem część tego wątku i mam obawy co do tej odklejającej obudowy gdyz tv będzie stał blisko kominka.Spytałem srzedawce czy mają z tym problem odpowiedział że nie.Przyznał że były problemy z 60'' na początku.Sprawdziłem 3 sztuki w sklepie i obudowa była ok.

Czy to możliwe że na wyspy trafiły ''bezproblematyczne'' obudowy?Samsung udziela 5 letniej gwarancji na terenie Irlandii ale nie dopytałem co pokrywa.
W podobnej cenie mieli Sony KD49XD8305BU ale nie miałem czsu go sprawdzić.
Mam pytanie do właścicieli 49''.W jakiej odległośi od krawędzi ekranu są nóżki?Wiem że ekran ma szerokość 108.9cm ale nie jest podane na stronie jak są nózki rozstawione.Nie sprawdziłem w sklepie i nie wiem czy nie będę potrzebował nowej szafki pod tv.
 

Aerofan

Member
No o tym to ja dobrze wiem :) Chodziło mi o to, czy są filmy w uhd z dźwiękiem w dd 5.1 lub dts 5.1 czy tylko w tym dolby true hd atmos :p

No zaraz, a jak chcesz te filmy UHD odtwarzać na TV. Z pendriva ? :D Nawet jeśli, choć pewnie kilkadziesiąt GB taki plik będzie zajmował, to możesz sobie wymuksować ścieżkę audio, przekonwertować na 5.1 i zmuksować z powrotem. Ścieżki video nie trzeba ruszać, więc cała operacja nie będzie czasochłonna.
 

Aerofan

Member
Tak teraz sprawdziłem, bez problemu można to w sumie zrobić w niemal każdym konwerterze video. Nie ruszając ścieżki Video konwertujesz Audio na DTS i gitara.
 

morlinek92

New member
Orientujecie się czy przez DLNA (Twonky v7.2) uzyskam obraz 4K z HDR i DTS-HD/TrueHD?

Może ktoś sprawdzić czy na dekoderze UPC Horizon i połączeniu z tym TV w 1920x1080, odświeżanie 60Hz (opcja Rozdzielczość TV) też ma mini ścięcia obrazu?
W trybie 1080p, który ma odświeżanie 50Hz, problemu nie ma.
 

Aerofan

Member
Może ktoś sprawdzić czy na dekoderze UPC Horizon i połączeniu z tym TV w 1920x1080, odświeżanie 60Hz (opcja Rozdzielczość TV) też ma mini ścięcia obrazu?
W trybie 1080p, który ma odświeżanie 50Hz, problemu nie ma.

Męczysz kota z tymi 60 hercami. Widocznie taki daje sygnał ten dekoder bez Vsync i nic już z tym nie zrobisz. Inne dekodery dają 50Hz bez możliwości wyboru i żyć trzeba.
 

Maniek32

New member
Mam pytanie do właścicieli 49''.W jakiej odległośi od krawędzi ekranu są nóżki?Wiem że ekran ma szerokość 108.9cm ale nie jest podane na stronie jak są nózki rozstawione.Nie sprawdziłem w sklepie i nie wiem czy nie będę potrzebował nowej szafki pod tv.

Nóżki mają rozstaw 99 cm także stolik na 110 jest w sam raz.
 

lukspeed

New member
Witam
podpiąłem kabel satelitarny pod one conect (55KS7000) ale w TV nic nie wykrywa sygnału sat? nie mogę wybrać żadnej opcji. Cos może być przeszkoda np. disecq?
 

pablov7

Member
Wlaczylem sobie uncharted 4 na ps pro i bylo czy wlaczyc tryb hdr i rzekomo sie wlaczyl ale w ustawieniach tv nadal widnieke tryb dynamiczny na którym gram..

Edit. Jako zrodlo obrazu pokazuje telewizor UHD i HDR jednak. Czyli ta opcja w menu ustawień tv do czego sluzy?
Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Kolego na temat PS4 PRO i Uncharted 4 przerabiałem kilka stron. Po prostu HDR w tej grze jest spieprzony i tyle, w trybie gry jak i w trybie HDR (w grze trzeba zmienić) jest gorsza grafika czyli mniej detali a kolory jaśniejsze a raczej wyblakłe. Ja gram bez żadnego trybu ani trybu gry i obraz jest mega ostry i kolory super.
Na tych stronach było o tym głośno => http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...6r-wszystko-na-ten-temat-113.html#post1318034
Swoją drogą kupie ponownie The last of Us i ewentualnie Infamous first light i sprawdzę jak tam to będzie wyglądać.
 

pablov7

Member
A co do tłustych plam to nadal nie wiem czym to zmyć, próbowałem to zmyć płynem E5 z rtv euro agd i nic to nie dało. Ściereczki niebieską namoczyłem delikatnie wodą a potem drugą taką samą suchą i nic to nie dało.
Plamy powstały wcześniej jak wziąłem ścierkę i była czymś tłustym nasiąknięta z kuchni.
Ktoś pisał wcześniej o płynie W5 z lidla ale który to jest bo kilka rodzajów jest, najlepiej zdjęcie proszę wysłać.
Tak u mnie te plamy wyglądają w linkach niżej, przy normalnym oglądaniu ich nie widać ale człowieka strasznie wkurzają!
http://mariuszn.com/tmp/15/153344_20170127_152805.jpg
http://mariuszn.com/tmp/15/153412_20170127_153207.jpg

Proszę o radę czy ktoś miał takie same plamy i sobie z tym poradził.
 

Aerofan

Member
Kolego na temat PS4 PRO i Uncharted 4 przerabiałem kilka stron. Po prostu HDR w tej grze jest spieprzony i tyle, w trybie gry jak i w trybie HDR (w grze trzeba zmienić) jest gorsza grafika czyli mniej detali a kolory jaśniejsze a raczej wyblakłe. Ja gram bez żadnego trybu ani trybu gry i obraz jest mega ostry i kolory super.
Na tych stronach było o tym głośno => http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...6r-wszystko-na-ten-temat-113.html#post1318034
Swoją drogą kupie ponownie The last of Us i ewentualnie Infamous first light i sprawdzę jak tam to będzie wyglądać.

Zła ustawienia, złe ustawienia. W Last of Us działa dobrze, to i w Uncharted musi. Po prostu musisz mieć tryb Gra (w innym będzie za duży lag, zwłaszcza w HDR) a telewizor przy podaniu sygnału z konsoli HDR sam się przełączy. Tryb HDR+ to jest programowa EMULACJA HDR, nie należy go używać jeśli HDR już jest podany natywnie.
 

Aerofan

Member
A co do tłustych plam to nadal nie wiem czym to zmyć, próbowałem to zmyć płynem E5 z rtv euro agd i nic to nie dało.

Już pisałem u mnie tłuste plamy zeszły tym:

8b9372d27eb9fb644a48e25bbabad8b2.jpg
 

pablov7

Member
Zła ustawienia, złe ustawienia. W Last of Us działa dobrze, to i w Uncharted musi. Po prostu musisz mieć tryb Gra (w innym będzie za duży lag, zwłaszcza w HDR) a telewizor przy podaniu sygnału z konsoli HDR sam się przełączy. Tryb HDR+ to jest programowa EMULACJA HDR, nie należy go używać jeśli HDR już jest podany natywnie.

Kolego napisałeś musi więc nie sprawdzałeś dokładnie tej gry, jest temat w sieci, że właśnie ten tytuł nie bangla jak trzeba.
W samym trybie gry jak włączysz to już widać mniej detali, wystarczy zawiesić się nathanem na skalę i spojrzeć na szczegóły. Wszystkie ustawienia były testowane, RGB na automatyczny, na full i zawsze jest to samo. Sprawdzone u 3 osób w tym u sąsiada który również posiada KS8000.
HDR+ to nawet nie ruszam ;)
Kolega wyżej: dzięki kupie ten płyn i sprawdzę..
 

Aerofan

Member
To ten sam kolega pisał :)

Sprawdzę ten HDR, bo szczerze mówiąc nie zauważyłem żadnego niepożądanego wyświetlania podczas grania w HDR, no ale U4 nie mam chwilowo ...
 

pablov7

Member
Zrobiłem teraz kilka zdjęć z porównania.
Wszystko ustawione jak trzeba UHDMI Color na on, ustawienia ps4 pro na automatyczne czyli rozdzielczość i wyjście funkcji Deep color a a zakres RGB powinien być na pełnym z tego co wyczytałem na zagranicznych forach ale też sprawdzałem na automatycznym.
Niżej zdjęcie na standardzie czyli moje ustawienia tv i wyłączony tryb gry jak i wyłączony hdr w ustawieniach w U4. Zwróćcie uwagę na kolory i detale na skale.
http://mariuszn.com/tmp/17/172150_20170127_171600.jpg

Niżej zdjęcie z włączonym HDR w U4 i włączonym trybem gry w KS8000.
http://mariuszn.com/tmp/17/172502_20170127_171327.jpg

Co było jeszcze poruszane swego czasu, że w momencie gdy są powłączane wszystkie opcje to w ustawieniach ps4 pro format kolorów zmienia się na YUV422 co podobno jest gorszym niż RGB.
 
Ostatnia edycja:

fausto1

New member
Bez reklam
Zrobiłem teraz kilka zdjęć z porównania.
Wszystko ustawione jak trzeba UHDMI Color na on, ustawienia ps4 pro na automatyczne czyli rozdzielczość i wyjście funkcji Deep color a a zakres RGB powinien być na pełnym z tego co wyczytałem na zagranicznych forach ale też sprawdzałem na automatycznym.
Niżej zdjęcie na standardzie czyli moje ustawienia tv i wyłączony tryb gry jak i wyłączony hdr w ustawieniach w U4. Zwróćcie uwagę na kolory i detale na skale.
http://mariuszn.com/tmp/17/172150_20170127_171600.jpg

Niżej zdjęcie z włączonym HDR w U4 i włączonym trybem gry w KS8000.
http://mariuszn.com/tmp/17/172502_20170127_171327.jpg

Co było jeszcze poruszane swego czasu, że w momencie gdy są powłączane wszystkie opcje to w ustawieniach ps4 pro format kolorów zmienia się na YUV422 co podobno jest gorszym niż RGB.
Podasz ustawienia pod ps4?:)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry