Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Aksel

Member
Odnośnie HDR na PS4 - wyczytałem wczoraj wieczorem, że w HDR w grach, zupełnie odwrotnie jak w SDR trzeba WŁĄCZYĆ dynamiczny kontrast (low lub medium). Kurczę, faktycznie wygląda to lepiej, ale czy tak powinno być ? Detali w jasnych partiach jakby nie ubywa.

Odnośnie czyszczenia - dziś przyświeciło słońce i okazało się, że dzieciaki ostatnio trochę poszalały podczas oglądania bajek. Tradycyjnie W5, mięciutkie chusteczki i polerka.

plama.jpg

Zniszczysz sobie powłokę w ten sposób.
Odnośnie HDR to powinno być wszystko wyłączone jeśli chodzi o dodatki. Ewentualnie można je włączyć jeśli się chce dodatkowo podrasować ekran ale nie zawsze da to dobry rezultat.
Sprawdzałeś czy masz dobrze ustawioną czerń HDMI ?
 

fausto1

New member
Bez reklam
Panowie czy filmy majace po 50 gb da rade puscic przez dlna? Jesli tak to jako program polecacie

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

fausto1

New member
Bez reklam
Niekoniecznie. Mam filmy blu ray które maja czasem i 50.gb jak i rowniez w 4k. Przewaznie zrzucam na dysk zew i do tv

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Aksel

Member
Z smartview jest tak że jak łącze nie daje rady to obniża jakość/bitrate. Polecam takie rzeczy odpalać z pendriva, albo karty. Mowa tutaj o filmach 50-60mbits z 10bit także łącze musi mieć co najmniej z 70mbits
 

fausto1

New member
Bez reklam
No tak robie do.tej pory. A wiecie czemu one connect nie wykrywa mi dysku? Dopiero jak podpinam pod tv bezpośrednio to czyta dysk

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Aksel

Member
Różnie jest z wykrywaniem dysku, mi czasem wykrywa czasem nie. Myślę że jest to związane z poborem prądu przez dysk. Obecnie używam karty sd 64gb i adaptera do filmów.
 
Ostatnia edycja:

pablov7

Member
ja sprawdzałem hdr na infamous second son , i the last us na lg uh8507 bo go miałem na początku lux to wyglądało na hdr !!! wymieniłem na ks7000 i lipa totalna blado , jasno itd ... podobno trzeba skalibrować samemu w game mode żeby dobrze był wyświetlany hdr Samsung KS7000 - Test • Eurogamer.pl

Ten filmik juz w listopadzie dokładnie obczajałem jak u sąsiada ten problem wykryliśmy, goście nie mają pojęcia, jak to w U4 wygląda bo nie testowali. W The Last Of Us widocznie nie ma tego problemu!
 

Marcinek_189

New member
witam posiadam ks7500 i dysk zewnetrzny Dysk zewnętrzny Samsung D3 Station 3,5 3TB i gdy wlaczam fukcje nagrywania pokazuje ze podlacz dysk do nagrywania to samo sie dzieje z kazdym pendrivem, o co chodzi musze miec specjalny dysk?
 
Ostatnia edycja:

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie czy filmy majace po 50 gb da rade puscic przez dlna? Jesli tak to jako program polecacie

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Jak masz szybką sieć i TV podłączony przez LAN to pójdzie. U mnie po DLNA wszystko lata, ale router 1Gb i tv właśnie po kabelku podłączony.
Dysk mam podpięty do routera i na routerze włączone DLNA (AUSU RT-AC87U).
 
Do góry