Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

pablov7

Member
Może to głupie, ale próbowałeś przepiąć HDMI do portu 1 ? To tak nie powinno przecież wyglądać.


U sąsiada próbowaliśmy i było to samo ale ok zaraz sprawdzę u siebie i podłączę pod HDMI 1.
Spróbuję jeszcze na kablu od PS4 PRO bo specjalnie kupiłem nowe kable firmy Auda 2.0 High Speed connect itd. Zresztą tanie nie były..

Sprawdziłem i wszystko jest tak samo..
Nie ma różnicy czy pod 1 czy 2 się podłączy.
 
Ostatnia edycja:

Aksel

Member
Już pisałem u mnie tłuste plamy zeszły tym:

8b9372d27eb9fb644a48e25bbabad8b2.jpg

Pewnie wraz z powłoką, zeszło wszystko :)
 

pietas

New member
czyszczenie

Panowie jest zagadka która mnie z sąsiadem nurtuje odnośnie HDR..
Podłączamy ps4 pro i uncharted 4 do 49KS8000, ustawienia tv to hdmi uhd color dajemy na włączony żeby puścił sygnał, teraz ustawienia ps4 pro: rozdzielczość automatycznie, zakres rGB automatyczne zalecane, HDR automatycznie, wyjście funkcji Deep color automatycznie, na wyjściu ps4 pokazuje rozdzielczość 3840x2160 60hz, format koloru RGB, HDR w Twoim tv - obsługa 2K/4K i hdcp 2.2
W momencie włączenia w opcjach w uncharted 4 funkcji HDR zmienia format kolorów na yuv422 i wówczas kolory są blade, mniej detali jednym słowem mydło na obrazie. A wg nas powinno być własnie odwrotnie w momencie włączenia ten funkcji HDR w grze.
Jeśli ktoś ma taki zestaw z ps4 pro i uncharted 4 proszę to sprawdzić czy jest tak samo.
Ja mam kupiony 55KS8000 ale dopiero będę mógł to sprawdzić w grudniu na nowym mieszkaniu bo tez mam ps4 pro i u4.

hej ja mam ARKAS płyn do czyszczenia ekranów kopiłem w neonecie nic nie zostawia śladów , gość tam mi polecił , oczywiście tv musi być zimny , bo na ciepłym płyn paruje i zostawia smugi ,i dwie czyste ściereczki
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam bardzo dobry artykuł,wygląda na to,że trzeba trochę "pogłówkować".Nie gram ale ciekawy jestem czy komuś udało się dokładnie zastosować te wszystkie ustawienia i jaki jest tego efekt ?
 

rasdson

New member
Tak na szybko pytanie bo nie bede zakladal nowego postu. Zmienilem sobie tv na 65ks7000 i teraz kobita mi jeczy ze trzeba zmienic w kuchni i musze kupic cos w granicach 40" i w kwocie ok. 2500 możecie cos doradzic moze ktos przerabial ten temat
 

RHJG

New member
Bez reklam
Tak tylko tam jest dużo więcej opcji,może warto zastosować a nie wyłączać wszystkiego ?W końcu po to jest....
 

RHJG

New member
Bez reklam
Tak na szybko pytanie bo nie bede zakladal nowego postu. Zmienilem sobie tv na 65ks7000 i teraz kobita mi jeczy ze trzeba zmienic w kuchni i musze kupic cos w granicach 40" i w kwocie ok. 2500 możecie cos doradzic moze ktos przerabial ten temat ��

Panasonic TX-40DS630E, Samsung UE40J6240
 

Aerofan

Member
Odnośnie HDR na PS4 - wyczytałem wczoraj wieczorem, że w HDR w grach, zupełnie odwrotnie jak w SDR trzeba WŁĄCZYĆ dynamiczny kontrast (low lub medium). Kurczę, faktycznie wygląda to lepiej, ale czy tak powinno być ? Detali w jasnych partiach jakby nie ubywa.

Odnośnie czyszczenia - dziś przyświeciło słońce i okazało się, że dzieciaki ostatnio trochę poszalały podczas oglądania bajek. Tradycyjnie W5, mięciutkie chusteczki i polerka.

plama.jpg
 
Do góry