Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Valrock

New member
Cześć wszystkim.
Mój TV to 55KS7000 i dziś coś dziwnego się stało. Pilot TV przestał komunikować się z dekoderem NC+ (nbox). Sprawdziłem ustawienia i z dostępnych dostawców tv zniknął ITI NEOVISION (który miałem wybrany i wszystko działało idealnie) a pojawił się NC+. Myślałem, że wystarczy go teraz wybrać i wszystko wróci do normy. Jednak za żadne skarby nie można tego zrobić.
Myślę że to musi być przez nową aktualizację (1160) ale mogę się mylić.
Czy ktoś coś wie, czy może jakoś pomóc?
Z góry dziękuję za WSZELKĄ pomoc.

Pozdrawiam
Valrock
 

Valrock

New member
Spróbuj przywrócić TV do ustawień fabrycznych.

Robiłem konfigurację kilka razy i nic. Na koniec ustawień, sprawdzania czy pilot pasuje do TV wyskakuje "podczas pobierania wystąpił błąd. Spróbuj ponownie". Po tym "rozpocznij oglądanie telewizji". Po tym z pilota działa już tylko Smart Hub a z dekoderem się nie łączy i wszystko trzeba robić pilotem z NC+.
Tak się przyzwyczaiłem do tego małego pilocika od TV i teraz klops :(
 

dziadek266

New member
Cześć wszystkim.
Mój TV to 55KS7000 i dziś coś dziwnego się stało. Pilot TV przestał komunikować się z dekoderem NC+ (nbox). Sprawdziłem ustawienia i z dostępnych dostawców tv zniknął ITI NEOVISION (który miałem wybrany i wszystko działało idealnie) a pojawił się NC+. Myślałem, że wystarczy go teraz wybrać i wszystko wróci do normy. Jednak za żadne skarby nie można tego zrobić.
Myślę że to musi być przez nową aktualizację (1160) ale mogę się mylić.
Czy ktoś coś wie, czy może jakoś pomóc?
Z góry dziękuję za WSZELKĄ pomoc.

Pozdrawiam
Valrock

Miałem podobnie z VU+ Solo2, musiałem kilka razy próbować i w końcu się udało. Spróbuj najpierw wybrać nc+, potem producenta dekodera i dopiero model. Robiłem to na sofcie 1160.
powodzenia
 

morlinek92

New member
Dziś zauważyłem, że po wybraniu jakości obrazu w UPC Horizon na Rozdzielczość TV, KS7000 przełączył z 1920x1080@50Hz na 60Hz - obraz wydaje się lepszy i bardziej płynny jednak czasami występują takie mini przycięcia, zwłaszcza w scenach kiedy jedzie jakiś samochód/ idzie człowiek.

Tak samo jest przy połączeniu do laptopa na 4K@30Hz - mini ścięcia. Na full hd 60Hz już raczej tego nie widać.

Zamieniałem stronami kabel one connect i kabel hdmi do laptopa na inny ale to nie pomogło.

Filmu z dysku czy DLNA nie testowałem ale to raczej nie normalne, że są takie ścinki?

Macie z tym problem? Jak to wygląda u Was?
 
Ostatnia edycja:

Aksel

Member
Myślę że winna po stronie kompa. Troche chaotycznie to napisałeś i nie za bardzo rozumiem o co chodzi przy jakich rozdzielczościach itd.
 
Ostatnia edycja:

Aksel

Member
Co prawda nie mam jeszcze TV z powrotem ale mam pytanie.
Czy komuś udało się otworzyć materiał z dźwiękiem zakodowanym w dolby Atmos z pendriva ?
 

morlinek92

New member
Myślę że winna po stronie kompa. Troche chaotycznie to napisałeś i nie za bardzo rozumiem o co chodzi przy jakich rozdzielczościach itd.

Postaram się to jaśniej napisać :)

1 Źródło (Dekoder UPC Horizon):
- 1920x1080p@50Hz - płynny obraz bez ścinek
- 1920x1080p@60Hz - obraz lepszy i bardziej plastyczny ale są takie mini przycięcia obrazu czasami. Widać to zwłaszcza gdy kamera przesuwa się, a w centrum jest jakiś obiekt dom, kościół, człowiek...

2 Źródło (Laptop Lenovo T440s z NVIDIA GeForce GT 730M z miniDisplayPort -> przejściówka Club3 miniDP do HDMI 2.0 -> kabel HDMI 1,4b 1,8m-> wpięte w One Connect 2 HDMI).
- 4K@30Hz - ścinki -więcej odświeżania dla tej rozdzielczości niestety nie obsługuje :(
- FullHD@60Hz - ok

O ile w przypadku lapka mogę zrozumieć ścinki, bo karta gr nie jest jakaś super i to może powodować problem. Natomiast dlaczego podobnie jest na dekoderze?
 
Ostatnia edycja:

Aerofan

Member
O ile dobrze pamiętam dla 60Hz w grach często trzeba było zaznaczyć V-sync na On, wtedy obraz nie przycinał.

Jeśli chodzi o film z kodekiem 7.1 Atmos w mkv - u mnie ściągnąłem demo jakieś i nie działa.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Panowie. Trudno się dziwić. Ten telewizor nie obsługuje tego formatu. Z resztą ten kodek jest raczej dedykowany do amplitunerów IMO.

A przy okzaji jestem ciekawy, którą rozdzielczość lepiej ustawić w dekoderze SAT:
- 1920x1080p@50Hz

czy

- 1920x1080p@60Hz -
 
Ostatnia edycja:

zzabek

Member
Panowie. Trudno się dziwić. Ten telewizor nie obsługuje tego formatu. Z resztą ten kodek jest raczej dedykowany do amplitunerów IMO.

A przy okzaji jestem ciekawy, którą rozdzielczość lepiej ustawić w dekoderze SAT:
- 1920x1080p@50Hz

czy

- 1920x1080p@60Hz -

PL...nie nadaje w 1080p tylko 1080i
 

Aksel

Member
Czyli pozostaje puszczać dźwięk z kompa a obraz z tv żeby zostać przy 10 bitach. Szkoda że tv tak jak komp nie jest wstanie zamienić tego dźwięku do zwykłego stereo.
 

4kAmator

New member
Ja sprawdziłem, bo ktoś tam prosił kilka postów wyżej, ale czytałem spec dźwięku tego tv i nie spodziewałem się ,że ruszy :)
Mam pytanko (pewnie noobowskie) czy filmy w uhd mają też ścieżkę dźwiękową w starym poczciwym dd5.1 lub dts5.1 ?? Żeby się nie okazało, że będę oglądał bez dźwięku :p
Pozdr
 

fausto1

New member
Bez reklam
Wlaczylem sobie uncharted 4 na ps pro i bylo czy wlaczyc tryb hdr i rzekomo sie wlaczyl ale w ustawieniach tv nadal widnieke tryb dynamiczny na którym gram..

Edit. Jako zrodlo obrazu pokazuje telewizor UHD i HDR jednak. Czyli ta opcja w menu ustawień tv do czego sluzy?
Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Panowie czy ktoś ogarniał czy fabryczny smart pilot może w jakikolwiek sposób sterować również odtwarzaczem multimedialnym? Mam konkretnie na myśli Xiaomi mi box lub Nvidia Shield.
 
Do góry