Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

ernet

Active member
Bez reklam
Dziś przyjechał...
View attachment 14408
(proszę admina o chwile cierpliwości za kilka słów ) na pochybel jednemu koledze z forum od fanboy 'ów .... będzie wiedział. ....
.... pierwsze wrażenia 5+....
Jakby ktoś miał pytania z chęcią odpowiem
do długiego weekendu będę miał mało czasu na zabawę. ...ale w weekend jestem otwarty na propozycje [emoji87]

wytapane przez 910C

Czekamy :)
 

hadelosz

New member
Jaka matryca w Samsung UE60KS7000 - wpływ na jakośc obrazu

Mam pytanie do użytkowników modelu 60” KS7000 czyli UE60KS7000 (na rynku za oceanem to UN60KS8000) , lub do osób które go kalibrowały.
Otóż odkryłem, że ta wersja ma prawdopodobnie panel LCD VA od Sharpa zamiast Samsunga. Samsung chyba nie produkuje matryc UHD w 60”.

BN95-02642A
LCD Display Panel, Sharp, CY-QK060FLSV1V/H, KS700
I tu powstaje pytanie czy z tego powodu występują jakieś negatywne różnice odnośnie jakości obrazu w modelu 60” względem modeli 55” i 65”?
- Czy jest gorszy kontrast?
- Czy są węższe kąty widzenia itp.?
- Czy z tego powodu warto dołożyć do modelu 65”?
- Czy ta matryca też ma 10 bit, 120 Hz?
PS.
Byłem dziś w Media-Markt pooglądać te modele ze względu na kąty widzenia.
- UE60KS7000 – subiektywnie kąty wydawały się węższe od 65KS8000 i 55KS9000 (zakrzywiony), ale ciężko było to dokładnie sprawdzić w niewygodnych warunkach.
Patrząc pod kątem 30-45 st. od osi środkowej, było wrażenie wydobywania jakby ukrytych szczegółów z ciemnych partii obrazu (szybko narastająca szarość detali), które były ledwo dostrzegalne patrząc prostopadle na ekran.
- UE60KS7000 – sprawdziłem tylną płytę obudowy, odstawała w dwóch miejscach…
- 65KS8000 – tu nie ulega wątpliwości że obudowa jest klasy Premium
- 78” model zakrzywionego Samsunga za 20000 zł – kolos ale z pięknym obrazem UHD
 

ernet

Active member
Bez reklam
Chyba to ten dział, bo chodzi o TV Samsunga ( choć nie ten model ).
Pewnie już było, ale... do TV Samsung (bez Wi-Fi ) potrzebuję urządzenie ( Dongle ? ) , które po podłączeniu do TV ( USB ?, HDMI ? ) pozwoli odbierać sygnał internetowy Wi-Fi z Routera ORAZ pozwoli na bezkablowe połączenie się ( po sieci ? ) mojego Laptopa z telewizorem, np. do odtwarzania filmów.
Jakie urządzenie powinienem kupić ? I jakie polecacie ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi ?
Przepraszam za OT, ale tu może ktoś pomoże :)
 

magiks33

Member
Panowie czy można jakoś wykorzystać pilot od ks7500 do sterowania głośnością w kompie ?

mój od ks7500 leży w szufladzie bo jakoś mi nie podszedł , a używam od D6500.pilot od ks jest na bluetooth i raczej wykrywany tylko przez tv,ale kto] sprytny może wymyśli jakiś program na kompa
 
U

usunięte 434899

Guest
Dzisiaj również rozmawiałem ze sprzedawca w euro agd w Wola Park w Warszawie i niestety potwierdził to o czym piszą tutaj prawie wszyscy. Mieli bardzo dużo zwrotów ks7000 z uwagi na odchodząc ramkę. Generalnie odradzal ten model proponował Panasonica dx750 lub sony xd8505... Swoją drogą zastanawiam się czy tego rodzaju wady występują też tak powszechnie w ks7500... być może wygięcię ekranu wymusza inna technologie wykonania? Niestety jak idiota zapomniałem się spytać o to tego sprzedawcy, a wyglądał mi na uczciwego i poczciwego człowieka. ... Czy orientuje się może ktoś jak ta kwestia wygląda w ks7500... poszukuję 65 cali

Posiadam KS7500s w wersji 55" od miesiąca i nie zauważyłem żadnych defektów związanych z ramką.
Za to po niecałym tygodniu od zakupu wymieniałem pilota, ponieważ klik w prawą stronę na kółku nawigacyjnym trzeszczał jakby był wyrobiony po kilku latach. I tutaj należy się wielka pochwała dla serwisu Samsunga na Armii Krajowej we Wrocławiu - przyszedłem z pilotem, zgłosiłem, wróciłem do domu ze swoim pilotem, po kilku dniach otrzymałem telefon, by przyjść i dokonać wymiany. Plus za bardzo miłą obsługę urzędujących tam Pań :)
 

magiks33

Member
w moim 55ks7500 znikł wczoraj dźwięk restarty tv i restarty dźwięku nic nie dały ale pomogło wyjęcie wtyczki zasilania :) zaczyna się :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Mam pytanie do użytkowników modelu 60” KS7000 czyli UE60KS7000 (na rynku za oceanem to UN60KS8000) , lub do osób które go kalibrowały.
Otóż odkryłem, że ta wersja ma prawdopodobnie panel LCD VA od Sharpa zamiast Samsunga. Samsung chyba nie produkuje matryc UHD w 60”.

BN95-02642A
LCD Display Panel, Sharp, CY-QK060FLSV1V/H, KS700
I tu powstaje pytanie czy z tego powodu występują jakieś negatywne różnice odnośnie jakości obrazu w modelu 60” względem modeli 55” i 65”?
- Czy jest gorszy kontrast?
- Czy są węższe kąty widzenia itp.?
- Czy z tego powodu warto dołożyć do modelu 65”?
- Czy ta matryca też ma 10 bit, 120 Hz?
PS.
Byłem dziś w Media-Markt pooglądać te modele ze względu na kąty widzenia.
- UE60KS7000 – subiektywnie kąty wydawały się węższe od 65KS8000 i 55KS9000 (zakrzywiony), ale ciężko było to dokładnie sprawdzić w niewygodnych warunkach.
Patrząc pod kątem 30-45 st. od osi środkowej, było wrażenie wydobywania jakby ukrytych szczegółów z ciemnych partii obrazu (szybko narastająca szarość detali), które były ledwo dostrzegalne patrząc prostopadle na ekran.
- UE60KS7000 – sprawdziłem tylną płytę obudowy, odstawała w dwóch miejscach…
- 65KS8000 – tu nie ulega wątpliwości że obudowa jest klasy Premium
- 78” model zakrzywionego Samsunga za 20000 zł – kolos ale z pięknym obrazem UHD

Gdzie znalazłeś takie info o zastosowaniu panelu firmy Sharp w TV Samsunga 60KS7000??? Wszedłeś w menu serwisowe w sklepie???
 

RHJG

New member
Bez reklam
Zobacz dokładnie czy nie ma problemów z pikselami,ramką ? Jak jest faktycznie matryca Sharpa,to stąd być może ta "niezła" cena ?
 

RHJG

New member
Bez reklam
To zależy ciężko w Sharpie ustawić żółty kolor,chyba,że w tym TV zainstalowano starszego typu matryce Sharpa,mało prawdopodobne ale Samsung i inne firmy z matrycami różne "cuda" robią....Co do AUO to są obecnie jedne z najlepszych moim zdaniem matryc.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dopóki ktoś nie sprawdzi w menu serwisowym 60KS7000, to 100% pewności co do producenta matrycy nigdy nie będzie. Jeśli siedzi tam panel Sharpa, to ja na pewno bym tego TV nie kupił. Swoją drogą skoro w Saturnie zrobili takie super promo na ten model, to może oznaczać, że strasznie kiepsko się im sprzedaje i chcą zwolnić miejsce w magazynie :)
Wyższy model 55KS8000 kosztuje poniżej 6700 zł z groszami.
 
Do góry