Samsung seria E550 - testy, opinie, wszystko o...

jarwlo

New member
VIOLATOR74 jak widzisz pkonrad, napisał dokładnie tak samo jak ja Tobie :) pkonrad to samo zauważyłem jeśli chodzi o te dwa modele :) przynajmniej wiem , że moje oczy dobrze widzą :)
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam

A o jakim PS51 tam piszesz bo nie wiadomo :D.
Ja tez postanowilem dolozyc i kupic raczej model E6500 ewentualnie panasonic St50 lub philipsa, niestety jak widac Kiki nas olal i obiecanego testu ST50 ktory mial byc 6 maja jak nie ma tak nie ma,dla porownania podam link do kilku informacji odnosnie nowych TV samsunga ktore znalazlem, w tym poziomu czerni w nowych TV.Poziom czerni ponoc 30 % nizsza niz rok temu ,ciekawe.
Ja narazie nawet nie mam kiedy ruszyc sie do sklepu zeby porownac wzrokowo.
Google Tłumacz
 
Ostatnia edycja:

Redmitsu

New member
Dzisiaj stałem sie szczesliwym posiadaczem PS51E550 :) Porownuje go z moim poprzednim tv Samsunga LE40M86BD, na pierwszy rzut oka to brak cloudingu ale panel jest o wiele bardziej jasniejszy dobrze widac to jak jest wylaczony.

Pytanie, jak ustawic ten tv pod gry/filmy? Zeby wycisnac wszystkie soki z tej plazmy? :)
 

jun_dymek

Member
Pytanie, jak ustawic ten tv pod gry/filmy? Zeby wycisnac wszystkie soki z tej plazmy? :)

Ja go ustawiłem tak, że stoi na półce i jest podłączony do prądu...:) Jak widać niektórym nie potrzeba kalibracji i tym podobnych udziwnień. Dodam, że z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony - zarówno w grach, jak również przy oglądaniu filmów.
 

Redmitsu

New member
Te czynnosci rowniez wykonalem i sprawuja sie ok :) Ale interesuje mnie np ustawienie poziomu czerni (ciemne/najciemniejsze) itp.
 

mcfly2305

New member
No dam znać jak dostane kabelek - dysk uwaga - Samsunga :)

Działał pod 2 modelami starszymi a pod tym nie :/.
Zobaczymy


Niestety kabelek z 2xUSB też nie działa. Tzn, że z dyskiem jest coś nie tak. Tylko dalej nie wiem co.
Czemu akurat pod tym TV nie działa.
A może USB HDD jest walnięte...

Trzeba zainwestować w nowy dysk
 

jun_dymek

Member
Czy jest na forum ktoś korzystający w E550 z serwisu vod.tvp.pl? Czasami da się normalnie oglądać, jednak bardzo często zrywa połączenie i są ogólnie problemy. Do netu telewizor jest podłączony kabelkiem - wydaje mi się, że jest to wina samego serwisu, ale chciałbym się upewnić. Zauważył ktoś podobne problemy z połączeniem w trakcie korzystania z tego serwisu?
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Dzisiaj bylem w sklepie RTV i porownywalem zeszloroczna plazme serii D450 samsunga i panasonic nizszy model tegoroczny z 3 D. W kazdym razie 3 D aktywne panasonica zrobilo na mnie dosc duze wrazenie . W tym tyg jeszcze bede zamawial model E550 lub E6500 ,na testy panasonica ST50 szkoda czasu juz czekac bo jak widac Kiki ma nas gleboko gdzies i od ponad 2tyg pisze ze jutro,pojutrze bedzie umieszczony test. Ja ze swojej strony sam go potestuje i jesli ktos bedzie mal jakies pytania to prosze pytac .Dzis porownujac model zeszloroczny D450 czy cos kolo tego do leda samsunga pierwsze co sie rzucilo to ze obraz w plazmach jest mniej ostry,ale bardziej naturalny,migotania nie zauwazylem specjalnie.
3D ogladane jakis filmik samsunga na TV panasonic zrobil na mnie duze wrazenie,momentami to wydaje sie ze obraz wychodzi z ekranu,mnie akurat glowa nie bolala.
 
Ostatnia edycja:

Redmitsu

New member
Mam pewien problem z swoim PS51E550. Otoz szczegolnie widac to na białym ekranie widzę dosc sporo subpixeli :( Chyba z 7 naliczylem niektore swieca stale a niektore migotaja. Czy to jest normalne? Co prawda jak ogladam z odleglosci 3m to nie da sie tego zauwazyc ale sam fakt pozostaje.
 

Travis

New member
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum :) Jako iż zbliżają się moje urodziny chce w przyszłym tygodniu sprezentować sobie nową plazmę samsunga ps60e550. TV zastąpi moją obecną już leciwą ale jak że dobrą plazmę Panasonica tx-p46g10e. I tutaj pierwsze pytanie, czy jakość obrazu będzie na podobnym poziomie czy samsung wypada o wiele lepiej? Bo jeżeli są na podobnym poziomie to będę bardzo zadowolony :) Drugie pytanie: wiem że tv ma tzw wifi redy czyli trzeba dokupić specjalną dostawkę jak do kina domowego które mam (PANASONIC SC-BTT270EPK FULL HD 3D BLU RAY) i szczerze raczej nie jestem zadowolony z takiego rozwiązania bo raz jest net a później go nie ma. Tak samo jest z połączeniem DLNA. Raz widzi mojego SG2 a raz nie co bardzo mnie irytuje więc pytanie brzmi czy ps60e550 ma wejście pod kabel ethernet? Pytanie trzecie: czy materiały wideo na youtube można oglądać w rozdzielczości 1080p lub 720p? Pytam bo w blue ray'u panasonica można oglądać filmiki w najgorszej rozdzielczości jaka jest :/
Jeszcze pytanie odnośnie klubu. Czy jest możliwość zapłacenie za członkostwo poprzez sms? Niestety nie posiadam konta bankowego, a bardzo bym chciał mieć dostęp do testów i recenzji tego samsunga które są na tym portalu.
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi na moje pytania.
Pozdrawiam
 

brutalus

Member
Jesli chodzi o neta, to e550 posiada port ethernet, natomiast nie posiada wbudowanego wifi (nalezy nabyc specjlany adapter). Co do dlna to mysle, ze nie powinno byc problemow z dzialaniem tej funkcji.
 

ha-mer

New member
Witam a ja mam take pytanko otóż posiadam TV ps51e550 i zestaw głośników genius 5.1 4000 gdzie wejscie 5.1 to 6RCA cinch a w TV audio tylko 2RCA czy jest jakas szansa NA dzwiek 5.1 z tego TV?
 

ADAM12116

New member
tylko przez optyczne chyba, kurde nawet nie ma wyjścia na słuchawki i jak tu podłączyć zestaw głośników 2.1 ? w starym tv samsung a856 miałem taki zestaw 2.1 podłączony przez słuchawkowe i można było zgłaśniać pilotem z TV a tu....brak słuchawkowego w tv za ponad 3tysie-co za bzdura
 

jakis

New member
Drugie pytanie: wiem że tv ma tzw wifi redy czyli trzeba dokupić specjalną dostawkę jak do kina domowego które mam (PANASONIC SC-BTT270EPK FULL HD 3D BLU RAY) i szczerze raczej nie jestem zadowolony z takiego rozwiązania bo raz jest net a później go nie ma. Tak samo jest z połączeniem DLNA. Raz widzi mojego SG2 a raz nie co bardzo mnie irytuje więc pytanie brzmi czy ps60e550 ma wejście pod kabel ethernet? Pytanie trzecie: czy materiały wideo na youtube można oglądać w rozdzielczości 1080p lub 720p? Pytam bo w blue ray'u panasonica można oglądać filmiki w najgorszej rozdzielczości jaka jest :/
Co do połączenia z netem, albo dedykowane pod usb, albo kabel, lub trzecie i ostatnie rozwiązanie http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/70839-harman-i-rozwiazanie-problemu-z-wi-fi-niskim-kosztem.html.
Ja mam to rozwiązanie z edimaxem. Kosztowało mnie to 90 PLN i jak dotąd wszystko działa. DLNA również.
Co do Youtube, nie stwierdziłem HD, pozostaje ewentualnie instalacja netplayera i innych widgetów od TVwidget, tam było w HD. Na BD-D6900 widgety działały, w PS60E550 jeszcze nie instalowałem ale sądzę że zadziała.
 
Ostatnia edycja:

lipsky

New member
Witam,dziś zamówiłem taktowego Samsunga PS51E550 i mam pytanie,czy lepiej pobawić się i pociągnąć kabelek od internetu,czy kupić zew. moduł wi-fi(jaki to jest koszt?).

Drugie pytanie,jakie okulary dokupić. Dostanę 2 sztuki z TV,potrzeba mi 3.
 

jakis

New member
Witam,dziś zamówiłem taktowego Samsunga PS51E550 i mam pytanie,czy lepiej pobawić się i pociągnąć kabelek od internetu,czy kupić zew. moduł wi-fi(jaki to jest koszt?).

Drugie pytanie,jakie okulary dokupić. Dostanę 2 sztuki z TV,potrzeba mi 3.

Kolego nie czyta się oj nie czyta :). Patrz post powyżej. Masz 3 alternatywy.
1. Dedykowane urządzenie pod usb Samsunga 200-300 PLN, do wcześniejszych odbiorników TV forumowicze znajdowali zamienniki ale nie wiem czy do tego modelu ktoś coś znalazł, a poza tym jest ryzyko, że po aktualizacji zamiennik nie złapie powtórnie sieci, bo przyblokowali zamiennik.
2. Kabelek- koszt zależny od odległości+robocizna i sprzątanie. Plusy- zrobisz i masz szybkie pewne łącze.
3. AP Client - koszt za Edimaxa 90 PLN (cena się waha), konfiguracja trywialna, opisana pod podanym przeze mnie linkiem. Jak dotychczas u mnie działa to rozwiązanie i nic się złego nie dzieje, połączenie działa w standardzie n czyli szybko, wystarcza też dla 1080p.

Co do okularów to pełno jest ofert na alledrogo. Cena w okolicach 100 PLN za 1 szt. okularów.
Zastanów się jednak czy będziesz często używał 3D, bo dla mnie osobiście jest to bajer, fajny ale bajer i po wstępnych paru seansach okularki raczej leżą. Po co wyrzucać nawet 100 PLN na coś zbędnego?
 

lipsky

New member
Powiem tak,mam domek parterowy i w drugim końcu domu stoi router. Więc jak to tanio wykminić,żeby to działało? Po prostu muszę odebrać sygnał z routera i dać go kabelkiem do TV. repeater czy jak to zrobić? Ma ktoś pomysł,żeby ceny nie były z kosmosu ?
 

jakis

New member
Decyzję podejmiesz i tak ty.
Nie ma jasnowidzów na forum i nikt nie wie czy masz sygnał w całym domu wystarczający, lub czy masz możliwość pociągnięcia bezinwazyjnie kabla, lub na zbyciu 180 PLN aby kupić ewentualnie dwa edimaxy (lub inne puszki) bo on funkcję repeatera także posiada.
Przy 2xedimax jednego konfigurujesz na Repeatera i stawiasz go tak pośrodku, drugiego na AP Clienta przy odbiorniku TV i jesteś w domu.
Jak masz zacięcie ciągniesz sam skrętkę (cena skrętki od 1 PLN do kilku za mb), potem zaciskasz końcówki i masz za cenę kabla i wkurzenia żony, że nabałaganiłeś.
A więc ty jak u Chajzera wybierasz bramkę :). Ja bym wybrał 2x Edi bo leniwy jestem, a konfiguracja zajmuje 1 minutę.
PS. Możesz zrobić próbę, kup 1 edimaxa i podłącz jako AP Clienta jak złapie sygnał, drugi Edi jest zbędny, jak nie złapie dokupuj drugiego i stawiaj jak opisałem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry