Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam
Jestem uzytkownikiem B651 37' i mam problem jak wgrac z aplikacje samygo_dca_0_3_bin.tar probowalem z pena ale tv nie widzi tej aplikacji.Wczesniej oczywiscie przegladnalem temat ale jakos nie znalazlem odp na to pytanie.Chciałbym cieszyc sie dzwiekiem w formacie DTS a jestem całkowitym laikiem w tych sprawach.Prosze o pomoc.Moze byc na pm jesli ktos bylby tak mily i wytłumaczyl krok po kroku co zrobic.
Pozdrawiam Michał
Musisz rozpakować ściągnięty plik na pena (musi byś sformatowany w fat32). I tak:
1. Dla TV z CI+
-musisz skopiować na pena folder "release"
-wkładasz pena do TV wchodzisz w Contetnt Library, zarządzanie treściami, tam wybierasz twojego pena i wchodzisz na zakładkę Dla dzieci. Kopiujesz aplikację SamyGo DCA do pamięci TV

2. Dla TV z CI (na 90% twój model)
-kopiujesz na pena tylko folder samygodca
-postępujesz jak w punkcie 1 tylko tym razem wybierasz zakładkę GRY i kopiujesz do pamięci TV

Pamiętaj że i tak nie będziesz się cieszył dźwiękiem DTS, bo ta aplikacja tylko konwertuje DTS do formatu PCM stereo. Tak więc na wyjściu optycznym będzie tylko dźwięk dwukanałowy.
 

sam650

New member
Od kilkunastu dni dostepny jest port DOSBOX.
...
Dzieki temu po raz pierwszy mamy mozliwosc wygodnego operowania na plikow z poziomu TV (np. NC, VC, DC)
....
Gdyby jeszcze autorowi udalo by sie wykorzystac te kilka klawiszy pilota
...
Czy wie ktos jak przyspieszyc DOSBOX? Ktore opcje wylaczyc w pliku konfiguracyjnym
...

Jest już nowszy DOSBox 0.74 R2, jak ktoś chce. Można już bezboleśnie napisać polecenie "exit" i wyjść do Content Library. Jednak mimo tego nadal nie wszystko musi działać jak należy.
Można pobrać stąd: 2shared - download DOSBox_0_74_R2_for_SamyGO.zip
Pilot jeszcze nie jest obsługiwany.
Też chciałbym przyspieszyć DOSBoxa ale nie miałem czasu się wgłębić w konfigurację.
 

pucpuc

New member
Gdyby ktoś był zainteresowany, to podaję kilka uwag na temat współpracy naszych telewizorów z aparatem cyfrowym Sony HX100V, który jest ciekawy ze względu na możliwości wideo - nawet 1080-50p (1920x1080 50 kl/s tryb progresywny). Pliki filmów w formacie AVCHD mają rozszerzenie *.MTS i po ich zmianie na *.Ts są widziane i odtwarzane w Media Playerze Samsunga B650 - ale bez dźwięku. Aby był dźwięk trzeba je (w zaledwie kilkanaście sekund) zmuxować programem TsMuxeR 1.10.6 - koniecznie przy "odhaczonej" opcji "Blue-ray audio PES" w zakładce GENERAL. Można tym programikiem też np. szybciutko połączyć filmiki w jeden dłuższy - opcją "join". Do przycinania filmów wygodniej użyć np. programu "H264TS_Cutter". Drugim formatem video 1080-25p obsługiwanym przez aparat jest *.mp4 i tu nasze telewizory z obrazem i dźwiękiem radzą sobie już bezproblemowo. Oczywiście przy formatach 1440x1080 mamy "prostokątne" piksele i aby rozszerzyć obraz w Media Playerze telewizora trzeba użyć aplikacji SamyGo: ARfix2 (zapamiętuje ustawienia) lub Screen Resizer v. 03 (Content Library applications list - SamyGO). Media Player znajduje szybko aparat jako oddzielny dysk USB, ale przez Sambę również wszystkie filmiki można ładnie odtwarzać. Jedynie zauważyłem lekkie przeskoki przy trybie 1080-50p - ale tylko w scenach panoramowania. Może poradzicie mi coś na to - wtedy bitrate osiąga średnio 28 Mbps i może nasz telewizor po prostu nie wyrabia. Przy podłączeniu przez HDMI - z aparatu jest idealnie płynnie. Oczywiście tu AnyNet+ Samsunga automatycznie wykrywa aparat po jego włączeniu, przełącza się na odpowiednie HDMI i można przy oglądaniu zdjęć i filmów sterować aparatem z pilota telewizora. Działa też wtedy np. PIP. Próbowałem też odglądając w Media Playerze pliki *Ts z aparatu, włączyć nagrywanie (PVR+) i w ten sposób "edytować" filmiki na telewizorze. Niestety to co dobrze udaje się z plikami *.Ts z nagrań DVB-T telewizora, tu nie wychodzi - odbiornik się restartuje. A funkcja jest przydatna - tak pozbywam się reklam, które nagrywają się przy korzystaniu z wyłączania nagrania z pomocą EPG. Może nasz mistrzu - genialny kol. Sam650 coś mógłby tu pomóc? No i może uda mu się kiedyś do PVR+ dodać opcję pauzy w nagrywaniu - np. by pominąć reklamy. Pozdrawiam wszystkich.
 

sam650

New member
...zauważyłem lekkie przeskoki przy trybie 1080-50p - ale tylko w scenach panoramowania. Może poradzicie mi coś na to - wtedy bitrate osiąga średnio 28 Mbps i może nasz telewizor po prostu nie wyrabia. Przy podłączeniu przez HDMI - z aparatu jest idealnie płynnie.

Byćmoże nie chodzi o "wyrabianie się" dekodera obrazu, a zwyczajnie o przepustowość USB. Jak wiemy, to co podają w specyfikacjach od USB często nie jest prawdziwe w rzeczywistym urządzeniu. Ale nie wykluczam też, że chodzi o bitrate ścieżki video (1080p to raczej rzadkość). Dobrze jest to sprawdzić odtwarzając ten sam filmik przez udział sieciowy (CIFS/Samba), bo bywa, że LAN+komp+HDD działa płynniej od USB+HDD (np. przy korzystaniu z funkcji PVR) mimo iż teoretycznie powinno być odwrotnie.

...Próbowałem też odglądając w Media Playerze pliki *Ts z aparatu, włączyć nagrywanie (PVR+) i w ten sposób "edytować" filmiki na telewizorze.

Nic takiego nie powinno działać. Nagrywanie dotyczy tylko źródeł DVB (a więc tunera cyfrowego). Nie ma możliwości nagrywania z innych źródeł (tj. wejść czy z plików). Trochę martwi mnie fakt, że odbiornik się restartuje, ale to może kiedyś da się poprawić. Póki co, będąc w MediaPlay należy unikać wciskania przycisku nagrywania. Pauzę może da się zrobić, ale póki co ja nie mam wiedzy jak. Zrobiłem właściwie jedynie front-end (GUI, jak kto woli).
Pozdrawiam.
 

pucpuc

New member
Sprawdzałem jeszcze przed chwilą i robienie za pomocą PVR+ "kopii" nagrania w czasie odtwarzania w Media Playerze zarejestrowanych plików *.Ts udaje się, ale u mnie tylko dla materiału zgranego z czeskiej telewizji cyfrowej - czyli formatu MPEG-2. Dla nagrań z polskiego DVB-T, czyli formatu MPEG-4 powstaje jakiś nieczytelny dla Media Playera plik. Pytanie do Sam650 - może domyślasz się dlaczego tak jest? No ale zasadniczo w tej kwestii masz całkowitą rację. Takie dodatkowe funkcjonalności PVR+ są czasem bardzo przydatne jak np. nagrywanie programu DVB-T przy włączonym podglądzie (PIP) w czasie oglądania czegoś na HDMI lub możliwość nagrywania przy korzystaniu ze złącza SOURCE1 (złącze EURO). Pytanie tylko na ile takie operacje są bezpieczne. Mógłbyś o tym wspomnieć w instrukcji do PVR+. Myślę, że takich informacji nigdy nie jest za dużo. Wielu użytkowników cierpi z powodu zbyt wolnego pendriva o pojemności powyżej 2 GB, którego nie można sformatować na FAT16, a na FAT32 Windows formatuje jedynie z domyślną wartością jednostki alokacji plików - w efekcie czego PVR+ ścina nagrania. Użycie do formatowania programiku GUIFORMAT umożliwiającego wybór dużej wielkości jednostki alokacji(np. 65536) w prosty sposób rozwiązuje ten problem.
Co do plików *. MTS z aparatu to wyczytałem, że Sony stosuje zmienną wartość bitrate i przy panoramowaniu na 1080-50p osiąga ona pewnie grubo powyżej podawanej średniej 28Mbps, co powoduje szarpanie obrazu i przycinanie dźwięku. Nie jest ono naprawdę duże i wydaje się, że jednakowe przy odtwarzaniu zarówno z dysku, bardzo szybkiej karty SD class10 (działa mi z niej SamyGo DCA v. 03) jak i poprzez udziały sieciowe. No a przy statycznych scenach jest całkiem płynnie - tak jak przy trybach z przeplotem, gdzie również przy 50 kl/s i średnim bitrate 24 Mbps jest zawsze idealnie płynnie nawet w najbardziej dynamicznych scenach. Zresztą Sony nie bez powodu chyba, dołączyło na płytce do aparatu programowy konwenter dla tych plików 1080-50p - niby aby można je było nagrywać na Blue-raya. Zresztą na wszystkich komputerach i playerach jakie próbowałem, wszędzie te filmy przycinało o wiele gorzej niż na naszych telewizorach. Dodam jeszcze zainteresowanym, że pliki zdjęć 3D z aparatu w formacie *.MPO można otworzyć programem "Stphmkre" i zapisać np. jako zwykłe anaglify, a potem oglądać stereoskopowo na telewizorze.
 

sam650

New member
Sprawdzałem jeszcze przed chwilą i robienie za pomocą PVR+ "kopii" nagrania w czasie odtwarzania w Media Playerze zarejestrowanych plików *.Ts udaje się, ale u mnie tylko dla materiału zgranego z czeskiej telewizji cyfrowej - czyli formatu MPEG-2. Dla nagrań z polskiego DVB-T, czyli formatu MPEG-4 powstaje jakiś nieczytelny dla Media Playera plik. Pytanie do Sam650 - może domyślasz się dlaczego tak jest?... Pytanie tylko na ile takie operacje są bezpieczne.

Zacytuję tu pewną polską komedię: "Faktycznie! Ale jaja!" Nie wiedziałem, że można nagrywać odtwarzany plik TS w MediaPlay. Przed chwilą sprawdziłem to na jednym z kanałów z kablówki i zadziałało. Był to kanał SD w MPEG-2, więc nie wiem jak jest u mnie z MPEG-4 (chwilowo nie chce mi się przełączać anten i skanować kanałów). Jeśli to nie działa, to nie wiem dlaczego. To już tajemnica projektantów tego sprzętu. Ale można by spróbować obejrzeć ten podejrzany plik programem TS Doctor.
Próbowałem też nagrywać odtwarzany w MediaPlay film w formacie XVid (AVI), ale powstał plik o zerowej długości i został automatycznie skasowany.

Sprawa nagrywania w tle jest obecnie "na tapecie" forum SamyGO i zobaczymy czy coś z tego wyjdzie. Obecnie z ukryciem ekranu PIP na drodze programowej mam spory kłopot i zero sukcesów.
Co do formatowania większych dysków w FAT32, ja używam tunera satelitarnego z PVR, albo linuxa.

Trudno napisać coś o bezpieczeństwie różnych skomplikowanych działań, skoro i tak nic o tym nie wiemy, jak to działa wewnątrz. Zasadniczo najlepiej jest jeśli podczas nagrywania telewizorem nic się nie majdruje i siedzi grzecznie aż do naciśnięcia STOP i odczekania na zakończenie nagrywania.
 

szuineg

New member
Mam pytanko odnośnie programu TV EPG (b650). Po wciśnięciu "guide" wyświetla się całość jednak jak chcę przewijać w prawo na późniejsze godziny to od razu podświetlenie przeskakuje z powrotem na aktualną godzinę. Jest to strasznie irytujące i uniemożliwia normalne korzystanie z programu, też tak macie? Jakieś rady?

Zacytuję tu pewną polską komedię: "Faktycznie! Ale jaja!" Nie wiedziałem, że można nagrywać odtwarzany plik TS w MediaPlay.

to już w zeszłym roku było "odkryte":lol: http://www.hdtv.com.pl/forum/584375-post6194.html
 
Ostatnia edycja:

Jakobian

New member
Witam!!! próbowałem wrócić do starego softu w B650 z 3001.1 za pomocą force_fw_back_v2.0 teraz mruga czerwona dioda i klapa. Potrzebuję szybkiej pomocy BARDZO PROSZĘ, bo mnie w domu zatłuką!!! no chyba że nie ma z tego wyjścia. Panicznie szukam lekarstwa we wcześniejszych postach, ale jakoś mi to nie idzie tym bardziej, że jestem "spanikowany".
 
Ostatnia edycja:

Jakobian

New member
@SATAn_
Nie wiem czy dobrze Ciebie zrozumiałem, ale z tego co widzę to, krok po kroku dotyczy zmiany softu (plik pdf w - powrót do softu 2005), a Ja mam uwalony telewizor w którym miga czerwona dioda i nie wiem co robić. Jeśli Ciebie źle zrozumiałem to proszę o naprowadzenie na prawidłową ścieżkę. W trakcie próby zmany softu telewizor wyłączył się i już się nie uruchomił. Po wyjęciu wtyczki z gniazdka i ponownym włączeniu, zaczyna mrugać czerwona dioda, kilkanaście sekund później, włącza się podświetlanie i dioda gaśnie. Przyciski na TV i pilocie, po naciśnięciu, powodują miganie czerwonej diody w szybkim tępie, ale TV nie reaguje.
Ps.
Czy pozostał mi tylko serwis?
 
Ostatnia edycja:

szuineg

New member
@SATAn_
Nie wiem czy dobrze Ciebie zrozumiałem, ale z tego co widzę to, krok po kroku dotyczy zmiany softu (plik pdf w - powrót do softu 2005), a Ja mam uwalony telewizor w którym miga czerwona dioda i nie wiem co robić. Jeśli Ciebie źle zrozumiałem to proszę o naprowadzenie na prawidłową ścieżkę. W trakcie próby zmany softu telewizor wyłączył się i już się nie uruchomił. Po wyjęciu wtyczki z gniazdka i ponownym włączeniu, zaczyna mrugać czerwona dioda, kilkanaście sekund później, włącza się podświetlanie i dioda gaśnie. Przyciski na TV i pilocie, po naciśnięciu, powodują miganie czerwonej diody w szybkim tępie, ale TV nie reaguje.
Ps.
Czy pozostał mi tylko serwis?

Niekoniecznie, poczytaj wiki samygo The B Series Wiki - SamyGO w szczególności część Recovery of Bricked Device - SamyGO
w skrócie:
potrzebujesz kabel ex-link i oczywiście wszystko zadziała o ile wcześniej zmieniłeś tryb portu serwisowego na debug. Poczytaj, uspokój się i spróbuj działać, nie nerwowo.
 

Jakobian

New member
Dzięki!
Wise link write - przestawiłem na ON,
Watchdog- na Off,
Rs232 na debug,
muszę zmontować tylko ex-link ściągnąć potrzebne pliki i zacznę działać.
Dam znać o efektach.
Pozdrawiam.

Po chwilowej euforii i całonocnym "studiowaniu" Recovery of Bricked Device - SamyGO
(uwzględniając automatyczne tłumaczenie treści) doszedłem do wniosku, że bez pomocy kogoś kto dokonał takiej reanimacji, raczej sobie nie poradzę. Jest tam dla mnie zbyt wiele niejasności możliwe, że przez "niedoskonałe" tłumaczenie. Jeśli ktoś miał podobny przypadek to proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

szuineg

New member
Dzięki!
Wise link write - przestawiłem na ON,
Watchdog- na Off,
Rs232 na debug,
muszę zmontować tylko ex-link ściągnąć potrzebne pliki i zacznę działać.
Dam znać o efektach.
Pozdrawiam.

Po chwilowej euforii i całonocnym "studiowaniu" Recovery of Bricked Device - SamyGO
(uwzględniając automatyczne tłumaczenie treści) doszedłem do wniosku, że bez pomocy kogoś kto dokonał takiej reanimacji, raczej sobie nie poradzę. Jest tam dla mnie zbyt wiele niejasności możliwe, że przez "niedoskonałe" tłumaczenie. Jeśli ktoś miał podobny przypadek to proszę o pomoc.

Poczytaj ten wątek: https://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=2&t=1310
to chyba taka sama sytuacja.
 

Rambo72

New member
@SATAn_
Nie wiem czy dobrze Ciebie zrozumiałem, ale z tego co widzę to, krok po kroku dotyczy zmiany softu (plik pdf w - powrót do softu 2005), a Ja mam uwalony telewizor w którym miga czerwona dioda i nie wiem co robić. Jeśli Ciebie źle zrozumiałem to proszę o naprowadzenie na prawidłową ścieżkę. W trakcie próby zmany softu telewizor wyłączył się i już się nie uruchomił. Po wyjęciu wtyczki z gniazdka i ponownym włączeniu, zaczyna mrugać czerwona dioda, kilkanaście sekund później, włącza się podświetlanie i dioda gaśnie. Przyciski na TV i pilocie, po naciśnięciu, powodują miganie czerwonej diody w szybkim tępie, ale TV nie reaguje.
Ps.
Czy pozostał mi tylko serwis?

Ja miałem podobną sytuację a poradziłem sobie tak:Wyciągnąłem wtyczkę z tv,wcisnąłem power na pilocie i trzymając wciśnięty przycisk podłączyłem kabel do tv.Powtórzyłem to tak ze 3 razy i zadziałało.
 

37pro

New member
witajcie, od tygodnia walcze z samsung LE40B620, a mianowicie nowy apdejt oprogramowania.
Robie wszystko jak pan Bog przekazal jendak telewizor moj nic nie widzi na usb.(pliki zainstalowane)
co moze byc tego przyczyna?
prosze o pomoc.dziekuje
 

komar12

New member
Złe synchro

Witam.Oglądam dużo seriali i w coraz większej liczbie odcinków dżwięk nie jest zgrany z obrazem.Na komputerze jest OK.Sprawdzałem na kilku pendrivach i dyskach.Poniżej parametry odcinka który sie nie zgrywa.

Video
Rozdzielczośc 624*352
FPS 23,976
BitRate 1010 Kbps
kodek Xvid MPEG-4

Audio
Kanały 2
sample rate 48000 Hz
BitRAte 128 Kbps
Kodek MPEG 1 or 2 audio layer 3 MP3

Ktoś się spotkał już ze złym synchrem audio?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam.Oglądam dużo seriali i w coraz większej liczbie odcinków dżwięk nie jest zgrany z obrazem.Na komputerze jest OK.Sprawdzałem na kilku pendrivach i dyskach.Poniżej parametry odcinka który sie nie zgrywa.

Video
Rozdzielczośc 624*352
FPS 23,976
BitRate 1010 Kbps
kodek Xvid MPEG-4

Audio
Kanały 2
sample rate 48000 Hz
BitRAte 128 Kbps
Kodek MPEG 1 or 2 audio layer 3 MP3

Ktoś się spotkał już ze złym synchrem audio?
Ja się spotkałem w kilku odcinkach różnych seriali, niestety jedynym rozwiązaniem było ściągnięcie wersji 720p tych odcinków.
 
Do góry