Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Maras_net

New member
Witam.
Posiadam tv samsung LN40B650 z tunerami DVB-T (naziemny) oraz DVB-C (kablowy) i problem mam z nim taki...że tv nie potrafi zapamiętać kanałów cyfrowych naziemnych razem z tv kablową. Są albo tylko kanały cyfrowe naziemne albo cyfrowe z kablówki.
mam soft 2009/09/30_002005

Może ktoś wie jak to rozwiązać ? Z góry dziękuję za pomoc.
 

sam650

New member
...tv nie potrafi zapamiętać kanałów cyfrowych naziemnych razem z tv kablową. Są albo tylko kanały cyfrowe naziemne albo cyfrowe z kablówki.
...Może ktoś wie jak to rozwiązać ?...
Ja próbowałem, ale nic nie wyszło. To jest właściwość oprogramowania telewizora. Nowsze modele (wiedzę swą opieram co prawda tylko na jednym urządzeniu serii "D") nie mają tego ograniczenia i potrafią zapamiętać odrębne listy kanałów, choć też nie jest to wygodne, gdyż między listami trzeba się specjalnie przełączać funkcją z menu. Jakoś producentom nie przychodzi do głowy, że ktoś może oglądać jednocześnie DVB-C jak i DVB-T. Ja tak mam i także szukam rozwiązania. Na pewno do tego trzeba będzie co najmniej zmodyfikować coś w oprogramowaniu TV.
 

heros120

New member
Witam,
Mam pytanie, czy do odpalenia programu PVR+ potrzebna jest instalacja zmodyfikowanego firmware SamyGO w naszych TV?. Obecnie posiadam soft w tv 01010.1 z Menu w Content - Gry. Obecnie mogę bez problemu uruchomić programy ( większe żółte napisy i zwykły PVR "bez plusa" ) a tego z + niestety już nie :/. Wyskakuje po próbie uruchomienia programu komunikat "nie można uruchomić aplikacji" i wraca tv do menu.
Jeszcze jedno pytanko, orientuje się ktoś jaka jest różnica pomiędzy wersjami softu 01010.1 a 2005?. Nie wiem czy opłaca mi się zmieniać.

@Sam650 - dzięki za odpowiedz odnośnie mojego pytania stronę wstecz. Moduł posiadam do odbierania TV kablowej cyfrowej.
 

poldekll

New member
Witam,posiadam le40b651t3wxxh z softem 2000/01/01-001003 i mam
problem z NetSurfem,myszka szaleje po całym ekranie,czy jest to wina starego softu?czy mam go wymienić,jak tak to na który.Mam jeszcze jedną prośbę,czy byłby ktoś taki dobry i podzelił się swoimi ustawieniami tv bo na tych które znalazłem na początku forum mój sam wyswietla średnio(cyfra+)dziękuję za info
i pozdrawiam.
 

czarekr

New member
wymiana płyty gł a oprogramowanie

Panowie czeka mnie wymiana płyty głównej po burzy która to przez kabel LAN załatwiła mi mojego 40b650, nie wiem tylko co z oprogramowaniem, mam sklep gdzie kupię płytę (samsung chciał z robocizną 3 razy tyle) i chcę ją wymienić ale zastanawiam się czy ruszy czy też trzeba będzie jakoś dograć oprogramowanie, może mi jakiś specjalista odpowiedzieć
 

szuineg

New member
Panowie czeka mnie wymiana płyty głównej po burzy która to przez kabel LAN załatwiła mi mojego 40b650, nie wiem tylko co z oprogramowaniem, mam sklep gdzie kupię płytę (samsung chciał z robocizną 3 razy tyle) i chcę ją wymienić ale zastanawiam się czy ruszy czy też trzeba będzie jakoś dograć oprogramowanie, może mi jakiś specjalista odpowiedzieć

Z tego co pisał majonezz na forum samygo SamyGO • View topic - RF Tuners on B*50 and B*79 to była kwestia plug and play, a on wymieniał na płytę z LE40B679 tak aby mieć tuner sat. Skontaktuj się z nim i zapytaj czy ciągle ma swoją starą płytę - chciał za nią 80 euro SamyGO • View topic - LE40B650T2WXXH mainboard for sale..
Wiesz jak rozebrać TV? Jak nie masz to ściągnij sobie instrukcje serwisową, szukaj "N68A_chassis_LCD".
 

czarekr

New member
Z tego co pisał majonezz na forum samygo SamyGO • View topic - RF Tuners on B*50 and B*79 to była kwestia plug and play, a on wymieniał na płytę z LE40B679 tak aby mieć tuner sat. Skontaktuj się z nim i zapytaj czy ciągle ma swoją starą płytę - chciał za nią 80 euro SamyGO • View topic - LE40B650T2WXXH mainboard for sale..
Wiesz jak rozebrać TV? Jak nie masz to ściągnij sobie instrukcje serwisową, szukaj "N68A_chassis_LCD".
no i wymieniłem tylko że znowu cholera mam problem , na początku po wszystkich złączach hdmi i euro zaczeło mi przebarwiac na niebiesko, później się uspokoiło a teraz znowu to samo, nie wiem już o co z tym chodzi, chynba zawiozę go do gościa co mio sprzedał płyte niech zobaczy
 

sam650

New member
Witam,
Mam pytanie, czy do odpalenia programu PVR+ potrzebna jest instalacja zmodyfikowanego firmware SamyGO w naszych TV?. Obecnie posiadam soft w tv 01010.1 z Menu w Content - Gry. Obecnie mogę bez problemu uruchomić programy ( większe żółte napisy i zwykły PVR "bez plusa" ) a tego z + niestety już nie :/. Wyskakuje po próbie uruchomienia programu komunikat "nie można uruchomić aplikacji" i wraca tv do menu.
Jeszcze jedno pytanko, orientuje się ktoś jaka jest różnica pomiędzy wersjami softu 01010.1 a 2005?. Nie wiem czy opłaca mi się zmieniać.

@Sam650 - dzięki za odpowiedz odnośnie mojego pytania stronę wstecz. Moduł posiadam do odbierania TV kablowej cyfrowej.

PVR+ nie działa (w założeniu) z tak starym firmware. Byćmoże dało by się coś z tym zrobić, ale chyba nie warto. Odpowiedź zapewne znajduje się w pliku "/mtd_ram/PVRplus_debug.log", który można sprawdzić telnetem lub ftp-em tuż po nieudanej próbie załadowania PVR+.
Zachęcam do zmiany firmware na 2005.0. Zalety zmiany: możliwość zapisywania i odtwarzania listy kanałów z/na USB, rozszerzona funkcjonalność EPG na klawiszu INFO, możliwość sprawdzenia parametrów sygnału poprzez przytrzymanie INFO, no i większa kompatybilność z kolejnymi nieoficjalnymi aplikacjami (SamyGO). Zresztą, TV ma możliwość powrotu do poprzedniej wersji firmware gdyby nowe się nie podobało (oczywiście dotyczy to serii 1xxx i 2xxx, bo w 3xxx Samsung namieszał). Poza tym polecam od razu wgrać firmware zmodyfikowane (np. geoPatcher'em - geoPatcher 1.04)

Dzięki za odpowiedź w sprawie modułu. Byłem ciekaw czy taki moduł nadaje się do odbioru kablówki (w ogólności). Widocznie tak. Mam dodatkowe pytania jeśli można i pod warunkiem, że to już działa (może także ktoś inny się wypowie):
1. jaki jest czas przełączania kodowanych kanałów cyfrowych na tym module ?
2. ile czasu potrzebuje telewizor po włączeniu aby pokazać obraz?
3. czy zaraz po włączeniu jest napis "zakodowane" ?
4. czy przy przełączaniu dźwięków (wersji językowej) następuje czasem zacinanie się obrazu?
5. czy czasami obraz się "zamraża" (lub brak jest dźwięku) i trzeba przełączyć kanał aby go "odmrozić" ?
Pytam, bo widziałem takie efekty z użyciem pewnego modułu Irdeto z kablówki.
 
Ostatnia edycja:

szuineg

New member
...Dzięki za odpowiedź w sprawie modułu. Byłem ciekaw czy taki moduł nadaje się do odbioru kablówki (w ogólności). Widocznie tak. Mam dodatkowe pytania jeśli można i pod warunkiem, że to już działa (może także ktoś inny się wypowie):
1. jaki jest czas przełączania kodowanych kanałów cyfrowych na tym module ?
2. ile czasu potrzebuje telewizor po włączeniu aby pokazać obraz?
3. czy zaraz po włączeniu jest napis "zakodowane" ?
4. czy przy przełączaniu dźwięków (wersji językowej) następuje czasem zacinanie się obrazu?
5. czy czasami obraz się "zamraża" (lub brak jest dźwięku) i trzeba przełączyć kanał aby go "odmrozić" ?
Pytam, bo widziałem takie efekty z użyciem pewnego modułu Irdeto z kablówki.

ad 1, nie zauważam różnicy w czasie przełączania kanałów z modułem (kodowanych), a gdy nie miałem modułu - oczywiście cyfrowe kanały przełączają się wolniej niż analog, a na HD trzeba poczekać jeszcze dłużej.
ad 2, nie zauważyłem aby było dłużej.
ad 3, czasem tak, na ułamek sekundy.
ad 4, nie przypominam sobie, choć przełączałem dźwięk tylko kilka razy.
ad 5, nigdy mi się nie zdarzyło coś takiego.
Ogólnie jakość obrazu, szybkość działania i wygoda o niebo lepiej niż dwa poprzednie dekodery z kablówki, telewizja Stream. Jak Ci zależy to mogę nagrać filmik obrazujący to o co pytasz.
 

sam650

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

ad 1, nie zauważam różnicy w czasie przełączania kanałów z modułem (kodowanych), a gdy nie miałem modułu...

Co oznacza "gdy nie miałem modułu"? Czy chodzi o czas, w którym kanały nie były kodowane? Bo rozumiem, że obecnie po wyjęciu modułu ma kolega napis "Sygnał zakodowany", prawda?
Chyba, że chodzi o inny dekoder (np. jakiś set-top-box)?

...- oczywiście cyfrowe kanały przełączają się wolniej niż analog, a na HD trzeba poczekać jeszcze dłużej.
ad 2, nie zauważyłem aby było dłużej.
ad 3, czasem tak, na ułamek sekundy.
ad 4, nie przypominam sobie, choć przełączałem dźwięk tylko kilka razy.
ad 5, nigdy mi się nie zdarzyło coś takiego.
Ogólnie jakość obrazu, szybkość działania i wygoda o niebo lepiej niż dwa poprzednie dekodery z kablówki, telewizja Stream. Jak Ci zależy to mogę nagrać filmik obrazujący to o co pytasz.

Z tego wynika, że chyba ten moduł, który widziałem (takie cuś) jest po prostu kiepski. Albo po stronie kablówki coś nie gra, bo uciążliwość jest znaczna (przełączenie kanału - równe 3 sekundy).
Jeśli nie sprawi to dużego kłopotu, to chętnie zobaczyłbym filmik z włączenia odbiornika bezpośrednio na kanał kodowany SD, po czym przełączenie na inny kanał cyfrowy również kodowany SD. Przełączenie dźwięku można darować, skoro nic się nie zacina. Spróbuję porównać z tym, co opisałem, ewentualnie także mogę coś nagrać.

Jeszcze jedno pytanko (byćmoże zbędne, bo trudności występują na różnych odbiornikach, w tym Sharp), ale jaki kolega posiada model TV i z jakim firmware?
 
Ostatnia edycja:

heros120

New member
@Sam650 -> Moduł Technisat CX
1. około 3sek.
2. 2 sekundy dłużej się TV uruchamia, bo po włączeniu wyskakuje na chwile napis "sygnał zakodowany".
4. Nie
5. Nie

Ps. Posiadasz może ten nie zmodyfikowany firmware 2005 do B650?. Szukałem po necie ale nigdzie nie mogę go znaleźć :/. W jaki sposób można powrócić do tego starego firmware jeżeli ten nowy soft by nie działał dobrze?.
 

sam650

New member
Przełączanie kanałó kodowanych zawsze będzie trwało dłużej. Zależy to od modułu cam.
To dla mnie rzecz oczywista, choć teoretycznie nie musi tak być ale zapewne im silniejsze kodowanie tym większy problem ze skróceniem inicjalizacji. Mniejsza o to. Faktem jest, że kodowane kanały na odbiorniku SAT (z kartą conax) przełączają mi się nieco szybciej. 3 sekundy to zgroza. Co najmniej w obrębie jednego muxa powinno być szybciej, ale nie jest.

Za to te zacięcia obrazu przy zmianie wersji językowej (oraz zacięcia np. po wyjściu z HDMI do trybu TV), a także zanik dźwięku trzeba wyjaśnić. To jest poważny feler. Oby nie okazało się, że rozwiązuje je upgrade firmware do wersji 3xxx.

O firmware 2005.0 już chyba nie muszę się wypowiadać, bo odpowiedzi już padły powyżej. Dziękuję.
Dodam tylko bezpośredni link do tego firmware.
 

walerka62

New member
Witam
Chciałbym aby wtyczka channel info którą skopiowałem do pam. tv startowała automatycznie z włączeniem tv. Mam wgrany firmware 2005.0 "spaczowany" patcher samygo. W pliku /mtd_exe/rc.local mam taki wpis
#!/bin/sh

export MAPLE_DEFAULT_PATH=/mtd_cmmlib/InfoLink/lib
export MAPLE_MANAGER_WIDGET_PATH=/mtd_down/widgets/manager
export MAPLE_NORMAL_WIDGET_PATH=/mtd_down/widgets/normal
export MAPLE_WIDGET_DATA_PATH=/mtd_down
export MAPLE_WIDGET_INCLUDE_PATH=/mtd_down/widgets/inc
export MAPLE_PLUGIN_DATA_PATH=/mtd_cmmlib/InfoLink/lib
export LD_LIBRARY_PATH=$LD_LIBRARY_PATH:/mtd_cmmlib/YWidget_LIB
export KF_SLEEP_READ=-2
echo 30000 > /mtd_rwarea/DelayValue.txt
#touch /mtd_rwarea/DoPrintYahoo.txt
export KF_NO_INTERACTIVE=1
export KF_LOG=/dev/null ;/mtd_rwarea/SamyGO.sh&
cd /mtd_exe/

./exeDSP

W pliku SamyGO.sh mam taki wpis
#!/bin/sh
sleep 30
echo test >> /mtd_rwarea/SamyGO.log
/mtd_tlib/GGame/SamyGO_ChannelInfo/loader.so &

Robiłem to podpierając się tym wątkiem
hdtv.com.pl/forum/samsung/46222-samsung-ps50b650-linux-tv-2.html
Jednak nie chce to zadziałać. Jak zrobić aby uruchamiać wtyczkę przy starcie tv?
 

sam650

New member
...
export KF_LOG=/dev/null ;/mtd_rwarea/SamyGO.sh&
...
echo test >> /mtd_rwarea/SamyGO.log
/mtd_tlib/GGame/SamyGO_ChannelInfo/loader.so &...

Zobacz czy przy uruchamianiu przyrasta plik "/mtd_rwarea/SamyGO.log"; jeśli nie (lub nie ma go w ogóle) byćmoże trzeba nadać prawa wykonywania do pliku skryptu poleceniem chmod a+x /mtd_rwarea/SamyGO.sh.
Sprawdź również, czy plik "/mtd_tlib/GGame/SamyGO_ChannelInfo/loader.so" istnieje.
Aha, i najważniejsze: NIE DA SIĘ uruchomić pliku ".so" tak ze skryptu. Potrzeba jeszcze coś, np. gdb lub injectso.
 
Ostatnia edycja:

Turrambar

New member
witam.
chciałem zapytać czy w menu serwisowym LE32B550 (soft 200:cool: da sie zmienic color space z auto na native dla sygnalu VGA lub tak zedytowac przestrzen barw aby odpowiadala native?
czytalem na roznych forach ze w menu niektorych modeli pod advanced (po wklepaniu 0000 w menu serwisowym) jest opcja color space i niektorym uzytkownikom udalo sie ustawic kolory identyczne jak native dla vga, ale ja niestety tej opcji nie mam. testowalem trzy rozne softy, ale zaden nie dodaje opcji w menu serw. a jedynie zmieniaja niektore ustawienia (np ostrosc).
pytam poniewaz uzywam vga do zmniejszenia input lagu w grach. poradzilem sobie z wyblaklymi kolorami - wystarczylo w menu serw. zmienic w EPA standard kolor z 50 na preferowany (w moim przypadku 60). dzieki temu w vga kolory sa zywsze. mimo to, zielen nadal jest wyblakla a czerwien rozowawa. ustawienia balansu bieli nie pomagaja. jedyna opcja to przestrzen barw.
gdyby udalo mi sie to ustawic to bylby to idealny TV do grania.
prosze o pomoc.
przejrzalem juz ogromna ilosc roznych forow - angielskich i polskich i nigdzie nie znalazlem odpowiedzi.
wydaje mi sie ze w menu serwisowym musi byc opcja na domyslne wlaczenie dla vga efektu wide color enhancer.
z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
Darek
 

kamelak

New member
Witam mam mały problem posiadam tv b651 sciagam film 1080p na pendrive wyskauje mi komunikat "Nieobslugiwany format danych video" sciagam kolejny jest to samo pamietam wczesniej ze sciagalem juz filmy w 1080p i chodzily co moze byc przyczyna. Pliki zapisane sa w formacie mkv prosze o pomoc
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam mam mały problem posiadam tv b651 sciagam film 1080p na pendrive wyskauje mi komunikat "Nieobslugiwany format danych video" sciagam kolejny jest to samo pamietam wczesniej ze sciagalem juz filmy w 1080p i chodzily co moze byc przyczyna. Pliki zapisane sa w formacie mkv prosze o pomoc
Przyczyna była już podawana kilkadziesiąt razy w tym temacie. Poproś o pomoc przycisk "przeszukaj ten temat" ;)
 
Do góry