Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

solaris08

New member
moras86 DZIĘKI WIELKIE juz latam na 2005 i nagrywam sobie dzięki PVR+ koncert Lenona. Chłopie takiego właśnie info prostego szukałem(odnośnie downgroadu)

Pozdrowienia
 

C7_4K

New member
a ja szukam informacji jak ustawić samyGo i inne bo nagrywanie po LAN mnie interesuje w końcu przepustowość 100 MB/s po lanie czyli z 12 mb/s
 

spyru

New member
le37b650 i USB WiFi Edimax EW7718UN

ostatnio przeglądałem stronkę SamyGO i zauważyłem ze jest nowy All Extensions v0.03.6. Po przejrzeniu paczki zauważyłem ze są nowe skompilowane moduły WiFi, nie zastanawiając się wiele odpaliłem telnet i wgrałem sterowniki do tv i tu miłe zaskoczenie ożył mi Edimax EW7718UN. Mam tylko jeden problem, karta działa tylko do momentu wyłączenia tv. Po włączeniu już jej nie wykrywa, po ponownym wgraniu sterów tv ponownie wykrywa Edimaxa. Macie pomysły jak temu zaradzić.
 

norbid

New member
EXT3 i CD-DVD USB Devices

Na stronie morasa ukazala sie "gra" umozliwiajaca zobaczenie partycji ext3 przez player w TV.
Do skryptu wkradly sie błędy.
Kod:
sed -i 's/sda/sdc/g' /dtv/usb/log 
sed -i 's/sda/sdc/g' /dtv/usb/log 
sleep 2 #during this time disk is recognized by media player but cannot be played
sed -i 's/sdc/sda/g' /dtv/usb/log 
sed -i 's/sdd/sdb/g' /dtv/usb/log

powinno wyglada tak:
Kod:
sed -i 's/sda/sdc/g' /dtv/usb/log 
sleep 2 #during this time disk is recognized by media player but cannot be played
sed -i 's/sdc/sda/g' /dtv/usb/log

Oczywiscie pod warunkiem ze mamy tylko jedna partycje, a TV widzi ja jako sda1, a sdc nie mamy w systemie.

Mam juz prawie gotowy skrypt, ktory automatycznie wykryje i podmontuje partycje z dowolnej nazwy sdx.


Do opublikowania mam tez nowa wersje CD-DVD USB Devices, dzieki ktorej napedy widziane sa w Media Playerze oraz pokazywane jest okienko informujace podlaczenie napedu. (Najlepiej wspolpracuje z PRV+ oraz myButtons gdy wykonywanie sktyptu podczepi sie pod przycisk na pilocie)
 

m13czu

New member
Jak mieszkasz na Bemowie to wystarczy Ci przysłowiowy kaloryfer żeby odbierać DVB-T.
Sprawdzone :D


Lipa niestety z tym HDTV u mnie. Ustawiam zgodnie z zaleceniami (Menu->kanał->ręczne albo automatyczne) i nic mi nie znajduje. Mam taką antenę:
NAJMOCNIEJSZA ANTENA TV DVB-T HD Z WZMACNIACZEM (1324627105) - Aukcje internetowe Allegro

zasilacz działa bo pali się dioda, antena weszła w wejście ANT IN. Jedyne co to mi znalazł z 4 analogowe ale w kiepskiej jakosci dosyc (TVP1, Puls, TVP2, TVN). Najlepiej odbiera TVN.
Mieszkam na bemowie. Antena jest na parapecie w mieszkani, w pokoju, skierowana na balkon, tam patio z oknami (bez zaluzji itd).Antena skierowana na południe.
.
Co ciekawe za pierwszym razem spytal sie mnie o parametry jak czestotliwosc, modulacja i czesto symboli.
Po przeskanowaniu pyta teraz o kanał i tyle wlasciwie (sa jeszcze dwa inne parametry jak czestoitliwosc).


Nota bene to jak zwykle polskie strony internetowe informacyjne są żałosne. NA takich forach jak emitel czy na tej przelaczenie.eu - przewodnik po polskim switchover, DVB-T w Polsce
powinno byc wielkimi literami po pierwsze jaki odstep od kanału (8 czy 7 Mhz), jaka modulacja (64 QAM), jaka czestotliwosc symboli, jaki service id jak jest. JAk zwykle nic nie ma albo tylko podaja info o kanale.:evil:

Jak Ci biedni ludzie mają z tego korzystać?
 
Ostatnia edycja:

m13czu

New member
Odwołuje alarm. Antena do kitu i tyle. Wystawiłem ją na balkon przez balkon i już mam 14 kanałów cyfrowych. Tak to jest widze jak się kupi taniość na allegro. Jednak talerz jako antena to podstawa.
 

as1970

New member
Do wyłączania panelu LCD można użyć również aplikacji PVR+. Naciskasz klawisz Mute aby zgasić, a potem ponownie aby włączyć.


Można kopiować bez włączania niczego w Menu Serwisowym. Wystarczy użyć Telnetu lub FTP.
Ja osobiście startuje w TV aplikację FTP Server a na komputerze plugin FireFTP do Firefoxa. Dostęp przez login: root ; bez hasła. Aplikację do kategorii gry kopiuje się do podkatalogu GGame (jeśli dobrze pamiętam)


Obecnie istnieją dwie zautomatyzowane metody wgrania starszej wersji oprogramowania (ja polecam v2005) dla modeli ze slotem CI:
  1. Gdy miałeś starsze oprogramowanie i wgrałeś bezpośrednio (i prawdopodobnie jednokrotnie) któreś z nowszych (v3000).
    Metoda ta polega na przywróceniu do menu aktualizacja alternatywnego oprogramowania
    SourceForge.net: Forced revert back to older firmware - samygo
  2. Jeżeli kupiłeś TV z wgranym na niego nowym oprogramowaniem (prawdopodobnie także dla tych, którzy aktualizowali TV dwukrotnie).
    Metoda trochę dłuższa, bo należy uprzednio pobrać firmware i odpowiednie pliki na pendrive.
    SamyGO • View topic - Rollback on old FW...

Witam,

Zrobiłem backup firmware sposobem podanym wyzej z pkt.2 z 3000.1 na 2005.0 no i oczywiscie metoda działa , ale nie odtwarza mi teraz plików mkv jakieś porady co do tego
 

moonraker

New member
Witam!
Dawno tu nie zaglądałem i widzę ze postępy w ulepszaniu funkcjonalności naszych tv posunęły się bardzo daleko tylko pogratulować zaangażowanym osobom!!
Po poczytaniu forum postanowiłem dodać sobie usprawnień do swojego tv i napotkałem 2 problemy:
1. po skopiowaniu dodatków do pamięci tv ( do /mtd_tlib/GGames/) niektóre działają prawidłowo (np Channel info ) a niektóre nie (FTP Serwer, nie działa nie można się zalogować do telewizora, SamyGo Extensions nie znajduje mi serwera NFS). Oczywiście wszystkie wymienione uruchamiane z pendrive'a działają prawidłowo.
2. PVR+ przy wskazaniu żeby nagrywał mi materiał na NFS Serwer nagrywa mi w pamięci telewizora a dokładnie w /dtv/usb/nfs w tym samym miejscu widzę również folder o nazwie 192.168.1.104 który jest faktycznie podmontowanym zasobem dysku sieciowego. Proszę o pomoc jak zmusić PVR+ do nagrywania na dysku sieciowym.
 

Ironkos

New member
Pojawila sie wersja 0.2 aplikacji do odtwarzania dzwieku w DTS, nigdzie niestety nie moge znalezc zmian jakich dokonano w tej wersji. Ktos wie ?
 

ferguss

New member
Pojawila sie wersja 0.2 aplikacji do odtwarzania dzwieku w DTS, nigdzie niestety nie moge znalezc zmian jakich dokonano w tej wersji. Ktos wie ?

- przetwarzanie dzwieku nie ulega już zakloceniom podczas około 20 pierwszych sekund,
- powinno dzialac juz audio switching (naciskając czerwony przycisk)
- zuzycie CPU powinno być obnizone z uwagi na optymalizacje w procesie ffmpeg (przy użyciu silnika VFP).
...to tak w wolnym tlumaczeniu zmiany w wersji 0.2 ;)
 

Ironkos

New member
- przetwarzanie dzwieku nie ulega już zakloceniom podczas około 20 pierwszych sekund,
- powinno dzialac juz audio switching (naciskając czerwony przycisk)
- zuzycie CPU powinno być obnizone z uwagi na optymalizacje w procesie ffmpeg (przy użyciu silnika VFP).
...to tak w wolnym tlumaczeniu zmiany w wersji 0.2 ;)

Dzieki wielkie ;)
 

Ironkos

New member
Mam niestety jeszcze problem z ta aplikacja. Gdy podlaczam pendrive'a pod usb. Telewizor widzi faktycznie aplikacje ale nie w "Gra" lecz w "Dla dzieci". Kopiuje sie na tv tez do zakladki "Dla dzieci". Niestety stamtąd aplikacja nie startuje... :( z poprzednia wersja tego problemu nie mialem.

Ktos sie spotkal z tym tez ?

EDIT: Juz sobie poradzilem. Uklony dla tworcow <piwo>
 
Ostatnia edycja:

pyros3344

New member
Mam niestety jeszcze problem z ta aplikacja. Gdy podlaczam pendrive'a pod usb. Telewizor widzi faktycznie aplikacje ale nie w "Gra" lecz w "Dla dzieci". Kopiuje sie na tv tez do zakladki "Dla dzieci". Niestety stamtąd aplikacja nie startuje... :( z poprzednia wersja tego problemu nie mialem.

Ktos sie spotkal z tym tez ?

EDIT: Juz sobie poradzilem. Uklony dla tworcow <piwo>

Co zrobiłeś? U mnie też jest probem. Gdy próbuję uruchomić aplikację obraz znika, tv się wyłącza i po chwili sam uruchamia. Dzwieku w filmie z DTS dalej nie słychać.
 

moras86

New member
Prawa dostępu do zapisu || SamyGO DCA v0.2

Witam!
1. po skopiowaniu dodatków do pamięci tv ( do /mtd_tlib/GGames/) niektóre działają prawidłowo (np Channel info ) a niektóre nie (FTP Serwer, nie działa nie można się zalogować do telewizora, SamyGo Extensions nie znajduje mi serwera NFS). Oczywiście wszystkie wymienione uruchamiane z pendrive'a działają prawidłowo.
Uruchom z pena FTP Server i zmień za pomocą aplikacji na komputerze prawa dostępu dla folderów z aplikacjami w TV (kod 0777).
Mam niestety jeszcze problem z ta aplikacja. Gdy podlaczam pendrive'a pod usb. Telewizor widzi faktycznie aplikacje ale nie w "Gra" lecz w "Dla dzieci". Kopiuje sie na tv tez do zakladki "Dla dzieci". Niestety stamtąd aplikacja nie startuje... :( z poprzednia wersja tego problemu nie mialem.

Ktos sie spotkal z tym tez ?

EDIT: Juz sobie poradzilem. Uklony dla tworcow <piwo>
Archiwum z aplikacją SamyGO DCA v0.2 zawiera wersję zarówno dla TV ze slotem CI+ (z menu Dzieci) jak i standardową (typowa Gra). W przypadku polskich TV można usunąć cztery pliki bezpośrednio z archiwum i zostawić jedynie folder 'samygodca', który kopiujemy do TV.
 
Do góry