Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

dagelf

New member
samsung c6000 clouding

jestem ciekaw co o tym sądzicie. media markt nie uwzględnił reklamacji, twierdząc, cyt: podany produkt mieści się w granicach zastosowanej technologii
 

Attachments

  • samsung 01.jpg
    samsung 01.jpg
    200,9 KB · Wyś: 233

Jericho24

Member
Bez reklam
jestem ciekaw co o tym sądzicie. media markt nie uwzględnił reklamacji, twierdząc, cyt: podany produkt mieści się w granicach zastosowanej technologii
Poje...lo im sie w glowach. U mnie bylo mniej widac i po wyslaniu maila do serwisu ze zdjeciami dostalem info, zeby TV oddac do naprawy.
Tylko czemu masz takie ciemniejsze pasy przy gornej i dolnej krawedzi?
 

sirtrotyl

New member

Edzio666

New member
Witajcie ;)


Mam pytanko:
Jak zainstalować te aplikacje 'w telewizorze' (LINK: moras86.ugu.pl/samsung/pliki/lista/) by nie włączać ich za każdym razem z pendrive'a tylko bezpośrednio z pamięci TV?

Głównie zależało by mi na aplikacji "Większe żółte napisy" co jest przydatne, bo standardową białą czcionkę ledwo widać, a nie chce mi się za każdym razem wkładać pendrive'a ;)

TV: LE40B650, FV: 'jeden z pierwszych' (ani razu nie aktualizowany).
 
Ostatnia edycja:

golonka144

New member
Witam . jestem nowy na forum ale to tylko dla tego, że mam mały problem z telewizorem i musiałem sie tutaj zarejestrowac w celu waszej pomocy.

Otóż, posiadam telewizor LCD le37b651 i mam do niego podłączony m.in. przenośny dysk twardy na którym mam troszke filmów, lecz nie wszystkie się odpalają. wyskakuje komunikat z brakiem aktualizacji. po czym gdy wchodzę w ustawienia i chce pobrać kod rejestracyjny usługi DiviXrVOD to wyskakuje mi ten kod i nakazuja mi weść na stronę divx.com/vod ....aby dowiedzieć sie czegoś więcej.... okej ale co dalej ja mam zrobic na tej stronie ? gdzie wpisac ten kod :?::?::?::?: może jest jakis prostszy sposób ... np sam sofcik do pobrania i do zainstalowania bezpośrednio na kingstona i aktalizacja przy starcie podczas podłączenia go do TV.

Pozdrawiam serdecznie czytajacych tego posta i proszę o konkretną odpowiedź
 

zapisek

New member
Witajcie ;)


Mam pytanko:
Jak zainstalować te aplikacje 'w telewizorze' (LINK: moras86.ugu.pl/samsung/pliki/lista/) by nie włączać ich za każdym razem z pendrive'a tylko bezpośrednio z pamięci TV?

Głównie zależało by mi na aplikacji "Większe żółte napisy" co jest przydatne, bo standardową białą czcionkę ledwo widać, a nie chce mi się za każdym razem wkładać pendrive'a ;)

TV: LE40B650, FV: 'jeden z pierwszych' (ani razu nie aktualizowany).

czesc,
nie startuj aplikacji z pendrive'a, tylko skopiuj (zainstaluj) do telewizora, tzn. w punkcie instalacji musisz wybrac pamiec telewizora i pozniej z tv startowac aplikacje.
Mam menu po niemiecku, to dokladnie nie moge opisac, ale mysle ze zrozumiales.

pozdrowienia
zapisek
 

Edzio666

New member
czesc,
nie startuj aplikacji z pendrive'a, tylko skopiuj (zainstaluj) do telewizora, tzn. w punkcie instalacji musisz wybrac pamiec telewizora i pozniej z tv startowac aplikacje.
Mam menu po niemiecku, to dokladnie nie moge opisac, ale mysle ze zrozumiales.

pozdrowienia
zapisek


Niestety nie wiem jak to zrobić.

Aktualnie uruchomienie programów na TV wygląda następująco:
- pobranie ze strony
- wypakowanie archiwum i skopiowanie na pendrive
- uruchomienie programu w TV poprzez "content library', tam USB -> Gra

Żadnej opcji skopiowania na TV nie widać? W ogóle jak taka 'instalacja' ma wyglądać, bo tego też nie napisałeś? Żadnego 'punktu instalacji' tutaj niema.

Więc jak? Program instalujemy przez sieć, przez jakiś program na PC?
Uszczególnij trochę to.
 

szuineg

New member
Niestety nie wiem jak to zrobić.

Aktualnie uruchomienie programów na TV wygląda następująco:
- pobranie ze strony
- wypakowanie archiwum i skopiowanie na pendrive
- uruchomienie programu w TV poprzez "content library', tam USB -> Gra

Żadnej opcji skopiowania na TV nie widać? W ogóle jak taka 'instalacja' ma wyglądać, bo tego też nie napisałeś? Żadnego 'punktu instalacji' tutaj niema.

Więc jak? Program instalujemy przez sieć, przez jakiś program na PC?
Uszczególnij trochę to.

Jak już jesteś w content library i wejdziesz w Gra to najeżdżasz kursorem na interesujący cię program i naciskasz żółty przycisk na pilocie, rozwinie ci się takie małe menu, wybierz z niego kopiuj i już. Jeżeli będzie za mało pamięci to najpierw coś musisz usunąć z TV.
Jeżeli nie masz aktywnego żółtego przycisku (tj. nic się nie dzieje jak go naciskasz) to znaczy że masz zablokowane kopiowanie w menu serwisowym.
 

millek70

New member
jestem już praktycznie zdecydowany na 40B650, ale TV będzie do filmów i także PS3 ! i to będzie bardzo eksploatowany na PS3 a jako że będzie to mój 1 lcd pod pleyaka nie mam porównania do innych i boję się że wystąpi INPUT LAG, nawet w tym temacie ktoś pisał że jest nieziemski, ale mam nadzieję, że przesadził, czy ktoś jeszcze używa 40B650 do PS3?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Witam . jestem nowy na forum ale to tylko dla tego, że mam mały problem z telewizorem i musiałem sie tutaj zarejestrowac w celu waszej pomocy.

Otóż, posiadam telewizor LCD le37b651 i mam do niego podłączony m.in. przenośny dysk twardy na którym mam troszke filmów, lecz nie wszystkie się odpalają. wyskakuje komunikat z brakiem aktualizacji. po czym gdy wchodzę w ustawienia i chce pobrać kod rejestracyjny usługi DiviXrVOD to wyskakuje mi ten kod i nakazuja mi weść na stronę divx.com/vod ....aby dowiedzieć sie czegoś więcej.... okej ale co dalej ja mam zrobic na tej stronie ? gdzie wpisac ten kod :?::?::?::?: może jest jakis prostszy sposób ... np sam sofcik do pobrania i do zainstalowania bezpośrednio na kingstona i aktalizacja przy starcie podczas podłączenia go do TV.

Pozdrawiam serdecznie czytajacych tego posta i proszę o konkretną odpowiedź

Kod rejestracji musi być w urządzeniu które ma certyfikat do odtwarzania DivX. Rejestrujesz go na stronie DIVX i możesz ściągać (odpłatnie $ filmy na kompa). Tylko jest jeden szkopuł.... w Polsce nic nie jest dostępne...przynajmniej jak próbowałem kiedyś.....Był jeszcze do ściągnięcia player do divixów ale wersja czasowa. :)
 

solaris08

New member
Czy ma ktoś z obecnych tu osób na forum chęć napisania poradnika jak przywrócić oprogramowanie do wersji 2005.

Znalazłem już taki poradnik ale nie całkiem zrozumiale jest napisany i dość skrócone niektóre rzeczy. Wiele osób napewno byłoby bardzo wdzięcznych..


Pozdrawiam
 

mgreta36

New member
Czy ma ktoś z obecnych tu osób na forum chęć napisania poradnika jak przywrócić oprogramowanie do wersji 2005.

Znalazłem już taki poradnik ale nie całkiem zrozumiale jest napisany i dość skrócone niektóre rzeczy. Wiele osób napewno byłoby bardzo wdzięcznych..


Pozdrawiam

Zamieść ten poradnik tu na forum - a "doszlifujemy" go.
 

moras86

New member
Oszczędzanie energii || Kopiowanie przez FTP || Przywracanie starego oprogramowania

Intryguje mnie taka myśl - w naszych modelach TV w dziale oszczędzanie energii (trzeba wejść przez menu) jest opcja wyłącz obraz.
Przydaje się to w różnych sytuacjach, kiedy tylko słuchamy wiadomości będąc np. w kuchni, obraz nam jest wtedy niepotrzebny.
Aby wrócić do oglądania trzeba znów się przebić przez menu i ustawić jak mieliśmy wcześniej w ustawieniach energii - nie wszyscy lubią obraz dynamiczny :).
Jest już lub czy można zrobić jakiś gadget, który by się uruchamiał przez jakiś skrót na pilocie i nam ułatwiał życie ?? SamyGo myślał o czymś takim ??
Do wyłączania panelu LCD można użyć również aplikacji PVR+. Naciskasz klawisz Mute aby zgasić, a potem ponownie aby włączyć.

Ja mam kopiowanie zablokowane. Czy można to odblokować ?
Można kopiować bez włączania niczego w Menu Serwisowym. Wystarczy użyć Telnetu lub FTP.
Ja osobiście startuje w TV aplikację FTP Server a na komputerze plugin FireFTP do Firefoxa. Dostęp przez login: root ; bez hasła. Aplikację do kategorii gry kopiuje się do podkatalogu GGame (jeśli dobrze pamiętam)

Czy ma ktoś z obecnych tu osób na forum chęć napisania poradnika jak przywrócić oprogramowanie do wersji 2005.

Znalazłem już taki poradnik ale nie całkiem zrozumiale jest napisany i dość skrócone niektóre rzeczy. Wiele osób napewno byłoby bardzo wdzięcznych..
Obecnie istnieją dwie zautomatyzowane metody wgrania starszej wersji oprogramowania (ja polecam v2005) dla modeli ze slotem CI:
  1. Gdy miałeś starsze oprogramowanie i wgrałeś bezpośrednio (i prawdopodobnie jednokrotnie) któreś z nowszych (v3000).
    Metoda ta polega na przywróceniu do menu aktualizacja alternatywnego oprogramowania
    SourceForge.net: Forced revert back to older firmware - samygo
  2. Jeżeli kupiłeś TV z wgranym na niego nowym oprogramowaniem (prawdopodobnie także dla tych, którzy aktualizowali TV dwukrotnie).
    Metoda trochę dłuższa, bo należy uprzednio pobrać firmware i odpowiednie pliki na pendrive.
    SamyGO • View topic - Rollback on old FW...
 
Do góry