Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

eMHz

New member
Re: problem z int.

Podobnie jak koledzy poniżej dokładnie nie wiem jak to jest z dostawcami typu tv kablowa,teoretycznie operator powinien znać adres MAC tv.Pomyśl może nad rozwiązaniem typu druga karta sieciowa w kompie i udostępnianie netu na tv (ja mam w ten sposób).
 

awkonin

New member
Dzień dobry,

Szukałem rozwiązania w google, przeglądnąłem ponad 200 stron tematu i widzę że podłączenie LCD Samsunga do komputera i do netu nie stanowi dla Was problemu. Były przypadki łączenia tv przez router, jak i połączenia bezprzewodowego, nie znalazłem natomiast nigdzie najprostszego przypadku - połączenia kablem bezpośrednio do gniazdka.

Jako, że jestem laikiem, przedstawię mój problem bardzo prosto i proszę o prostą odpowiedź. Mam internet dostarczany przez jednego z operatorów tv kablowej - komputer podłączony jest kablem bezpośrednio do gniazdka w ścianie.

Chciałem podłączyć do internetu Samsunga LE37B650. Nie mam routera ani sieci bezprzewodowej, nie interesuje mnie podłączanie telewizora do komputera, udostępnianie dysków, itp., jak również nie muszę mieć internetu równocześnie w tv i w komputerze.

Zakupiłem kabel RJ45 PROSTY i po podłączeniu telewizora bezpośrednio do gniazdka w ścianie wykonałem test sieci. Test przechodzi trzy punkty, a przy ostatnim (pakiet dla domeny) wyskakuje błąd oraz informacja żeby skontaktować się z administratorem sieci.

Proszę o informację, czy coś robię nie tak jak należy, czy faktycznie wina jest po stronie dostawcy internetu i nic się już z tym nie da zrobić. Internet działa w komputerze, a nie działa w Samsungu.

Z góry dziękuję za pomoc.

Spróbuj zamiast komputera podłączyć jakiś ruter, który ma możliwość klonowania MAC. Do rutera podłącz komputer. Jak net będzie na kompie, to drugi kabelek do TV i powinno śmigać.

Pzdr
 

ejkurde

New member
Dziekuje za odpowiedzi. Skontaktuje sie z providerem i sprobuje to wyjasnic z nimi bezposrednio. Po Waszych postach tez wydaje mi sie, ze to dostawca internetu musi najpierw odblokowac nowy numer MAC dla danej lokalizacji. Pozdrawiam.
 

bobby_69

New member
Dzień dobry,

Szukałem rozwiązania w google, przeglądnąłem ponad 200 stron tematu i widzę że podłączenie LCD Samsunga do komputera i do netu nie stanowi dla Was problemu. Były przypadki łączenia tv przez router, jak i połączenia bezprzewodowego, nie znalazłem natomiast nigdzie najprostszego przypadku - połączenia kablem bezpośrednio do gniazdka.

Jako, że jestem laikiem, przedstawię mój problem bardzo prosto i proszę o prostą odpowiedź. Mam internet dostarczany przez jednego z operatorów tv kablowej - komputer podłączony jest kablem bezpośrednio do gniazdka w ścianie.

Chciałem podłączyć do internetu Samsunga LE37B650. Nie mam routera ani sieci bezprzewodowej, nie interesuje mnie podłączanie telewizora do komputera, udostępnianie dysków, itp., jak również nie muszę mieć internetu równocześnie w tv i w komputerze.

Zakupiłem kabel RJ45 PROSTY i po podłączeniu telewizora bezpośrednio do gniazdka w ścianie wykonałem test sieci. Test przechodzi trzy punkty, a przy ostatnim (pakiet dla domeny) wyskakuje błąd oraz informacja żeby skontaktować się z administratorem sieci.

Proszę o informację, czy coś robię nie tak jak należy, czy faktycznie wina jest po stronie dostawcy internetu i nic się już z tym nie da zrobić. Internet działa w komputerze, a nie działa w Samsungu.

Z góry dziękuję za pomoc.

Wskazówki otrzymałeś już parę postów wcześniej. Problem leży w adresie MAC. Masz właściwie dwie opcje. Pierwsza zmienić adres MAC TV na ten z kompa. Chyba nikt jeszcze tego nie próbował i wątpię by to było możliwe. Możliwe że jest taka opcja przez Menu Serwisowe. Nie zaglądałem tam dawno nie kojarzę w tej chwili ale raczej mało prawdopodobne.
Druga opcja spisać MAC TV kopsnąć się do swojego ISP i zgłosić zmianę MAC jak to ktoś wcześniej napisał niech skojarzy Twoje IP z nowym MAC. Zmiana MAC na kompie to pestka możesz skorzystać z programu np. etherchange lub w zwykły sposób zmienić z poziomu WINDY we właściwościach karty sieciowej. Mając identyczny("znany" Twojemu ISP) MAC na TV i PC internet będzie działał tam gdzie wpięty kabel od internetu.
 

szuineg

New member
Wróć do mkvmerge v4.0.0 ('The Stars were mine'). Na moim LE55B650 po zmuksowaniu za pomocą tej wersji działa bez problemu. Po użyciu najnowszej telewizor nie chce odtworzyć pliku, mimo że MediaInfo pokazuje identyczną zawartość .mkv.

No i szafa gra! Dzięki sznaucerowaty, tylko napisów nie odtwarza (wbudowanych w film), ale z tym sobie poradzę (wyciągnę i zapiszę jako zewnętrzny plik).
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Wskazówki otrzymałeś już parę postów wcześniej. Problem leży w adresie MAC. Masz właściwie dwie opcje. Pierwsza zmienić adres MAC TV na ten z kompa. Chyba nikt jeszcze tego nie próbował i wątpię by to było możliwe. Możliwe że jest taka opcja przez Menu Serwisowe. Nie zaglądałem tam dawno nie kojarzę w tej chwili ale raczej mało prawdopodobne.
Druga opcja spisać MAC TV kopsnąć się do swojego ISP i zgłosić zmianę MAC jak to ktoś wcześniej napisał niech skojarzy Twoje IP z nowym MAC. Zmiana MAC na kompie to pestka możesz skorzystać z programu np. etherchange lub w zwykły sposób zmienić z poziomu WINDY we właściwościach karty sieciowej. Mając identyczny("znany" Twojemu ISP) MAC na TV i PC internet będzie działał tam gdzie wpięty kabel od internetu.
Ja bym kupil za 60 zlotych TP-Linka WR340G i mialbym problem z glowy i przy okazji WiFi w domu i w sasiedztwie ;)
 

dragon79

Member
@ ejkurde

Kupno routera byłoby najprostszym rozwiązaniem. Podpinasz taki router kabelkiem, który idzie do komputera, klonujesz MAC adres komputera i net działa na czymkolwiek, co podłączysz do routera. Ale lepiej się zastanów, czy często będziesz korzystał z funkcji Internet@TV? Jeśli często to router będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem, bo nie będziesz musiał codziennie przełączać wtyczki w gniazdku sieciowym (nie będzie to dobre ani dla wtyczki, ani dla gniazdka, ani wygodne dla Ciebie na dłuższą metę).
Ja osobiście bardzo rzadko korzystam z Internet@TV. Sprawdzę czasem pogodę, czy repertuar kin. Ale jak sobie pomyślę, że miałbym za każdym razem przepinać kabelek, to pewnie w ogóle bym nie używał Internetu w TV.
Podejmij decyzję, ale pamiętaj, że jeśli kupisz router/access point wifi, to należy go poprawnie skonfigurować. Jeśli nie masz w tym doświadczenia lub odpowiedniej wiedzy, to poproś kogoś o pomoc.
 

ejkurde

New member
Jeszcze raz bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Faktycznie, kupno routera jest tu najlepszym rozwiazaniem jesli chcialbym stale korzystac z internet@tv. Wczesniej chcialem jednak zobaczyc, co to wlasciwie jest i czy warto, czy moze lepiej sobie to odpuscic, stad moje proby z przepinaniem kabla. Pozdrawiam.
 

yanusho

New member
Ten sklep jest na USA, do tego aplikacje te są przeznaczone na serię C650 i wyższe. Polska strona jest tu: Internet@TV | SAMSUNG
Ja widać nie dla nas są te gadżety, bo w B650 jest silnik Yahoo z którym Samsung przestał współpracować.
Być może wyjdzie update do naszych telewizorów do nowego internet@tv, ale polityka Samsunga raczej uczy nas że czegoś takiego się nie doczekamy. Po porostu chcesz mieć te gadżety kup nowy sprzęt.
Dochodzi też kwestia wyboru, gdyby jednak dali internet@tv trzeba by było wybierać między SamyGo a internet@tv ;)

To nie do końca tak że nie współpracują z Yahoo, na serii C widgety Yahoo też działają. W serii C samsung wprowadził dodatkowo własny silnik do własnych aplikacji. I cały nacisk kładzie na rozwój własnych aplikacji. Ale Yahoo ciągle też tam siedzi. A tak poza tym czy ktoś zwrócił uwagę jak wyglądają widgety na TV gdy wybierze się w ustawieniach np. UK? Bo moim zdaniem wygląd jest o wiele lepszy, obraz telewizyjny skalowany, widgety na pasku. A to co jest w "polskiej" wersji to chała. No i przy UK jest więcej widgetów.
 

myca

New member
W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:
Widget facebook jest przeznaczony dla telewizorów seri "C" niebędzie on
działał na telewizorach z seri "B"
 

bba25

New member
Witam, mam mały problem z 40b650 a mianowicie ni z tego ni owego dźwięk na wyjściu słuchawkowym stał się dużo cichszy niż wcześniej. Resetowałem już ustawienia audio ale to nic nie pomogło. Moje pytanie czy jeszcze coś można by w tym pokombinować czy od razu walić do serwisu?
 

myca

New member
a może aby działały wigety wystarczy zmienic model w menu servisowym ?? może wigety wtedy zadziałają ?? co Wy o tym myślicie

Nie będą działały. W tv jest coś takiego co się nazywa menadżerem widgetów. Uruchamiający się widget sprawdza wersje menadżera. W serii b jest 1.060. W serii c jest 1.066.
Każdy widget ma plik config.xml w którym wpisana jest wersja widgetu i wersja menadżera którego wymaga.

Udało mi się uruchomić facebook'a właśnie poprzez zmianę w pliku config.xml. Niestety nie można się zalogować na konto. Nowy menadżer pewnie inaczej przechowuje informacje o kontach, a ja nie mam teraz czasu aby to dalej rozgryzać.
 

bba25

New member
Nie będą działały. W tv jest coś takiego co się nazywa menadżerem widgetów. Uruchamiający się widget sprawdza wersje menadżera. W serii b jest 1.060. W serii c jest 1.066.
Każdy widget ma plik config.xml w którym wpisana jest wersja widgetu i wersja menadżera którego wymaga.

Udało mi się uruchomić facebook'a właśnie poprzez zmianę w pliku config.xml. Niestety nie można się zalogować na konto. Nowy menadżer pewnie inaczej przechowuje informacje o kontach, a ja nie mam teraz czasu aby to dalej rozgryzać.


To zastanawia mnie dlaczego samsung dał opcję instalacji facebook-a
 

pyros3344

New member
Wyłączające się pliki w LE46b650

Witam
Już kilka razy zdarzyło mi się ze podczas oglądania jakiegoś pliku mkv w którymś momencie niespodziewanie plik się wyłącza i włącza się kolejny. Przy ponownym otworzeniu wyłącza się w tym samym momencie. Zastanawiające jest, że na komputerze wszystko idzie pięknie, a jeszcze bardziej zastanawiający jest fakt, że np dzień później na tv też działa już dobrze. Zdarzyło mi się tak już z 5 razy. Zaczyna mnie to martwić. Plik odtwarzany przez USB. Jakieś rady?
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam
Już kilka razy zdarzyło mi się ze podczas oglądania jakiegoś pliku mkv w którymś momencie niespodziewanie plik się wyłącza i włącza się kolejny. Przy ponownym otworzeniu wyłącza się w tym samym momencie. Zastanawiające jest, że na komputerze wszystko idzie pięknie, a jeszcze bardziej zastanawiający jest fakt, że np dzień później na tv też działa już dobrze. Zdarzyło mi się tak już z 5 razy. Zaczyna mnie to martwić. Plik odtwarzany przez USB. Jakieś rady?
Z pena czy z dysku przenosnego?
 
Do góry