Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

krisr77

New member
ze po DLNA bedzie latał to oczywiste. mi chodzilo o Smabe i SamyGo (brak napisów i przewijania dysfalifikuje DLNA)

rbedn - tweirdzi ze wszystko lata wiec chyba sie skusze :)
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o sambę to po cholerę wydawać extra kasę, jak można udostępnić pliki z kompa? No ale, jak kto woli. A i pamiętaj że SamyGO nie chodzi na nowym fw od wersji 3002.
 

krisr77

New member
pedro_78 - po to zeby nie wlaczac kompa za kazdym razem jak chce ktos cos obejrzec. pozatym torrenciki i dostep zdalny. Ale poprawna wspołpraca z tv na samygo to podstawa

juz od dawna o tym mysle (najpierw bralem pod uwage dlinka dns-313, pozniej jakiegos thin clienta teraz mysle nad tym synology ds110j)

Ps zastanawiam sie jeszcze na kompem na atomie w płycie mini itx i na tym postawic freenas. ktos ma porownanie ???

ps2. soft mam dobry wiem ze nie mozna aktualizowac - sledze forum na bierzaca
 

norbid

New member
CD/DVD w samygo

SamyGoControlCenter podobno umozliwia "zobaczenie" przez TV plikow na CD/DVD.
Udala sie komus ta sztuka?
Probuje juz roznych modyfikacji skryptu i nic nie wychodzi.
 

krzychum91

New member
Witam

Niedawno zakupilem Samsunga LE32B650, wszystko jest w porzadku, jednak irituje mnie fakt iz nie mozna wylaczyc melodji uruchamiajacej sie przy wl/wyl telewizorka. Znalazlem w opcjach mozliwosc wylaczenia tej funkcji natomiast przy kolejnym wlaczeniu telewizora melodja znow sie pojawia (telewizor resetuje ustawienia i wraca do domyslnych). czy ktos jest w stanie mi pomoc ?
 

krzychum91

New member
Witam

Niedawno zakupilem Samsunga LE32B650, wszystko jest w porzadku, jednak irituje mnie fakt iz nie mozna wylaczyc melodji uruchamiajacej sie przy wl/wyl telewizorka. Znalazlem w opcjach mozliwosc wylaczenia tej funkcji natomiast przy kolejnym wlaczeniu telewizora melodja znow sie pojawia (telewizor resetuje ustawienia i wraca do domyslnych). czy ktos jest w stanie mi pomoc ?


Problem rozwiazany, wystarczylo zmienic tryb ze sklepu na domowy, widocznie w trybie sklepowym zaprogramowana jest zmiania ustawien na domyslne po wylaczeniu tv. ;)
 

tresor

New member
nic kołeczko kreci dwa kołka i wyswietla ze kodek nei obsługiwany , a chodzi mi o pozycje UFC 118 720p (UFC.118.Edgar.vs.Penn.2.720p.REPACK.HDTV.x264-BOV )
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
nic kołeczko kreci dwa kołka i wyswietla ze kodek nei obsługiwany , a chodzi mi o pozycje UFC 118 720p (UFC.118.Edgar.vs.Penn.2.720p.REPACK.HDTV.x264-BOV )

Hmm pytałeś o odtwarzanie plików MKV a teraz widać że jakby o jeden plik chodzi.
To napisz jak inne pliki MKV się zachowują? To jakby istotne jeśli chodzi o twoje pytanie.
 

tresor

New member
Hmm pytałeś o odtwarzanie plików MKV a teraz widać że jakby o jeden plik chodzi.
To napisz jak inne pliki MKV się zachowują? To jakby istotne jeśli chodzi o twoje pytanie.

Nie mam aktualnie zadnego innego pliku w mkv , czyli moze to byc wina tylko tego pliku. Przetestuje jak cos zassam w mkv :) dzieki za odpowiedzi
 

szuineg

New member
Nie mam aktualnie zadnego innego pliku w mkv , czyli moze to byc wina tylko tego pliku. Przetestuje jak cos zassam w mkv :) dzieki za odpowiedzi
Zależy jaka była aplikacja zapisująca, ja postępując wg rady jednego z forumowiczów przemuxowałem niedziałające pliki mkvmerge 4.0.0 i już działają. Muxując właśnie wersją 4.0.0 nie zdarzyło mi się aby coś nie zadziałało.
 

nobange

New member
SamyGoControlCenter podobno umozliwia "zobaczenie" przez TV plikow na CD/DVD.
Udala sie komus ta sztuka?
Probuje juz roznych modyfikacji skryptu i nic nie wychodzi.

Mnie się udało. Nagrywarka DVD LG. Zmodyfikowałem trochę ten skrypt z ControlCenter, ponieważ TV czasami przydziela pendrivom inną nazwę niż /dev/sda. Na razie TV nie reaguje na komendę spowalniającą obroty (na końcu skryptu), brak programu eject, dlatego też nie można wysunąć płytki:

Kod:
#!SamyGO DVD_CD usb device
pwd
insmod ./lib/modules/drivers/scsi/sg.ko
insmod ./lib/modules/drivers/cdrom/cdrom.ko
insmod ./lib/modules/drivers/scsi/sr_mod.ko
insmod ./lib/modules/fs/isofs/isofs.ko
insmod ./lib/modules/fs/udf/udf.ko

cd /dtv
mkdir devices
mknod devices/sr0 -m 0660 b 11 0

if [ -d /dtv/usb/sda ]
then
mkdir /dtv/usb/sda/dvr-mount
pendrive=/dtv/usb/sda
elif [ -d /dtv/usb/sdb ]
then
mkdir /dtv/usb/sdb/dvr-mount
pendrive=/dtv/usb/sdb
elif [ -d /dtv/usb/sdc ]
then
mkdir /dtv/usb/sdc/dvr-mount
pendrive=/dtv/usb/sdc
else
echo "Brak pendrive"
fi


# chmod 777 ./dvr-mount
mount /dtv/devices/sr0 $pendrive/dvr-mount

eject -x 8 /dtv/devices/sr0
Film nagrany na płytce byłem w stanie obejrzeć, chociaż przeszkadzał hałas napędu. Szybsze przewijanie powodowało u mnie przywieszanie odtwarzania, ale jeszcze nie testowałem tego dokładniej.
 
Ostatnia edycja:

szuineg

New member
podziel sie tym opisaem przerobie moze ruszy :)

Cały opis zawiera się w moim poście, no ale jak mało czytelnie to proszę:
Index of /videotools/mkvtoolnix/win32/ - stąd ściągasz mkvtoolnix-unicode-4.0.0-setup.exe i instalujesz odpalasz mkvmerge, e sekcji "input files" klikasz add i dodajesz plik który ci nie działa. Jeśli chcesz to możesz coś usunąć z zawartości (np. jedną ze ścieżek dźwiękowych jak jest więcej, czy napisy niepotrzebne), w "output filename" podajesz ścieżkę i nazwę nowego pliku i klikasz "start muxing". Po 90-500 sekund (zależne od pliku i prędkości dysku przede wszystkim) otrzymujesz nowy plik, który powinien działać.
59664d1194847295-mkvmerge-add-remove-streams-mkv-files-fds.jpg
 

norbid

New member
Po wielu probach TV zobaczyl CD/DVD. Okazalo sie ze wystarczylo podlaczyc naped przez hub USB a nie bezposrednio do TV.
Udalo sie rowniez uzyc zewnetrzej komendy EJECT do wymiany plytek jak i zmniejszania predkosci CD/DVD.
Dziala to tylko przez telnet, a skrypt wpiety pod SGCCenter wywala informacje ze BRAK DOSTEPU.
Dlaczego po uzyciu EJECT nie widac plikow z nowej plyty?
Trzeba ponownie podmontowac naped ?
 
Do góry