Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Nomadczyk

New member
Problem z ekranem

Zakupiłem niedawno środek do czyszczenia ekranu LCD Ronol screenclean, użyłem go dziś no i niestety po zastosowaniu zauważyłem pod swiatło że pojawiają się miejscami na ekranie takie jakby tęczowe smugi. Próbowałem jeszcze raz to usunąć w/w środkiem ale niestety bezskutecznie. Po włączeniu telewizora wszystko gra elegancko ale jednak te jakby tęczowe smugi nie dają mi spokoju. Panowie wiecie co to może być? jak to usunąć? Dziękuję z góry za wszelką okazaną pomoc. Pozdrawiam
 

maryurz

New member
Zakupiłem niedawno środek do czyszczenia ekranu LCD Ronol screenclean, użyłem go dziś no i niestety po zastosowaniu zauważyłem pod swiatło że pojawiają się miejscami na ekranie takie jakby tęczowe smugi. Próbowałem jeszcze raz to usunąć w/w środkiem ale niestety bezskutecznie. Po włączeniu telewizora wszystko gra elegancko ale jednak te jakby tęczowe smugi nie dają mi spokoju. Panowie wiecie co to może być? jak to usunąć? Dziękuję z góry za wszelką okazaną pomoc. Pozdrawiam


Ja kiedyś kupiłem w sklepie elektronicznym taką aktywną piankę : SCREEN TFT
Jestem zadowolony, żadnych smug nie zauważam (tylko trzeba robić wg instrukcji ;)).
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Zakupiłem niedawno środek do czyszczenia ekranu LCD Ronol ...

Ja kiedyś kupiłem w sklepie elektronicznym taką aktywną piankę : SCREEN TFT
Jestem zadowolony, żadnych smug nie zauważam (tylko trzeba robić wg instrukcji ;)).

Były już ostrzeżenia w tym wątku o czyszczeniu ekranu. Najlepiej nie używać żadnych chemicznych środków, tylko czystą wodą zwilżoną miękką gąbkę, lub szmatkę, a potem na sucho miękką szmatką. Należy pamiętać, żeby ekran nie był rozgrzany podczas czyszczenia.
 

nobange

New member
Próbowałem odpalić z pendriva Control Center, chodziło mi o możliwość podłączenia zewnętrznego napędu CD. Wgrałem katalog SamyGO Control Center na pendriva. Aplikacja uruchamia się, przechodzę zielonym do Apps i daje w prawo aby uruchomić "DVD_CD usb device". W oknie po prawej pojawia mi się wtedy komunikat:

sh: /dtv/usb/sdb/SamyGO: Not found

OK, myślę sobie, pewnie brak tego katalogu na pendrivie, może to punkt montowania dla napędu CD. Utworzyłem ten katalog, ale teraz komunikat głosi:

sh: /dtv/usb/sdb/SamyGO: Permission denied

Dlaczego to mi się nie chce odpalić? Mam B650 T2P firmware T-CHLCIPDEUC 2006.0. Pendrive w Fat32. Nie mam już pomysłu a bardzo chciałbym obejrzeć parę filmów z CD bo aktualnie nie mam odtwarzacza stacjonarnego.
 

moras86

New member
Control Center - problem z telewizorem CI+

@nobange
Nie jestem pewien ale prawdopodobnie masz model LE40B650T2P, który posiada slot CI+ (a więc i inne oprogramowanie). Możliwe, że "sterownik" napędów nie jest kompatybilny z CI+. Sprawdź, czy inne funkcje Control Center działają (np. FTP Server).

Po skopiowaniu całego Control Center u mnie też występował podobny problem przy próbie uruchomienia któregokolwiek z programów w menu Apps. Pomogła zmiana uprawnień do zapisu dla katalogu (przy manualnym wprowadzaniu kod 7777).
 

norbid

New member
@nobange
Nie jestem pewien ale prawdopodobnie masz model LE40B650T2P, który posiada slot CI+ (a więc i inne oprogramowanie). Możliwe, że "sterownik" napędów nie jest kompatybilny z CI+. Sprawdź, czy inne funkcje Control Center działają (np. FTP Server).

Po skopiowaniu całego Control Center u mnie też występował podobny problem przy próbie uruchomienia któregokolwiek z programów w menu Apps. Pomogła zmiana uprawnień do zapisu dla katalogu (przy manualnym wprowadzaniu kod 7777).

jak zmienia sie uprawnienia?
Czy udalo Ci sie uruchomic CDROM/DVD przez ControlCenter?
 

moras86

New member
Control Center - problem || Max poziom sygnału DVB-T w TV = 80% ?

@nobange
Uprawnienia do folderów w TV zmieniałem poprzez klienta FTP, którym się łącze i przesyłam pliki pomiędzy TV a komputerem.
Skrypt uruchamiający działa (po naciśnięciu prawej strzałki pokazuje się ścieżka do folderu SamyGO bez komunikatu o błędzie), lecz nie posiadam zewnętrznego napędu CD/DVD pod USB.
----------
Mam jeszcze pytanie z innej beczki.
Czy osoby odbierające telewizję DVB-T mogą podać jaki mają maksymalny poziom sygnału w swoich odbiornikach? Zauważyłem, że mój TV dochodzi do 80% (lub skacze 78%-80%) dla poziomu sygnału (bez błędów) i nigdy nie przekracza tej wartości. :???:
Odbieram multipleks z Warszawy (ok. 115km) na antenie Dipol 44/21-69 Tri Digit (+ wzmacniacz LNA-177) lub siatkowej ze wzmacniaczem.
 

eMHz

New member
problem aktualizacja

Witam! u mnie problem z aktualizacją najnowszą jaką wypuścił Samsung na stronce jest podobny jak opisany przez kilka osób parę stron temu.Po prostu nie można zaktualizować odbiornika ,a wersja jaką pokazuje to ta ze stycznia 2010 01 25_003000.Nie mogę również wprowadzić żadnych plików dodatkowych z SamyGO . Każdorazowa próba kończy się wyświetleniem komunikatu "Niedostępne".Próbowałem cokolwiek zrobić sposobem opisanym szczegółowo przez użytkownika moras86 w poście nr5413 ,problem polega na tym ze nie mogę uruchomić aplikacji SamyGO Control Center - StartLib & Explorer v0.1a,ani innej ,jak już wspominałem.Podejrzewam po przejrzeniu wcześniejszych stron tematu ze zablokowane są wszelkie opcje z poziomu użytkownika (usuwanie i dodawanie plików) z winy obecnie zainstalowanego firmware.Proszę o rzucenie trochę światła na mój problem i jeżeli to wina aktualizacji to czy można przywrócić poprzednia innym sposobem niż opisana poważna ingerencja w głębokie czeluści tv :).Model jaki posiadam to LE37B650 T2W.Dzięki za ewentualną pomoc i pozdrawiam.
 

Rafalsz1

New member
Witam! u mnie problem z aktualizacją najnowszą jaką wypuścił Samsung na stronce jest podobny jak opisany przez kilka osób parę stron temu.Po prostu nie można zaktualizować odbiornika ,a wersja jaką pokazuje to ta ze stycznia 2010 01 25_003000.Nie mogę również wprowadzić żadnych plików dodatkowych z SamyGO ....

Witam
Mam ten sam problem. Więc coś chyba jest nie tak? Napisałem ponownie do serwisu, zobaczymy co poradzą?

Pozdrawiam
Rafał
 

nobange

New member
@nobange
Nie jestem pewien ale prawdopodobnie masz model LE40B650T2P, który posiada slot CI+ (a więc i inne oprogramowanie). Możliwe, że "sterownik" napędów nie jest kompatybilny z CI+. Sprawdź, czy inne funkcje Control Center działają (np. FTP Server).

Po skopiowaniu całego Control Center u mnie też występował podobny problem przy próbie uruchomienia któregokolwiek z programów w menu Apps. Pomogła zmiana uprawnień do zapisu dla katalogu (przy manualnym wprowadzaniu kod 7777).

Nie zauważyłeś, pisałem w pierwszym poście, że mam model T2P. Nic z zakładki Apps mi nie działa, za każdym razem pokazuje ten sam komunikat. Co do uprawnień, możesz mieć rację. A jaki katalog masz na myśli? Ten na pendrive, czyli "SamyGO"? Tylko że ja jeszcze nie łączyłem TV z komputerem, można to jakoś zrobić w samym TV? I czy taki zabieg jest już permanentny czy też trzeba to powtarzać po każdym włączeniu? To byłoby niezbyt wygodne. Czy pomogłoby przekonwertowanie systemu plików na pendrive na NTFS i nadanie pełnych uprawnień dla każdego? Ciekawe dlaczego nikt nie opisał w readme do Control Center tych problemów...

Update: Moduły się ładują, urządzenie sr0 się tworzy ale nie można go zamontować. Z loga systemowego widać, że nie rozpoznaje napędu CDROM. Chyba moduły są nie od mojego TV. Skąd wziąć moduły do T2P? FTP serwer działa, ale on nie wymaga extra modułów.
 
Ostatnia edycja:

Borys-Tech

New member
Witam
Mam ten sam problem. Więc coś chyba jest nie tak? Napisałem ponownie do serwisu, zobaczymy co poradzą?

Pozdrawiam
Rafał
Niestety ja również mam ten sam problem co koledzy :/ Zresetowałem ustawienia jednak nic to nie dało nadal nie idzie wgrać update. Czekam na wiadomość Rafał bo jestem ciekawy co na to serwis powie.
 

reczak

New member
Max poziom sygnału DVB-T w TV = 80% ?


Mam dokładnie takie same parametry odbioru . Antena Dexta, ok 30 km od PKiN,40km do Łaz k/Raszyna .Na antenach siatkowych poziom sygnału 80- 85 %.
 

Rafalsz1

New member
Niestety ja również mam ten sam problem co koledzy :/ Zresetowałem ustawienia jednak nic to nie dało nadal nie idzie wgrać update. Czekam na wiadomość Rafał bo jestem ciekawy co na to serwis powie.

Witam
Oto odpowiedź z serwisu:

Szanowny Kliencie


W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:

Problem jest już nam znany i został zgłoszony do odpowiedniego działu.
Jeśli plik okaże się błędny zostanie przygotowana nowa wersja z nową
datą dodania na naszej stronie.

.....więc pozostaje nam czekać.
Pozdrawiam
Rafał
 

HDMa

New member
Czy komus udało sie juz zainstalowac z listy dostępnych widgetów Facebook? Wczoraj zauwazyłem ze sie pojawił ale mimo wielu prób nie udało mi sie go zainstalować - mniej wiecej w połowie (wczoraj juz w 1/4) aplikacja internet sie wysypuje i wraca do obrazu TV. Zamieniłem region na GB i niestety tam wsród widgetów yahoo Facebooka nie ma. Po powrocie do ustwienia kraju na Inne okazało sie ze nie ma juz widgetów Agory. Dzis jednak po wlaczeniu telewizora pojawila sie informacja ze zostaną zainstalowane widgety kino gazeta itd. Teraz zmow widac w liscie dostepnych facebboka nie udaje mi sie go jednak zainstalowac. Co ciekawa przy ustawieniu kraju na na inne, predkosc internetu to ok 80-120 Mbips (łącze 4 M) i intenet jest wyraznie wolny. Przy ustawieniu GB, Niemcy i Europa SR - wszystko dizala duzo szybciej - wiec albo łączy sie z innym serwerem Samsunga albo idzie po innych portach...
 

awkonin

New member
Czy komus udało sie juz zainstalowac z listy dostępnych widgetów Facebook? Wczoraj zauwazyłem ze sie pojawił ale mimo wielu prób nie udało mi sie go zainstalować - mniej wiecej w połowie (wczoraj juz w 1/4) aplikacja internet sie wysypuje i wraca do obrazu TV. ...

Mam tak samo.
Jak zwykle Samsung ma nas gdzieś.
Za chwilę pewnie się okaże, że trzeba mieć najnowszy soft.
Gdyby niezależni programiści mogli tworzyć swoje widżety, to by było super, a tak trzeba liczyć na łaskę Samsunga.

Pzdr
 

eMHz

New member
facebook

Mnie udało się zainstalować usługę jednak przy każdej próbie uruchomienia wyskakuje komunikat 'aby uruchomić usługę uaktualnij programi internet@tv' (gdzie wyraz programi nie jest literówka z mojej strony po prostu tak wyskakuje:) ).Oczywiście soft mam na tyle aktualny na ile się dało czyli oprócz ostatniego który nie wchodzi.
 

szuineg

New member
Mam problem może ktoś się z takowym spotkał. Mam kilka filmów mkv i one mają po dwie ścieżki audio. TV odtwarza film ale bez dźwięku, więc mkvmerge (4.2.0) usuwam niepotrzebne ścieżki audio i po tym zabiegu tv nie odtwarza już plików (nieobsługiwany format). Na kompie oczywiście wszystko jest ok.
 

awkonin

New member
Mnie udało się zainstalować usługę jednak przy każdej próbie uruchomienia wyskakuje komunikat 'aby uruchomić usługę uaktualnij programi internet@tv' (gdzie wyraz programi nie jest literówka z mojej strony po prostu tak wyskakuje:) ).Oczywiście soft mam na tyle aktualny na ile się dało czyli oprócz ostatniego który nie wchodzi.

u mnie też "uaktualnij programi internet@tv"
 
Do góry