Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

jufers

New member
Witajcie.
Mam pytanie na temat podłączenia LE40B650 do sieci.
...Mam w domu sieć bezprzewodową. Chce to wykorzystać i podłączyć TV za pomocą LAN ale w taki sposób.Router jeden działa jako acces point, drugi bezprzewodowy chce postawić obok TV i podłączyć z niego siec kablem. Czy taka konfiguracja zda egzamin i czy uda się to zrobić...

Zda egzamin na piątkę! Wiem, bo mam taką właśnie konfigurację jak napisałeś. Podaj marki i modele tych urządzeń.
 

mcold

New member
Wiem, że przesył jest za mały. Mam dwa routery 802.11g. Fimly HD oglądam tylko z DVD.

HD z DVD? Albo miałeś na myśli BR albo nie rozumiemy się w kwestii materiału HD. Dobrze przekodowany film w formacie mkv 1080p zajmuje kilka(naście) GB, więc na DVD taka ilość materiału za diabła nie wejdzie. Nasze Samsungi mają bardzo przyzwoity dekoder i naprawdę HD widać. Avatar w HD i Avatar na DVD to dwa różne filmy:) Żeby jeszcze DTS przepuszczał po optyku...:)


Gniazdko jest. Zabrałem się za plastik. Jest dokładnie w tym miejscu jak na zdjęciu które podał pedro_78.
Nie wiem dla czego nie ma wycięcia w tym miejscu... menu ekranowe wygląda jak w instrukcji... Jest tylko sieć kablowa, nie ma bezprzewodowej bo nie ma dongla...
Tv jest widziany przez kompa. Tv nie ma dostępu do internetu, nie mogę poradzić sobie z routerami.
Czyli teoretycznie prawidłowo, ale skąd ten plastik? Jeśli chcesz tak kombinować, to ten router przy TV ustaw w tryb Access Point Client (jeśli masz taki) i wtedy będzie udawać zwykłą kartę sieciową WiFi (obsłuży jeden adres MAC). Zresztą trochę martwi to że piszesz o routerach (czyli urządzenia mające złącza LAN i WAN). Do takiej zabawy powinieneś mieć po stronie TV zwykły AP czyli sprzęt mający WLAN i LAN. Poczytaj sobie ten tutorial: Tryby pracy Access Pointa na przykładzie urządzenia TP-Link TL-WA501G, może Ci się rozjaśni.
 

m.arc.in

New member
HD z DVD? Albo miałeś na myśli BR albo nie rozumiemy się w kwestii materiału HD. Dobrze przekodowany film w formacie mkv 1080p zajmuje kilka(naście) GB, więc na DVD taka ilość materiału za diabła nie wejdzie. Nasze Samsungi mają bardzo przyzwoity dekoder i naprawdę HD widać. Avatar w HD i Avatar na DVD to dwa różne filmy:) Żeby jeszcze DTS przepuszczał po optyku...:)
Racja. Chodziło mi o bd... używam do tego PS3... sorry.


Czyli teoretycznie prawidłowo, ale skąd ten plastik? Jeśli chcesz tak kombinować, to ten router przy TV ustaw w tryb Access Point Client (jeśli masz taki) i wtedy będzie udawać zwykłą kartę sieciową WiFi (obsłuży jeden adres MAC). Zresztą trochę martwi to że piszesz o routerach (czyli urządzenia mające złącza LAN i WAN). Do takiej zabawy powinieneś mieć po stronie TV zwykły AP czyli sprzęt mający WLAN i LAN. Poczytaj sobie ten tutorial: []Tryby pracy Access Pointa na przykładzie urządzenia TP-Link TL-WA501G[/URL], może Ci się rozjaśni.
Skąd plastik to nie wiem. Napisałem do szajsunga, ale zero odpowiedzi. Postanowiłem się za to zabrać. Jest to rodzaj naklejki, można powiedzieć, że bardziej grubej folii niż plastiku. Coś pomiędzy. Jest to naklejone na obudowie w miejscu przyłączy, na tym czymś są nadruki z oznaczeniami gniazd itp. Pod plastikiem jest gniazdo LAN. Dlaczego było zaklejone nie mam pojęcia. Może obudowa jest uniwersalna do różnych wersji tv. Pod plastikiem jest dużo otworów w różnych miejscach i kształtach na inne gniazda, których TV w ogóle nie posiada i nie powinien posiadać. Przez otwory widać płytkę drukowaną do której podłączone jest kilka przewodów. W każdym bądź razie gniazdo jest już odsłonięte i podłączyłem TV do routera. Co do sprzętu to mam dwa routery jeden to TP-LINK WR340g (coś tam) drugi to router Linksysa nie pamiętam teraz nazwy, ale jest to router adsl do neostrady, dlatego nie za bardzo się nadaje. Dziś kupie drugiego Tp-Linka i połączę je za pomocą bezprzewodowego mostu wykorzystując WDS. Router ma taką opcję. Rozwiązań jest kilka. Ale WDS jest najprostszy i pozwala zrobić to za pomocą sprzętu za mniej niż 80zł (2 routery w standardzie 802.11 b/g). Pomysł z access pointem jest zacny, ale w moim przypadku w obu miejscach podłączone są lub będą dodatkowo urządzenia LAN. Przy routerze "rozdzielającym" - 1 punkcie dostępowym są podłączone 2 kompy i drukarka sieciowa. Przy TV do drugiego routera będzie podłączone PS3, NAS (do niego dodatkowo 2 inne dyski przez USB). Dla tego od początku myślałem o 2 routerach. Oczywiście ten drugi (odbierający) będzie miał wyłączone DHCP. WDS często nie działa dobrze przy różnych urządzeniach nawet jeśli są tej samej firmy, dlatego po próbach z różnymi urządzeniami kupie drugi taki sam. Jeden jest mi potrzebny tak czy inaczej. Łatwiej będzie użyć 2 identycznych urządzeń. Takie rozwiązanie wydaje mi się najprostsze i dość ekonomiczne. Jak ktoś potrzebuje dużego przesyłu może użyć urządzeń 802.11 n, ale dla mnie wystarczy "g".
Jak całość będzie już hulać to napiszę krótką instrukcję jak to zrobić przy tych konkretnych urządzeniach.
 
C

CritiCalz

Guest
Co zrobić, aby w PIP mieć PS3, a w telewizorze Cyfrę+ i na odwrót ? Mój 10-o letni kineskop miał więcej możliwości PIP :(
 

mcold

New member
Co zrobić, aby w PIP mieć PS3, a w telewizorze Cyfrę+ i na odwrót ? Mój 10-o letni kineskop miał więcej możliwości PIP :(

PIP w TV dotyczy tylko obrazu wejścia antenowego i HDMI a nie HDMI i HDMI. Jeśli chcesz mieć PIP z Cyfry+ i PS3 to musisz mieć taką możliwość na poziomie tunera sat, co raczej będzie trudne.
 
C

CritiCalz

Guest
A nie da się tego "naprawić" za pomocą samygo ? To jest masakra, stary kineskop ma więcej funkcji :(
 

moras86

New member
Atari800 2.1 wydanie 1 - emulator || SamyGO PVR 0.10 || PIP || lista aplikacji SamyGO

Witam, pojawiła się pierwsza wersja emulatora Atari800 stworzona przez naszego rodaka - geo650.

Atari800 2.1
wersja: wydanie 1

atari800.png
Zastosowanie
Jest to port emulatora komputerów Atari. Więcej informacji w TYM WĄTKU.


Uruchamianie
Standardowo - pobierasz i rozpakowujesz archiwum na pendriva (dysk przenośny) sformatowany na system FAT i w TV wchodzisz do:
Content Library -> Zarządzanie treściami -> USB -> (urządzenie) -> Gra i wybierasz tą aplikację.


Pobieranie
  1. aplikacja z forum SamyGO: http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/download/file.php?id=253
  2. niezbędny do uruchomienia ROM: Download Atari800 from SourceForge.net

Więcej informacji

:krol:​
Kolejna aktualizacja aplikacji do nagrywania kanałów cyfrowych:
----------
SamyGO PVR
wersja 0.10

pvr.png

Zmiany w wersji 0.10:
  • dodanie funkcji oszczędzania energii autorstwa sbav1 (domyślnie wyłączone, patrz plik pvr.ini)
  • zaktualizowano funkcję przełączania strumienia dźwięku (Audio Stream Switcher) od doodlecz'a do wersji 0.2 (domyślnie wyłączone ze względu ma względy kompatybilności z CI+)
  • dodano prefiks T+ dla klawiszy na obudowie TV (tnaprawia to także błąd zgłoszony przez vangelm)

Moje zmiany:
  • domyślnie wyłączone tworzenie logów
  • przypisanie do przycisku Source źródła HDMI3 (PC DVI)
  • domyślne ścieżki to: 1. bezpośrednio na pierwszy wolny pendrive; 2. podobnie tylko do katalogu pvr

Pobieranie

Więcej informacji
  • archiwum zawiera kod źródłowy aplikacji
  • aplikacja tworzy plik(i) z logiem (zależnie od ustawień zdefiniowanych w pvr.ini)
  • zobacz plik README.txt w archiwum
  • oficjalny wątek na forum SamyGO - SamyGO & View topic - Record TV over USB

----------
:idea:
Co zrobić, aby w PIP mieć PS3, a w telewizorze Cyfrę+ i na odwrót ? Mój 10-o letni kineskop miał więcej możliwości PIP
Jeżeli twój dekoder posiada wyjście antenowe możesz go podpiąć w ten sposób pod TV, zaś PS3 poprzez HDMI. Wtedy będziesz mógł mieć PS3 jako główny a Cyfrę+ w okienku PIP.

Jeżeli dekoder nie posiada takiej możliwości możesz użyć pomiędzy nim a TV jakieś inne urządzenie, i połączyć je kablem antenowym z tunerem TV. Pamiętam, że w moim starym magnetowidzie miałem taką możliwość i wtedy na telewizorze ustawiało się określoną częstotliwość (chyba 600Mhz). Rozwiązanie te wiąże się z delikatną utratą jakości (chociaż jeżeli i tak prawdopodobnie używałeś EuroKabla to bez większego znaczenia) ale w końcu okienko PIP jest niewielkie :???:

----------
:arrow:

Informacja odnośnie wszystkich programów dostępnych na telewizory Samsung B650.

Zgromadziłem wszystkie najnowsze aplikacje (z możliwością ich pobrania) na podstronie dostępnej z przeglądarki NetSurf. Teraz w szybki sposób można znaleźć interesujący nas program (lub jego aktualizację) i w miarę potrzeby pobrać go (z każdej innej przeglądarki). Oto adres - moras86.ugu.pl/samsung/pliki/lista.

Lista jest obecnie niepełna, lecz w miarę wolnego czasu i chęci postaram się ją uzupełnić! 8)

PS: Propozycję (najlepiej z opisem) proszę kierować na PM!

Pozdrawiam :-D
 

suwak

New member
Odnośnie PRV mam takie pytania:

  • Czy da się ustawić, by program zgrywał nie na USB tylko na dysk PC przez LAN (np. używając Samba Server)?

  • I jeszcze jedno, w opisie dodatkowych funkcji PRV na stronie morasa jest:
"zmiana formatu ścieżki dźwiękowej dla specyficznych plików wideo odtwarzanych poprzez MediaPlayer (domyślnie wyłączone)" Do tej pory myślałem, że Audio Switcher zmienia po prostu ścieżkę dźwiękową na inną w filmach (mkv), które mają więcej niż jedną. Powyższy opis morasa jednak zdaje się mówić coś innego... Więc jak to jest?
Z innej beczki: Nie wiem czemu, ale TV nie widzi mi aplikacji napisanej przez sam650 - Test pilota. Po prostu nie wyświetla się nic w dziale "GRY".

Z innej beczki: Czy istnieje już jakaś możliwość, by aplikacje typu PRV i inne, automatycznie uruchamiały się wraz z włączeniem TV (oprócz ingerencji w Firmware)? Nawiasem mówiąc patchowałem już swój Firmware przy pomocy najnowszego patcha od SamyGo i jedyna zmiana jaką zanotowałem, to większe litery przy filmach odtwarzanych z USB. Nie działała zmiana kolorów liter, rozbudowane opcje proporcji obrazu itp. Telnetu nie sprawdzałem.

Znów z innej beczki: Czy mam rozumieć, że nieaktywne są opcje w TV: Ustawienia > Nadawanie > Preferencje ? Jest tam np. "Podstawowy język ścieżki dźwięk." - ustawione na "Polski", co nic nie daje, bo nadal na niektórych programach domyślnie mam inny język.

Mój firmware to: 2005.0
 

sam650

New member
Nie wiem czemu, ale TV nie widzi mi aplikacji napisanej przez sam650 - Test pilota. Po prostu nie wyświetla się nic w dziale "GRY".
Bo to nie jest gra. To jest zrobione we flashu. Szukaj tego w dziale "INNE" (ostatnia sekcja).

Swoją drogą, nie sądziłem, że żywot tej wprawki we flashu będzie taki długi. No ale cóź - jakoś nikt nie chce tworzyć nowych aplikacji we flashu, to zapewne dlatego taka bida. :-D
Osobiście nie zamierzam już nic robić we flashu pod TV. Mamy już lepsze narzędzia (gcc).

Jeszcze odniosę się do automatycznego uruchamiania: zrobiłem coś takiego (ponadstandardowa modyfikacja firmware), ale chyba uda się to zrobić bez modyfikowania firmware w sposób ponadstandardowy. Proponuję trochę poczekać. Najprawdopodobniej jest to do osiągnięcia poprzez "wstrzyknięcie" kodu do exeDSP z poziomu zwykłej aplikacji uruchamianej w shellu (skrypcie startowym). Po wydaniu drugiej edycji emulatora Atari, zabieram się za ten temat (choć nie wiem z jakim skutkiem).
 
Ostatnia edycja:

pedro_78

New member
Bez reklam
To moze sie zapytam posiadaczy B.Bo nikt nie chce powiedziec :p
Czy filmy z youtuba buforuja sie ? Tak jak na komputerze
Cholera wie, bo n ie widać tego paska żeby coś się buforowało. Dodam nawet że, przynajmniej w moim przypadku, jak za długo przytrzymasz film z yotube na pauzie, to wywala błąd połączenia i trzeba zaczynać oglądanie od początku.
Mam jeszcze inną wiadomość, ciekawe czy ktoś to potwierdzi? Zmieniłem system w lapku z XP na 7 i mogę przez serwer samby bez problemu oglądać filmy mkv w fullHD, na XP rwało niemiłosiernie ,a o przewijaniu to w ogóle mogłem zapomnieć. Karta sieciowa w lapku i router dalej te same w standardzie G :shock:
 

Mariu

Member
Dla sygnału Sd da sie tak ustawic zeby nie obcinało obrazu ?
Tzn . wylaczyc overscan.
Wiadomo ze dla sygnalu HD nic nie obcina,ale Sd rowniez da sie ustawic ?
np. w moim Sharpie Xl8,przy sygnale SD zawsze obcina obraz.

I jak samsung radzi sobie z usowaniem przeplotu ?
np. przy malych,cienikich literkach czy krawedziach ?
Chodzi o takie drżenie wlasnie tych literek.Przynajmniej w Xl8 tak mam.

Wlasciwie to chodzi mi o c650,ale te modele sa bardzo podobne,a w dziale samsung c650 za bardzo nikt nie chce dac jednoznacznej odpowiedzi.Tutaj jak napisalem o Youtubie to odpowiedz dostalem konkretna ;)
 

norbid

New member
Geo650 emulatorek dziala pieknie.
dzwiek jest tylko troche opozniony, ale o tym pisales na forum atari.
wspominales tez o problemie wyjscie z programu, ale chyba to naprawiles bo wcisniecie F9 pozwala na powrot do menu TV.

Czy dalo by sie zrobic, aby ekran nie byc skalowany do 16:9 i zeby piksele byly powiekszane x2 x3 x4 .... bez overlaya.

czy emulator obsluguje pada ?


A sa w planach jakies inne emulatory? (c64, ZXspectrum, Amiga)
 

sam650

New member
Geo650 emulatorek dziala pieknie.
dzwiek jest tylko troche opozniony, ale o tym pisales na forum atari.
wspominales tez o problemie wyjscie z programu, ale chyba to naprawiles bo wcisniecie F9 pozwala na powrot do menu TV.

Czy dalo by sie zrobic, aby ekran nie byc skalowany do 16:9 i zeby piksele byly powiekszane x2 x3 x4 .... bez overlaya.

czy emulator obsluguje pada ?


A sa w planach jakies inne emulatory? (c64, ZXspectrum, Amiga)

Wyjście z programu jest w miarę opanowane - w forum Atari.Area napisałem, że winne było wywołanie exit(0). Jedynie przy wychodzeniu z crash menu może się telewizor "wywrócić" - nie wiem czemu, ale pozostawiłem ten problem, bo nie jest bardzo istotny.

Skalowanie obrazu masz pod klawiszami ALT+G jak dobrze pamiętam. Jeden z trybów (chyba ten po drugim wciśnięciu) daje obraz w dobrych proporcjach. Zrobiłem na Atari kiedyś program rysujący telewizyjny obraz kontrolny i w tym trybie koło było prawidłowo okrągłe. Nie rozumiem co to znaczy "bez overlaya". Do czego powiększenie 4x? Czy chodzi o to aby krawędzie były ostre? Osobiście wolę te rozmyte - są bardziej naturalne, zgodne z oryginałem.

Czy mógłbyś wyjaśnić o jakiego pada chodzi? Poza tym najlepiej sprawdzić samemu. Jeśli urządzenie jest zgodne z HID i ma standardowe złącze USB, to powinno dać się sprawdzić w telewizorze. Ja sprawdziłem tylko zwykłą klawiaturę i myszkę USB.

Innych emulatorów w planach nie mam. Były naciski na UAE, ale ja nie dam rady. Obecnie chciałbym jeszcze poprawić emulator Atari. Natrafiłem na duży problem z obsługą pilota TV i jak go nie przeskoczę, to zrobię jedynie małą aktualizację, w której będzie dodatkowo obsługiwany przycisk żółty (może jako START). Zastanawiam się też, w jaki sposób rozegrać dostęp do pamięci wewn./USB (dysku/pendrive USB). Chciałbym ograniczyć dostęp tak, aby nieobeznany użytkownik nie popsuł nic w filesystemie telewizora.
 

muhozol

New member
Odwalilem numer w moim LE32B650- juz ktos wspominal o tym ze obraz sie czetso przycina, szczegolnie jak sie oglada mecze pilki noznej to widac tzw. interlace. Dzis chcialem zresetowac wszystkie ustawienia za pomoca wejscia w tryb serwisowy. I tak sobie najpierw popatrzylem co tam jest ciekawego i wszedlem w ustawienia ADC/WB ---->ADC---->AV CALIBRATION----> i tu wlasnie chcialem wyjsc stralka w lewo i niestety wlaczyla sie opcja jakiegos dostrojania. Opcja ta zakonczyla sie napisem FAILURE i tak juz zostalo. Sam napis to nic. Obraz mi sciemnial :( a wszystkie ustawienia inne czyli jasnosc kontrast takie jak zawsze. Niestety kilka razy probowalem zeby te AV CALIBRATION zakonczylo sie sukcesem ale nie udalo sie. Mam pytanie do pozostalych uzytkownikow LE32b650: jakie macie ustawiania w opcji ADC/WB--->ADC---->ADC RESULT. Ja mam przy opcji 1ST_Y_GH 249 a przy 1ST_Y_GL 9 . domyslam sie ze te parametry sie by zmienily gdyby AV CALIBRATION zakonczylo sie sukcesem bowiem one sa odpowiedzialne za ustawienia jasnosci obrazu.
 

pldeczek1

New member
Odwalilem numer w moim LE32B650- juz ktos wspominal o tym ze obraz sie czetso przycina, szczegolnie jak sie oglada mecze pilki noznej to widac tzw. interlace
Moim zdaniem przycinajacy sie obraz trybie 100hz jest wynikiem zbyt wysokiego grzania sie procesora jak kazdy wie im wyzsza temperatua procesora tym mniejsza jego wydajnosc
przeciez tam nie ma nawet najmniejszego radiatora ktory odprowadzal by cieplo
tak wiec chyba warto by bylo sprobowac jakies zalozyc na glowne procki w tv moze to cos pomoze :?:
 

interaktiv

New member
Moim zdaniem przycinajacy sie obraz trybie 100hz jest wynikiem zbyt wysokiego grzania sie procesora jak kazdy wie im wyzsza temperatua procesora tym mniejsza jego wydajnosc
przeciez tam nie ma nawet najmniejszego radiatora ktory odprowadzal by cieplo
tak wiec chyba warto by bylo sprobowac jakies zalozyc na glowne procki w tv moze to cos pomoze :?:

Po pierwsze, obraz też się tnie zaraz po włączeniu "zimnego" telewizora, po drugie otwarcie obudowy skutkuje utratą gwarancji - jak nie patrzeć Twoje rozumowanie jest błędne.
Zacięcia wynikają z wciąż niedopracowanego algorytmu systemu 100Hz Samsunga, wystarczy wyłączyć 100Hz a obraz się nie tnie.
Zasady działania tego systemu znajdziesz w googlach.
Z resztą zacięcia pojawiają się tylko w specyficznych sytuacjach gdy jednocześnie występuje ruch kamery i postaci a i wtedy nie zawsze są problemy.
Niestety wsparcie techniczne w kwestii oprogramowania dla serii B już się właściwie skończyło ze strony producenta.
 

muhozol

New member
W nocy sie bawilem dosyc dlugo tv bo spac mi to nie dawalo - recznie ustawilem wartosci AV calibration i juz obraz jest w miare jesli chodzi o kontrast i jasnosc ale wciaz czekam az ktos przysle mi swoje warttosci gdy ma AV CALIBRATION SUCCES. A odnosnie drgan to zauwazylem jedna rzecz na koncu jakiegos filmu jak napisy koncowe lecialy. Wszedlem wtedy w ustawienia uzytkownika 100Hz i zauwazylem ze jak sie na maksa lub w poblizu ustawi redukcje skokow jest ok - ale tylko wtedy gdy jestesmy w menu redukcji skokow bo jak ustawimy nawet na 10 i wyjdziemy tylko poziom wstecz to sa skoki mimo iz w redukcji jest juz max. Moze mam uklad za to zwalony ?
 

whiteman

Member
jak kazdy wie im wyzsza temperatua procesora tym mniejsza jego wydajnosc
Temperatura procesora jest proporcjonalna do jego czestotliosci. Czym wieksza czestotliowśc, tym bardziej się układ grzeje. W momencie gdy temperatura jest za wysoka procesor zazwyczaj sie zawiesza. Jest mało prawdopodobne, żeby zaczął się przycinac. Moim zdaniem to zjawisko może świadczyc (ale w cale nie musi), że procek jest po prostu za słaby do wyznaczonego mu zadania. Mocniejsze schłodzenie nic tu nie pomoże, chyba że istnieje możliwośc zmiany taktowania procesora na większe.
 
Do góry