Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

kmserwis

New member
na 100 % wina softu.
Poszukaj posty wcześniej na spokojnie masz opisany powrót na wersje 2005 i jeśli czujesz się na siłach to poradzisz sobie.

Pozdrawiam
 

misiakrp

New member
witam ponownie po dłuższej przerwie ale posty nadrobiłem !
mam pytanko bo juz sie pogubiłem mam ten nas serwer wszystko smiga po dlna ale nie obsługuje mkv
na szczęście oparty jest na linuksie i juz zostal zhakowany
ma po hacku ma pare serwerow

Use your Mybook as a File Server

  • Enabling it as a
    warning_small.JPG
    NFS server
  • SCP file access, a secure and easy alternative to FTP
  • warning_small.JPG
    Encrypted-Filesystem for the paranoid.
  • PhpXplorer a free php (slow) file manager to share files with friends .
  • optware.png
    vsftpd
  • optware.png
    Enable webdav using lighttpd server
  • display "dot-files" (like ".htaccess") within the network shares
  • Add NTFS support for external USB drive (WB 2nd edition)
  • Fix the display of "internal" or "share" files
  • safe_small.JPG
    optware.png
    Update the Samba server.
Use your Mybook as a Media Server

  • optware.png
    Firefly (mt-daapd) streaming music server for iTunes and the Roku SoundBridge
  • safe_small.JPG
    optware.png
    Firefly (mt-daapd-svn) same as above but using optware entirely without compiling from sources.
  • optware.png
    MediaTomb (UPnP MediaServer)
  • TwonkyMedia
  • optware.png
    Ushare (UPnP MediaServer)
  • safe_small.JPG
    optware.png
    Serve Files off your Topfield PVR using Topfield FTP Server
mam rozumieć ze jak odpale serwer samby na dysku i na tv bede mogl obejrzeć film w mkv bo film bedzie obrabiany juz przez tv a nie jak w przypadku dlna przez dysk ?
 

MarekWoj

New member
odbieram DVB-T z Warszawy-RASZYN ok 35km od nadajnika,
od czasu przejścia z 48kanału na 58kanał (tj gdzieś listopad 2009) od czasu do czasu pixeloza i zacięcia w obrazie i dźwięku, raz jest lepiej raz gorzej
Ja odbieram DVB-T z Raszyna z podobnej odległości i jest OK. Przez kilkanaście pierwszych dni po przejściu na 58 kanał było kiepsko, zacięcia obrazu, pikseloza a nawet restart TV, ale później coś chyba poprawili i jest OK.
 

suwak

New member
Czy ktoś mógłby wyjaśnić do czego są poszczególne pliki od SamyGo ( Browse SamyGO Files on SourceForge.net )?

Np. czym się różni "SamyGo all extensions" od "SamyGo Firmaware patcher" i jak się to wgrywa do TV. Interesowałaby mnie też lista zmian, jakie poczynia SamyGo w telewizorze...

Jeszcze jedno: dodatki wrzucane przez morasa86 (PVR, Channel Info itd.) można wrzucać do TV ze zwykłym softem, czy tylko z SamyGo?
 
Ostatnia edycja:

BartekS1979

New member
Witam, przymierzam się do zakupu pierwszego TV do nowego domu. Mój wybór to LE46B650 lub C650. Model pierwszy jako starszy jest coraz trudniej dostępny, poradźcie mi więc, czy model nowszy mu w niczym nie ustępuje i bez problemu jest w stanie go zastąpić. TV do salonu, do n-ki i filmów z DVD :) Na telewizor mam około 3.500 zł.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam, przymierzam się do zakupu pierwszego TV do nowego domu. Mój wybór to LE46B650 lub C650. Model pierwszy jako starszy jest coraz trudniej dostępny, poradźcie mi więc, czy model nowszy mu w niczym nie ustępuje i bez problemu jest w stanie go zastąpić. TV do salonu, do n-ki i filmów z DVD :) Na telewizor mam około 3.500 zł.
C650 w niczym nie ustępuje staremu B650, a jest nawet lepszy, no chyba że chcesz używać aplikacji SamyGo, to wtedy lipa. Na twoim miejscu brałbym C650.
 

agatomil

New member
Witam, przymierzam się do zakupu pierwszego TV do nowego domu. Mój wybór to LE46B650 lub C650. Model pierwszy jako starszy jest coraz trudniej dostępny, poradźcie mi więc, czy model nowszy mu w niczym nie ustępuje i bez problemu jest w stanie go zastąpić. TV do salonu, do n-ki i filmów z DVD :) Na telewizor mam około 3.500 zł.

Mam LE46B651 - czyli taki jaki chodzi Ci po głowie. Osobiście widziałem różne inne, nawet droższe, i po porównaniu każdy chętnie by się ze mną zamieniał.
Obraz - kryształ, kolory skóry - naturalne, energooszczędność - znakomita (mierzyłem watomierzem); świetne 100Hz (n-ka dział super), kosmiczna ilość wejść i gniazd, niewyobrażalna funkcjonalność - oczywiście jeśli kupisz egz. ze starym softem 2005 (do SamyGo), wtedy masz: przeglądarkę internetową z pilota, widgety internetowe, TV pięknie nagrywa programy DVB na dysk usb, odtwarza przez USB chyba największą ilość formatów z TV dostępnych na rynku w tej cenie. Obraz niczym nie różni się od TV ledowych. Wszystko jednym pilotem, nawet BD, jeśli też jest samsunga. Dla mnie po prostu bajer. Jedyna moim zdaniem istotna wada - filmy z DTS trzeba konwertować na AC3 - ale zajmuje to 15min.
Z c650 nic nie zadziałasz - na razie brak alternatywnych softów.
Aż żal, że B650-651 schodzi powoli z rynku :-(.
Długo nie będzie następcy. Nie dziwne, że praktycznie wogóle nie zszedł z ceny, jak to jest w większości innych modeli. Nie zastanawia Was, dlaczego NOWSZY model C650 jest już o prawie 1,5tys tańszy od STARUSZKA B651? Znajdźcie kogokolwiek na Allegro, kto by chciał się pozbyć B650-ki - BRAK.
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

BartekS1979

New member
Model LE46B651 jest poza moim zasięgiem cenowym. Na dodatkowym sofcie jak na razie mi nie zależy, TV wykorzystuję do "standardowych" celów, na zabawę nie pozwala mi mój synek, a wieczorami cały czas jest coś do zrobienia, także dodatkowe opcje jeszcze długo nie będą brane pod uwagę. A może i w końcu coś na C650 się pokaże.
 

interaktiv

New member
Model LE46B651 jest poza moim zasięgiem cenowym. Na dodatkowym sofcie jak na razie mi nie zależy, TV wykorzystuję do "standardowych" celów, na zabawę nie pozwala mi mój synek, a wieczorami cały czas jest coś do zrobienia, także dodatkowe opcje jeszcze długo nie będą brane pod uwagę. A może i w końcu coś na C650 się pokaże.

Nie licz na to.
Soft jest szyfrowany nieznanym nam kluczem, który jest strzeżoną tajemnicą firmy.
 

szuineg

New member
Witam wszystkich posiadaczy samsungów serii B650.
Dzięki za pomoc, od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem LE40B650, fabrycznie z softem 3000.2.
Przez ten czas zauważyłem kilka rzeczy, mianowicie:
pliki mp3: czasami TV nie odtwarza i pokazuje że nieznany typ pliku, przchodzimy na następną mp3 (ją już odtwarza) wracamy do poprzedniej i już idzie. - ktoś zauważył to samo?
Filmy: wyczytałem tutaj że przez DLNA nie da się przewijać. I rzeczywiście 1szy film nic z tego (a z pena owszem), ale wczoraj odtwarzam filmy (jeden mkv, drugi m2ts) i da się przewijać, tylko w m2ts nie było dźwięku (A/52 - powinien odtwarzać czy nie?).
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam wszystkich posiadaczy samsungów serii B650.
Dzięki za pomoc, od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem LE40B650, fabrycznie z softem 3000.2.
Przez ten czas zauważyłem kilka rzeczy, mianowicie:
pliki mp3: czasami TV nie odtwarza i pokazuje że nieznany typ pliku, przchodzimy na następną mp3 (ją już odtwarza) wracamy do poprzedniej i już idzie. - ktoś zauważył to samo?
Filmy: wyczytałem tutaj że przez DLNA nie da się przewijać. I rzeczywiście 1szy film nic z tego (a z pena owszem), ale wczoraj odtwarzam filmy (jeden mkv, drugi m2ts) i da się przewijać, tylko w m2ts nie było dźwięku (A/52 - powinien odtwarzać czy nie?).
Sprawdź ten plik m2ts programem MediaInfo, jeżeli ścieżka dźwiękowa jest w DTS, to niestety nie usłyszysz dźwięku. A to że czsami nie chce odtwarzać jakiegoś pliku za pierwszym razem, to się nie przejmuj. U mnie tez tak jest, przy odtwarzaniu filmów w szczególności jak siec domowa jest obciążona, albo sąsiad za ścianą odgrzewa obiad w swojej przedpotopowej mikrofalówce.
 

m.arc.in

New member
Witajcie.
Mam pytanie na temat podłączenia LE40B650 do sieci.
Nie chce kupować karty wifi samsunga, jest po prostu za droga. Mam w domu sieć bezprzewodową. Chce to wykorzystać i podłączyć TV za pomocą LAN ale w taki sposób.
Router jeden działa jako acces point, drugi bezprzewodowy chce postawić obok TV i podłączyć z niego siec kablem. Czy taka konfiguracja zda egzamin i czy uda się to zrobić. Problem jest jeszcze jeden. Na obudowie z tyłu brak jest gniazda LAN w moim tv. To dziwne napisałem w tej sprawie do samsunga, ale oni nie odpowiedzieli. Czy to możliwe, że były wersje bez gniazda LAN, czy też jest ono zaklejone, zasłonięte?? czy ktoś się z tym spotkał? Na tylnym panelu są wszystkie gniazda jak w instrukcji oprócz LAN. Na obudowie w tym miejscu, w zasadzie pod gniazdami jest naklejka z czegoś co przypomina dość twarde ale cienkie tworzywo. Nie mogę wymacać gniazda. Nie wiem czy ono tam jest. Są tam miejsca które odrobinę się uginają, ale nie mam 100% pewności czy to gniazdo, czy miejsca w których są śruby lub inne połączenia, zatrzaski itp. Nie chce pruć tv bez pewności, że coś tam jest...
 
Ostatnia edycja:

mcold

New member
Witajcie.
Mam pytanie na temat podłączenia LE40B650 do sieci.
Nie chce kupować karty wifi samsunga, jest po prostu za droga. Mam w domu sieć bezprzewodową. Chce to wykorzystać i podłączyć TV za pomocą LAN ale w taki sposób.
Router jeden działa jako acces point, drugi bezprzewodowy chce postawić obok TV i podłączyć z niego siec kablem. Czy taka konfiguracja zda egzamin i czy uda się to zrobić.

Jakoś będzie działać, ale 802.11g to trochę mało. Filmy HD będą ciąć niemiłosiernie. Chyba że masz dwa routery "n" ale to już taniej Ci będzie kupić jednak ten adapter Samsunga, ewentualnie dograć sobie sterowniki SamyGO i kupić (co nie jest łatwe) którąś z tańszych obsługiwanych kart. Tak szczerze to zastanów się czy jednak nie pociągnąć odpowiedniego koloru (żeby się na ścianie nie wyróżniał) kabla i tyle.

Problem jest jeszcze jeden. Na obudowie z tyłu brak jest gniazda LAN w moim tv. To dziwne napisałem w tej sprawie do samsunga, ale oni nie odpowiedzieli. Czy to możliwe, że były wersje bez gniazda LAN, czy też jest ono zaklejone, zasłonięte?? czy ktoś się z tym spotkał? Na tylnym panelu są wszystkie gniazda jak w instrukcji oprócz LAN. Na obudowie w tym miejscu, w zasadzie pod gniazdami jest naklejka z czegoś co przypomina dość twarde ale cienkie tworzywo. Nie mogę wymacać gniazda. Nie wiem czy ono tam jest. Są tam miejsca które odrobinę się uginają, ale nie mam 100% pewności czy to gniazdo, czy miejsca w których są śruby lub inne połączenia, zatrzaski itp. Nie chce pruć tv bez pewności, że coś tam jest...

Nikt Ci nie powie, czy tam jest gniazdo. Skoro jest zaślepka to niestety masz dużą szansę go nie mieć. Dziwne, ale możliwe. A jak wygląda menu ekranowe w sekcji Sieć?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witajcie.
Mam pytanie na temat podłączenia LE40B650 do sieci.
Nie chce kupować karty wifi samsunga, jest po prostu za droga. Mam w domu sieć bezprzewodową. Chce to wykorzystać i podłączyć TV za pomocą LAN ale w taki sposób.
Router jeden działa jako acces point, drugi bezprzewodowy chce postawić obok TV i podłączyć z niego siec kablem. Czy taka konfiguracja zda egzamin i czy uda się to zrobić. Problem jest jeszcze jeden. Na obudowie z tyłu brak jest gniazda LAN w moim tv. To dziwne napisałem w tej sprawie do samsunga, ale oni nie odpowiedzieli. Czy to możliwe, że były wersje bez gniazda LAN, czy też jest ono zaklejone, zasłonięte?? czy ktoś się z tym spotkał? Na tylnym panelu są wszystkie gniazda jak w instrukcji oprócz LAN. Na obudowie w tym miejscu, w zasadzie pod gniazdami jest naklejka z czegoś co przypomina dość twarde ale cienkie tworzywo. Nie mogę wymacać gniazda. Nie wiem czy ono tam jest. Są tam miejsca które odrobinę się uginają, ale nie mam 100% pewności czy to gniazdo, czy miejsca w których są śruby lub inne połączenia, zatrzaski itp. Nie chce pruć tv bez pewności, że coś tam jest...

N atwoim miejscu od razu wymieniłbym ten TV, tył ma wyglądać tak http://i.testfreaks.co.uk/images/products/600x400/235/samsung-le40b650.1626859.jpg towar nie zgodny ze specyfikacją i tyle.Już tu jedna osoba wcześniej pisała o takiej samej sytuacji http://www.hdtv.com.pl/forum/364584-post782.html . Co do dwóch routerów, to ktoś już w tym wątku wspominał, że były problemy PC nie widział TV. Musiałbyś trochę przegrzebać wątek.
 
Ostatnia edycja:

szuineg

New member
Sprawdź ten plik m2ts programem MediaInfo, jeżeli ścieżka dźwiękowa jest w DTS, to niestety nie usłyszysz dźwięku. A to że czsami nie chce odtwarzać jakiegoś pliku za pierwszym razem, to się nie przejmuj. U mnie tez tak jest, przy odtwarzaniu filmów w szczególności jak siec domowa jest obciążona, albo sąsiad za ścianą odgrzewa obiad w swojej przedpotopowej mikrofalówce.

sprawdziłem i strumień audio jest w AC3, 6 kanałów, 640Kb/s, 48kHZ, 16 bit - czy takiego formatu TV nie przetrawi (dość duży bitrate)?
 

m.arc.in

New member
Jakoś będzie działać, ale 802.11g to trochę mało. Filmy HD będą ciąć niemiłosiernie. Chyba że masz dwa routery "n" ale to już taniej Ci będzie kupić jednak ten adapter Samsunga, ewentualnie dograć sobie sterowniki SamyGO i kupić (co nie jest łatwe) którąś z tańszych obsługiwanych kart. Tak szczerze to zastanów się czy jednak nie pociągnąć odpowiedniego koloru (żeby się na ścianie nie wyróżniał) kabla i tyle.

Wiem, że przesył jest za mały. Mam dwa routery 802.11g. Fimly HD oglądam tylko z DVD.

Nikt Ci nie powie, czy tam jest gniazdo. Skoro jest zaślepka to niestety masz dużą szansę go nie mieć. Dziwne, ale możliwe. A jak wygląda menu ekranowe w sekcji Sieć?

Gniazdko jest. Zabrałem się za plastik. Jest dokładnie w tym miejscu jak na zdjęciu które podał pedro_78.
Nie wiem dla czego nie ma wycięcia w tym miejscu... menu ekranowe wygląda jak w instrukcji... Jest tylko sieć kablowa, nie ma bezprzewodowej bo nie ma dongla...

N atwoim miejscu od razu wymieniłbym ten TV, tył ma wyglądać tak () towar nie zgodny ze specyfikacją i tyle.Już tu jedna osoba wcześniej pisała o takiej samej sytuacji . Co do dwóch routerów, to ktoś już w tym wątku wspominał, że były problemy PC nie widział TV. Musiałbyś trochę przegrzebać wątek.

Tv jest widziany przez kompa. Tv nie ma dostępu do internetu, nie mogę poradzić sobie z routerami. Może się uda. To ja kiedyś pytałem o brak gniazda. Odpuściłem sobie temat sieci. Teraz mam trochę czasu i chce się pobawić. Podłączyć NAS, dyski i wszystkie 4 kompy... jak się uda to opisze jak to wyszło. Na razie mam 2 różne routery w tym jednego trochę problematycznego linksysa.
 
Do góry