Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

pedro_78

New member
Bez reklam
A czy SamyGO zezwala na edycję ostrości podczas oglądania filmu poprzez DLNA?
Jeżeli chodzi Ci o SamyGO Extension Pack i montowanie serwera samba, to tak. TV widzi serwer samba jako dodatkowy dysk pod usb, więc są dostępne wszystkie funkcje obrazu, jak przy odtwarzaniu przez usb.
 

kniazio

New member
LE37B550 nie pamieta ustawien

Moj TV nie pamieta ustawien wylaczenia czasowego gdy np wylacz prad a ze mieszkam na wsi zdarza sie to dosc czesto
mam ustawiony czas wylaczeni np na 1 w nocy kazdego dnia tygodnia no i oczywiscie ustawiony aktualny czas
Po przerwie w dostawie pradu te ustawienia znikaja
Mysle ze tak byc nie powinno
Pozdrawiam
 

mcold

New member
Moj TV nie pamieta ustawien wylaczenia czasowego gdy np wylacz prad a ze mieszkam na wsi zdarza sie to dosc czesto
mam ustawiony czas wylaczeni np na 1 w nocy kazdego dnia tygodnia no i oczywiscie ustawiony aktualny czas
Po przerwie w dostawie pradu te ustawienia znikaja
Mysle ze tak byc nie powinno

Źle myślisz. Hint: wyłączenie prądu powoduje reset liczników.
 

czarnulka007

New member
Witam serdecznie :)
Od dziś jestem szczęśliwa posiadaczką Samsunga le40c650 :)
Mam pewien problem z internet@TV a mianowicie chciałam założyć konto na facebook ale mam z tym problem.
Wchodzę w ustawienia/iden.Internet@TV/Menadżer w zarządzanie kontem i tam klikam na Str.Serwis. wprowadzam 4-cyfrowe hasło i tam chcę się zarejestrować na Facebook lub Picasa i.t.d .
I dalej nie wiem co mam robić ???
Wymyśliłam sobie jakiś identyfikator i hasło i jak chcę się zarejestrować to wyskakuje mi informacja ,że Identyfikator lub hasło nieprawidłowe.Spróbuj później :(
Proszę o pomoc bo już nie wiem jak się tam zarejestrować .
Co robię źle ???
Jestem kobietą i za bardzo się nie znam na tych sprzętach :)
Jeśli mogę prosić o dokładne wyjaśnienie krok po kroku jak się zarejestrować będę bardzo wdzięczna :)
Pozdrawiam cieplutko
Aga
 

juli100

New member
Witam.
Musisz zarejestrować się na stronach Facebooka i Picassa, a potem wejść na Str.serwis. i zerejestrować wybrane usługi hasłem z internetu
Pozdrawiam
 

mgreta36

New member

Na moj gust- to to jest do czasowego włączania/wylacznia sprzetu - ewentulanie zdalnie - pilotem. Jak masz problem z dostawą prądu - to to Ci nie pomaga.
Moze UPS ? /jak przerwy nie są duże/ a i zasilanie anten/tunerow tez musisz pod UPSa podpiąc.
 

kniazio

New member
Takie cos to ja mam
Dziwi mnie jedynie fakt ze taki tv z tylkoma fajnymi funkcjami nie posiada funkcji samoczynnego wyłączenia po zaniku sygnalu
To rozwiazalo by moj problem bo tuner sat mam zaprogramowany aby wylaczal sie o 1 w nocy i wtedy tv tez by sie wylaczyl za jakies pare minut gdyby mial w/w funkcje
 

qbek78

New member
Bez reklam
Witam wszystkich

ja z kolei w swoim 37B651 ostatnio zauważyłem większe smużenie oraz skoki. Czasami duże przeskoki albo wysokie smużenie np. teraz na meczach mundialu. Tak jakby 100Hz nie dawał już "kopa" do obrazu. Szukałem w tym temacie ale raczej nikt się nie uskarża na coś takiego. Mam tez nadzieję, że nie jest to moje subiektywne odczucie. Tak czy siak czy wg Was stanowiłoby by to podstawę do złożenia do serwisu? Gdyby to miało jakieś znaczenie to mam cyfrę+ i PHILIPS'A PVR.

I jeszcze jedno pytanko dotyczące oglądania materiałów w jakości hd na tv przez kompa (kabel dvi-hdmi). Chodzi głównie o pliki w mkv. Niby wszystko ok ale czasami widać brak płynności, nawet nie w scenach dynamicznych tylko np. w najazdach kamery na szerszy kadr. Kompa mam dość mocnego (e8200@3,8 ghz, grafikę gtx275, 4 gb ram), próbowałem różnych kodeków i konfiguracji ale problem nie ustępuje. Możliwe, że nasze samsungi nie dają rady?

Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi i pozdrawiam
 
wiaruchna czy ten tv widzi juz dts? czy trzeba nadal konwertować do ac3? upierdliwe to troche ale pytam bo może nowy soft już to poprawił tak jak w c650? odp.
 

komar12

New member
Witam.Wcześniej jak oglądałem filmy z pendriva to miałem podgląd(miniaturkę filmu) i wiedziałem który już oglądałem,teraz film się "nie zaznacza"....powrót do zatrzymanego momentu niebieskim przyciskiem działa,tylko miniaturki się nie zmieniają.Nie pomaga przełączanie widoku:(
 

premiero

New member
Witam wszystkich

ja z kolei w swoim 37B651 ostatnio zauważyłem większe smużenie oraz skoki. Czasami duże przeskoki albo wysokie smużenie np. teraz na meczach mundialu. Tak jakby 100Hz nie dawał już "kopa" do obrazu. Szukałem w tym temacie ale raczej nikt się nie uskarża na coś takiego. Mam tez nadzieję, że nie jest to moje subiektywne odczucie. Tak czy siak czy wg Was stanowiłoby by to podstawę do złożenia do serwisu? Gdyby to miało jakieś znaczenie to mam cyfrę+ i PHILIPS'A PVR.

Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi i pozdrawiam

Mam LE46B650 i doświadczam dokładnie tego samego. Przypuszczam że po prostu procesor do obróbki obrazu się nie wyrabia. Pamiętam, że jak kupiłem telewizor, to z oryginalnym softem miałem obraz jakby lepszej jakości, mniej rozmazany. Po upgradzie zaczęły się właśnie takie krzaczki. Niestety, przywracanie starego softu nic nie zmieniało w tej materii. Poza tym telewizor ma straszne problemy z usuwaniem przeplotu (interlace). A włączenie opcji Auto2 to w ogóle jakaś pomyłka, bo generuje dodatkowy przeplot (widoczny zwłaszcza na obiektach obracających się, takich jak felgi samochodów). Długo walczyłem z telewizorem, i dla mnie najlepsze ustawienia są przy wszystkich "poprawiaczach obrazu" WYŁĄCZONYCH. Dodatkowo wkurza mnie, że nie da się całkowicie wyłączyć czujnika oświetlenia (no chyba że gdzieś w menu serwisowym jest), co szczególnie widać gdy w nocy na czarnym ekranie pojawiają się napisy, a później z następuje zmiana sceny na kadr filmowy - gwałtowna zmiana kolorów i jasności (w dzień praktycznie nie do odróżnienia). Dodatkowo ów czujnik powoduje, że zmniejszenia jasności do poziomu < 5 uniemożliwia korzystanie z innych pilotów pracujących w podczerwieni. Jak ustawię jasność na 4, to mogę zapomnieć o sterowaniu dekoderem UPC.
Miniaturki też ciekawa sprawa - jakieś pół roku temu stare filmy potraciły miniaturki, a z nowo dodawanych tworzą się praktycznie tylko z plików MKV.

Ogólnie telewizor fajny biorąc pod uwagę cena/jakość/funkcjonalność, ale po roku użytkownika irytuje mnie, że Samsung totalnie olewa zgłoszone do nich usterki, a jedyne zmiany w sofcie to tak na prawdę blokada 3'rd party software.
 

gonzol

New member
Witam wszystkich,

Spotkał się może ktoś z tym że po podłączeniu TV do internetu kablem to ma ikonką koperty w gornym rogu TV na samym środku?

Jak sie tego pozbyć? ;/
 

interaktiv

New member
Witam wszystkich,

Spotkał się może ktoś z tym że po podłączeniu TV do internetu kablem to ma ikonką koperty w gornym rogu TV na samym środku?

Jak sie tego pozbyć? ;/

Serio piszesz czy to jakiś żart? Zrób zdjęcie i wrzuć je na to forum.
Ja nie mam koperty mimo, że mam telewizor od pół roku podłączony do sieci LAN.

Co do skoków omawianych tu na forum, to ja też zauważyłem, że ostatnio coraz częściej ta technologia 100Hz zaczyna się gubić, ale głównie przy HDMI (1080i@50Hz) bo przy wbudowanym tunerze cyfrowym DVB-T/C jest ok.
Np. jeśli postać na ekranie porusza się szybko i ma koszulę w kratę to 100Hz dostaje czkawki, przy meczach tryb "Wyraźny" powoduje skoki co pewien czas, przy "Płynny" jest trochę lepiej ale też skacze.
Zauważyłem też, że włączenie funkcji "redukcja cyfrowych szumów" powoduje asynchron.
Mimo tych wad cały czas lubię B650 :D
 
Do góry