Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

norbid

New member
klient RC5-72 / Quake

Ciekawy jestem czy daloby sie napisac klienta RC5-72 na nasze TV.
Czy moglby Ktos podrzucic ten pomysl na forum samygo ?


Sprawdzal ktos Quaka na Samsungu?
u mnie nie dziala. TV sie resetuje.
Jesli komus dziala to moze napisac jakiej wielkosci ma pliki "pak"
 

moulder

New member
Jeżeli masz Windows 7 to spróbuj tego :

Control Panel - Administrative Tools - Local Security Policy
Local Policies - Security Options
Network security: LAN Manager authentication level
Send LM & NTLM responses
Minimum session security for NTLM SSP
Disable Require 128-bit encryption
my SMB server worked after changing those two options
 

MarekWoj

New member
Bezsensowne rozumienie.
Jak kupujesz np. samochod, to z czyich czesci jest zrobiony? Na pewno nie pochodza tylko od jednego producenta, ktorego znaczek jest na grillu.
OK, wiadomo że producent samochodu czy telewizora nie produkuje wszystkich części, ale jeśli Samsung produkuje matryce (i sprzedaje innym producentom TV) to dlaczego nie montuje ich do swoich produktów ?

To tak jakby ktoś kupił Mercedesa, otwiera maskę a na silniku napis Fiat ;)
 

mordziasty

New member
Ta nowsza wersja "AVrfix 2" też skaluje jedynie do pełnego ekranu (deformując proporcje), a na pozostałych trybach mam czarny ekran. Przydałby się tryb dopasowujący obraz do pionowego rozmiaru ekranu - z obcięciem boków, ale z zachowaniem oryginalnych proporcji filmu. W wersji z telnetem wszystkie tryby działają, ale tylko "dopasuj" i "oryginalny" nie deformują proporcji, jednak pozostawiają czarne pasy jeśli film nie jest w 16:9.

Też tak u mnie działa jak u pucpuc i używam AVrfix-nonci. A czym grozi uruchomienie AVrfix2 dla CI+ na CI ?
 

luchuma

New member
OK, wiadomo że producent samochodu czy telewizora nie produkuje wszystkich części, ale jeśli Samsung produkuje matryce (i sprzedaje innym producentom TV) to dlaczego nie montuje ich do swoich produktów ?

To tak jakby ktoś kupił Mercedesa, otwiera maskę a na silniku napis Fiat ;)

kupujesz Jaguara a dostajesz Forda ;]

kupujesz skode masz Wolkswagena
Seata a dostajesz AUDI

jesli produkcja matryc jest drozsza od ich kupna to czemu maja ich nie kupowac i obnizyc sobie tym koszty?

pozatym matryce sa zalezne od wielkosci
matryce samsunga sa w duzych ale tez nie zawsze
w 37" znajdziesz tylko jedna matryce i wcale nie samsunga
 

QQXQ

New member
Witam
Chce kupic tv do ps3.
Zastanawiam sie nad kilka modelami plazm i lcd.
Czy ten SAMSUNG LE40B651 nadawal by sie do grania na ps3?
HZ ma 100 wiec smuzenia nie powinno byc a co z MS? ile on ma MS?

Edit znalazlem cos takiego.
http://translate.google.com/transla...st.co.uk/Samsung-LE40B650/Picture-Quality.htm

pisze tam "imponujący przetwarzania wideo Samsung LE40B650 ma swoją cenę, niestety, i to nie jest dobre wieści dla zapalonych graczy. We measured the input lag on the LE40B650 to be around 84ms to 100ms slower than our resident Samsung F96 LED-backlit LCD TV (which had [Game Mode] enabled), which is almost as bad as the Philips 37PFL9632D (the worst in our database of reviewed HDTVs). Rock Band was basically unplayable unless we compensated for the input lag via the in-game calibration menu. Zmierzyliśmy lagi wkład w LE40B650 na około 84ms do 100ms "

80ms to szok normalnie ;\

To prawda?
 
Ostatnia edycja:

nobange

New member
Czy jest możliwa zmiana czcionki napisów w B650? Rozwiązałoby to problem z małą czytelnością napisów - można znaleźć czcionkę z "cieniem" lub obramowaniem.
 

Yanki1010

New member
Witam, od tygodnia jestem szczesliwym posiadaczem modelu LE46B650 i powiem jedno WIZUALNY ORGAZM :) a i Pedro 78, niestety ale nie skorzystam z Twojej oferty, nie zamieniam sie, z poczatku byl ciut przyduzy ale teraz jest idealny, a dzieki 100Hz nawet stare filmy ozywaja i mozna odkryc je na nowo a geba sie cieszy od ucha do ucha, do minusow zaliczylbym slaba reakcje pilota (kat odbicia), soft 3000.2 do ktorego podobno nie da sie zainstalowac SamyGo, tudnosci z odswiezaniem poprzez DLNA (dodaje nowe pliki i ich nie widac, ale wierze ze da sie rozwiazac ten problem) brak DTS-u, i nie czyta wszystkich plikow mkv., brak funkcji 100Hz przy podlaczeniu kompa , natomiast poprzez DLNA uzyskanie 100Hz jest jak najbardziej możliwe ale nie ma liter, cos za cos ,
QQXQ osobiście mam xboxa360 oraz Ps3 i nie zauważyłem smuzenia i wszystko jest tip top, poczytaj poradnik na ps3site (może on ci pomoze w podjeciu decyzji), jednym z polecanych TV do grania jest wlasnie samsung LE40B650
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam, od tygodnia jestem szczesliwym posiadaczem modelu LE46B650 i powiem jedno WIZUALNY ORGAZM :) a i Pedro 78, niestety ale nie skorzystam z Twojej oferty, nie zamieniam sie, z poczatku byl ciut przyduzy ale teraz jest idealny, a dzieki 100Hz nawet stare filmy ozywaja i mozna odkryc je na nowo a geba sie cieszy od ucha do ucha, do minusow zaliczylbym slaba reakcje pilota (kat odbicia), soft 3000.2 do ktorego podobno nie da sie zainstalowac SamyGo, tudnosci z odswiezaniem poprzez DLNA (dodaje nowe pliki i ich nie widac, ale wierze ze da sie rozwiazac ten problem) brak DTS-u, i nie czyta wszystkich plikow mkv., brak funkcji 100Hz przy podlaczeniu kompa , natomiast poprzez DLNA uzyskanie 100Hz jest jak najbardziej możliwe ale nie ma liter, cos za cos ,
QQXQ osobiście mam xboxa360 oraz Ps3 i nie zauważyłem smuzenia i wszystko jest tip top, poczytaj poradnik na ps3site (może on ci pomoze w podjeciu decyzji), jednym z polecanych TV do grania jest wlasnie samsung LE40B650
Dobrze że mamy tu kolejną zadowolona osobę. Co do pilota, to czasami tunery telewizji satelitarnej, lub kalblówki zakłócają sygnał, co nie wyklucza faktu że samsung dał dupy, bo nie wzięli tego pod uwagę. Soft jak chcesz, to możesz zmienić na starszy, ale uwaga, bo jeden forumowicz już wzywał serwis do uwalonego tv.
Z DLNA nigdy nie miałem problemu, jak jeszcze z niego korzystałem, używałem pierwszej wersji chyba 2.0 w następnych nie szło udostępniać całych folderów z dysku podpiętego pod usb. Pamiętam że tylko pierwsza aktualizacja serwera po dodaniu wszystkich folderów trwała bardzo długo, potem jak dodawałem po jednym, lub kilka plików szło szybko i wszytko było od razu widoczne w tv. Brak dts, tu pomoże Popcorn MKV Audio Converter, przerobienie filmu to ok 30 min, jak nie czyta mkv to UncropMKV ,zmienić ref.frames i profil na level4.1. Może to natomiast długo potrwać, na moim starym lapku przerobienie 9Gb trwało 20h, ale teraz film działa :bober:. Literki musza działać z każdego źródła DLNA, czy usb. Ważne jest żeby plik tekstowy był w formacie czasowym, najlepiej przerobić do srt i miał dokładnie taką samą nazwę jak film.
Jakbyś zmienił zdanie, to moja oferta jest aktualna i pamiętaj mój ma taką ładną bordową ramkę ;)
 

syberka

New member
T-CHL7DEUC-2005.0 LE37B650 Czy ktoś może poratować mnie tym softem???
Na stronie samsunga jest tylko najnowszy 3000.2
 

reczak

New member
Kilka stron wcześniej post 5350 jest większość modyfikacji od SamyGo z odnośnikami . Wszystkie odpalane z pendriva .
 

reczak

New member
Tak chodzi o dodatki SamyGO.

Jak pisałem wyżej , żeby nie grzebać w sofcie ( teoretyczna utrata gwarancji )większość dodatków SamyGo odpala się z pena przez Content Library np. Netsurf ,AVrfix 2 + telnet,Bigger Yellow Font gry z Nurisam itp .Poprzednie wersje wymagały modyfikacji firmware.
 

biper1

New member
Jak pisałem wyżej , żeby nie grzebać w sofcie ( teoretyczna utrata gwarancji )większość dodatków SamyGo odpala się z pena przez Content Library np. Netsurf ,AVrfix 2 + telnet,Bigger Yellow Font gry z Nurisam itp .Poprzednie wersje wymagały modyfikacji firmware.
czy z softem 3000.2 tez to działa ?
chodzi mi o napisy a najbardziej o tło za nimi
 

pedro_78

New member
Bez reklam
czy z softem 3000.2 tez to działa ?
chodzi mi o napisy a najbardziej o tło za nimi
Nie jestem pewien, ale może zadziałać. Trzeba tylko użyć sposobu z wgraniem danej aplikacji do tv przez gre z nurisan.
Nie ma jeszcze takiej opcji, żeby było tło pod napisami, jest tylko zmiana koloru czcionki.
 
Do góry