Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

pedro_78

New member
Bez reklam
Telewizor wrócił z serwisu z wymieniona płytką sygnałową dalej soft 3000.2 wiec teraz sie zastanawiam co robić czy próbować znowu zmienic na starszy czy pozostać na tym ?? zależy mi najbardziej na napisach do filmów w mkv. bo na jasnym tle nic nie widać.
doradzcie??
Z powodu napisów nie ryzykowałbym ponownego uwalenia TV. Korzystam z oryginalnych napisów i jest całkiem dobrze. Tylko czasami, kiedy pojawiają sie w tym samym miejscu angielskie napisy, to jest kłopot.

Potwierdzam! Otwórz jakiekolwiek urządzenie elektroniczne a napatrzysz się na masę podzespołów elektronicznych różnych firm ja widziałem w jednym urządzeniu układy scalone Sony, Samsunga, Filipsa, i już nie pamiętam kogo.
Zgadzam sie również. Mój ma matrycę AUO i jestem zadowolony.

Witam ponownie;) czy moglibyście mi powieddziec czy po serwerze DLNA lub innej technologii można w jakis sposób przesłać obraz bezpośrednio do TV chodzi mi o np pulpit.
Jest tylko jedna inna technologia "kabel". Można równierz użyc urządzeń do bezprzewodowego przesyłu sygnału AV, ale obawiałbym się o jakość.
 

myca

New member
W poście #5283 z 15-05-2010 Kol. myca na moje pytanie o aplikację AVrfix2 odpowiedział, że "jest też wersja (razem z telnetem) w której działają wszystkie tryby" odtwarzania formatów filmów.
Mam prośbę, czy moglibyście mi podać jaka konkretnie to aplikacja SamyGo (lub ewentualnie link do niej). Oczywiście chodzi mi tylko o taką, którą można odpalić z pendriva w menu gry telewizora.

sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/download/file.php?id=64
 

moras86

New member
Telnet Enabler 0.1 | Bigger Yellow Font 0.2

Dziś trochę w skrócie, ale za to dwie aplikacje. Wspominany parokrotnie Telnet Enabler oraz kolejna wersja Font Fix - Bigger Yellow Font.
----------
Telnet Enabler
wersja 0.1
samygo.png
Do czego służy?
Aktywuje protokół telnet do komunikacji z systemem Linux na TV. Do połączenia można użyć programu PuTTY.


Zalecenia:
Bądź pewny, że wiesz co robisz używając telnetu!


Skąd pobrać?
----------
Bigger Yellow Font
wersja 0.2
samygo.png
Do czego służy?
Napisy w filmach są teraz o 60% większe i w kolorze żółtym.


Zalecenia:
Nie należy odłączać pendriva od TV po uruchomieniu aplikacji bez uprzedniego wyłączenia TV.


Skąd pobrać?

Dodatkowe informacje:
Na forum SamyGO - SamyGO & View topic - Subtitle (caption) issues
 

muchaq

New member
Panowie mam duzy problem. Jak podłącze USB pod TV z filmem który posiada napisy to pierw jest glos a za około 10 sek jest napis. I nie pomaga wbudowana synchronizacja. Testowałem na 3 filmach.

dziekuje pozdrawiam
 

jufers

New member
@Muchaq

Zakładam że masz napisy w formacie *txt i że na kompie chodzą ok.

Podepnij Pena pod kompa puść film w SubEditPlayer'ze
z menu Plik wybierz Export -> SubRipp (SRT) i zapisz na Penie.
Teraz oryginalne napisy w formacie *txt usuń z Pena,
zostaw tylko plik z filmem i te nowe napisy w *srt

Smacznego:popcorn:
 

djsun

New member
witam... wątek jest bardzo długi i czytałem go do jakiegoś czasu... przestałem przed pojawieniem się instalacji alternatywnego softu od Samygo... Czy te sofciki są gotowe czy trzeba je samemu zrobić/wygenerować??
Mam LE55B651 i wgrane oprogramowanie 002005 i alternatywnie wyświetla mi że mam 002004.

pozdrawiam!!
 

pedro_78

New member
Bez reklam
witam... wątek jest bardzo długi i czytałem go do jakiegoś czasu... przestałem przed pojawieniem się instalacji alternatywnego softu od Samygo... Czy te sofciki są gotowe czy trzeba je samemu zrobić/wygenerować??
Mam LE55B651 i wgrane oprogramowanie 002005 i alternatywnie wyświetla mi że mam 002004.

pozdrawiam!!
Wątek jest bardzo długi, dlatego jest funkcja "Przeszukaj ten temat", wystarczy wpisać właściwą frazę (to tak na przyszłość);). Co do alternatywnego softu, to trzeba go zrobić samemu przy pomocy firmware patcher z SamyGO i pythona.
 

djsun

New member
Wątek jest bardzo długi, dlatego jest funkcja "Przeszukaj ten temat", wystarczy wpisać właściwą frazę (to tak na przyszłość);). Co do alternatywnego softu, to trzeba go zrobić samemu przy pomocy firmware patcher z SamyGO i pythona.


tylko traf z tą "frazą" :lol: Tak czy siak dzięki za podpowiedź! Szukam dalej...
 

reczak

New member
Bigger Yellow Font 0.2

Czy tę aplikację można skopiować do Content Library czy lepiej mieć na penie.

Czy będzie wersja z żółtą ale oryginalną wielkością czcionki dla posiadaczy 46 i więcej cali.
 
Ostatnia edycja:

regisek

New member
Witam,

przegrzebuję się przez wątek, ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie. Proszę o Wasze opinie. Szukam TV do pokoju, max 42 cale (większy się nie zmieści między półki), oglądany w ciągu dnia i wieczorem, ostre światło nie pada, ale pokój jasny, okna prostopadle do ekranu.
TV byłby używany TYLKO do kina domowego i grania na PS3. Dobrze by dobrze odtwarzał filmy w DivX oraz DVD.

Na placu boju została Plazma Panasonic G20 i Samsung C650. Możecie mi doradzić, który wybrać?

Dziękuję i pozdrawiam!
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam,

przegrzebuję się przez wątek, ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie. Proszę o Wasze opinie. Szukam TV do pokoju, max 42 cale (większy się nie zmieści między półki), oglądany w ciągu dnia i wieczorem, ostre światło nie pada, ale pokój jasny, okna prostopadle do ekranu.
TV byłby używany TYLKO do kina domowego i grania na PS3. Dobrze by dobrze odtwarzał filmy w DivX oraz DVD.

Na placu boju została Plazma Panasonic G20 i Samsung C650. Możecie mi doradzić, który wybrać?

Dziękuję i pozdrawiam!
Oj trudne pytanie. Jeżeli chodzi o mulimedia i wew. odtwarzacz telewizora to panasonic nie odtwarza plików mkv i dyski, lub peny muszą być w fat32. Natomiast jakość obrazu w panasonicu będzie znacznie lepsza. Reszta funkcji jest ta sama, oba maja dlna i internet tv. Jeżeli za źródło obrazu w Twoim kinie domowym posłuży odtwarzacz BluRay/DVD, albo komp podłączone kablem hdmi, to chyba panasonic będzie lepszy pod względem jakości obrazu. Nie wiem natomiast jak sprawa będzie się miała z odbiciami w ekranie, to powinieneś sprawdzić sam w sklepie.
Dodatkowo przeczytaj sobie wątek o C650 http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/51040-lec650-jest-w-sklepach-na-stronach-samsunga-nie.html
Edit:
Widziałem że dostałeś bardzo wyczerpującą odpowiedź w wątku o panasonicu G20 :lol:
 
Ostatnia edycja:

moras86

New member
AVrfix 2 + telnet || Kopiowanie aplikacji Content Library || Bigger Yellow Font

W poście #5283 z 15-05-2010 Kol. myca na moje pytanie o aplikację AVrfix2 odpowiedział, że "jest też wersja (razem z telnetem) w której działają wszystkie tryby" odtwarzania formatów filmów.
Mam prośbę, czy moglibyście mi podać jaka konkretnie to aplikacja SamyGo (lub ewentualnie link do niej). Oczywiście chodzi mi tylko o taką, którą można odpalić z pendriva w menu gry telewizora.
sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/download/file.php?id=64
Testował ktoś tą wersję AVrfix2 (z telnetem) na polskich B650 (ze slotem CI)?
Z moich obserwacji wersja z linku od myca jest starsza i przeznaczona jedynie dla TV z slotem CI+.
samygo.png

Wersja AVrfix 2 + telnet - pobierz:
Kod:
Release: 20091208-01
Target-Firmware: T-CHLCIPDEUC-2005.0 (CI+)
samygo.png

Ostatnia wersja AVrfix 2 - pobierz::
Kod:
Release: 20100116-01
Target-Firmware: T-CHL7DEUC-2005.0 (CI)
(aby pobrać klikasz prawym i 'Zapisz element docelowy jako...' LUB 'Kopiuj adres odnośnika' i potem wklejasz w nowej karcie/nowym oknie przeglądarki)​

Niby źródła obu aplikacji odpowiadających za Aspect Ratio są identyczne, lecz pliki wynikowe różnią się paroma bajtami - co może świadczyć o zastosowaniu innych parametrów przy kompilacji.
Bigger Yellow Font 0.2
Czy tę aplikację można skopiować do Content Library czy lepiej mieć na penie.
Czy będzie wersja z żółtą ale oryginalną wielkością czcionki dla posiadaczy 46 i więcej cali.
Osobiście posiadam większość aplikacji od SamyGO skopiowanych do pamięci TV, w tym Bigger Yellow Font - działają bezproblemowo. Jedynie problemy są z Control Center, w którym działa jedynie Eksplorator. Należy jedynie pamiętać, aby wyłączyć tworzenie się logów w Netsurf i ewentualnie w aplikacji PRV.
Aplikacje kopiowałem poprzez FTP.

Zaś odnośnie, z tego co wiem, nie ma osobnej aplikacji, która zmieniałaby tylko kolor czcionki. Trzeba by skompilować ją z użyciem źródła dostępnego na forum SamyGO.
 

pucpuc

New member
avrfix-nonci

Na LE40B650 z slotem CI dobrze skaluje mi wszystkie tryby filmów aplikacja "Avrfix-nonci" (też z telnetem), której link znalazłem na forum SamyGo. Ale moras86 dzięki za link, zaraz sprawdzę nowszą wersję "AVrfix 2"
 

pucpuc

New member
"AVrfix 2"

Ta nowsza wersja "AVrfix 2" też skaluje jedynie do pełnego ekranu (deformując proporcje), a na pozostałych trybach mam czarny ekran. Przydałby się tryb dopasowujący obraz do pionowego rozmiaru ekranu - z obcięciem boków, ale z zachowaniem oryginalnych proporcji filmu. W wersji z telnetem wszystkie tryby działają, ale tylko "dopasuj" i "oryginalny" nie deformują proporcji, jednak pozostawiają czarne pasy jeśli film nie jest w 16:9.
 

weteran10

New member
soft

moge potwierdzić to dziala :)

Kod:
localhost login: root
-sh: id: not found
# cd mtd_rwarea/
# ls -l Version.*
-rwxr-xr-x    1 root     0              44 Jan  1  1980 Version.0
# cat Version.1
cat: Version.1: No such file or directory
# cat Version.0
SWU_T-CHL7DEUC_003000_I02_EK000DK000_100125
# echo SWU_T-CHL7DEUC_002004_I02_ES000DS000_090816 > Version.1
# ls -l Version.*
-rwxr-xr-x    1 root     0              44 Jan  1  1980 Version.0
-rw-r--r--    1 root     0              44 Jan  1 00:17 Version.1
# cat Version.*
SWU_T-CHL7DEUC_003000_I02_EK000DK000_100125
SWU_T-CHL7DEUC_002004_I02_ES000DS000_090816
#

Witam.Chciałbym przywrócić stary soft ale patrząc na posty kilku osobom to się nie udało i teraz pytanie czy popełniły błędy przy wpisywaniu komend czy to jest związane z tym wpisem Version.0 lub 1 ,No such file or directory i ten wpis oznacza że nie ma takiego pliku i czy w tym momencie można przerwać wpisywanie komend czy to już jest za późno i TV jest już uwalony , może żeby robić powrót tą metodą trzeba zrobić aktualizacje do softu 3000.2 bo w tej chwili mam ten pierwszy 3000.1
 

tresor

New member
Hej , było juz duzo o napisach w B650 , otoz mam taki broblem ze w niektorych filmach mam problem z wyswietlaniem napisaow tz nie wyswietlaja sie wogole , Aktualnie mam problem z napisami do filmu "Book of eli " , zawsze przerabiam napisy w subedit do formatu .srt z zachwopaniem odpowiedniej ilości klatek fps ( sprawdzane w MediaInfo ) w czym moze byc problem ?

ps.
Filmy ogladam z pendrive.
 

awkonin

New member
Hej , było juz duzo o napisach w B650 , otoz mam taki broblem ze w niektorych filmach mam problem z wyswietlaniem napisaow tz nie wyswietlaja sie wogole , Aktualnie mam problem z napisami do filmu "Book of eli " , zawsze przerabiam napisy w subedit do formatu .srt z zachwopaniem odpowiedniej ilości klatek fps ( sprawdzane w MediaInfo ) w czym moze byc problem ?

ps.
Filmy ogladam z pendrive.
Moja "szklana kula" podpowiada mi, ze może plik srt ma inną nazwę. Spróbuj użyć Subrip-a może. Ściągnij napisy od razu w formacie srt (z napisy24.pl). Możesz zawsze wmuxować napisy do filmu (polecam program AVIAddXSub).
Nic więcej nie przychodzi mi do głowy w tej chwili.
Pozdrawiam
 

japollo

New member
1.W tym raczej nikt Ci nie pomoże, jednym bardzo przeszkadza, inni w ogóle go nie zauważają. Powinieneś sam przetestować.

2. Nowy soft nie wnosi żadnych poprawek co do odtwarzanych formatów, a dodatkowo blokuje SamyGO i powrót do poprzedniego softu.


Powinno Ci sie także wyświetlić:

Brak podł. urz.
Samba Server

Dopiero tam zobaczysz udostępnione pliki z komputera. Jeżeli nie pokazuje Ci się Samba Server w media play, to:
- źle wpisałeś login i/lub hasło w SamyGo All Extensions
- firewall w kompie blokuje połączenie z TV


Dzieki za odpowiedz pedro_78, wczoraj bawilem sie dalej w kwestii samby ale niesety nie podlacza "Samba serwer"

Zapora napewno nie blokuje TV ale dla formalnosci ja wylaczylem. Dla potwierdzenia logujac sie do TV puttym moge pingowac z TV kompa.

Jezeli chodzi o usera i haslo sprawdzilem ale jednak bylo wpisane dobrze, dodatkowo w linijce sammy go extension w konfigu samby dopisalem adres ip kompa.
(ponoc szybciej wyszukuje zasoby)

Niestety zaden z zabiegow nie podlacza samba serwera. Jakies inne pomysly ?

PS. wczytywalem sie nawet w post "Samsung PS50B650 LINUX on TV" z naszego forum, zeby probowac robic implementacje recznie ale nie wiem czy starczy mi mocy do takich esperymentow.
 

tresor

New member
Moja "szklana kula" podpowiada mi, ze może plik srt ma inną nazwę. Spróbuj użyć Subrip-a może. Ściągnij napisy od razu w formacie srt (z napisy24.pl). Możesz zawsze wmuxować napisy do filmu (polecam program AVIAddXSub).
Nic więcej nie przychodzi mi do głowy w tej chwili.
Pozdrawiam

Zawsze zmieniam nazwe pliku .srt na taka jak nazwa filmu , ale doczytałem gdzies ze napisy musza byc w formacie czasowym , nei klatkowym a własnie w nim był klatkowy zmieniłem na czasowy i smiga.
 
Do góry