Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

pedro_78

New member
Bez reklam
Panowie mam duzy problem z moim TV, pierw nie działał mi internet niby sie włączał po długim czasie i potem reset. Więc dałem exit na 15 sek. zrobiłem domyślne ustawienia zadzałalo. No ale youtube gdy włączyłem i chciałem uruchomić film zawieszało się i reset TV.

Więc chciałem wrzucic nowy soft ten który jest na stronie www, a tu niespodzianka za kazdym razem mam" Brak pliku do aktualizacji. Sprawdź to i spróbuj ponownie".

Powiecie co może byc?

dzieki i pozdrawiam
Jeżeli pobrałeś odpowiedni soft do Twojego TV i postępowałeś wg instrukcji, to musi się dać zaktualizować fw. Obawiam się jednak że w Twoim przypadku to może nie pomóc i będziesz musiał dzwonić po serwis. Mój TV na sofcie 2004 i 2005 nigdy się nie resetował.
PS.
Pamiętaj że nowy soft blokuje lub utrudnia dostęp do aplikacji SamyGO i powrót do poprzedniego fw.
 

muchaq

New member
Tylko ja prawde mówiąc nie potrzebuje udogodnień SamyGo.

Ale denerwuje mnie cos takiego że oni wypuszczają soft a ja go nie moge wgrać. A jakie wogole nowości sa w tym nowym sofcie ?

pozdrawiam

P.S Moze wiecie co tomoze byc ze youtube mi sie wiesza?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Tylko ja prawde mówiąc nie potrzebuje udogodnień SamyGo.

Ale denerwuje mnie cos takiego że oni wypuszczają soft a ja go nie moge wgrać. A jakie wogole nowości sa w tym nowym sofcie ?

pozdrawiam

P.S Moze wiecie co tomoze byc ze youtube mi sie wiesza?
Nowy soft T-CHL7DEUC 3000.2 nie wnosi żadnych nowości, wręcz przeciwnie niektórym utrudnia korzystanie z TV.
Nie wiem czy w ogóle ktoś z forumowiczów, będzie w stanie Ci powiedzieć dlaczego Twój TV się wiesza.
Napisz dokładnie jaki masz teraz soft w TV i jaki model, może masz TV ze slotem Cl+ ,a do niego jest inny soft. Może gdzieś robisz błąd przy aktualizacji.
 

muchaq

New member
Tak jak wspominałem soft mam ze stycznia czyli 3000. Model 32 calowy B653. Nie wiem czy mam slot Cl bo nie wiem co to jest.

Aktualizacje robie tak ze wyłączam TV, wkładam pod HDD pendriva uruchamiam TV i biore akuralizuj z USB.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Tak jak wspominałem soft mam ze stycznia czyli 3000. Model 32 calowy B653. Nie wiem czy mam slot Cl bo nie wiem co to jest.

Aktualizacje robie tak ze wyłączam TV, wkładam pod HDD pendriva uruchamiam TV i biore akuralizuj z USB.
To już masz najnowszy soft. I tak na marginesie masz slot CI(to ten z boku taki podłużny), nie masz natomiast slotu CI+ ;)
 

kwasior21

New member
A teraz moje pytanie.Jaka wersje softu polecacie zainstalowac na B650? Chodzi mi o to zebym mogl uruchomic wiekszosc (netsurfa, geopvr i inne ciekawostki). Jaka bedize najstabilniejsza do samygo i nie bede mial z nia zadnych problemow.?

Pozdro.
 

kornelk2007

New member
ustawienia

czy to normalne czy moze nie wiem jak ustawic,ale za ludzmi i cala reszta przy szybkim poruszaniu przemieszcza sie cos jakby obraz nie nadazal ie wiem jak to nazwac-mgielka,cien. wieze,ze wiecie o co chodzi.
drugie pytanie jaka jest minimalna odleglosc od 40" lcd-ka.
mam samsunga 40b650
dzieki
 

maglo18

New member
zrobiłem wszystko wg tutorialu i działa:). ma natomiast pytanie. W nowym menu content library jest odnośnik do SmyGo Aps. Gdzie trzeba je umieścić w tv aby był do nich dostęp z poziomu Content Libray?




Aktualizacja aplikacji geoPVR.
----------
geoPVR
wersja 0.6
geopvr.png
Zmiany w wersji 0.6:
  • nowe symbole graficzne
  • całkowicie przebudowanych kod źródłowy, usunięcie funkcji debugowania
  • test zapisu brzed nagrywaniem (opcjonalne)
  • osuwanie pustych plików TS (opcja)
  • konwersja nazw z EPG do formatu UTF-8 (pozostawia narodowe znaki niezmienione) (opcja)
  • możliwość blokowania i odblokowania funkcji nagrywania poprzez wciśnięcie 5 x STOP (opcja)
  • poprawki i zmiany w pliku konfiguracji
  • poprawka konwersji strefy czasowej i nazewnictwa plików TS

Skąd pobrać?

Więcej informacji:

:krol:​
----------

Od razu to się nie da. Można jednak podmienić menu Content Library na wersję z forum SamyGO. Dzięki czemu wystarczy po wejściu do CONTENT wcisnąć 8, aby przejść do Zarządzania Treścia. Poniżej instrukcja jak to zrobić:
----------

Content Library startup replacement (wersja 0.4)

Całość instalacji zamiennika CL polega na podmienieniu pliku mainmenu.swf w pamięci wbudowanej TV. Można to zrobić poprzez telnet lub FTP. Ja opiszę metodę z użyciem FTP.

Przygotuj następujące pliki:
  • Pobierz i zainstaluj dowolną aplikację transferu plików poprzez FTP. Ja użyję dodatku do przeglądarki Firefox - FireFTP (POBIERZ)
  • Pobierz i rozpakuj na pendrive (z systemem plików FAT) aplikację dla TV o nazwie SamyGO Control Center - StartLib & Explorer v0.1a (POBIERZ lub POBIERZ*)
  • Pobierz archiwum z nowym Content Library v0.4 (POBIERZ*) i rozpakuj gdzieś na dysk komputera, np. Pulpit
ABY POBRAĆ* klikasz prawym i 'Zapisz element docelowy jako...' LUB 'Kopiuj adres odnośnika' i potem wklejasz w nowej karcie/nowym oknie przeglądarki

Etapy instalacji:
  1. Po zainstalowaniu dodatku FireFTP, uruchamiamy przeglądarkę i dodatek (poprzez wciśnięcie niebieskiej ikony konika morskiego)
  2. Z drugiego menu rozwijalnego (na górze od lewej) wybieramy Create an account...
  3. W oknie o nazwie Account Manager wypełniamy pola w zakładce Main w/g schematu:
    Account name: (dowolna, np. Samsung B650)
    Host: (ip naszego TV, u mnie 192.168.1.10)
    Login: root
    Password: (pozostawiamy puste)​
    82200942.png

    Potwierdzamy OK.​
  4. Przechodzimy do TV
  5. Podpinamy pendriva z aplikacją SamyGO Control Center - StartLib & Explorer v0.1a
  6. W TV wchodzimy do: Content Library -> Zarządzanie treściami -> USB -> (urządzenie) -> Gra -> SamyGO Control Center
  7. W aplikacji Control Center naciskamy ZIELONY przycisk plota aby przejść do menu APP
  8. Naciskamy strzałkę w dół, aby przejść do FTP_Server i naciskamy prawą strzałkę (powinien ukazać się komunikat Start FTP Server
  9. Zamykamy aplikację klawiszem Return lub Exit na pilocie
  10. Powracamy do komputera
  11. Przygotowujemy pliki z archiwum zamiennika Content Library. Najlepiej, abyśmy w lewym panelu mieli widoczne wszystkie 3 pliki, czyli: mainmenu.swf, base.jpg, settings.xml
  12. W FireFTP wybieramy z drugiego menu nazwę naszego profilu (u mnie Samsung B650) i wciskamy przycisk obok o nazwie Connect
    [*]Zatwierdzamy okno Enter Login Information
    [*]W prawym panelu przechodzimy do folderu
    /mtd_tlib/swf
  13. Odnajdujemy plik mainmenu.swf i zmieniamy jego nazwę na np. mainmenu_backup.swf
  14. Z dysku naszego komputera kopiujemy do wybranej ścieżki na TV przygotowane wcześniej 3 pliki - mainmenu.swf, base.jpg, settings.xml
  15. Uruchamiamy ponownie TV, nasikamy przycisk CONTENT na pilocie i cieszymy się nowym menu Content Library

Cechy i funkcje zamiennika Content Library (v0.4):
  • Szybsze działanie
  • Jedno menu dla wszystkich aplikacji
  • Numeryczne skróty do grup i aplikacji, np. gdy masz aplikację Netsurf pierwszą na liście w grupie GRY wystarczy wcisnąć [4] i potem [0]
  • Możliwość zmiany tła na własne
  • Po naciśnięciu NIEBIESKIEGO przycisku następuje przyciemnienie ekranu
  • Plik konfiguracyjny z możliwością ustawienia domyślnej grupy startowej, czy wł/wył tła
  • Nazwy grup w takim samym języku jak menu TV

file.php

Dodatkowe informacje:
Wątek na forum: SamyGO & View topic - Content Library startup replacement
 

razorjack

New member
czy Wasze B650 (lub C650) odtwarzają filmy mp4 ?

byłem w mediamarkt z własnym filmem mp4 na usb i został odtworzony na le40c650,
teraz mam w domu le46c650 i tego samego filmu tv nie widzi :/
czy to kwestia firmware'u ?
(firmware jest chyba z końca kwietnia, nie wiem jaki był w mediamarkt)
 

vt9st

New member
czy to normalne czy moze nie wiem jak ustawic,ale za ludzmi i cala reszta przy szybkim poruszaniu przemieszcza sie cos jakby obraz nie nadazal ie wiem jak to nazwac-mgielka,cien. wieze,ze wiecie o co chodzi.
drugie pytanie jaka jest minimalna odleglosc od 40" lcd-ka.
mam samsunga 40b650
dzieki
Mam podobnie... i nic z tym nie zrobimy raczej. Przy filmie jest ok, ale przy meczu wszystko widać jak na tacy [taki clouding].

BTW. Da się zmienić ustawienia obrazu dotyczące ostrości przy odtwarzaniu filmu poprzez DLNA?
 

luchuma

New member
Mam podobnie... i nic z tym nie zrobimy raczej. Przy filmie jest ok, ale przy meczu wszystko widać jak na tacy [taki clouding].

BTW. Da się zmienić ustawienia obrazu dotyczące ostrości przy odtwarzaniu filmu poprzez DLNA?

na kanalach HD (przez HDMI) nie ma cludingu ;] a kanaly SD juz maja taka nature

a jesli nie widzi filmu to trzeba ustwic widok podstawowy :)
 

moras86

New member
...

czy to normalne czy moze nie wiem jak ustawic,ale za ludzmi i cala reszta przy szybkim poruszaniu przemieszcza sie cos jakby obraz nie nadazal ie wiem jak to nazwac-mgielka,cien. wieze,ze wiecie o co chodzi.
dzieki
Spróbuj ustawić tryb 100Hz na Użytkownika, a w nim suwaki na, kolejno: 8 i 0.
drugie pytanie jaka jest minimalna odleglosc od 40" lcd-ka.
mam samsunga 40b650
dzieki
Wszystko zależy od osobistych preferencji, predyspozycji (np. szerokości kąta widzenia). Jednakże ja oglądam ten sam model TV co Ty z odległości ok. 3-3,5 metra i jest akurat. :eek:k:
zrobiłem wszystko wg tutorialu i działa:). ma natomiast pytanie. W nowym menu content library jest odnośnik do SmyGo Aps. Gdzie trzeba je umieścić w tv aby był do nich dostęp z poziomu Content Libray?
Szczerze mówiąc nie wiem, jakie zadanie ma kategoria SamyGO Apps. Możliwe, że jest przygotowana pod przyszłą możliwość uruchamiania skryptów od SamyGO (o ile dobrze pamiętam pliki z rozszeżeniem *.so) lub aby działały należy zmienić tag <category> z Game na jakiś w stylu SamyGO.
Również kategoria o nazwie Recordings jest jak na razie zagadką. Podobnie jak funkcja pozwalająca na startowanie dowolnej aplikacji wraz z uruchamianiem Content Library, która obecnie wydaje się nie działać. :niewiem:
czy Wasze B650 (lub C650) odtwarzają filmy mp4 ?

byłem w mediamarkt z własnym filmem mp4 na usb i został odtworzony na le40c650,
teraz mam w domu le46c650 i tego samego filmu tv nie widzi :/
czy to kwestia firmware'u ?
(firmware jest chyba z końca kwietnia, nie wiem jaki był w mediamarkt)
Mój B650 odtwarza wideo w formacie mp4, z tego co zauważyłem, bez problemu. Z serią C i aktualizacjami oprogramowania do niech w/g wielu użytkowników wzrast z numerem wersji firmwaru maleje liczba obsługiwanych przez nie plików wideo.
Istnieje też prawdopodobieństwo, że w nowej serii pozostał błąd. W przypadku gdy na pendrivie jest tylko jeden plik wideo z rozszerzeniem *.avi to TV go nie widzi. Spróbuj więc dodać do pena jakieś inne wideo w podanym formacie.
 

Kowal.24

New member
Planuję kupić LCD 46cali upatrzyłem 2 które pozostawiłem do ostateczniej selekcji,głównie chodzi mi o jakość obrazu dodam że mam cyfrowy polsat.Proszę o opinie i na który mam się zdecydowac.
Toshiba46XV635 cena 4290zł drugi Samsng46B650 cena 3499zł

Samsung LE46B650 to 46-calowy telewizor LCD o rozdzielczości 1920x1080. Full HD jest to obecnie najwyższa uzyskiwana rozdzielczość w telewizorach dostępnych na rynku. W modelu zostało zastosowywane rozwiązanie 100Hz z technologią MotionPlus. Telewizor został wyposażony w 4 złącza HDMI. Złącze USB 2.0 na panelu bocznym umożliwia odtwarzanie filmów z zewnętrznych pamięci flash. Nowoczesne technologie SRS Trusurround HD i Dolby Digital Plus zapewniają wysokiej jakości dźwięk. Obrotowa podstawka umożliwia dopasowanie telewizora do każdego pomieszczenia. Produkt spełnia kryteria europejskiego certyfikatu ochrony środowiska Eco-Flower.

Toshiba
Przekątna obrazu 46 cali, Format obrazu 16:9 Rozdzielczość 1920x1080 (Full HD) Kontrast 50000:1 Jasność 450 cd/m2 Czas reakcji 8 ms Częstotliwość odświeżania 120 Hz
Zastosowane technologie DVB-C Filtr grzebieniowy 3D Full HD HD Ready MPEG-2 MPEG-4
Kinowa Płynność Ruchu, Resolution plus, Panel CCFL, 5:5 Pull Down, Pobór mocy w stanie czuwania: 0.6 W, Kąt widzenia (pionowy/poziomy): 178 stopni, System 100/120Hz, Pobór mocy (typowy): 167 W

Zaznaczam głównie chodzimi o jakość obrazu przy oglądaniu telewizji.Z góry dziękuje za odpowiedz.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Planuję kupić LCD 46cali upatrzyłem 2 które pozostawiłem do ostateczniej selekcji,głównie chodzi mi o jakość obrazu dodam że mam cyfrowy polsat.Proszę o opinie i na który mam się zdecydowac.
Toshiba46XV635 cena 4290zł drugi Samsng46B650 cena 3499zł

Samsung LE46B650 to 46-calowy telewizor LCD o rozdzielczości 1920x1080. Full HD jest to obecnie najwyższa uzyskiwana rozdzielczość w telewizorach dostępnych na rynku. W modelu zostało zastosowywane rozwiązanie 100Hz z technologią MotionPlus. Telewizor został wyposażony w 4 złącza HDMI. Złącze USB 2.0 na panelu bocznym umożliwia odtwarzanie filmów z zewnętrznych pamięci flash. Nowoczesne technologie SRS Trusurround HD i Dolby Digital Plus zapewniają wysokiej jakości dźwięk. Obrotowa podstawka umożliwia dopasowanie telewizora do każdego pomieszczenia. Produkt spełnia kryteria europejskiego certyfikatu ochrony środowiska Eco-Flower.

Toshiba
Przekątna obrazu 46 cali, Format obrazu 16:9 Rozdzielczość 1920x1080 (Full HD) Kontrast 50000:1 Jasność 450 cd/m2 Czas reakcji 8 ms Częstotliwość odświeżania 120 Hz
Zastosowane technologie DVB-C Filtr grzebieniowy 3D Full HD HD Ready MPEG-2 MPEG-4
Kinowa Płynność Ruchu, Resolution plus, Panel CCFL, 5:5 Pull Down, Pobór mocy w stanie czuwania: 0.6 W, Kąt widzenia (pionowy/poziomy): 178 stopni, System 100/120Hz, Pobór mocy (typowy): 167 W

Zaznaczam głównie chodzimi o jakość obrazu przy oglądaniu telewizji.Z góry dziękuje za odpowiedz.
Pewnie co niektórzy się nie zgodzą, ale jeżeli faktycznie chcesz mieć super obraz, to zastanów się nad plazmą.
 

pinix

New member
Slot CI

Czy ktoś z Was miał może możliwość wykorzystać slot CI w tym TV? Jestem ciekaw czy, któryś z dostawców kablówki oferuje taką możliwość?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
pedro a po za plazmą co byś mi polecił? chodzi mi o 46cali i do 4300zł
Co do Twojego wyboru, to troszkę poczytałem i niby toshiba będzie lepsza. Ma lepsze skalowanie obrazu i jest lepsza do grania(input lag). Poczytaj sobie tu http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/50520-42xv635dg-wrazenia-porady-opinie-itp.html i tu http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/43886-toshiba-37xv635dg-opinie.html Powiem szczerze, że ludzie mają takie same problemy z toshibą, jak nie większe, bo serwis trochę opieszały, jak ludzie tutaj na forum z samsungami. Nie wiem czy obraz w toshibie jest na tyle dobry, żeby rezygnować z dobrodziejstw samsunga. Toshiba podobno montuje (tak wyczytałem na innym forum) panele samsunga, z drugiej strony ponoć są matowe, co lepiej wpływa na użytkowanie tv w dzień, ale gorzej na jakość czerni. Najlepiej chyba ja pójdziesz do sklepu, podepniesz pena do obu tv i porównasz sobie jak odtwarzają zdjęcia i filmy, ale tylko w divx, lub xvid, bo toshiba nie obsługuje formatów hd.
Edit:
A może wciągniesz na listę Samsunga model C650, działa i wygląda ja B, ale ma nowszy procesor obrazu i dekoduje DTS.
 
Ostatnia edycja:
Do góry