Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

swojak1

New member
Prosze o podanie instrukcji wgrywania widgetów..
Chcialem pobawic sie PVR-em..
A w tych 100 milionach postów trudno..
Przycisk content library- zarządzanie treściami- USB- Gra- na penie musisz mieć wgrane np. widget do nagrywania SamyGo PVR, na pilocie wciskasz przycisk zatwierdzania na środku, masz tabliczkę "otwórz-kopiuj-kopiuj wszystko", widgety wprowadzasz do pamięci pojedynczo lub zaznaczając zbiorowo jeżeli masz za mało pamięci usuwasz widgety w TV, wybierasz Moje treści którykolwiek folder i usuwasz analogicznie jak przy wgrywaniu. To by było na tyle jeżeli jeszcze coś to pytaj.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

maly1981

New member
jesli chodzi o nagrywanie chodzi mi jak do tej pory tylko wersja test2 i to tez ma pewne problemy o ktorych wczesniej pisalem zeby nagrywac musze trzymac przycisk rec nowsze wersje wogole nie dzialaja i nie wiem dlaczego
 

ubity

New member
I jak ustawic żeby tv po załączeniu i włączeniu dekodera n-ki odpalał obraz z n-ki po HDMI??Teraz za kazdym razem musze wcisnąc Source i wybrac HDMI1..
Według mnie nie da się tego ustawić ,jeśli oglądasz n-k i wyłączasz telewizor to nie wyłączaj dekodera (znikoma różnica poboru prądu)później naciskasz tylko POWER i masz włączoną n-k po HDMI.
 

swojak1

New member
jesli chodzi o nagrywanie chodzi mi jak do tej pory tylko wersja test2 i to tez ma pewne problemy o ktorych wczesniej pisalem zeby nagrywac musze trzymac przycisk rec nowsze wersje wogole nie dzialaja i nie wiem dlaczego
Umnie działa ostatnia wersja, czasami jest "zwiech" TV ale bardzo rzadko bo po naciskam jakieś przyciski niepotrzebnie a poza tym po nienaciśnięciu "REC" czerwony władcza się a "stop"czarny wyłącza i niema większych problemów.
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:
pyt

hej, powiedzcie mi dlaczego ten tv nie czyta z pena z plikow mkv napisów. mam filmy z napisami ale nie wczytuje ich. musze mieć wszystkie filmy z lektorem. co zrobic zeby miec napisy. wgrac jako hardsuby? ale jak? pomocy poproszę.
 

luchuma

New member
hej, powiedzcie mi dlaczego ten tv nie czyta z pena z plikow mkv napisów. mam filmy z napisami ale nie wczytuje ich. musze mieć wszystkie filmy z lektorem. co zrobic zeby miec napisy. wgrac jako hardsuby? ale jak? pomocy poproszę.

no juz tak ma ;]
wyciagnij napisy z filmu i zapisz jako SRT
 

martin288

New member
Witam czy może ktoś opisć w kilku prostych krokach jak powrócić do starszej wersji oprogramowania. Mam 32B651 soft 3000,2
 

swojak1

New member
Cofnij się dwie strony w tył post 5230 do każdego z tej serii Samsunga tak samo.
poz.
 
Ostatnia edycja:

pedro_78

New member
Bez reklam
co zrobic zeby miec napisy. wgrac jako hardsuby? ale jak? pomocy poproszę.
Najprościej będzie użyć Napiprojekt. Potem Subedit Playerem, lub Subtitle Workshop przekonwertować do srt.
PS.
Nie pszyszło Ci na myśl ,że jeżeli do Divixów potrzebujesz osobny plik z napisami, to do mkv też, pomimo wmuxowanych napisów do filmu?
 

eklime

New member
Witam!

Wczoraj zakupiłem ów Samsunga LE37B650 i zauważyłem niepokojącą jasną plamę na ciemnym obrazie.
Nie znalazłem podobnego problemu w googlu więc pytam tutaj.

Sytuacja wygląda następująco:
Podczas przełączania kanałów w momencie gry obraz przygasa oraz w ciemnych scenach filmowych na środku ekranu mam taką jasną poświatę. Przypomina to tak jakby podświetlenie od tyłu LCD od środka ekranu. W jasnych scenach tego tak nie widać ale w ciemnych jest dość denerwujące.

Nie znalazłem informacji na temat sposobu podświetlania tego LCD ale nie wydaje mi się żeby był podświetlany od środka na zewnątrz.

Czy to jest standardowe zachowanie tego ekranu i będę się musiał z tym pogodzić, czy może jest to wada produkcyjna i podlega gwarancji?

Pozdrawiam i proszę o informacje
eklime
 

martin288

New member
panowie, udalo sie w prosty sposob zdowngradeowac z 3000.2 nizej. metoda z:

sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=Forced_revert_back_to_older_firmware

Dodam ze przed przystapieniem nalezy wejsc w menu serwisowe:
----------
Wyłączyć TV a następnie wciskamy INFO MENU MUTE POWER
----------
i wlaczyc WiseLink Write = ON.

Ok, mam 0.2005 i teraz moje 2 pytania (doskiweralo mi to w 3000.2)

1. chcialbym moc ustawiac wieksza ramke na napis, zmieniac kolor, czcionke? jak to zrobic bo niz w tej materii sie nie zmienilo
2. co z przewijaniem MKV po LAN lub Wifi / jak nie dzialalo tak i nie dziala

Co teraz musze zrobic zeby wrzucic alternatywny firmware?

pozdr


Ok ale żeby wlaczyc WiseLink Write = ON gdzie trzeba wejść???
Option
ADC/WB
Control
i w Advanced wejść nie mogę nawet jak nacisnę 5x0 na pilocie?

Proszę o opmoc
 

swojak1

New member
Witam!

Wczoraj zakupiłem ów Samsunga LE37B650 i zauważyłem niepokojącą jasną plamę na ciemnym obrazie.
Nie znalazłem podobnego problemu w googlu więc pytam tutaj.

Sytuacja wygląda następująco:
Podczas przełączania kanałów w momencie gry obraz przygasa oraz w ciemnych scenach filmowych na środku ekranu mam taką jasną poświatę. Przypomina to tak jakby podświetlenie od tyłu LCD od środka ekranu. W jasnych scenach tego tak nie widać ale w ciemnych jest dość denerwujące.

Nie znalazłem informacji na temat sposobu podświetlania tego LCD ale nie wydaje mi się żeby był podświetlany od środka na zewnątrz.

Czy to jest standardowe zachowanie tego ekranu i będę się musiał z tym pogodzić, czy może jest to wada produkcyjna i podlega gwarancji?

Pozdrawiam i proszę o informacje
eklime
Problem jest taki że wiadomo to jest podświetlenie matrycy, nie równe ja u siebie mam to samo na początku jak kupiłem to nie chciałem tego widzieć "mowy nie ma" później mówiłem sobie że tak ma być w końcu żeby się nie denerwować zacząłem to "nie zauważać". Ja mam po bokach takie białe plamy i za późno na lamenty tak zostało po prostu ich nie widzę i koniec. Natomiast Tobie bym radził zwrócić go ewentualnie próbować dobrać sobie taki jaki nie będzie cię drażnił. masz co tylko kupiony i masz do tego pełne prawo. Może Ci się uda dopasować z lepszym rozłożeniem podświetlania.
Powodzenia.
 

martin288

New member
Wyłączyć TV a następnie wciskamy INFO MENU MUTE POWER - a potem w Options

Słuchajcie wchodząc w menu serwisowe póżniej w options nie ma takiej opcji WiseLink Write = ON
Gdzie to jest jak to trzeba zmienić???
 

Attachments

  • 070520102131pp.jpg
    070520102131pp.jpg
    62,2 KB · Wyś: 852

interaktiv

New member
ok dziękuje udalo sie mi to zmienić tylko dalej co mam zrobić bo wciąż mam ver 3000.2

Dalej masz przeczytać ostatnie 10 stron tego wątku w którym o tym było!
Uprzedzam twoją odpowiedź, że jest dużo stron i mnóstwo wpisów - otóż tyle tego jest bo tacy jak Ty nie chcieli użyć wyszukiwarki tylko zadawali pytania na które padła wielokrotnie odpowiedź!
 

martin288

New member
Dalej masz przeczytać ostatnie 10 stron tego wątku w którym o tym było!
Uprzedzam twoją odpowiedź, że jest dużo stron i mnóstwo wpisów - otóż tyle tego jest bo tacy jak Ty nie chcieli użyć wyszukiwarki tylko zadawali pytania na które padła wielokrotnie odpowiedź!


No wiesz z drugiej strony fora między innymi są po to aby sobie pomagać. A jeśli chodzi o 10 stron wstecz już dawno przejzałem i nie znalazłem dokladnej instrukcji, jak to ogarnąć nie każdy musi lapac wszystko w mig. Z opcji szukaj tez korzystałem i nie znalazlem instrukcji. A pozniej prosiłem tu o opmoc. Więc tacy jak ty niech zapytaja wcześniej a n ie sie madrza
 

pedro_78

New member
Bez reklam
No wiesz z drugiej strony fora między innymi są po to aby sobie pomagać. A jeśli chodzi o 10 stron wstecz już dawno przejzałem i nie znalazłem dokladnej instrukcji, jak to ogarnąć nie każdy musi lapac wszystko w mig. Z opcji szukaj tez korzystałem i nie znalazlem instrukcji. A pozniej prosiłem tu o opmoc. Więc tacy jak ty niech zapytaja wcześniej a n ie sie madrza
SamyGO • View topic - Rollback on old FW... tu jest dokładnie opisane krok po kroku, ale nie jest to łatwe.
 

interaktiv

New member
Przejście z firmware 3000.2 do 2005.0

No wiesz z drugiej strony fora między innymi są po to aby sobie pomagać. A jeśli chodzi o 10 stron wstecz już dawno przejzałem i nie znalazłem dokladnej instrukcji, jak to ogarnąć nie każdy musi lapac wszystko w mig. Z opcji szukaj tez korzystałem i nie znalazlem instrukcji. A pozniej prosiłem tu o opmoc. Więc tacy jak ty niech zapytaja wcześniej a n ie sie madrza

Nie madrze się tylko widzę że nie wykazałeś nawet minimum wysiłku intelektualnego żeby przeszukać ten wątek - skąd wiem? Bo tu jest to czego rzekomo nie można znaleźć:
jest TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...t-opinie-wszystko-o-serii-500.html#post501615
I TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...-46b650-test-opinie-wszystko-o-serii-503.html
I TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...-46b650-test-opinie-wszystko-o-serii-519.html
519 czyli UWAGA! 7 stron stąd!

:!:UWAGA:!: dla wszystkich, jeśli ktoś się nie zna to lepiej nie próbować od razu downgrade'u ponieważ gwarancja nie obejmuje takiego uszkodzenia, a istnieje ryzyko poważnego uszkodzenia telewizora.
 
Do góry