Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

sam650

New member
posiadam ver.CHL7DEUC_002005, jak dobrze kojarzę ostatnia wersja przed pojawieniem się feralnej ver 3000OK
oj trzymam na pewno dłużej niż 10 sek
jest fat32

no i kicha, nie wiem co źle robię. Wydaje mi się, że wszystkie warunki jakie podałeś spełniam.
Wersja firmware chyba nie jest za stara?? Bo nie mam na co uaktualnić z wyjątkiem ver.T-CHLDEUC-3000.2

Różnice w stosunku do mojego przypadku: jedynie FAT16 zamiast FAT32, bo pendrive mam stary i niewielkiej pojemności.

Może więc spróbuj powtórzyć moje ruchy:
TU FILM NA YOUTUBE
 
Różnice w stosunku do mojego przypadku: jedynie FAT16 zamiast FAT32, bo pendrive mam stary i niewielkiej pojemności.

Może więc spróbuj powtórzyć moje ruchy:
TU FILM NA YOUTUBE
wielkie dzięki, dopiero po twoim filmiku pokazowym na YT udało mi się, szkopuł był w tym, że należy nacisnąć vol- i następnie puścić i dopiero Enter. A ja naciskam jednocześnie.

A propo, na Fat32 tez poszło ;-)))
 

swojak1

New member
Panowie? Czy ktoś z was już używa tej funkcji PVR2 do nagrywania w TV na poważenie czy jest to nowinka nie mająca jeszcze zastosowania. Bo ja po walce z tym dobrodziejstwem do nagrywania straciłem nadzieje czy to w ogóle się do czegoś nadaje czy trzeba czekać dopiero na coś konkretnego w sprawie z nagrywaniem.;-)?
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

agatomil

New member
Panowie? Czy ktoś z was już używa tej funkcji PVR2 do nagrywania w TV na poważenie (...) czy to w ogóle się do czegoś nadaje ? .

Przecież to działa idealnie, nie rozumiem, co Ci się nie podoba ?! Po spełnieniu wszystkich warunków (były omawiane na forum) - nie mam najmniejszych problemów z nagraniem dowolnej długości materiału, jakość jest rewelacyjna, nic się nie wiesza, a TV odtwarza nagrane pliki "jak swoje".
Zamiast w Pendriva zainwestowałem na Allegro 99zł w dysk 80GB w obudowie z USB. 80GB to nie 8GB, a i prędkość nieporównywalna - stąd brak problemów. Starcza na ok. 40 godzin nagrywania - a to sporo. Był mały kłopot w XP z formatem dysku 80GB na FAT32, ale da się to zrobić.
Podłączyłem HDD 2,5" pod USBHDD (czyli działa bez osobnego zasilania), uruchamia się od razu z włączeniem TV i używam tego HDD akurat właśnie do nagrywania. Żadnych problemów, nieograniczona przestrzeń czasowa, chodzi jak złoto. Do tego dioda na dysku sygnalizuje na czerwono proces nagrywania.
Mało tego - możesz oglądać inne programy w trakcie nagrywania innych - zob. wcześniejszy mój post. Czyli jest dobrze - a zanosi się, że będzie jeszcze lepiej :lol:

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

mgreta36

New member
Panowie? Czy ktoś z was już używa tej funkcji PVR2 do nagrywania w TV na poważenie...

Od wczoraj jestem szczescliwym posiadaczem wer. 2005 /byl nieszczesny 3000.2/.
Wczesniej na 3000.2 byla lipa - odpalam PVR - reset TV i nic.
Teraz na 2004 odpalam, wciskam REC i leci... a ze mam kab. UPC i zadnego kanalu cyfrowego to powstaje pusty plik. Chyba tak ma byc. Jak bedzie kanal cyfrowy to i nagrywanie bedzie.
 
Ostatnia edycja:

kmserwis

New member
Od wczoraj jestem szczescliwym posiadaczem wer. 2005 /byl nieszczesny 3000.2/.
Wczesniej na 3000.2 byla lipa - odpalam PVR - reset TV i nic.
Teraz na 2004 odpalam, wciskam REC i leci... a ze mam kab. UPC i zadnego kanalu cyfrowego to powstaje pusty plik. Chyba tak ma byc. Jak bedzie kanal cyfrowy to i nagrywanie bedzie.


Ja posiadam 2005 firmware patch 0.23 SamyGO pen 2Gb fat zwykły pod win nagrywa bez problemu oczywiście sygnał cyfrowy antena analogowa
 

nocai

New member
Teraz na 2004 odpalam, wciskam REC i leci... a ze mam kab. UPC i zadnego kanalu cyfrowego to powstaje pusty plik. Chyba tak ma byc. Jak bedzie kanal cyfrowy to i nagrywanie bedzie.

Jak jesteś w zasięgu telewizji cyfrowej UPC, to przeskanuj sieć, powinieneś mieć TVP2 i TVP3 i może coś lokalnego puszczone bez kodowania.
 

sirtrotyl

New member
Hmmm. Aby na pewno masz NASZ telewizor? jak to X2, przecież to inaczej działa. Nie rozumiem dlaczego nie możesz cofać filmu? I mówimy tu o filmach z pena?
Mam jak najbardziej nasz telewizor :)
Ale filmy z pena, standardowe divx mogę tylko oglądać lub przewijać do przodu x2 - do tyłu nie mam możliwości i to mnie trochę zaskakuje - niby nie potrzebne ale czasem przydatne...
Przewijam oczywiście klawiszami kierunku na pilocie czyli tak jak w dvd.
Soft przedostatni 2005.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Mam jak najbardziej nasz telewizor :)
Ale filmy z pena, standardowe divx mogę tylko oglądać lub przewijać do przodu x2 - do tyłu nie mam możliwości i to mnie trochę zaskakuje - niby nie potrzebne ale czasem przydatne...
Przewijam oczywiście klawiszami kierunku na pilocie czyli tak jak w dvd.
Soft przedostatni 2005.

No nie wiem jakie masz DVD. Ale wracając do pilota Samsung. Używasz klawiszów kierunkowych (tych co są w okręgu). Klawisze lewo/prawo - im dłużej trzymamy tym szybciej dokonuje się postęp przesuwu filmu. Klawisz górny - przeskok na ostatnie sekundy filmu a klawisz dolny - przeskok na początek filmu. Mam fw 2005 ale w poprzednich fw też tak samo reagował. To tak jakbyś miał inne działania klawiszy.
 

sonz

New member
Witam wszystkim forumowiczów. Dużo czasu poświęciłem na wertowanie tego tematu. Niestety dalej dręczą mnie dwie kwestie. Jedna dotyczy aplikacji AVRfix, niestety nigdzie nie znalazłem instrukcji ja się ją uruchamia (mój tv to LE40B651, fm 2004). Bardzo interesuje mnie funkcja, którą właśnie wnosi ta aplikacja. Druga sprawa dotyczy kopiowania aplikacji (SamyGO itp) do pamięci TV. Więc, tak zarejestrowałem się na stronie nurisam i podałem w swoim profilu mój UDN. Poprałem grę Bejeweled 2 na pena. Wszystko jest ok gra działa na TV. Teraz rodzi się moje pytanie, wyczytałem gdzieś w tym temacie, że aby zgrać te aplikacje (SamyGO itp) do pamięci TV trzeba włączyć pewną funkcję w ustawieniach serwisowych. Czy po tym zabiegu traci się gwarancję na TV ? Prosiłbym o odpoowiedź na te dwa pytania oraz potwierdzenie mojego rozumowania. Dziękuję i pozdrawiam
 

mietafix

New member
hej,
czy telewizor posiada kanał zwrotny audio po HDMI?
chodzi mi o możliwość przesyłu dźwięku z tv do avr po hdmi np podczas odtwarzania filmów z dysku.
AVR jest wykrywany przez tv i obsługiwany z jednego pilota, ale zamiast dźwięku mam cisze.
 

piotrek228

New member
Witam w sklepach pojawił się model Samsung LE40C550 jakie rodzaje plików filmowych odtwarza poprzez usb i czy ktoś może napisać coś więcej o tym modelu
 

moras86

New member
Kopiowanie kontentów do pamięci TV

Witam wszystkim forumowiczów. Dużo czasu poświęciłem na wertowanie tego tematu. Niestety dalej dręczą mnie dwie kwestie. Jedna dotyczy aplikacji AVRfix, niestety nigdzie nie znalazłem instrukcji ja się ją uruchamia (mój tv to LE40B651, fm 2004). Bardzo interesuje mnie funkcja, którą właśnie wnosi ta aplikacja. Druga sprawa dotyczy kopiowania aplikacji (SamyGO itp) do pamięci TV. Więc, tak zarejestrowałem się na stronie nurisam i podałem w swoim profilu mój UDN. Poprałem grę Bejeweled 2 na pena. Wszystko jest ok gra działa na TV. Teraz rodzi się moje pytanie, wyczytałem gdzieś w tym temacie, że aby zgrać te aplikacje (SamyGO itp) do pamięci TV trzeba włączyć pewną funkcję w ustawieniach serwisowych. Czy po tym zabiegu traci się gwarancję na TV ? Prosiłbym o odpoowiedź na te dwa pytania oraz potwierdzenie mojego rozumowania. Dziękuję i pozdrawiam
Słabo szukałeś - AVrfix2 (skoro uruchomiłeś Bejeweled to i aplikację SamyGO powinieneś umieć odpalić).
Na którymś ze starszych softów można było kopiować kontenty do pamięci TV. Teraz można to zrobić minimum na trzy sposoby:
  • włączyć możliwość kopiowania w Menu Serwisowym (teoretyczna utrata gwarancji)
  • przy pomocy konsoli i telnetu
  • poprzez protokół FTP (aplikacja i opis dostępne tutaj SamyGO Control Center - StartLib & Explorer 0.1a - login: root, bez hasła)
Ja osobiście używam FTP poprzez wtyczkę FireFTP dla Firefoxa. :-D
 
Do góry