Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

SATAn_

New member
Bez reklam
Witam.
Robie plik PDF z ukrytymi funkcjami do B651. Mam jak narazie te funkcje opisane:Diagnostyka Wewnetrzna,menu serwisowe,zapisywanie listy kanalow i ustawienia fabryczne i teraz mam do was prozbe,jesli sa jeszcze jakies ktore dzialaja na Tym modelu to poprosze o info i opisanie ich. Wiem sa na stronie Wiki samyGo,ale tylko 3 sprawdzilem ktore dzialaja,wiec mam do Was ta prozbe o sprawdzone fukcje.
 
G

gelob

Guest
witam mam problem z działaniem internetem w B650.

Początkowo miałem po angielsku wiec wg informacji z forum zrobilem reset ustawień (20 sek exit na pilocie)

po tym procesie pomimo ustawienia IP ręcznie , dns przechodzi test w tv internet nie działa.

Klikam przycisk internet i pojawia się na środku informacja ŁĄCZENIE potem na dole informacja START, lub POBIERANIE na routerze widzę ze jest ruch z adresu IP tv. niestety po chwili pojawia się informacja ze problem z połączeniem internetowym.
Czy ma ktoś jakieś pomysły co można zrobić w takim przypadku - czy istnieje jeszcze jakiś "twardy reset ?"
Pierwszy raz gdy włączałem internet (jeszcze było po ang) to jakaś aktualizacja się robiła. Mam soft 2005.
 

joozefx

New member
witam mam problem z działaniem internetem w B650.

Początkowo miałem po angielsku wiec wg informacji z forum zrobilem reset ustawień (20 sek exit na pilocie)

po tym procesie pomimo ustawienia IP ręcznie , dns przechodzi test w tv internet nie działa.

Klikam przycisk internet i pojawia się na środku informacja ŁĄCZENIE potem na dole informacja START, lub POBIERANIE na routerze widzę ze jest ruch z adresu IP tv. niestety po chwili pojawia się informacja ze problem z połączeniem internetowym.
Czy ma ktoś jakieś pomysły co można zrobić w takim przypadku - czy istnieje jeszcze jakiś "twardy reset ?"
Pierwszy raz gdy włączałem internet (jeszcze było po ang) to jakaś aktualizacja się robiła. Mam soft 2005.

Może Ci się przydać zapisywanie ustawień kanałów. Zobacz str. 482

Mam podobny problem. Jak łącze się przez Yahoo (kraj UK) to wszystko jest OK. Ale jak wybiorę kraj jako inny to internet nie działa w ogóle. Dzwoniłem do Samsunga, ale tam nic konkretnego się nie dowiesz. Można się tylko i pożalić a i tak nic nie zrobią.
Zauważyłem, że jak wchodzę na stronę Samsunga to nie mogę nic z niej ściągnąć. Wszystko chce się zapisać jako "ContentsFile.aspx".
Kontaktowałem się z moim dostawcą internetu, który odpowiedział mi, że:

"niestety jest to problem spowodowany ze nowa adresacja (IP) jaka posiadamy
jest blokowana przez serwisy operatorow nadrzednych, Problem zostal im
zgloszony i musimy czekac az podejma reakcje. Nie mamy na to zadnego
wplywu poza monitowaniem ich kilka razy."

I tak mam od trzech tygodni.
Moje IP zaczyna się od 109.107.14.XX

Może ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić.
 

norbid

New member
witam mam problem z działaniem internetem w B650.

Początkowo miałem po angielsku wiec wg informacji z forum zrobilem reset ustawień (20 sek exit na pilocie)

po tym procesie pomimo ustawienia IP ręcznie , dns przechodzi test w tv internet nie działa.

Klikam przycisk internet i pojawia się na środku informacja ŁĄCZENIE potem na dole informacja START, lub POBIERANIE na routerze widzę ze jest ruch z adresu IP tv. niestety po chwili pojawia się informacja ze problem z połączeniem internetowym.
Czy ma ktoś jakieś pomysły co można zrobić w takim przypadku - czy istnieje jeszcze jakiś "twardy reset ?"
Pierwszy raz gdy włączałem internet (jeszcze było po ang) to jakaś aktualizacja się robiła. Mam soft 2005.

A czy dziala Ci przegladarka NetSurf na tych recznych ustawieniach?
Sprawdz czy z TV ida pingi do komputera.
 
G

gelob

Guest
>nie masz filtracji po MAC ? moze ci blokuje adres MAC na TV

nie mam, ip z NAT dostawca chello aktualny ip 87.206.....
jutro sprawdze z zmianą kraju na UK , i NetSur. Pingować tv chyba nie robilem tego .. sprawdze jutro.
Net jest na 100% ok kabel tez. dzieki za rady jak posprawdzam dam znać.
 

K_o_n_r_a_d

New member
Ale w jakiej postaci chciałbyś mieć te kody? Czy da ci coś wykres przebiegu po wstępnej demodulacji? Bo jeśli nie, to zazwyczaj kody wprowadzane do pilotów uniwersalnych są zależne od tychże pilotów i do każdego pilota uniwersalnego powinna być załączona odpowiednia lista kodów. Chyba, że to pilot z nagrywaniem, to wystarczy przyłożyć pilot "wzorcowy" i nagrać kod.

Nie wiem czy o to chodziło:
Kod:
0x00    KEY_00_##_SAP[I] - SAP (?), Dual audio toggle (?); NICAM STEREO/MONO/ on B650[/I]
0x01    KEY_01_SOURCE[I] - On/Off toggle[/I]
...
Wyciągnięte z aplikacji PRV z forum SamyGO.
A może ktoś wie w jakim standardzie nadaje pilot?
 

xxlmaly

New member
witam wszystkich
mam taki problem w moim B651 soft 3000,2
nie mogę uruchomić NetSurf bata3 wyskakuje mi komunikat "niedostępne"
a przy próbie kopiowania do pamięci tv "nieszyfrowana za pomocą prywatnego UDN"
proszę o pomoc w uruchomieniu NetSurf
 

swojak1

New member
witam wszystkich
mam taki problem w moim B651 soft 3000,2
nie mogę uruchomić NetSurf bata3 wyskakuje mi komunikat "niedostępne"
a przy próbie kopiowania do pamięci tv "nieszyfrowana za pomocą prywatnego UDN"
proszę o pomoc w uruchomieniu NetSurf
Jeżeli masz ściągniętą grę z Nurisam musi mieć numer UDN twojego TV, folder z NetSurf bata3 włóż do folderu tej gry w content library z pena skopiuj ją do pamięci TV Gry, następnie uruchom NetSurf z poziomu Gry.
pozdro.
 
Ostatnia edycja:
G

gelob

Guest
>nie masz filtracji po MAC ? moze ci blokuje adres MAC na TV

nie mam, ip z NAT dostawca chello aktualny ip 87.206.....
jutro sprawdze z zmianą kraju na UK , i NetSur. Pingować tv chyba nie robilem tego .. sprawdze jutro.
Net jest na 100% ok kabel tez. dzieki za rady jak posprawdzam dam znać.

a wiec tak, zmienilem jezyk i inne ust. na UK i .... poszło...
pojawił się yahoo i pasek web tv;)

problem jest taki ze na liscie nie ma wogole polski....

czy komuś działa internet tv w tych TV w PL ? ponoc miała być gazeta.pl itp....
 

jaro99

New member
a wiec tak, zmienilem jezyk i inne ust. na UK i .... poszło...
pojawił się yahoo i pasek web tv;)

problem jest taki ze na liscie nie ma wogole polski....

czy komuś działa internet tv w tych TV w PL ? ponoc miała być gazeta.pl itp....

Też mam problem z dotarciem do polskich widgetów...
Według tego co tutaj wyczytałem, w Menu/Kanał/Kraj/Kanał cyfrowy oraz /Kanał analogowy ustawilem na Inne, ale w dalszmy ciągu w Internet@TV nie mam możliwość ustawienia Polski jako kraju, jest np. USA,UK,Canada,Sweden,Germany,France,Spain,etc. Ustawienie np USA czy UK daje widgety tylko z tych krajów.

czy ktoś może pokierować co jeszcze może być ustawione nie tak?

Posiadam 32B650 z firmware'm 2009/09/30_002005 choć z tego co czytałem na forum to i tak widgety są niezależne od firmware'u.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w poradzeniu sobie z tymi widgetami...męczy mnie to już tyle dni(i kilka powrotów do ustawień fabrycznych...)

Pozdrawiam, Jarek
 

tom74

New member
Witam,

Jestem posiadaczem 55b650 od prawie roku i do tej pory wszystko było ok, ale ostatnio pojawił się dziwny problem. Do "Złącza 1" mam podłączoną PS2 i kiedy przełączam źródło na EURO1 w tle słyszę dźwięk z ostatnio oglądanego kanału TV. Próbowałem resetować do ustawień fabrycznych ale to nic nie pomogło :( Na EURO2 taki efekt nie występuje. Czy ktoś się spotkał z czymś takim?

Pozdrawiam.
 

moras86

New member
Test pilota od sam650

Dziś chciałbym przedstawić wam jako ciekawostkę aplikację wykonaną w Flashu, której autorem jest użytkownik tego forum sam650.
----------
Test pilota / RC Test
wersja 2009/09

iconv.png
Do czego służy?
Aplikacja pozwala na sprawdzenie działania niektórych przycisków pilota i wyświetlenie odpowiadających im kodów.


Jak uruchomić?
  • pobierasz z wybranego odnośnika poniżej
  • rozpakowujesz na pendriva lub zewnętrzny dysk pod USB
  • podpinasz nośnik pod odpowiedni port USB w TV
  • w TV wchodzisz do: Content Library -> Zarządzanie treściami -> USB -> (urządzenie) -> Inne
  • uruchamiasz Test pilota

Wersję językowe:
Polska i angielska (zależne od języka wybranego dla menu TV, gdy wybrano język inny niż dostępne aplikacja uruchomi się w języku angielskim)


Skąd pobrać?
  • oryginalna wersja od sam650: POBIERZ
  • mój mirror z nową duża ikoną: TestPilota.rar (klikasz prawym i 'Zapisz element docelowy jako...' LUB 'Kopiuj adres odnośnika' i potem wklejasz w nowej karcie/nowym oknie przeglądarki)

Więcej informacji:
Zobacz plik Info.txt w archiwum.


----------
:idea:
Jeszcze jedna informacja.
W związku z tym, że widżety Internet@TV dla naszych TV tworzone są przez dostawców niezależnych od firmy Samsung postanowiłem napisać maila do twórców serwisu Ipla, który jako aplikacja dostępna jest na różne systemy (Windows, Mac, Linux) i platformy sprzętowe (iPhone), czy planują stworzenie widżetu dla TV Samsung. Oto jaką dostałem odpowiedź:
Kod:
Dziękuję za list. W chwili obecnej nie mogę zdradzać szczegółów ale
nasza firma pracuje nad rozwojem i dostosowaniem Ipla do kolejnych
platform. Proszę spodziewać się produktów na kolejne platformy
jeszcze w pierwszej połowie tego roku.
Czas pokaże, czy coś z tego wyjdzie, gdyż przydała by się jakiś widżet z VOD.
Jak myślicie do kogo można by jeszcze napisać z prośbą o stworzenie widżetów, w końcu posiadamy jeden z najpopularniejszych w Polsce modeli TV i dla serwisów internetowych (takich jak Gazeta.pl) byłaby to duża reklama i prestiż. Na razie przychodzi mi do głowy jedynie Allegro :p
 

wolf777

New member
Czy ktoś wie jak zsynchronizować widget Picasa z kontem googla na picasaweb ?
Mam zsynchronizowane konta na youtube , ipo zalogowanie sie do tych kont widze moje ulubione filmiki z konta YouTube ale nie z konta Picasa ?
Co mam zrobic by moje zdjęcia były widoczne ?
 

interaktiv

New member
Oto jaką dostałem odpowiedź:
Kod:
Dziękuję za list. W chwili obecnej nie mogę zdradzać szczegółów ale
nasza firma pracuje nad rozwojem i dostosowaniem Ipla do kolejnych
platform. Proszę spodziewać się produktów na kolejne platformy
jeszcze w pierwszej połowie tego roku.
Czas pokaże, czy coś z tego wyjdzie, gdyż przydała by się jakiś widżet z VOD.

Też napisałem, ale do onet zapytanie czy są prowadzone starania w celu uruchomienia dodatkowych kanałów sprzedażowych ich usługi vod - np. przygotowanie tzw. widżetu dla telewizorów Samsung z usługą internet@tv. Odpowiedzi nie dostałem co raczej oznacza "nie":p

Ja się bawiłem ustawieniami w menu serwisowym gdzie zmieniając tryb InfoLinkTypeServer na 'development' można uzyskać dostęp np do twittera albo Pandory Polska - radia internetowego, niestety część dodatków nie działa (wyświetlają się ale są blędy połączenia z serwerami) no i traci się dostęp do serwisów Gazety.

Tak więc trzeba niestety pogodzić się z tym, że na modelach B65x nie będzie tak dużo gadżetów jak na C65x, a jak pojawią się nowe to raczej dla nowych modeli.
Mimo, że udostępnienie gadżetu typu VOD ONET byłoby prawdopodobnie dochodowe.
 

myca

New member
Czy ktoś wie jak zsynchronizować widget Picasa z kontem googla na picasaweb ?
Mam zsynchronizowane konta na youtube , ipo zalogowanie sie do tych kont widze moje ulubione filmiki z konta YouTube ale nie z konta Picasa ?
Co mam zrobic by moje zdjęcia były widoczne ?

Wejdź w zarządzanie kontem w tv (tam gdzie wpisywałeś konto youtube) pojawi się tam nowa linia Picasa, dalej już chyba jest jasne ;)
 
Do góry