Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

pldeczek1

New member
Witam mam pytanie
skoro są już nowe modele naszych samsungów chodzi mi o wersje "C" ktora odtwarza DTS powinno stać sie jasne czy nasze modele bedą wstanie odtwarzac wspomniany wyzej DTS
Czy jest to roznica w sofcie czy jednak roznią fizycznie budową plyty głownej czy są jakies dodatkowe układy (jakis procesor DTS)
 
pyt.

ze tak powiem chce porady jak zmienic żeby klikająć internet na pilocie zamiast Yahoo pojawiło się YouTUbe.nadmieniam ze w opcjach ustawione mam : INNE.
 

swojak1

New member
Witam mam pytanie
skoro są już nowe modele naszych samsungów chodzi mi o wersje "C" ktora odtwarza DTS powinno stać sie jasne czy nasze modele bedą wstanie odtwarzac wspomniany wyzej DTS
Czy jest to roznica w sofcie czy jednak roznią fizycznie budową plyty głownej czy są jakies dodatkowe układy (jakis procesor DTS)
Dokładnie jest to różnica tylko w sofcie pamięć w serii 'B" jest na tyle jeszcze duża że po rezygnacji z różnych duperel choćby w content library można rozbudować oprogramowanie szeżej. Choć niektórzy twierdzą że procesor centralny może być przeciążony nadmiernym przetwarzaniem danych. I nie licz już na nic nowego ze strony Samsunga w tym modelu serii "B" poza drobnymi poprawkami błędów.
Musimy poczekać i kupić sobie nowszy "Model".
Acha jedyna nadzieja jest w SamyGo.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

agatomil

New member
PVR - nagrywanie podczas oglądania innego kanału.

Cześć wszystkim.

Nie wiem, czy zauważyliście, ale przy korzystaniu z obecnej wersji PVR jest możliwe nagrywanie programu z naziemnej DVB-T podczas oglądania dowolnego innego kanału z tunera SAT.
Pod wejście EURO (w menu source zaraz po TV ozn. "złącze 1") podłączyłem najprostszy tuner FERGUSON z Telewizją TNK.
Kolejność jest taka:
1. Najpierw ustawić TV (sygnał naziemny cyfrowy) na kanał z którego chcemy coś nagrać - np TVN.
2. Następnie przełączyć źródło na "złącze 1" na dowolny kanał tunera
3. Dopiero teraz włączyć REC na pilocie :)
4. Nagrywa się TVN, a oglądamy co chcemy z tunera SAT.(może być też TVN - wtedy mamy podgląd)
5. Uwaga: należy zakończyć nagrywanie przed przełączeniem z powrotem na TV, bo plik się skasuje.
Można np nagrać sobie "FAKTY" podczas gdy dzieciaki oglądają WIECZORYNĘ :krol: lub odwrotnie.
 
Ostatnia edycja:

jufers

New member
@norbit @moras

Dzięki, działa pięknie, chyba kupiłem za mało cali w TV bo wcześniej tego nie zauważyłem.

Korzystając z okazji proponuję do działu Męskie/Hobby: Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu :: Codzienne źródło surf informacji :: SiePlywa.pl

Do działu Telewizja: LakiOnline | This is a War, And We Are Soldiers !

Do działu Pogoda?:
Pogodynka.pl - serwis pogodowy
METEO.PL
WindGURU: Prognoza pogody na windsurfing, kitesurfing i dla innych sportów opartych na wietrze

jufers
 
Ostatnia edycja:

swojak1

New member
Panowie w jaki sposób jest aktywowany ssh / telnet w TV?. Czy potrzeba coś włączać w menu serwisowym?, czy żeby działał telnet potrzebny jest jakiś plik? no za bardo tego tematu jeszcze nie znam, proszę o pomoc!
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

interaktiv

New member
A myślałem, że po prostu przegapiłem wcześniej Picassa widżet, a to okazuje się że jest nowy, wczoraj popołudniu zainstalowałem :)
Podobnie jak YouTube działa bez telewizji w tle.
Ciekawe czy to tylko taki ochłap dla starych klientów - nowe internet@tv (w serii C) jest bardziej elastyczne i ma (mieć) więcej dodatków.
 
P

pavlo8000

Guest
Mam taki problem.Przerobił TV softom Le40b650t2w Upgrade File (ver.T-CHL7DEUC-3000.2) . Teraz nie mogę przerobić nie którym softom. Pisze - nie ma fałów dla odnowy.Że można zrobić. Teraz nie mogę przerobić starszą wersją softom.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

norbid

New member
A myślałem, że po prostu przegapiłem wcześniej Picassa widżet, a to okazuje się że jest nowy, wczoraj popołudniu zainstalowałem :)
Podobnie jak YouTube działa bez telewizji w tle.
Ciekawe czy to tylko taki ochłap dla starych klientów - nowe internet@tv (w serii C) jest bardziej elastyczne i ma (mieć) więcej dodatków.


Jesli chcesz to mozesz miec nawet 14 widgetow nawet na serii B.
A obraz bedzie skalowany zeby jednaczesnie byly widziane widgety i caly obraz TV.
Wystarczy przywrocic fabryczne ustawienia (przytrzymac EXIT ok 15sek.) a potem wybrac NIEMCY jako kraj w jakim sie mieszka. Jezyk obslugi TV mozna wybrac POLSKI.
Szkoda ze skalowania nie ma w polskiej wersji :(
 

_roman_

New member
Hello!

Ktoś mógłby doradzić, jak przekonwertować plik m2ts VC-1 do formatu rozpoznawanego przez LE37B650? Próbowałem trochę zabawy z różnymi narzędziami i udało mi się na razie tylko przekonwertować DTS na AC3, lecz nie daję sobie rady z tym nieszczęsnym formatem video VC-1.
 
Ostatnia edycja:

swojak1

New member
Zapytam Kolegów może z innej beczki, otóż ja mimo wszystko probuje naprawić ten TV z tego softu 3000,2. I mam już spachowany soft 2005, jest gotowy do wgrania ,ale ma problem z połączeniem telnetu, może ktoś wie to proszę o jakieś info.
Gotowy
spachowany soft 2005 mogę udostępnić.
Pozdrawiam.
 

Horhe Ortega

New member
Ktoś mógłby doradzić, jak przekonwertować plik m2ts VC-1 do formatu rozpoznawanego przez LE37B650? Próbowałem trochę zabawy z różnymi narzędziami i udało mi się na razie tylko przekonwertować DTS na AC3, lecz nie daję sobie rady z tym nieszczęsnym formatem video VC-1.
Spróbuj tsmuxerem zmienić ten m2ts na ts i to powinno sprawić że video będzie odtwarzane.....tylko że ta prosta metoda może wymagać z kolei dźwięku w AAC/MP3:-?.Piszę to bo podejrzewam(Ty może już masz pewność),że TV nie czyta mkv-ek z tym kodekiem(VC-1) a to byłoby najprostsze.Akurat nie trafiłem na VC-1,jest mniej powszechny.
 
Ostatnia edycja:

Pioro

New member
hejka, powiedzcie mi czy u was podczas meczu pilki nożnej gdy piłka leci w gorze to zachowuje sie jak kometa? ogladam mecze na c+, polsacie ale w sd, u was jest podobny efekt? Pozdrawiam
 

interaktiv

New member
hejka, powiedzcie mi czy u was podczas meczu pilki nożnej gdy piłka leci w gorze to zachowuje sie jak kometa? ogladam mecze na c+, polsacie ale w sd, u was jest podobny efekt? Pozdrawiam

To przez sztuczne 100Hz w tym modelu :p mi też się zdarzyło kilka razy że algorytm zawiódł i obraz np. dostawał czkawki - rada zmień 100Hz na wyraźny, albo ustaw swoje ustawienia - np 8 i 4 :)
 

swojak1

New member
No jeśli nie uruchamiałeś go wcześniej to możesz mieć problem, ale jeden z użytkowników zgłaszał, że udało mu się bez telnetu - z pendriava o ile pamiętam, więc spróbuj, najwyżej telewizor wyświetli Ci informację że nie można tak uaktualnić :)
Jest po problemie, jak niema komu pomóc to niestety ale trzeba samemu zaryzykować ale trudne to jest tak pół na pół. TV jest przywrócony do softu 2005. oczywiście przez Telnet. Na dobre usunołem tego śmiecia 3000,2 jako alternatywny dałem jak widać 2004.
 

Attachments

  • Schowek01.jpg
    Schowek01.jpg
    366,5 KB · Wyś: 250
Ostatnia edycja:

pawec83

New member
Jest po problemie, jak niema komu pomóc to niestety ale trzeba samemu zaryzykować ale trudne to jest tak pół na pół. TV jest przywrócony do softu 2005. oczywiście przez Telnet.

A coś więcej... Jak to zrobić skąd pobrać poprzedni soft. Będę wdzięczny za pomoc, bo z obecnym softem to już mnie coś trafia.
 

markoza

New member
Pomysł z instrukcją w formie elektronicznej był całkiem dobry. Dlaczego z tego zrezygnowali nie wiem może im się peny skończyły Ja kupowałem w marcu w ME i byłem przy zakupie jeszcze dwóch w MM i jeszcze gdzieś i wszystkie miały instrukcje na „penie” ale to było w pierwszym półroczu 2009. Ci co mają na papierze może mają pecha a może i dobrze bo łatwiej czytać. Chodź zdania są podzielone.
Dla tych co chcieli by mieć instrukcje elektroniczną na penie na przykład do B651 podaję adres :niewiem:
Niestety twarde reguły forum nie pozwoliły mi dodać linka .
A więc szukamy na stronie Samsunga pod konkretnym modelem w zakładce Support i centrum pobierania
Instrukcja jest spakowana jako ZIP i w kilkunastu językach Nie da się pobrać tylko polskiej Jak już się uporamy z pobraniem 387MB i rozpakowaniu wyłuskujemy Polską i kopiujemy na pena pod katalogiem usermanual i jeszcze dwa plikimain.swf i Polish.swf I powiniśmy mieć taką strukturę katalogów na penie usermanual- w nim pliki main.swf i Polish.swf oraz katalog Polish Wkładamy takiego pena do USB TV Samsunga i już po naciśnięciu na pilocie TOOLS cieszymy się instrukcją elektroniczną .
A swoją drogą jestem ciekaw czy napis elektroniczna instrukcja wyskakuje automatycznie na ekranie u tych co kupili TV z instrukcją papierową .
Pamiętajcie że usermanual musi być w głównym katalogu pena
Pen może zawierać dowolną ilość innych katalogów . Nie mają one znaczenia dla instrukcji
A więc cieszymy się elektroniczną instrukcją na TV a nie na przykład na kompie w formie PDF :p A papierową na makulature :D
I tak to wygląda
 
Do góry