Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

kmserwis

New member
Cofnięcie się z wersji FW 3000.2 do wersji 2005 jest możliwe.

Warunek - przed przejściem z 2005 do 3000.2 aktywowany ssh/telnet w telewizorze.

Co trzeba żeby wgrać FW 2005?

1. Pobrać plik do pachtowania FW za pomocą Pythona z SamyGO (SamyGO.py Patching Firmware)
2. Skopiować go do folderu z rozpakowanym Firmware (2005)
3. Przejść do wiersza poleceń albo do konsoli w Pythonie i wpisać
Kod:
# python
[I](we get to the console python))[/I]
>>>  import SamyGO
>>> SamyGO.xor( "exe.img.enc", "T-CHL7DEUC" )
>>>  SamyGO.xor( "appdata.img.enc", "T-CHL7DEUC" )
Jeśli masz inny firmware wpisz jego nazwę z miejsce T-CHL7DEUC
Zapisz spatchowany firmware na Pendrive.

4. Przechodzimy do pamięci TV
Kod:
# df -h
Filesystem                Size      Used Available Use%  Mounted on
/dev/tbml6                3.1M      3.1M         0 100% /
none                      10.0M      8.0k     10.0M   0% /dtv
/dev/tbml7               896.0k    896.0k         0 100% /mtd_boot
none                      10.0M         0     10.0M   0% /mtd_ram
/dev/stl0/14              11.0M      2.0M      8.9M  19% /mtd_rwarea
/dev/tbml8                60.0M     51.2M      8.8M  85% /mtd_exe
/dev/tbml9                28.6M     28.6M         0 100% /mtd_appdata
/dev/stl0/13             189.0M     81.8M    107.3M  43% /mtd_tlib
/dev/stl0/15              50.0M      6.8M     43.1M  14% /mtd_contents
/dev/stl0/16              87.9M     14.6M     73.3M  17% /mtd_down
/dev/stl0/12             149.0M    224.0k    148.8M   0% /mtd_wiselink
/dev/stl0/17              87.0M     73.8M     13.2M  85% /mtd_swu
/dev/sda1                 37.3G     15.4G     21.9G  41% /dtv/usb/sda1

Jeśli Twoje partycje w pamięci telewizora inaczej się nazywają użyj nazw ze swojego TV w kolejnych przykładach.

4.1 Blokowanie restartu TV - wpisz:
Kod:
/ mtd_boot / MicomCtrl 23

4.2 Wyłączenie procesu exeDSP
Kod:
killall -9 exeDSP

4.3 Odmontowanie partycji które będą zmieniane
Kod:
umount /mtd_exe
umount /mtd_appdata
Pamiętaj o nazwach (patrz pkt. 4)

4.4 Zrób kopię zapasową partycji z pkt. 4.3 na pendrive
Kod:
bml.dump /dev/bml0/8 /mtd_swu/exe.img.orig

jeśli nie zadziała użyj tej komendy:
Kod:
cat / dev/bml0/8> / mtd_swu / exe.img.orig
or
dd if = /  dev/bml0/8 of = / mtd_swu / exe.img.orig

4.5 Kopiowanie na pendrive
Kod:
mv /mtd_swu/exe.img.orig /dtv/usb/sda1

4.6 Kopiowanie wczesniej przygotowanego na komputerze firmware do folderu /mtd_swu
Kod:
cp /dtv/usb/sda1/exe.img /mtd_swu
Operacja w tym kroku odbywa się miedzy folderami na pendrive.

4.7 Czyszczenie partycji w telewizorze która zostanie nadpisana
Kod:
bml.erase /dev/bml0/8

4.8 Zapis przygotowanej partycji w pamięci telewizora
Kod:
bml.restore /dev/bml0/8 /mtd_swu/exe.img

4.9 Zapisz teraz plik appdata.img dla danej wersji firmware (z folderu z firmware)

4.10 I skopuj go do pamięci TV
Kod:
bml.dump /dev/bml0/9 /mtd_swu/appdata.img.orig
mv  /mtd_swu/appdata.img.orig /dtv/usb/sda1
rm /mtd_swu/appdata.img.orig
 
cp /dtv/usb/sda1/appdata.img /mtd_swu
bml.erase /dev/bml0/9
bml.restore  /dev/bml0/9 /mtd_swu/appdata.img

4.11 Zamontuj spatchowane partycje w telewizorze
Kod:
mount -t auto /dev/tbml8 /mtd_exe
mount -t auto /dev/tbml9  /mtd_appdata

4.12 (ostatni) uruchom ponownie exeDSP
Kod:
/mtd_exe/rc.local

Rozłącz się i włącz TV, przy pierwszy uruchomieniu obraz w TV może by do góry nogami.
Wystarczy wyłączyć telewizor i ponownie włączyć i wszystko będzie ok :)

Ważne! Sposób ten może nie działać na telewizorach CI+

Oryginalny wątek jest tu: SamyGO • View topic - Rollback on old FW...



HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!

To działa i nie musi być wcale aktywne telnet czy ssh wcześniej!!!!!!!!!!!!!
Spatchowany firm. spatchowałem jeszcze raz wedłóg w/w opisu i zrobiłem wszystko tak jak opisane. (przy czym dodać czeba że należy wykonać jedną komende po "mv /mtd_swu/exe.img.orig /dtv/usb/sda1" należy ten plik później usunąć z pamięci tv ponieważ dostajemy komendy o tym iż jest pełna partycja. czyli robimy rm /mtd_swu/exe.img.orig )
Dalsze czynności według opisu
telewizor uruchomił sie z błędami następnie wyjołem wtyczkę i ponownie uruchomiłem, i tu uwaga nadal mamy informacje że posiadamy wersje 3000 ale wtedy podłączyłem pena z wersja 2005 spatchowana i tv pokazał ze posiadam wersje 3000 i moze zmienic na 2005 i czy zgadzam się no i reszta juz poszła bez problemu
Teraz cieszę się z 2005

Pozdrawiam

P.S.
Powiem że serce miałem w gardle ale kto nie sprawdzi ten nie ma
 

Attachments

  • 20100408809.jpg
    20100408809.jpg
    254,5 KB · Wyś: 2396
Ostatnia edycja:

licha

New member
b650 i macbook.
tak z innej beczki, poszukiwalem metory podlaczenia macbooka przy pomocy jakiegos oprogramowania, czy jest moze ktos komu sie to udalo?
pozdrawiam i ciagle czekam na wiesci o widgecie facebookowym!
 

mgreta36

New member
Ja w kwestii formalnej:

Mam 3 pytania...

Cofnięcie się z wersji FW 3000.2 do wersji 2005 jest możliwe.
Warunek - przed przejściem z 2005 do 3000.2 aktywowany ssh/telnet w telewizorze.
...

1. Skąd moge wiedziec czy mialem aktywny ssh/telnet przed nieszczesnym podniesiemiem do wersji 3000.2 ? jak nie wiem...

Ważne! Sposób ten może nie działać na telewizorach CI+

2. Cholerka, jestesmy na forum w temacie "Samsung seria B650...".
Forum Polskie... wiec małe szanse na zakup TV z USA, CAN... a umieszczamy info, ze moze nie dzialac na CI+. Rozumie, ze to przedruk z innego forum.

http://www***e-hardware.com/prix/acheter,samsung-le37b651-ci,621131

Czyli mam CI+

TO MAMY w tych naszych LExxB65x CI czy CI+ ? mam T3W.

kmserwis'owi sie udalo ale...

nie wiem czy ma CI czy CI+ czy mial aktywny SSH/telnet...

Rozłącz się i włącz TV... albo jak napisal kmserwis "następnie wyjołem wtyczkę"

3. Rozumiem, ze chodzi o kabel RS<->Jack. Jesli nie:
Czy da sie po odmontowaniu partycji zrobic "patchowanie" i ponownie zamontowac partycje z PC - po kablu do router'a /TV tez kablem podlaczony z router'em/ ?

Jesli SSH/Telnet nie ma nic do rzeczy, a nasz TV to CI i chodzi o kabel RS<->Jack - to "biere" ;) sie za robote... i nie ma lipy... musi byc OKi.

 
Ostatnia edycja:

norbid

New member
@moras
Na wstępie:
DZIĘKI za wszystko co robisz na tym forum, a zwłaszcza za przeróbki NetSurfa.
I tu chciałbym ponowić prośbę jednego z kolegów (nie mogę odnaleźć kogo) o zmianę w Twojej wersji NS, linku do tego tematu, na 'wersję do druku'.
oto link: http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...6b650-test-opinie-wszystko-o-serii-print.html

Wersja podstawowa wywala często błędy graficzne w postaci pionowych czarnych pasów.

Z góry dzięki
jufers

juz to zostalo dodane.
Wejdz na link pod litera "M obok wlasciwego linka
 

norbid

New member
b650 i macbook.
tak z innej beczki, poszukiwalem metory podlaczenia macbooka przy pomocy jakiegos oprogramowania, czy jest moze ktos komu sie to udalo?
pozdrawiam i ciagle czekam na wiesci o widgecie facebookowym!

i jaki rodziaj polaczenie Cię intresuje ?
Najprosciej przez FTP. Uruchom na TV SamyGO Control Central.
 

interaktiv

New member
Ja w kwestii formalnej:
Mam 3 pytania..

Nasze telewizory to CI, ale może ktoś ma telewizor sprowadzony z obszaru (Niemcy, UK) gdzie jest CI+ albo ma inny model - przecież to forum jest dla wszystkich nie tylko wyłącznie B650, każdy może je przeglądać i jeśli trafi na informacje o downgradzie to lepiej zeby wiedział o ograniczeniu (na tę chwilę) do telewizorów CI, niż gdyby miał uwalić swój telewizor bo zabrakło informacji.

Jak widać działa i to zaskakująco łatwo ;)
Ale żeby skasować plik z partycji to trzeba mieć albo exlink albo telnet wiec pytania proszę kierować do osoby która już to zrobiła.
Telnet domyślnie jest wyłączony jeśli nie wiesz czy masz go aktywnego czy nie, to jeśli go nie aktywowałeś to nie masz go aktywnego.
 
Ostatnia edycja:

kmserwis

New member
Ja w kwestii formalnej:

Mam 3 pytania...

Cofnięcie się z wersji FW 3000.2 do wersji 2005 jest możliwe.
Warunek - przed przejściem z 2005 do 3000.2 aktywowany ssh/telnet w telewizorze.
...

1. Skąd moge wiedziec czy mialem aktywny ssh/telnet przed nieszczesnym podniesiemiem do wersji 3000.2 ? jak nie wiem...

NIIE trzeba mieć aktywnego ssh/telnet JA TEJ FUNKCJI NIE MAIAŁEM WCZEŚNIEJ AKTYWNEJ !!!!!!!

Ważne! Sposób ten może nie działać na telewizorach CI+

2. Cholerka, jestesmy na forum w temacie "Samsung seria B650...".
Forum Polskie... wiec małe szanse na zakup TV z USA, CAN... a umieszczamy info, ze moze nie dzialac na CI+. Rozumie, ze to przedruk z innego forum.

Samsung LE37B651 CI+, Téléviseurs LCD, LED & Plasma : Acheter au meilleur prix

Czyli mam CI+

TO MAMY w tych naszych LExxB65x CI czy CI+ ? mam T3W.

kmserwis'owi sie udalo ale...

nie wiem czy ma CI czy CI+ czy mial aktywny SSH/telnet...

Rozłącz się i włącz TV... albo jak napisal kmserwis "następnie wyjołem wtyczkę"

Ja posiadam model TV 37B651 wszystko robiłem w/g instrukcji przywracania firmware na 2005. Tej operacji nie robi się wcale przez rs-jack, tylko i wyłącznie z użyciem konsoli klienta telnet (np za pomocą programu Putty). Co do wyjęcia wtyczki tyczylo sie to do zasilania Tv 230v (sieć)

3. Rozumiem, ze chodzi o kabel RS<->Jack. Jesli nie:
Czy da sie po odmontowaniu partycji zrobic "patchowanie" i ponownie zamontowac partycje z PC - po kablu do router'a /TV tez kablem podlaczony z router'em/ ?

Jesli SSH/Telnet nie ma nic do rzeczy, a nasz TV to CI i chodzi o kabel RS<->Jack - to "biere" ;) sie za robote... i nie ma lipy... musi byc OKi.

Jakiekolwiek pytania to chętnie pomogę jako pierwszy który powrócił Tv na soft 2005 !!!!!!
 

Attachments

  • 20100408809.jpg
    20100408809.jpg
    254,5 KB · Wyś: 1835
Ostatnia edycja:

reczak

New member
ORTOGRAFIA!!!!!!!!

Przepraszam że nie na temat ale cholera mnie bierze jak czytam ,,czeba , wyłoncznie , powrucił itp.
Jak ktoś słusznie zauważył - to polskie forum - proszę pisać po polsku, koniec kropka.
 

kmserwis

New member
ORTOGRAFIA!!!!!!!!

Przepraszam że nie na temat ale cholera mnie bierze jak czytam ,,czeba , wyłoncznie , powrucił itp.
Jak ktoś słusznie zauważył - to polskie forum - proszę pisać po polsku, koniec kropka.

Sorry
Za ortografie niestety nie każdy jest polonistą ja miałem i mam problemy z ortografią i tego się nie wstydze za to inne przedmioty matematyka itp super (nie każdy jest orłem)
Pozdrawiam
 

swojak1

New member
Sorry
Za ortografie niestety nie każdy jest polonistą ja miałem i mam problemy z ortografią i tego się nie wstydze za to inne przedmioty matematyka itp super (nie każdy jest orłem)
Pozdrawiam
Nie przejmuj się kolego! ktoś się dobija o słownictwo nie bardo kumając o co chodzi i ja też mam problem z ułożeniem sobie tych wpisów, żeby naprawić TV ale niestety trzeba mieć jakąś wiedzę na temat programowania dla mnie jest to kompletna magia, a świerzbią rączki żeby to spróbować. Chyba bym narobił większych szkód aniżeli naprawił swój TV.
Ściągłem python-2.4 ale nawet nie nie chce mi się zainstalować nie wiem dla czego więc nie ruszam więcej.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

moras86

New member
NetSurf - nowe linki do strony głównej

@moras
I tu chciałbym ponowić prośbę jednego z kolegów (nie mogę odnaleźć kogo) o zmianę w Twojej wersji NS, linku do tego tematu, na 'wersję do druku'.
oto link: http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...6b650-test-opinie-wszystko-o-serii-print.html

Wersja podstawowa wywala często błędy graficzne w postaci pionowych czarnych pasów.

Z góry dzięki
jufers
Już po pierwszej prośbie został dodany ten link. Widoczny on jest jako litera M (od mini) w indeksie górnym za linkiem do 'normalnego' forum HDTV.com.pl. Przy większości stron istnieją linki do ich wersji przeznaczonych głównie na telefony komórkowe, gdyż takie strony wczytują się szybciej i jak w przypadku tego forum wyglądają poprawnie w przeglądarce NetSurf.
 

Polit

New member
Witam,

mój 37B650 ma wgrany soft
Kod:
SWU_T-CHL7DEUC_002004_I02_ES000DS000_090816
. Czasami odwiedzam ten wątek, aby zobaczyć czy pojawiły się jakieś nowości w oprogramowaniu. Tyle, że 170 stron do przeczytania to ciut zbyt dużo :razz:

Mógłbyś ktoś króciutko opisać, jaki soft najlepiej obecnie wgrać? Nie zależy mi na dnla, bardziej na odtwarzaniu filmów z audio w dts czy napisów w formacie [].

Z góry dzięki za wskazówki.
 

Kaudii

New member
HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!

To działa i nie musi być wcale aktywne telnet czy ssh wcześniej!!!!!!!!!!!!!
Spatchowany firm. spatchowałem jeszcze raz wedłóg w/w opisu i zrobiłem wszystko tak jak opisane. (przy czym dodać czeba że należy wykonać jedną komende po "mv /mtd_swu/exe.img.orig /dtv/usb/sda1" należy ten plik później usunąć z pamięci tv ponieważ dostajemy komendy o tym iż jest pełna partycja. czyli robimy rm /mtd_swu/exe.img.orig )
Dalsze czynności według opisu
telewizor uruchomił sie z błędami następnie wyjołem wtyczkę i ponownie uruchomiłem, i tu uwaga nadal mamy informacje że posiadamy wersje 3000 ale wtedy podłączyłem pena z wersja 2005 spatchowana i tv pokazał ze posiadam wersje 3000 i moze zmienic na 2005 i czy zgadzam się no i reszta juz poszła bez problemu
Teraz cieszę się z 2005

Pozdrawiam

P.S.
Powiem że serce miałem w gardle ale kto nie sprawdzi ten nie ma



Mam problem z tym pachowaniem, odpalam console Pythona i niestety nie idzie wywala mi kkomunikaty o błędach, nie za bardzo wiem jakiej komendy uzycj aby prezjsc do katalogo w ktorym umiesciłem SamyGO.py. może jakaś podpowiedź:oops:
 

mgreta36

New member
Mam problem z tym pachowaniem, odpalam console Pythona i niestety nie idzie wywala mi kkomunikaty o błędach, nie za bardzo wiem jakiej komendy uzycj aby prezjsc do katalogo w ktorym umiesciłem SamyGO.py. może jakaś podpowiedź:oops:

Najprościej miec skrypt pytonowy i katalog z firmware'm w tym samym katalogu.
np:

/home/user/x/skrypt
/home/user/x/T-CHL7DEUC

U mnie to sie patch'uje bez problemu...

Ale jest wiekszy problem...
Z roznymi katalogami na roznych TV - do podmiany spaczowanego FW z pena juz na TV - zgodnie z opisem...

U mnie po df z consoli jest:
/dev/tbml10 podmontowane pod katalog /mtd_exe
/dev/tbml11 podmontowane pod katalog /mtd_appdata

W opisie:
/dev/tbml8 podmontowane pod katalog /mtd_exe
/dev/tbml9 podmontowane pod katalog /mtd_appdata

Ale w pkt. 4.4 opisu jest:
/dev/bml0/8
/dev/bml0/9

a ja /zgodnie z instrukcją - zmien w zaleznosci od katalogow w swoim TV/ po zmianie, mam i:
/dev/bml0/10
/dev/bml1/11

i

/dev/tbml10
/dev/tbml11

Teraz nie wiem pod ktore urzadzenie z /dev/ mam odmontowac/montowac...
/dev/tbml10 czy zgodnie z opisem /dev/bml0/10
/dev/tbml11 czy zgodnie z opisem /dev/bml1/11 ?

bo mam i to i to

Troche zamotalem... ale to wazne - bo linkowania roznych device na katalog nie widze w swoim TV :)
 
Ostatnia edycja:

hashdee

New member
Napisy do MKV / LE37B651

Panowie, wrzucilem najnowszy soft ze strony samsunga. Ogladajac MKV mam tylko 3 stopniowa skale wielkosci napisow, gdzie najwieksze sa niestety za male (dodatkowo brak obramowania czcionek).

Pytanko: Czy mozna w jakis sposob (bez downgrade'u) uzyskac wieksze czcionki? Niestety po opisach pewnej osoby tu na forum wole sie poki co nie podejmowac schodzenia nizej z firmwarem.

Probowalem rowniez Wild Media Server gdzie sa niby opcje to zmiany wielkosci/koloru SUBow. Pytanko: Czy mozna to zrobic bez transkodowania obrazu i dzwieku? Jesli tak to jak wylaczyc transcode ?
 

kmserwis

New member
Najprościej miec skrypt pytonowy i katalog z firmware'm w tym samym katalogu.
np:

/home/user/x/skrypt
/home/user/x/T-CHL7DEUC

U mnie to sie patch'uje bez problemu...

Ale jest wiekszy problem...
Z roznymi katalogami na roznych TV - do podmiany spaczowanego FW z pena juz na TV - zgodnie z opisem...

U mnie po df z consoli jest:
/dev/tbml10 podmontowane pod katalog /mtd_exe
/dev/tbml11 podmontowane pod katalog /mtd_appdata

W opisie:
/dev/tbml8 podmontowane pod katalog /mtd_exe
/dev/tbml9 podmontowane pod katalog /mtd_appdata

Ale w pkt. 4.4 opisu jest:
/dev/bml0/8
/dev/bml0/9

a ja /zgodnie z instrukcją - zmien w zaleznosci od katalogow w swoim TV/ po zmianie, mam i:
/dev/bml0/10
/dev/bml1/11

i

/dev/tbml10
/dev/tbml11

Teraz nie wiem pod ktore urzadzenie z /dev/ mam odmontowac/montowac...
/dev/tbml10 czy zgodnie z opisem /dev/bml0/10
/dev/tbml11 czy zgodnie z opisem /dev/bml1/11 ?

bo mam i to i to

Troche zamotalem... ale to wazne - bo linkowania roznych device na katalog nie widze w swoim TV :)


Witam ciebie serdecznie napisz na priv do mnie pomogę hętnie tobie

Pozdrawiam
 

wredota

New member
sorry

Sorry
Za ortografie niestety nie każdy jest polonistą ja miałem i mam problemy z ortografią i tego się nie wstydze za to inne przedmioty matematyka itp super (nie każdy jest orłem)
Pozdrawiam

Nie powód do wstydu? A szkoda. Jeśli masz problemy z ortografią to zainstaluj sobie słownik do firefoxa i przynajmniej te najbardziej oczywiste błędy będzie zaznaczał. Nie każdy umie pisać wypracowania, ale warto czasami przeczytać to co się napisało dwa razy i upewnić się, że inni zrozumieją bez zastanawiania się co autor mógł mieć na myśli.
 

ideJ

New member
Panowie, wrzucilem najnowszy soft ze strony samsunga.

...

Pytanko: Czy mozna w jakis sposob (bez downgrade'u) uzyskac wieksze czcionki?

Z najnowszym softem (czyli 3000.2) nic się nie da zrobić na razie.

Probowalem rowniez Wild Media Server gdzie sa niby opcje to zmiany wielkosci/koloru SUBow. Pytanko: Czy mozna to zrobic bez transkodowania obrazu i dzwieku? Jesli tak to jak wylaczyc transcode ?

Napisy są renderowane przez telewizor a nie przez serwer DLNA. Zatem te zmiany wielkości i koloru dotyczą tylko napisów wklejanych na stałe w czasie transkodowania.
 
Do góry