Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

kayjero

New member
Sprawa jest nie do wykrycia w ciągu dnia i wtedy kiedy jest włączone oszczędzanie energii bo tv automatycznie odpala się ciemniejszy. Ważne żeby wyłączyć oszczędzanie i zrobić to w ciemnym pokoju np w nocy.

Czy w takich warunkach nie widać u was bardziej podświetlonych rogów??
 

Pryk99

New member
Zrobię dziś zdjęcie i tu wrzucę. Mówię o opcji kiedy regulacja podświetlania jest wyłączona i w pokoju jest ciemno. Poziom czerni też jest wtedy wyłączony. Przy włączeniu w rogach tak jakby u środkowi widać widać takie jaśniejsze promienie

Witam, no wiesz przy różnych ustawieniach można szukać róznych jakichś niedociągnięć ze strony Samsunga ale, pytanie czy to jest usterka czy nie zbyt wiele oczekujemy po tym modelu? Opisz dokładnie ustawienia! przy jakich te objawy wystepuja.
 
Ostatnia edycja:

Pryk99

New member
Witam, no wiesz przy różnych ustawieniach można szukać różnych jakichś niedociągnięć ze strony Samsunga, ale, pytanie czy to jest usterka czy nie zbyt wiele oczekujemy po tym modelu? Opisz dokładnie ustawienia! przy jakich te objawy występują

 

luchuma

New member
Sprawa jest nie do wykrycia w ciągu dnia i wtedy kiedy jest włączone oszczędzanie energii bo tv automatycznie odpala się ciemniejszy. Ważne żeby wyłączyć oszczędzanie i zrobić to w ciemnym pokoju np w nocy.

Czy w takich warunkach nie widać u was bardziej podświetlonych rogów??

normalka ;)


Pryk99 napisał:
Zbyteczny post 2, przepraszam
klikasz edytuj i masz opcje usun post

pozdrawiam :)
 

maxnet

New member
No a skad pryk99 wiesz, że nie da się tego ściągnąć? Skoro nie zalogowałeś się? Poza tym mamy właśnie rok 2010 ;)
Jakbyś się przyjrzał to byś zobaczył wielkość tego widżetu .
 

myszonokr

New member
witam
mam pytanko, ktoś wie jakie formaty muzyczne obsługuje b650?
szukałem w instrukcji, w necie... i nic,
z góry dzienx za odp
 

luchuma

New member
input lag, rozumiem że pingi są mniejsze a może jestem w błędzie ?
gorszy obraz ? to na co ten tryb ?
Pozdrawiam.

input lag to nie ping tylko reakcja obrazu w stosunku do uzywania PADA(wartosc wysoka ze wzgeldu na upiekszacze obrazu i slaby procek w TV)
game mode jest bardziej widoczny przy duuuzych TV gdzie upscaling jest w sumie olbrzymi

PING TIME to czas wysylania danych do serwera i spowrotem
 

kskc

New member
Uszanowanie wszystkim.
Ja powracam do tematu bibliotek Kontent Library, no niestety u mnie też nie można do TV nic w grać ani skasować, dlatego zastanawia mnie po co podają informację że mam jeszcze ileś tam pamięci wolnej. Trudno zadowolę się pendrivem, w związku z tym mam pytanie, chciałbym mieć bibliotekę (chyba Galery) z własnymi widokami, a w katalogu oryginalnym są zdjęcia z rozszerzeniem sec. Wie ktoś jak to zrobić , jak przerobić ulubione zdjęcia JPG na sec , chodzi mi tylko o zdjęcia z widokami. (wiem że mogę normalnie oglądać zdjęcia, ale nie o to chodzi).
 

sirtrotyl

New member
Witam.
Czy w waszych Samsungach też pojawia się przebicie głosu z anteny naziemnej jak oglądacie coś na innych wejściach (euro, hdmi). Najlepiej objawia się to wieczorem jak jest cicho i antena naziemna jest odłączona od wzmacniacza (wtedy są delikatne szumy).
Ciekawe czy to mój model tak ma czy też jest to przypadłość wszystkich.
 

pldeczek1

New member
Witam.
Czy w waszych Samsungach też pojawia się przebicie głosu z anteny naziemnej jak oglądacie coś na innych wejściach (euro, hdmi). Najlepiej objawia się to wieczorem jak jest cicho i antena naziemna jest odłączona od wzmacniacza (wtedy są delikatne szumy).
Ciekawe czy to mój model tak ma czy też jest to przypadłość wszystkich.

No to masz cos nie tak bo napewno nie jest to normalne dzwon do serwisu !!! :cool:
 

kayjero

New member
Witam Panowie zrobiłem zdjęcia. Ustawienia TV- wyłączone oszczędzanie, Jasność 10, ustawienie głębi czerni też wyłączone. Pierwszy ekran to na PC bez sygnału. Drugi tuż po włączeniu. Pokój ciemny - Noc.
 

kayjero

New member
Moje pytanie czy to norma czy w nadaje się do wymiany?

Ekran I

DSC07317.JPG


EkranII
DSC07322.JPG


Wymiana czy zostawić??

Ustawienia TV- wyłączone oszczędzanie, Jasność 10, ustawienie głębi czerni też wyłączone. Pierwszy ekran to na PC bez sygnału. Drugi tuż po włączeniu. Pokój ciemny - Noc.
 
Ostatnia edycja:

b651

New member
Witam
Czy jest juz mozliwosc dodania czarnego tla do napisow? Niestety te oryginalne biale sa nieczytelne, zauwazylem, ze pojawil sie nowy firmware 3000.2 moze tam jest to juz mozliwe?
 

maxnet

New member
No właśnie, pojawiło się nowe firmware 3000.2, ktoś już może je wgrał? Może w tym firmware pojawi się możliwość downgrade do starszej wersji?

edit:
Okazuje się, że jest to to samo firmware, które było, nie zauważyłem tego wcześniej.
 
Ostatnia edycja:

dragon79

Member
Moje pytanie czy to norma czy w nadaje się do wymiany?
wymienić, u mnie jest równomiernie podświetlone, nie ma do czego się przyczepić

Taa... Powodzenia, jeśli zdecydujesz się na wymianę.
Tego typu nierówne podświetlenie jest cechą ekranów podświetlanych lampami CCFL - Cold Cathode Fluorescent Lamp (czyli TV i monitorów LCD). U jednych widać mniej u innych więcej. Przy podświetleniu na maxa będzie to najbardziej widoczne.
Podobno bierze się to ze zbyt mocnego dokręcenia śrub mocujących ekran, więc jeśli nie będą chcieli wymienić tego TV (a raczej mała szansa, że będą chcieli), to spróbuj załatwić sprawę przez serwis Samsunga (przypuszczam, że jeśli zrobią, to odpłatnie, bo nie uznają tego za wadę).
U mnie też podświetlenie nie jest idealne, ale jak sobie pomyślałem, że mam oddać nowy TV do serwisu, gdzie prędzej coś psują niż naprawiają, to sobie odpuściłem. Przy ustawieniu mocy podświetlenia na 3 nie widać tego wcale w dzień i przy zapalonym świetle wieczorem, a w całkowitej ciemności widać, ale można to zaakceptować i nie przeszkadza w odbiorze filmu.
 
Do góry