Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

moras86

New member
NetSurf - moja strona główna

Nie ma problemu z linkiem. Klikasz prawym przyciskiem myszy i 'Zapisz jako...'

Link do NetSurf umieściłem również w mojej sygnaturze jako ikonę programu.

kolego @moras86:
możqesz poprawić na stronie gł. przeglądarki odnośnik do strony samsunga - kiedyś działał a teraz nie.
Jeśli to nie problem to dodaj do działu komputery linki vista.pl/glowna.html i pcworld.pl lub też inne podobne
Dodałem oba linki oraz ponownie umieściłem link do oficjalnej strony Samsung Polska (był wcześniej, ale stronka się rozjezdzała, teraz jest OK). Inne zmiany:
- zamieniłem sposób wyszukiwania w Google. Na stronie głównej jest typowa wyszukiwarka (wcześniej była okrojona wersja) a na stronie wyszukiwarek jest Google z aktywnym przeszukiwaniem polskiego internetu
- dodałem wyszukiwarki do serwisów aukcyjnych
- obrazki na dole nie są teraz umieszczone wzgędem górnaj krawędzi a nie dolnej jak poprzednio (czasem przy powrocie do strony głównej była ona przewinięta do dołu - teraz chyba już tego nie będzie)
- znacząco zmniejszyłem i oczyściłem kod stron oraz zoptymalizowałem obrazki - stronka powinna się wczytywać zauważalnie szybciej niż przed tygodniem
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Nie ma problemu z linkiem. Klikasz prawym przyciskiem myszy i 'Zapisz jako...'

:) No tak ale są rozbieżności w działaniu naszych podpowiedzi w zależności czy używamy Inernet Explorer czy FireFox czy jeszcze innej przeglądarki.
Tak czy inaczej link jest aktywny.
 
Ostatnia edycja:

Miczq

New member
Witam. Mam Samsunga Le40B651...

Nie jest tak zle tylko trzeba podlaczyc pod zlacze hdmi-dvi (chyba jest to hdmi 3) i wybierajac source->tools zmienic nazwe zlacza na dvi-pc, obraz jest znacznie lepszy niz w trybie gra, a rekacja ekranu lepsza niz z wylaczonym tym trybem, mnie sie gra oki moze mam male wymagania ale po przesiadce z monitora samsunga (22 na tn) dyskonfortu nie odczulem, zaznaczam jednak ze nie mam ps3 a jedynie kompa podpietego i gralem narazie tylko w Medal of Honor - Airborne.

Ps. Mam 46b651 na matrycy AUO (AC) na Samsunga (SQ) pewnie bedzie lepiej.
 
Ostatnia edycja:

tribon

New member
Nie jest tak zle tylko trzeba podlaczyc pod zlacze hdmi-dvi (chyba jest to hdmi 3) i wybierajac source->tools zmienic nazwe zlacza na dvi-pc, obraz jest znacznie lepszy niz w trybie gra, a rekacja ekranu lepsza niz z wylaczonym tym trybem, mnie sie gra oki moze mam male wymagania ale po przesiadce z monitora samsunga (22 na tn) dyskonfortu nie odczulem, zaznaczam jednak ze nie mam ps3 a jedynie kompa podpietego i gralem narazie tylko w Medal of Honor - Airborne.

Ps. Mam 46b651 na matrycy AUO (AC) na Samsunga (SQ) pewnie bedzie lepiej.

Mam PS3 podpięte pod HDMI 2 . Nazwa zmieniona na "GRA". Jest dobrze. Jedyny problem zauważyłem we flipperze. Piłka zasuwa po stole bardzo szybko a uderzenia klapką (?) muszą być bardzo precyzyjne.
Grałem w Hoax (PC) na innym samsungu i było duuużo gorzej.
 

solaris08

New member
ale sie wk***iłem na samsunga z tym softem co oni robią. Zamiast poprwiac to pogarszaja. Nie znalazazłem zadnych poprwaek.Niektóre filmy w divx nie dzialaja dalej w niektorych za cholery nie idzie napisow wlaczyc a probowalem juz wszystkiego. No i dalej nie da sie przewijac filmow po lanie. Do tego Samyego na zablokowali. I wydaje mi sie ze tylko po to byl ten soft. Bede meczyl ich i codziennie bede wysylal do nich wiadomossci z bledami w sofcie
 

ciapeczek666

New member
Witam wszystkich. Napiszę jaki mam problem z moim B650. Mianowicie chodzi o odtwarzanie filmu mkv. Problem pojawia się z flimami z parametrem: Ustawienia formatu, poklatkowy : 16 klatek. Proszę kogoś mocnego w sprawach konwersji o łopatologiczne wytłumaczenie jak przerobić ten parametr na 8 (wiem że będzie działał). Sam walczę z tym już 3 dzień, mam kilka programów do konwersji np: MediaCoder; RIBBOT itp. niestety nie wiem jak to wszystko poustawiać żeby nie starcić na jakości filmu a żeby działał na B650. Może ktoś z was już z tym walczył?
 

Horhe Ortega

New member
Piłka zasuwa po stole bardzo szybko a uderzenia klapką (?) muszą być bardzo precyzyjne.
Flipper(ang. płetwa,łapa) a więc chyba "uderzenia flippera"( łapy/płetwy):smile:
Problem pojawia się z flimami z parametrem: Ustawienia formatu, poklatkowy : 16 klatek.
Dla tego parametru(ref. frames) ma znaczenie też rozdzielczość,zwłaszcza dla " pełnej "1920X1080 górna granica jest -przyjmijmy bezpieczne-5. Dokładnie raczej nikt nie badał-czasochłonność.16-cie chodzi na tych 1280X...W RipBot264 masz guzik- [...] przy Profile (dla video).Tam-czyli w Encoder Settings szukasz/zmieniasz parametry (np. number of r-frames).Czasochłonność transkodowania raczej zraża.Save as - oczywiście .MKV
 
Ostatnia edycja:

sirtrotyl

New member
Dodałem oba linki oraz ponownie umieściłem link do oficjalnej strony Samsung Polska (był wcześniej, ale stronka się rozjezdzała, teraz jest OK). Inne zmiany:
- zamieniłem sposób wyszukiwania w Google. Na stronie głównej jest typowa wyszukiwarka (wcześniej była okrojona wersja) a na stronie wyszukiwarek jest Google z aktywnym przeszukiwaniem polskiego internetu
- dodałem wyszukiwarki do serwisów aukcyjnych
- obrazki na dole nie są teraz umieszczone wzgędem górnaj krawędzi a nie dolnej jak poprzednio (czasem przy powrocie do strony głównej była ona przewinięta do dołu - teraz chyba już tego nie będzie)
- znacząco zmniejszyłem i oczyściłem kod stron oraz zoptymalizowałem obrazki - stronka powinna się wczytywać zauważalnie szybciej niż przed tygodniem

Extra, że wnosisz jakieś poprawki do sprawności przeglądarki - gdyby jeszcze chodziła odrobinę szybciej to byłby już sukces :)
Popraw linka do pcworlda - zgłasza się hacking;)
Tak dla rozrywki może się przydać ten mp3s.pl/dzienpo
 

luchuma

New member
Flipper(ang. płetwa,łapa) a więc chyba "uderzenia flippera"( łapy/płetwy):smile:Dla tego parametru(ref. frames) ma znaczenie też rozdzielczość,zwłaszcza dla " pełnej "1920X1080 górna granica jest -przyjmijmy bezpieczne-5. Dokładnie raczej nikt nie badał-czasochłonność.16-cie chodzi na tych 1280X...W RipBot264 masz guzik- [...] przy Profile (dla video).Tam-czyli w Encoder Settings szukasz/zmieniasz parametry (np. number of r-frames).Czasochłonność transkodowania raczej zraża.Save as - oczywiście .MKV

mnie nigdy nie udalo sie zmienic ref frames bez przekodowania calego filmu aby dzialalo na kompie czy TV

aby w miare szybko przekodowac taki film trzeba miec mocny proc w kompie albo karte grafiki z CUDA i odpowiedni codec
 

biper1

New member
mnie nigdy nie udalo sie zmienic ref frames bez przekodowania calego filmu aby dzialalo na kompie czy TV

aby w miare szybko przekodowac taki film trzeba miec mocny proc w kompie albo karte grafiki z CUDA i odpowiedni codec
mam parę filmów które nie śmigaja ze względów na rozdzielczosć czym to zmienic ??
 

markatan

New member
Problemz RipBot

Flipper(ang. płetwa,łapa) a więc chyba "uderzenia flippera"( łapy/płetwy):smile:Dla tego parametru(ref. frames) ma znaczenie też rozdzielczość,zwłaszcza dla " pełnej "1920X1080 górna granica jest -przyjmijmy bezpieczne-5. Dokładnie raczej nikt nie badał-czasochłonność.16-cie chodzi na tych 1280X...W RipBot264 masz guzik- [...] przy Profile (dla video).Tam-czyli w Encoder Settings szukasz/zmieniasz parametry (np. number of r-frames).Czasochłonność transkodowania raczej zraża.Save as - oczywiście .MKV
Po rozpakowaniu programu RipBot264 mam taki obrazek jak poniżej . Pobrałem i zainstalowałem w podkatalogu Tools pilki od ffdshow ale nadal to samo. Co robić?
 

Attachments

  • RipBot264.jpg
    RipBot264.jpg
    48,7 KB · Wyś: 523

Wujek Vader

New member
Witam
przepraszam jeżeli wątek już powtórzę ale nie mam czasu przeglądać 450 stron forum :)
mianowicie chodzi o połączenie z internetem. w moim B650 jako kraj wybrałem Polskę, więc wcale mnie nie zdziwiło że obsługa jest niedostępna.
Lecz w ustawieniach wejście w menu Plug&Play jest zablokowane więc i zmiana kraju jest niemożliwa...
Wie ktoś coś więcej o takim przypadku ?
 

Horhe Ortega

New member
Wymagane komponenty , o ile brak ich w systemie(problem z FFDShow może wystąpić jak masz Windows 7-kę)lub za stara wersja instalujesz "normalnie"-nie w Tools.Restartuj też kompa.Może zrób od nowa żeby nie nabałaganić.
 

kwasior21

New member
Witam serdecznie. Czy sa osoby , ktore posiadaja zestaw Logitecha Z-5500 podlaczony bezposrednio pod tv? Jesli tak to prosilbym o kilka slow refleksji jak to sie sprawuje.Nie jestem zadnym audiofilem, obecnie posiadam zestaw logitecha 2.1 podpiety poprzez jacka do telewizora, jednak czegos mi brakuje, (chyba efektu 5.1 :)) Czy tv pusci dzwiek 5.1 na te glosniki podlaczas seasnu filmu o dziweku Ac3 5.1? Jak to bedzie gralo? Jest sens inwestowac w te oto glosniczki? NIestety wielkim ograniczeniem jest u mnie budżet :/ Z gory dzieki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.
 
Do góry