Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

sirtrotyl

New member
Czy u was też zawiesza się przeglądarka jeśli chodzicie po dowolnych stronach i wychodzicie z niej niebieskim przyciskiem ??
U mnie wtedy obraz przeglądarki zostaje na tv a w tle słychać nadawany program.
Natomiast jeśli się z przeglądanej strony wyjdzie do strony startowej to wtedy można z niej wyjść normalnie i bez zakłóceń oglądać tv.
Pewnie jakaieś niedociągnięcie lub mój model tak ma
 

misiakrp

New member
No żółty klawisz jest by zaznaczać 'ptaszkiem' kilka content'ów z USB np:

[v] SamyGo-Mouse&Keyboard

[v] NetSurf

Ale można pojedynczo wgrywać, wystarczy duże OK na pilocie i wtedy pojawia się menu i co dalej z tym robić.
U mnie to działa bez problemu.

nie ma tam nic do zaznaczenia :( jutro zrobie fotkę
wiem że już inni wcześniej pisali o braku tej funkcji :(
 

awkonin

New member
Czy u was też zawiesza się przeglądarka jeśli chodzicie po dowolnych stronach i wychodzicie z niej niebieskim przyciskiem ??
U mnie wtedy obraz przeglądarki zostaje na tv a w tle słychać nadawany program.
Natomiast jeśli się z przeglądanej strony wyjdzie do strony startowej to wtedy można z niej wyjść normalnie i bez zakłóceń oglądać tv.
Pewnie jakaieś niedociągnięcie lub mój model tak ma

Też się tak u mnie zdarzyło.
Jak dla mnie nie jest to największym problemem.
"Szybkość" wczytywania stron jest "odrobinę" :) za mała. Ale jestem dobrej myśli, że już wkrótce to się zmieni. Ale reasumując "lepszy rydz niż nic". Zwłaszcza, ze wczoraj znowu widgety nie działały.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Kupiłem malutką klawiaturkę A4 Tech Slim, po podłączeniu do huba razem z Net Surfem na penie nie mogę pisać . Działają- kursory, Esc, Home,czyli jest wykrywana przez TV. Ktoś miał podobny problem?

Wiele tu nie masz manewrów. Sprawdź czy ci chodzi sama klawiatura. Potem oddzielnie mysz. Jeśli bez problemów działają te urządzenia to może ten hub USB robi problemy. Uniwersalność tez ma swoje granice. Używam hub'a USB który jest wbudowany przy wtyku myszy. Zawsze uważałem że to niepotrzebna pierdoła. Ale z TV B651 działa bez problemu. I przeprosiłem hub'a ;-)

p.s. Używaj opcji EDYTUJ jak chcesz coś dodać do własnego posta. Nie odpisuj sam sobie - regulamin forum.
 
Ostatnia edycja:

reczak

New member
Dzięki za radę ale -pośpiech to zły doradca. Działać będzie sama mysz oraz klawiatura+ mysz.Ja podłaczyłem samą klawiaturę ,stąd kłopoty.Problem rozwiązany.
 

Methos

New member
Witam ponownie
Panowie proszę o wyjaśnienie - sam do tego nie doszedłem - jak korzystając z NetSuft przy pomocy tylko klawiatura+pilot od TV wejść w szukajkę np na allegro. Sterując pilotem kursor uparcie przeskakuje to pole do wpisania treści.
A i druga sprawa - jak juz wejdę w pole adresu strony, wklepię adres ale jednak rezygnuję bo coś tam jeszcze zauważyłem na stronie - link jakiś np. To jak wyjść z tego pola? ruszając kierunkowymi pilota wbija mi się za adresem mnogość kwadracików.
 

reczak

New member
Post wyżej pisałem , klawiatura + mysz . Samą klawiaturą nic nie zdziałasz. Mnie też uciekało albo nic nie mogłem wpisać Używaj NetSurfa od moras86 , są tam odnośniki min. do Allegro.
 

moras86

New member
Methos domyślnie włączony jest tryb przeskakiwania pomiędzy odnośnikami. Musisz więc zmienić tryb za pomocą żółtego przycisku na pilocie - obecny tryb widać w prawym górnym rogu obok koła. Interesującym cię trybem będzie ten z kursorem.

PS: Znalazłem interesującą ciekawostkę, która mam nadzieje się potwierdzi. W tym artykule - CES 2010: Skype i inni czyli internetowe widżety w TV od LG, Panasonic, Samsung, Sharp i Sony - znalazła się ciekawa informacja. Cytuje:
Funkcję Samsung Apps znajdziemy w nowych telewizorach Samsunga z serii 650 i wyższych.
Nie wiadomo, czy chodzi o serię B, ale zobaczymy co czas pokaże :roll:
 

molos

New member
czy w le40b650 da sie zmniejszyc kontrast w @internet tv jak ogladam youtube- oczy mnie bardzo bola od patrzenia w ekran- czy jest taka mozliwosc
 

arczi79

New member
Witam.

Mam mały problem na który był już poruszany w tym temacie... ale nie widziałem aby padła odpowiedź.

Moja sytuacja wygląda następująco:
Posiadam 37b651. Głównie korzystam z niego jako z monitora. Do tej pory łączyłem komputer z TV za pomocą kabla VGA (DSUB) - przy takim połączeniu nie miałem problemów niżej opisanych.
Dzisiaj nabyłem kabel HDMI. Karta graficzna to Radeon HD4200 zintegrowany z płytą główną komputera. Podłączyłem komputer z TV kablem HDMI<->HDMI - w TV wybrałem wejście HDMI3. Zmieniłem nazwę HDMI3 na PC - przy zmianie nazwy obraz mignął więc chyba poprawnie to zrobiłem... tym bardziej że kolory uległy poprawie. Na komputerze mam ustawioną rozdzielczość 1920x1080.

PROBLEM:
Obraz wyświetlany przez komputer nie zajmuje całej powierzchni ekranu TV - po bokach oraz od góry/dołu zostają jakieś 4cm czarne paski. Po zmniejszeniu rozdzielczości obszar ekranu (np do 1680x1050) - LCD już jest w całości wykorzystany. Również poprzez DSUB cała powierzchnia ekranu była wykorzystana w rozdzielczości 1920x1080. Co jest nie tak z tym HDMI przy 1920x1080???? Czemu nie można korzystać z idealnego odwzorowania pixel-pixel poprzez ten cyfrowy kabel HDMI??? Problem z kartą graficzną lub sterownikami??? Wcześniej był opisany podobny przypadek z kartą graficzną GeForce GTX260 (tylko tak jak pisałem nie pojawiła się odpowiedź/rozwiązanie). Macie też takie problemy???

Z góry dziękuje za uwagi/pomoc
POZDRAWIAM!
 
Ostatnia edycja:

luchuma

New member
Witam.

Mam mały problem na który był już poruszany w tym temacie... ale nie widziałem aby padła odpowiedź.

Moja sytuacja wygląda następująco:
Posiadam 37b651. Głównie korzystam z niego jako z monitora. Do tej pory łączyłem komputer z TV za pomocą kabla VGA (DSUB) - przy takim połączeniu nie miałem problemów niżej opisanych.
Dzisiaj nabyłem kabel HDMI. Karta graficzna to Radeon HD4200 zintegrowany z płytą główną komputera. Podłączyłem komputer z TV kablem HDMI<->HDMI - w TV wybrałem wejście HDMI3. Zmieniłem nazwę HDMI3 na PC - przy zmianie nazwy obraz mignął więc chyba poprawnie to zrobiłem... tym bardziej że kolory uległy poprawie. Na komputerze mam ustawioną rozdzielczość 1920x1080.

PROBLEM:
Obraz wyświetlany przez komputer nie zajmuje całej powierzchni ekranu TV - po bokach oraz od góry/dołu zostają jakieś 4cm czarne paski. Po zmniejszeniu rozdzielczości obszar ekranu (np do 1680x1050) - LCD już jest w całości wykorzystany. Również poprzez DSUB cała powierzchnia ekranu była wykorzystana w rozdzielczości 1920x1080. Co jest nie tak z tym HDMI przy 1920x1080???? Czemu nie można korzystać z idealnego odwzorowania pixel-pixel poprzez ten cyfrowy kabel HDMI??? Problem z kartą graficzną lub sterownikami??? Wcześniej był opisany podobny przypadek z kartą graficzną GeForce GTX260 (tylko tak jak pisałem nie pojawiła się odpowiedź/rozwiązanie). Macie też takie problemy???

Z góry dziękuje za uwagi/pomoc
POZDRAWIAM!

odpowiedz padla =]
costam trzeba zmienic w ustawieniach sterownikow
overlay czy cos takiego
dokladnie nie pamietam bo mam NV

poszukaj dokladniej
 

pldeczek1

New member
problem:
obraz wyświetlany przez komputer nie zajmuje całej powierzchni ekranu tv - po bokach oraz od góry/dołu zostają jakieś 4cm czarne paski.

Z góry dziękuje za uwagi/pomoc
pozdrawiam!
w ustawieniach ati catalist control masz znajdz opcje gdzie widoczny bedzie suwak nastawiony na 15 musisz dac go na 0 i pasow nie bedzie pzdr.
 

Andrzej RATM

New member
Witam,
Posiadam LE40B650 i mam podpięty dysk Seagate 500GB z zasilaniem zewn. Jest sformatowany na FAT32, podzielony na 3 partycje. Jest w nim dużo różnych katalogów ze zdjęciami itp i również katalog z filmami. Podpiąłem ten dysk pod USB do TV i wykrywa mi go na 2 sekundy i się jakby wyłącza(TV go już nie widzi). W kompie chodzi bez zarzutu.

Próbowałem z dyskiem 40GB podzielonym na 2 partycje (ntfs). Na nim też są tylko 3 filmy. Ta sama historia. Telewizor widzi dysk, a po kilku sekundach już nie. Komp czyta bez problemu.

Bardzo proszę o pomoc. Dzięki.
Pamiętaj, że złącze USB podaje max prąd 500mA ! Czasami to zbyt mało aby "dźwignąć" HDD zwłaszcza duże. Stąd też przy kieszeniach dużych dysków należy posilić się zewnętrznym zasilaczem. Efekt jaki obserwujesz może właśnie być wynikiem przeciążenia prądowego złącza USB.
 

arczi79

New member
w ustawieniach ati catalist control masz znajdz opcje gdzie widoczny bedzie suwak nastawiony na 15 musisz dac go na 0 i pasow nie bedzie pzdr.

No niestety zainstalowałem stery które były dołączone do płyty głównej - tam tych ustawień właśnie nie widziałem (Win7 u mnie, a sterowniki jakieś takie dziwne). Za tydzień kupuję gtx260 - tam się więcej pobawię i poszukam już tych ustawień na sterownikach NVidii. Dobrze wiedzieć że to nie problem z TV tylko kwestia sterowników.

luchuma - szukałem... siedziałem z godzinę na tym forum szukając odpowiedzi tylko na to jedno pytanie... i jakoś nie znalazłem :/

Dzięki za ekspresową reakcję.
Pozdrawiam!
 

luchuma

New member
No niestety zainstalowałem stery które były dołączone do płyty głównej - tam tych ustawień właśnie nie widziałem (Win7 u mnie, a sterowniki jakieś takie dziwne). Za tydzień kupuję gtx260 - tam się więcej pobawię i poszukam już tych ustawień na sterownikach NVidii. Dobrze wiedzieć że to nie problem z TV tylko kwestia sterowników.

luchuma - szukałem... siedziałem z godzinę na tym forum szukając odpowiedzi tylko na to jedno pytanie... i jakoś nie znalazłem :/

Dzięki za ekspresową reakcję.
Pozdrawiam!

na NV podlaczasz i nic nie ustawiasz ;)
odrazu masz na calym ekranie

ewentualnie tylko audio HDMI musisz doinstalowac
aby dzwiek po kablu szedl ale w sterach juz to chyba jest :)

sledze temat od polowy a reszte przeczytalem po stronie i kilka razy bylo to pytanie, trzeba bylo cos w ustawieniach catalystow zmienic
 

sirtrotyl

New member
kolego @moras86:
możqesz poprawić na stronie gł. przeglądarki odnośnik do strony samsunga - kiedyś działał a teraz nie.
Jeśli to nie problem to dodaj do działu komputery linki vista.pl/glowna.html i pcworld.pl lub też inne podobne :)
 

MarekWoj

New member
Obraz wyświetlany przez komputer nie zajmuje całej powierzchni ekranu TV - po bokach oraz od góry/dołu zostają jakieś 4cm czarne paski. Po zmniejszeniu rozdzielczości obszar ekranu (np do 1680x1050) - LCD już jest w całości wykorzystany. Również poprzez DSUB cała powierzchnia ekranu była wykorzystana w rozdzielczości 1920x1080.

Ja miałem dokładnie odwrotny problem, przy HDMI i 1920x1080 obraz był za duży, obcinało krawędzie. Przy połączeniu poprzez DSUB, lub HDMI i 1680x1050 było idealnie.
Pomogło przestawienie w TV opcji proporcji ekranu, miałem 16/9 a trzeba było wybrać "dopasuj do ekranu" :grin:
 

arturr14

New member
Witam zauważyłem tutaj dyskusje o Samsungu LE40B650 więc i ja chciałem dodać coś od siebie ogólnie nie mam nic do zarzucenia wszystko Ok , poza 2 ważnymi rzeczami.... pierwszy na niektórych kanałach filmowych cyfry(canal+film hd,i jeszcze jakimiś) jak ktoś wcześniej wspominał obraz jest taki teatralny,taki jakby przyśpieszony,taki nagły wzrost fps jakby,trudno to opisać) no ale głownym wątkiem jaki bym chciał poruszyć jest Tutaj Konsola

(PS3) otóż wcześniej grałem na jakimiś zwykłym "pudle" sony 28 cali który ma jakieś 7 lat,
w Święta rodzice zakupili wspomniany tv wiec miałem jakieś porównanie ,po przesiadce na nowszy tv zaczełem testować

Pierwsze co mi się w oczy rzuciło to reakcja pada na wyświetlany obraz w menu (Input Lag) tak zwany na starym tv przeskakiwanie po menu reagowało błyskawicznie wraz z moimi ruchami , na samsungu widzę wyraźna różnice to tyle jeśli chodzi o menu

Następnie gry napisze może tutaj o demie fifa street 3,demo killzone 2 , i demo battlefield bad company

Odpalam fifę włączam ,wołam siostrę bo zawsze z nią gram i za chwile Ja: kur... co jest Siostra:to samo jakby rwało wogóle inaczej się gra ruchy opóźnione aż mi sie odechciało grać
Następnie Killzone i battlefield reakcja przynajmniej dla mnie bardzo widoczna analog reaguje z opóźnieniem,np celuje w przeciwnika puszczam analog i normalnie celownik powinien się zatrzymać na wrogu ale przez to opóźnienie zatrzymuje się za nim.. pisałem tu głownie o Killzone bo z battlefield nie jest tak źle choc miodu nie ma

Ogólnie dodam że gram dużo w gry FPP (COD4,COD6,BATTLEDIELD) ITP i ktoś tu wspominał że człowiek nie dostrzeże różnicy,żeby nie przesadzać itp Tylko że gdy na serwerach miałem ping 100 ms a 80 ms to była dla mnie kolosalana różnica i wogóle inaczej się grało

Teraz trochę odnośnie Tego trybu Game owszem jest trochę lepiej ale nie na tyle żeby mnie to satysfakcjonowało producent podaje between 17ms and 34ms ale nie wydaje mi się z 50 ms bym dał ale nie zgaduje bo trudno stwierdzić ile faktycznie, po przejściu w ten tryb grafika ulega pogorszeniu co odrazu widać staje się taka bardziej "ziarnista" jakby bez antialiasing

Witam. Mam Samsunga Le40B651 i zamierzam kupić i podłączyć do niego konsolę PS3, ale powiem szczerze, że po przeczytaniu tego wątku trochę się obawiam. Ma ktoś może jeszcze taki zestaw (samsung B651+PS3)? Czy rzeczywiście jest tak źle czy może piterp21
przesadza? A może jeśli nie grałem na Ps3 na żadnym innym telewizorze to nie zauważę problemu i na swoim.
 
Do góry