Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

neomob

New member
Witam
Mam problem z otworzeniem filmu. Szukałem podobnego tematu na forum ale jakoś nie mogę się do niczego dokopać. Może ktoś ma pomysł co jest przyczyną??? Z góry dziękuję.

Format : Matroska
Rozmiar pliku : 4,08 GB
Czas trwania : 1h 28 min.
Całkowita przepływność bitów : 6.597 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2007-04-02 19:27:07
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v1.8.1 ('Little By Little') built on Nov 25 2006 16:14:30
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.0

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 8 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@5.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 28 min.
Przepływność bitów : 6.146 Kb/s
Nominalna przepływaność : 6.290 Kb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.072 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Oryginalne proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s
Rozdzielczość : 8 bitów
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.119
Rozmiar strumienia : 3,80 GB (93%)
Tytuł : x264 Videostream
Biblioteka zapisująca : x264 core 54 svn-606
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x113 / me=hex / subme=7 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / slices=3 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=2pass / bitrate=6290 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30
Język : Angielski

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 28 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 320 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 203 MB (5%)
Język : Polski

Tekst #1
ID : 3
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
Tytuł : English
Język : Angielski

Tekst #2
ID : 4
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
Tytuł : Swedish
Język : Szwedzki

Co mogę zrobić aby plik ruszył? Co zmienić i ewentualnie jakim programem? Dzięki
 

Miczq

New member
neomob - problem lezy w Profilu formatu: High 5.1 - praktycznie wszystkie 5.1 nie chodza w sammie, niestety nie ma prostego sposobu, wlasciwie mozna tylko ponownie kodowac plik, jednak trwa to strasznie dlugo, proponuje dwa programy ktorych sam uzywam do mkv: Avidemux oraz RipBot.
 

kalambur

New member
Poczytaj post 4387 tam masz linka.
Przestań już proszę bo trwa to już kilka godzin, wchodziłeś na ten link pewnie nie bo byś wiedział że nie działa masz albo nie masz tego linka albo go udostępnisz albo nie ale zachowaj to dla siebie a nie piszesz mi idź do postu, poczytaj, tam w poście jest link. Nie wydaje ci się że to bezsensu prrrrrrrrrrr aż sie nie chce pisać nara
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Przestań już proszę bo trwa to już kilka godzin, wchodziłeś na ten link pewnie nie bo byś wiedział że nie działa masz albo nie masz tego linka albo go udostępnisz albo nie ale zachowaj to dla siebie a nie piszesz mi idź do postu, poczytaj, tam w poście jest link. Nie wydaje ci się że to bezsensu prrrrrrrrrrr aż sie nie chce pisać nara

Hmm po prostu najedź myszką na link TUTAJ (ten podany przez moras86) i prawym klawiszem rozwiń menu KOPIUJ ADRES ODNOŚNIKA. Potem otwórz nowe okno w przeglądarce i wklej ten link. I to działa. Nie trzeba tupać ze złości nogami tylko troszkę pokombinować. jak coś nie wychodzi a wszyscy mówią że działa to trzeba wyluzować i próbować troszkę inaczej.
 

kalambur

New member
Hmm po prostu najedź myszką na link TUTAJ (ten podany przez moras86) i prawym klawiszem rozwiń menu KOPIUJ ADRES ODNOŚNIKA. Potem otwórz nowe okno w przeglądarce i wklej ten link. I to działa. Nie trzeba tupać ze złości nogami tylko troszkę pokombinować. jak coś nie wychodzi a wszyscy mówią że działa to trzeba wyluzować i próbować troszkę inaczej.
Dzięki serdeczne twoje wytłumaczenie może trwało 5minut ale pomogło w 100% i bez boksowania godzinami panowie bierzcie przykład!!!!!!!!!!!!
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
neomob - problem lezy w Profilu formatu: High 5.1 - praktycznie wszystkie 5.1 nie chodza w sammie, niestety nie ma prostego sposobu, wlasciwie mozna tylko ponownie kodowac plik, jednak trwa to strasznie dlugo, proponuje dwa programy ktorych sam uzywam do mkv: Avidemux oraz RipBot.

Wczoraj miałem podobny problem z filmem Women.in.Trouble.2009.Limited.720p.Bluray.X264-DIMENSION.mkv oczywiście w DTS. Skorzystałem z podpowiedzi z innego forum. Zainstalowałem MatroskaSplitter.exe. a potem jak radzi kolega Mnich:

"W katalogu programu mamy programik:
C:\Program Files\Haali\MatroskaSplitter\gdsmux.exe
W zakładce INPUT "prawym klikiem" dodajemy film ...
W polu OUTPUT ustawiamy katalog docelowy z przekonwertowanym filmem ...
Klikamy "prawym klikiem" na strumień Audio (DTS) i wybieramy ENCODE, oraz format audio, który nas interesuje (np.: AC3)
Potem tylko START ..."

Ta konwersja jest bardzo prosta i działa bardzo szybko. W zasadzie w locie. Pochwal się jak ci wyszło lub ewentualnie opisz inne sposoby których próbowałeś. Uwzględnij czas/jakość/zadowolenie z konwersji.
 

misiakrp

New member
Z pilota klawisz CONTENT => ZARZĄDZANIE TREŚCIAMI => wchodzisz na USB => GRA, zaznaczasz ŻÓŁTYM klawiszem katalogi => klawisz OK => kopiuj wszystkie. Wtedy się pyta czy kopiować do TV.
Nie wiem czy to przyspieszy ale teraz możesz porównać i podzielić się na forum spostrzeżeniami.

jaki masz soft bo mi sie wydaję jak miałem oryginalny 2004 to mogłem kopiować ale jak wgrałem 2005 to już nigdzie nie mogę tego poszukać no chyba że masz ten najnowszy ale tego nie chce na razie z wiadomych powodów ;)
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
jaki masz soft bo mi sie wydaję jak miałem oryginalny 2004 to mogłem kopiować ale jak wgrałem 2005 to już nigdzie nie mogę tego poszukać no chyba że masz ten najnowszy ale tego nie chce na razie z wiadomych powodów ;)

Nie no posiadam soft 2005 czyli wersja przedostatnia i nie mam problemu z wgraniem na TV. Na szczęście jakoś wstrzymałem się przed wgraniem tego najnowszego z ostatniej niedzieli. A wszystko robisz dokładnie jak w moim opisie?
 

misiakrp

New member
Nie no posiadam soft 2005 czyli wersja przedostatnia i nie mam problemu z wgraniem na TV. Na szczęście jakoś wstrzymałem się przed wgraniem tego najnowszego z ostatniej niedzieli. A wszystko robisz dokładnie jak w moim opisie?

dokładnie tak jak napisałeś ale nie dusze żółtym i innymi ale nic się nie dzieję :(

moras86 dzięki za dodanie do stronki wyszukiwarki proline
 

Miczq

New member
Wczoraj miałem podobny problem z filmem Women.in.Trouble.2009.Limited.720p.Bluray.X264-DIMENSION.mkv oczywiście w DTS. Skorzystałem z podpowiedzi z innego forum. Zainstalowałem MatroskaSplitter.exe. a potem jak radzi kolega Mnich:

"W katalogu programu mamy programik:
C:\Program Files\Haali\MatroskaSplitter\gdsmux.exe
W zakładce INPUT "prawym klikiem" dodajemy film ...
W polu OUTPUT ustawiamy katalog docelowy z przekonwertowanym filmem ...
Klikamy "prawym klikiem" na strumień Audio (DTS) i wybieramy ENCODE, oraz format audio, który nas interesuje (np.: AC3)
Potem tylko START ..."

Ta konwersja jest bardzo prosta i działa bardzo szybko. W zasadzie w locie. Pochwal się jak ci wyszło lub ewentualnie opisz inne sposoby których próbowałeś. Uwzględnij czas/jakość/zadowolenie z konwersji.

Niestety metoda dziala tylko na audio, jednak w przypadku wysokiego profilu video (L5.1) jak u Neomob pozostaje tylko ponowne kodowanie. (tv ma problemy z wiekszoscia 5.1, warto szukac tych z 4.1)
 
Ostatnia edycja:

adamboro

New member
Czy w trybie "game" dostępne jest Motion Plus?
Czy na filmach odtwarzanych z portu USB dostępne jest 100Hz i Motion Plus?

W petycji : ::::::www.petycje.pl::::::Niezbędne poprawki w firmware dla telewizorów Serii B650
przeczytałemm, iż:

Jak mam to rozumieć? Jeśli film nie jest w natywnej rozdzielczości ekranu (1080p) to dookoła filmu jest czarna rama?

Czy to objawia się nawet w trybie "game"?

Jeśli chodzi o 1080p to jest OK. u taj chodzi o filmy w innych rozdzeilczościach. jeśli masz np. plik w stosunku 4:3 z czarnymi pasami u dołu i góry to przy oglądaniu masz czarną ramkę wokół obrazu wielkości monitora 22" na TV 37"

O trybie game się nie wypowiem bo nie grałem na tym TV
 

adamboro

New member
--------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------

Pytanie odnośnie nowego softu - do tych którzy to wgrali - czy oprócz blokady SamyGo wnosi ten soft jakieś poprawki, które zawarliśmy w petycji? np. skalowanie obrazu filmów z pendrive'a?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
dokładnie tak jak napisałeś ale nie dusze żółtym i innymi ale nic się nie dzieję :(

No żółty klawisz jest by zaznaczać 'ptaszkiem' kilka content'ów z USB np:

[v] SamyGo-Mouse&Keyboard

[v] NetSurf

Ale można pojedynczo wgrywać, wystarczy duże OK na pilocie i wtedy pojawia się menu i co dalej z tym robić.
U mnie to działa bez problemu.
 

reczak

New member
Kupiłem malutką klawiaturkę A4 Tech Slim, po podłączeniu do huba razem z Net Surfem na penie nie mogę pisać . Działają- kursory, Esc, Home,czyli jest wykrywana przez TV. Ktoś miał podobny problem?
 
Do góry