Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

pldeczek1

New member
Czy ktoś z forumowiczów może sprawdzić, czy w Menu->Kanał->Kraj->Kanał Cyfrowy jest dostępna Polska? Mam B530 i nie ważne co ustawię (nie ma Polski) EPG ma błędne kodowanie. Kontaktowałem się z Samsungiem, ale pół roku czekam na nowe oprogramowanie.
Nikt niema w ustawieniach polski trzeba ustawic na inne !!!:popcorn:
 

krisr77

New member
Witam, i bardzo ci Krisr77 dziekuję z pomoc tylko niewiem czy dobrze sciągam, czy to ma być patcher 0.16 i co teraz z nim mam zrobić czy wkleic go do rozpakowanego softu?. Sory ale w linuxsie jestem zielony.


sciagasz SamyGO All Extensions v0.03.1.zip
kopiujesz na usb uruchamiasz z z content games i tyle

mozesz tez przekopiowac sobie zna telewizor
 

deywies

New member
Bez reklam
Witam

Przejrzałem 30 stron i juz mi sie nie chce.

Moglby ktos podsumowac ostatecznie w jakich formatach (kontener, kodek wideo, kodek audio) odtwarza taki telewizor b650?

np. avi,xvid,mp3

Czy sa jakies ograniczenia (bitrate rozdzielczosc) i czy to dziala zarowno dla dlna jak i usb?
 

dragon79

Member
Witam

Przejrzałem 30 stron i juz mi sie nie chce.

Moglby ktos podsumowac ostatecznie w jakich formatach (kontener, kodek wideo, kodek audio) odtwarza taki telewizor b650?

np. avi,xvid,mp3

Czy sa jakies ograniczenia (bitrate rozdzielczosc) i czy to dziala zarowno dla dlna jak i usb?

Zaraz zostaniesz zjechany za swoje chęci, tzn. ich brak...
Gdy jesteś zalogowany, nad pierwszym postem na stronie jest opcja "Przeszukaj ten temat" - użyj jej.
Nie musisz czytać 400 stron... chociaż jeśli przeczytasz dziennie tylko 20 stron, to za dwadzieścia dni będziesz wiedział już wszystko, co było w temacie. :)
 

deywies

New member
Bez reklam
Zaraz zostaniesz zjechany za swoje chęci, tzn. ich brak...
Gdy jesteś zalogowany, nad pierwszym postem na stronie jest opcja "Przeszukaj ten temat" - użyj jej.
Nie musisz czytać 400 stron... chociaż jeśli przeczytasz dziennie tylko 20 stron, to za dwadzieścia dni będziesz wiedział już wszystko, co było w temacie. :)
Szukalem ale jakos malo konkrete sa odpowiedzi. Nic z nich nie wynika
 

moulder

New member
Witam.

Mam kilka pytań

1. Jak ustawić TV aby kolory były żywe a nie wyblakłe (pod filmy w HD)

2. Jakie są najlepsze ustawienia dla funkcji 100 Hz (aby obraz był przejrzysty i wyraźny przy szybszych akcjach)
Polecam ustawienia tak jak na tej stronie: xxx.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40B650/Settings.htm. Wg mnie najlepsze do filmów, używam też ich do PS3. Bawię się tylko gammą jeżeli słońce świeci przez okno;-)
 

interaktiv

New member
Emitel oficjalnie włączył nadawanie EPG we wszystkich swoich stacja nadających DVB-T, jest to zgodne z normą przyjętą przez regulatora, wywiązała się w związku z tym dyskusja że części osobom źle się wyświetla zawartość EPG, z dyskusji wynika, że błąd leży po stronie producenta telewizora, i trzeba czekać na update od Samsunga.
 

ryki67

New member
Witam
jeśli chodzi o EPG to u mnie wyświetla bardzo poprawnie a czy ktoś ma z tym problemy na B650 ???

MAM PYTANIE
kolega kilkanascie postów wcześniej przedstawił stronkę z DEMAMI producentów sprzętu RTV.
m.i.n. demo SAMSUNG LED TV - tez jest

te dema są z rozszerzeniem mt2s czy cos takiego
SAMSUNG ich nie widzi
po zmianie rozszerzenia na np avi
mój TV je odtwarza
ALE BEZ DŻWIĘKU

CZY KTOŚ WIE DLACZEGO ?????
 

siusia

New member
problem z DLNA

Witam.
Mam LE37B650.
Mam problem z DLNA. TV wykrywa mojego laptopa, ale jak wybiorę którąkolwiek z opcji (photos, music, video), to pojawia mi się komunikat "Nie można zrealizować żądania. MEDIA PLAY powróci do ekranu głównego." Nie wiem o co chodzi. Katalogi na kompie mam poudostępniane. Na USB wszystko działa jak należy, a tutaj kaszanka. Może trzeba coś zmienić w ustawieniach kompa albo TV nie współpracuje prawidłowo z win7?
 

sam650

New member
Pvr!!!

No i STAŁO SIĘ!!!

Właśnie udało mi się zapisać na HDD-USB fragment nagrania z TVP1 z kablówki cyfrowej (DVB-C). Dzięki ludziom z SamyGO nasz piękny telewizor jest (czy za chwile będzie) NAGRYWARKĄ!!! Jestem pod wrażeniem. Żadnego dodatkowego hardware nie potrzeba. Tylko soft.
 

sam650

New member
PVR - c.d.

nie wiesz może czy można też nagrać z innego źródła niż z kablówki ? np z dekodera N, bo mam bez nagrywarki.

Można nagrywać tylko z DVB-C, DVB-T (i byćmoże DVB-S na tych modelach co to mają). Nie da się nagrywać z HDMI, SCART, ATV itp. Tylko źródła cyfrowe z obrazem skompresowanym.
Cały czas testuję. Nagrania pięknie się odtwarzają na samym telewizorze, jak i w kompie. Podczas nagrywania można wygasić dźwięk i obraz, ale trzeba pozostać na nagrywanym kanale. To tyle na szybko.
 

sam650

New member
To ktoś wie jak uzyskać polskie czcionki. U mnie wygląda tak:

Mam ustawione na inne. Odwrócony znak zapytania to kod U+00BF, ^3 to U+00B3 i zgodnie z http://pl.wikipedia.org/wiki/Kodowanie_polskich_znaków powinny wyświetlać się polskie znaki. Kodowanie na 99,9% jest poprawne, bo tuner z kablówki wyświetla poprawnie polskie znaki.

Chyba kolego masz inny model (B530?) niż w temacie wątku. Zgadłem?
U mnie w DVB-C (na B650) polskie znaki są prawidłowe. Z zagranicznych DVB-T też nie było problemów.

Odpowiedź na Twoje pytanie może być taka: sprawdź wszelkie ustawienia językowe w telewizorze (kraj, język, preferencje itp.) Dokładnej przyczyny nie znam.

Swoją drogą, ciekawe czy w B65x można w jakiś sposób włączyć tryb GUIDE w stylu "Teraz/Następnie". Domyślnie jest układ czasowy, którego nie trawię i wolałbym taki jak w B530. Da się to zmienić? (to pytanie otwarte do wszystkich)
 

agatomil

New member
No i STAŁO SIĘ!!! (...)Dzięki ludziom z SamyGO nasz piękny telewizor jest NAGRYWARKĄ!!! (...) Żadnego dodatkowego hardware nie potrzeba. Tylko soft.

Jakże tego dokonałeś CZŁOWIEKU ?! Poinstruuj biedną ciemnotę :D !!! Z zazdrości nocy dziś nie prześpię :confused:

Pozdrowionka - ozłocimy Cię za rozwinięcie wątku!
 

Yahoo82

New member
Witam
Czy komuś udało się rozwiązać problem braku napisów przy odtwarzaniu przez DLNA?
Mam połączenie poprzez D-Link'a. Windows XP. Używam Samsung PC Share Manager v 2.2.
Pliki wideo otwiera (nawet 1080p chodzą płynnie) ale nie wiem jak otworzyć napisy. Dodawanie hardsubów w .mkv to masakra i wolałbym poszukać innego rozwiązania. Czy ktoś sobie z tym problemem poradził?:confused:
 

sam650

New member
PVR - c.d.

Jakże tego dokonałeś CZŁOWIEKU ?! Poinstruuj biedną ciemnotę :D !!! Z zazdrości nocy dziś nie prześpię :confused:
Pozdrowionka - ozłocimy Cię za rozwinięcie wątku!

No to rozwijam (na tyle na ile to dziś możliwe):

instrukcja testowania funkcji PVR na telewizorach Samsung B65x

Temat jest także do wyśledzenia na forum i Wiki SamyGO, ale w niektórych opisach są (były) błędy. Powyżej mamy opis sprawdzony na "krajowym" modelu LExxB650T2W.

Wczoraj nagrałem 2-godzinny film i wszystko wygląda dobrze, więc teraz cała nadzieja w jakiejś ładnej implementacji przycisku nagrywania w pilocie. Czekamy na kolejny "patch" do firmware.

Do ozłocenia wyznaczony zostaje sbav1 i erdem_ua z forum SamyGO. Jam tylko przekład na polskie ziemie uczynił ;)
Kolorowych snów życzę.
 
Ostatnia edycja:

mcold

New member
A ma jakieś znaczenie czy będę oglądał filmy przez usb, dlna czy hdmi podłączony do pc?

Różnica jest zasadnicza. Przez HDMI będziesz wykorzystywać kodeki z kompa (każdy film Ci powinien pójść). Przez USB/sambę/NFS będziesz mógł obejrzeć film z napisami (kodek i format napisów musi być czytelny dla odtwarzacza wbudowanego w TV). DLNA daje najmniejsze pole do manewru, są problemy z przewijaniem filmów, ciężko jest wmuxować napisy.
 
Do góry