Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

pedro_78

New member
Bez reklam
Reklamować.
Nie wiem jak modele 32'' czy 37'', moja 40'' nijak nie "buczy" - niezależnie od ustawień.
Może jestem przygłuchy, aczkolwiek w nocy oglądam tv z ustawioną głośnością 2, z odległości 3m... Jakiekolwiek buczenie (przy wyciszonym tv) zanika przy odległości ponad 20cm od tv.
Zgadzam się, u mnie to samo,TV mam od siedmiu miesięcy i żadnego buczenia. Kolega kupił parę tygodni temu 650-kę i też nie narzeka na jakiekolwiek niepokojące odgłosy.
 

Aga83

New member
Testy "buczenia" :)

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i chęć pomocy.
Wróciłam z pracy i przystąpiłam do testów :)
Wcześniej nie podałam konkretów dotyczących sprzętu współpracującego z tv.
Może komuś się kiedyś przyda więc napiszę:

- TV sam37b650
- dekoder cyfrowy polsat (model CP2 zwany "familijny") - wyjście wyłącznie scart :(
- kino domowe Panasonic N2QAYB "coś tam coś tam" kabel scart.
- konsola xbox 360 kabel HDMI.

Rozpoczęłam testy (chodzi o głośny przydźwięk podczas jasnych scen wyświetlanych na dużej powierzchni matrycy):

1) xbox 360 włączony, dźwięk z głośników tv zredukowany do 0 - wynik - CISZA (nic nie buczy) - stopniowo zwiększałam głośność i żadnych niepokojących efektów. Gra tylko to co ma grać.

2) xbox 360 włączony, dźwięk z kina domowego zredukowany do 0 - wynik - CISZA - zwiększałam głośność i podobnie jak poprzednio wszystko ok.

3) kino domowe włączone (DVD), dźwięk z kina zredukowany do 0 - wynik - CISZA. Tak samo przy stopniowy zwiększaniu głośności - nic nie buczy, czyste dźwięki.

4) dekoder cyfrowy włączony, dźwięk z głośników tv 50%, dźwięk z dekodera od 0 stopniowo do max - wynik - BUCZY (jak diabli)

5) dekoder włączony, dźwięk z kina domowego 50%, dźwięk z dekodera od 0 do max - wynik - BUCZY.

Ostatni.
6) dekoder włączony, dźwięk z dekodera na max. Stopniowo zmniejszam dźwięk z głośników tv lub z kina domowego (oba wyniki takie same) i buczenie stopniowo zanika! (?)

Niby problem rozwiązany, w 6 próbie przestaje buczeć, ale przy ustawieniu powiedzmy dekoder głośność - max, kino domowe głośność 10% - niewiele słychać dźwięków właściwych z programu czy filmu, a kiedy "rozkręcam" głośność tv lub kina domowego - znów zaczyna buczeć niemiłosiernie :(

Jak to rozwiązać? Czyżby faktycznie była to kwestia kabla scart dekodera?

Zapomniałam dopisać, że zabawy kontrastem i innymi bajerami nowoczesnej technologii nie wpłynęły w żaden sposób na emitowane przykre dźwięki odbiornika.
 
Ostatnia edycja:

krisr77

New member
tak juz jest. nic na to nie poradzisz

jedyna opcja to

samygo.sourceforge.net

sam ma tak zrobione i wszystkie filmy moge przewijac i zatrzymywac oraz dodatkowo mam rozne propocje obrazu
 

luchuma

New member
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i chęć pomocy.
Wróciłam z pracy i przystąpiłam do testów :)
Wcześniej nie podałam konkretów dotyczących sprzętu współpracującego z tv.
Może komuś się kiedyś przyda więc napiszę:

- TV sam37b650
- dekoder cyfrowy polsat (model CP2 zwany "familijny") - wyjście wyłącznie scart :(
- kino domowe Panasonic N2QAYB "coś tam coś tam" kabel scart.
- konsola xbox 360 kabel HDMI.

Rozpoczęłam testy (chodzi o głośny przydźwięk podczas jasnych scen wyświetlanych na dużej powierzchni matrycy):

1) xbox 360 włączony, dźwięk z głośników tv zredukowany do 0 - wynik - CISZA (nic nie buczy) - stopniowo zwiększałam głośność i żadnych niepokojących efektów. Gra tylko to co ma grać.

2) xbox 360 włączony, dźwięk z kina domowego zredukowany do 0 - wynik - CISZA - zwiększałam głośność i podobnie jak poprzednio wszystko ok.

3) kino domowe włączone (DVD), dźwięk z kina zredukowany do 0 - wynik - CISZA. Tak samo przy stopniowy zwiększaniu głośności - nic nie buczy, czyste dźwięki.

4) dekoder cyfrowy włączony, dźwięk z głośników tv 50%, dźwięk z dekodera od 0 stopniowo do max - wynik - BUCZY (jak diabli)

5) dekoder włączony, dźwięk z kina domowego 50%, dźwięk z dekodera od 0 do max - wynik - BUCZY.

Ostatni.
6) dekoder włączony, dźwięk z dekodera na max. Stopniowo zmniejszam dźwięk z głośników tv lub z kina domowego (oba wyniki takie same) i buczenie stopniowo zanika! (?)

Niby problem rozwiązany, w 6 próbie przestaje buczeć, ale przy ustawieniu powiedzmy dekoder głośność - max, kino domowe głośność 10% - niewiele słychać dźwięków właściwych z programu czy filmu, a kiedy "rozkręcam" głośność tv lub kina domowego - znów zaczyna buczeć niemiłosiernie :(

Jak to rozwiązać? Czyżby faktycznie była to kwestia kabla scart dekodera?

Zapomniałam dopisać, że zabawy kontrastem i innymi bajerami nowoczesnej technologii nie wpłynęły w żaden sposób na emitowane przykre dźwięki odbiornika.


tez mam dekoder polsatu i tez buczy po euro :D
ustawilem glosnosc TV na 14 jednostek i juz jest mniej slyszalne a glosnosc dekodera na maxa i da sie przezyc :)
 

robbson

New member
Co znaczy "dot cyfrowego sygnalu"?
Czy chodzi o sygnał cyfrowy podawany przez HDMI czy sygnał cyfrowej telewizji naziemnej i kablowej?
W przypadku pierwszym zapewne podpięty jest tuner telewizji cyfrowej i przełączasz programy pilotem od tunera więc TV nie wyświetla paska informacyjnego i nie ma takiej opcji w automacie. W drugim przypadku powinien pojawić się pasek informacyjny automatycznie przy przełączaniu programów pilotem od telewizora.

Mialem na mysli sygnal telewizji cyfrowej z wbudowanego w telewizor DVB - przy przelaczaniu kanalow pojawia sie tylko maly kwadracik (lewy gorny rog) z numerem, nazwa kanalu, stereo/mono.
Chcialbym aby pojawial sie pasek calej dlugosci (automatycznie - podczas przelaczanie kanalow pilotem) - taki jak po nacisnieciu przycisku info. Nie chce mi sie wierzyc, ze w tv tej klasy nie ma tak prostej i pozytecznej funkcji (w ustawieniach nie ma..).

Macie jakies pomysly?
 
Ostatnia edycja:

ryki67

New member
Kilka paczek z DEMAI HD które zebrałem i konwertowałem na prośbę użytkowników tego forum no to tak:

Full HD NVIDIA

Demo dzięki któremu zobaczysz różnice między SD a HD

Parametry Video: 1920 x 1080i Full HD



http://rapidshare.com/files/333709706/hd_other_nvidia_purevideo_hd.part1.rar

Witam
Super napracowałes się trochę;)

Kolego a nie masz może gdzieś w zasobach filmiku
jakiegoś morskiego, albo jakieś ładne akwarium morskie
żeby TV jak to się mówi zastąpił naturalne

Bardzo będe wdzięczny jakby ktoś linka podrzucił

MOŻE KTOŚ Z WAS FORUMOWICZE MA AKWARIUM W HD
proszę o linka

pozdrawiam
 

tomaj28

New member
Witam
Super napracowałes się trochę;)

Kolego a nie masz może gdzieś w zasobach filmiku
jakiegoś morskiego, albo jakieś ładne akwarium morskie
żeby TV jak to się mówi zastąpił naturalne

Bardzo będe wdzięczny jakby ktoś linka podrzucił

MOŻE KTOŚ Z WAS FORUMOWICZE MA AKWARIUM W HD
proszę o linka

pozdrawiam

Jak chcesz stracić parę złociszy ,to tu masz fajny filmik,http://www.bluedvd.pl/go/_search/fu...arch_query_words=Exotic+Saltwater+Aquarium+++
Pozdro.
 

luchuma

New member
Witam
Super napracowałes się trochę;)

Kolego a nie masz może gdzieś w zasobach filmiku
jakiegoś morskiego, albo jakieś ładne akwarium morskie
żeby TV jak to się mówi zastąpił naturalne

Bardzo będe wdzięczny jakby ktoś linka podrzucił

MOŻE KTOŚ Z WAS FORUMOWICZE MA AKWARIUM W HD
proszę o linka

pozdrawiam

poszukaj na torrentach "plasma aquarium HD" 125 minut okolo 10GB potem przekoduj na level 4.1 i audio AC3, kopara opadnie ;)

http://www.imagebam.com/image/ba803057853162
http://www.imagebam.com/image/b40c0857853164

edit//
znalazlem tez tutaj http://peb.pl/2823742-post1.html
 
Ostatnia edycja:

vibor

New member
Mam problem z PC Share Manager - brak minatur/zdjęć plików w TV, wcześniej były a po przeinstalowaniu na v2.32 wszystko zniknęło i nawet zainstalowanie wcześniejszej wersji 2.3 nic nie zmienia, gdzie tkwi problem ?
 

MasterOfBlaster

New member
Witam.

Mam kilka pytań

1. Jak ustawić TV aby kolory były żywe a nie wyblakłe (pod filmy w HD)

2. Jakie są najlepsze ustawienia dla funkcji 100 Hz (aby obraz był przejrzysty i wyraźny przy szybszych akcjach)
 

Yaro_KR

New member
Witam wszystkich Forumowiczów!!!

Mam problem ze współpracą telewizora Samsung LE-37B650 z dyskiem twardym Western Digital MyBook Essential 1 TB. Mianowicie po wyłączeniu telewizora pilotem, dysk wedle specyfikacji przechodzi w tryb standby (automatycznie odcina zasilanie zawnętrzne).
Jednak po kilku godzinach HD się samoczynnie załącza (nie w pełnym trybie, jedynie talerze słyszalnie się kręcą, a na obudowie HD nie świecą się żadne diody zasilania), co jest nieco uciążliwe, gdy sprzęt znajduje się w pokoju, gdzie się śpi, a wszystko następuje około 3-4 godziny nad ranem .
Całkowie odłączenie dysku z portu USB tymczasowo rozwiązuje problem, ale nie jest to ostateczne poradzenie sobie z tym problemem (dysk powinien być cały czas podłączony, bez względu czy się ogląda telewizję, czy nie).

Czy ktoś spotkał się z podobnym zagadnieniem? Sprawa oczywiście dotyczy współpracy "dużego" 3,5" dysku.

Zaznaczam się jeszcze nie aktualizowałem firmware'u na wersję 2005.0 może mieć to wpływ na korelację dysku z telewizorem ??

Pozdrawiam i liczę na sugestie
 

maly1981

New member
problemy z dyskiem

Witam wszystkich Forumowiczów!!!

Mam problem ze współpracą telewizora Samsung LE-37B650 z dyskiem twardym Western Digital MyBook Essential 1 TB. Mianowicie po wyłączeniu telewizora pilotem, dysk wedle specyfikacji przechodzi w tryb standby (automatycznie odcina zasilanie zawnętrzne).
Jednak po kilku godzinach HD się samoczynnie załącza (nie w pełnym trybie, jedynie talerze słyszalnie się kręcą, a na obudowie HD nie świecą się żadne diody zasilania), co jest nieco uciążliwe, gdy sprzęt znajduje się w pokoju, gdzie się śpi, a wszystko następuje około 3-4 godziny nad ranem .
Całkowie odłączenie dysku z portu USB tymczasowo rozwiązuje problem, ale nie jest to ostateczne poradzenie sobie z tym problemem (dysk powinien być cały czas podłączony, bez względu czy się ogląda telewizję, czy nie).

Czy ktoś spotkał się z podobnym zagadnieniem? Sprawa oczywiście dotyczy współpracy "dużego" 3,5" dysku.

Zaznaczam się jeszcze nie aktualizowałem firmware'u na wersję 2005.0 może mieć to wpływ na korelację dysku z telewizorem ??

Pozdrawiam i liczę na sugestie
Mam ten sam dysk i telewizor le32b650 czasami w nocy zdarza mi sie uslyszec jak dysk zaczyna pracowac natomiast po krotkim czasie sam sie wylacza wersja oprogramowania telewizora to 2005.0 wiec to nie od oprogramowania tv
 

krisr77

New member

tv le32b650
soft T-CHL7DEUC 2004.1

"sourceforge.net/projects/samygo/files/SamyGO%20Kernel%20Modules/SamyGO%20All%20Extensions%20v0.03.1.zip/download"
i

"w97.wrzuta.pl/plik/2ZHVolcg3ZH/avrfix-nonci2"
 

zoltar23

Member
- dekoder cyfrowy polsat (model CP2 zwany "familijny") - wyjście wyłącznie scart :(
4) dekoder cyfrowy włączony, dźwięk z głośników tv 50%, dźwięk z dekodera od 0 stopniowo do max - wynik - BUCZY (jak diabli)

5) dekoder włączony, dźwięk z kina domowego 50%, dźwięk z dekodera od 0 do max - wynik - BUCZY.

Ostatni.
6) dekoder włączony, dźwięk z dekodera na max. Stopniowo zmniejszam dźwięk z głośników tv lub z kina domowego (oba wyniki takie same) i buczenie stopniowo zanika! (?)

Niby problem rozwiązany, w 6 próbie przestaje buczeć, ale przy ustawieniu powiedzmy dekoder głośność - max, kino domowe głośność 10% - niewiele słychać dźwięków właściwych z programu czy filmu, a kiedy "rozkręcam" głośność tv lub kina domowego - znów zaczyna buczeć niemiłosiernie :(

Jak to rozwiązać? Czyżby faktycznie była to kwestia kabla scart dekodera?

Zapomniałam dopisać, że zabawy kontrastem i innymi bajerami nowoczesnej technologii nie wpłynęły w żaden sposób na emitowane przykre dźwięki odbiornika.
Wyrzuć ten Polszmat!!! Weź sobie N i będziesz się cieszyć pięknym obrazem za 48zl na miesiąc.
Sporo kanałów HD!
 

Pryk99

New member
tv le32b650
soft T-CHL7DEUC 2004.1

"sourceforge.net/projects/samygo/files/SamyGO%20Kernel%20Modules/SamyGO%20All%20Extensions%20v0.03.1.zip/download"
i

"w97.wrzuta.pl/plik/2ZHVolcg3ZH/avrfix-nonci2"

Witam, i bardzo ci Krisr77 dziekuję z pomoc tylko niewiem czy dobrze sciągam, czy to ma być patcher 0.16 i co teraz z nim mam zrobić czy wkleic go do rozpakowanego softu?. Sory ale w linuxsie jestem zielony.
 
Ostatnia edycja:

qwerty1986

New member
Czy ktoś z forumowiczów może sprawdzić, czy w Menu->Kanał->Kraj->Kanał Cyfrowy jest dostępna Polska? Mam B530 i nie ważne co ustawię (nie ma Polski) EPG ma błędne kodowanie. Kontaktowałem się z Samsungiem, ale pół roku czekam na nowe oprogramowanie.
 
Do góry