Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

grzesma

New member
Soft 2006.0 b650

Na stronie samsung.de pod le40b650 jest dostępny soft 2006.0 jako "all os" z językiem polskim w opisie. Czy ktoś bardziej zorientowany w temacie niż ja mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Dzięki i pozdrawiam.
 

Pryk99

New member
Na stronie samsung.de pod le40b650 jest dostępny soft 2006.0 jako "all os" z językiem polskim w opisie. Czy ktoś bardziej zorientowany w temacie niż ja mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Dzięki i pozdrawiam.

Witam, parę wądków wczesniej podobny post. Nie te oznaczenia co na rynek Polski.
 

silent22

Member
Ja grzebałem jeszcze w:

Settings -> Device -> Type = Samsung TV (DLNA, 16:9, 1920x1080)

Settings -> Server -> Use PnP
i
Server -> Dodałem połaczenie lokalne (teoretycznie bez dodawania jest "allowew all" ale ja podałem wprost)
Server -> Allowed client device -> Search i dodaj co potrzebujesz.

Mnie początkowo znajdowały tylko 3 razy samego kompa. Jako:
WMS (nazwa_kompa) : WmsCoreConnect ....
Windows/.... DLNADOC/1.50 ....
Windows/.... DLNADOC/1.00 ...
Dopiero jak dodałem wyjątek i się trochę pobawiłem tym co powyżej to się pojawiło jeszcze do wyboru:
SamsungWiseLinkPro/1.0
jeszcze raz mój komp jako: WMS (nazwa_kompa)
Mozilla/.... (drugi kom co mam w domu)

witam wiesz co ja w network connections mam 3 polaczenia z mojej karty sieciowej wpisane jedno jest od karty zwykłej, drugie od karty wi-fi i trzecie z karty wi-fi z przekierowanym portem 1900, natomiast jak daje żeby wyszukał mi devices to nie znajduje nic nawet mojego kompa nie znajduje, nie wiem o co chodzi
 

agatomil

New member
Nagrywarka do naszych TV?

Cześć wszystkim.
Zauważyłem, że pojawił się w polskich sklepach w sprzedaży moduł Neotion Pocket Recoder do cyfrowego nagrywania z TV na karty SD, przez wejscie CI+.
Czy ktoś już sprawdzał czy to działa z naszymi TV B650-B651? Na stronie dystrybutora jako kompatybilne w 100% podają tylko telewizory SONY, ale ponoć z naszymi też ma działać.
Dzwoniłem na infolinię Samsunga - powiedzieli, że powinno działać pięknie - ale pewności nie mają.
Jak ktoś sprawdzi - pochwalcie się na forum.
Pozdrawiam wszystkich!
 

tomaj28

New member
brak dzwieku na tv z komponent'a

Witam.
Własne zasoby wiedzy się wyczerpały,infolinia nie pomogła, więc pozostaje zwrócić się do Was o pomoc.
Jestem posiadaczem tv le40b650 i chyba wysiadło mi wejście komponentowe w tym cudzie.
Mam pod to wejście podłączonego xbox-a i problem polega na tym ,że nie mam dźwięku na głośnikach tv. Podłączałem pod to wejście dvd i dźwięku nie ma, więc to nie wina kabla. Resetowałem ustawienia i też lipa. Dodam ,że od xbox-a z kabla HDMI mam puszczony optyczny kabelek do ampli ,i głos przez kino jest elegancki.
Macie chłopaki jakieś sugestie, czy pozostaje serwis?
 

interaktiv

New member
Cześć wszystkim.
Zauważyłem, że pojawił się w polskich sklepach w sprzedaży moduł Neotion Pocket Recoder do cyfrowego nagrywania z TV na karty SD, przez wejscie CI+.
Czy ktoś już sprawdzał czy to działa z naszymi TV B650-B651? Na stronie dystrybutora jako kompatybilne w 100% podają tylko telewizory SONY, ale ponoć z naszymi też ma działać.
Dzwoniłem na infolinię Samsunga - powiedzieli, że powinno działać pięknie - ale pewności nie mają.
Jak ktoś sprawdzi - pochwalcie się na forum.
Pozdrawiam wszystkich!


Moduł ten był testowany w jednym z numerów SATKurier, wg tego testu działał bardzo dobrze ale nie była to chyba funkcja PVR tylko TimeShift.
 

mietafix

New member
hej, mam taki problem, po przekodowaniu filmu(Popcorn Audio Converter) z dzwiekiem w DTS na AC3, na telewizorze bardzo slabo slychać "centralny" kanał, tzn. dziwieki z prawego i lewego kanalu sa glosne, a dialogi są bardzo ciche. Wystepuje to tylko na kilku filmach. Wiecie może co trzeba zmienić aby ten problem znikł?
 

nocai

New member
Witam.
Jestem posiadaczem tv le40b650 i chyba wysiadło mi wejście komponentowe w tym cudzie.
Mam pod to wejście podłączonego xbox-a i problem polega na tym ,że nie mam dźwięku na głośnikach tv. Podłączałem pod to wejście dvd i dźwięku nie ma, więc to nie wina kabla. Resetowałem ustawienia i też lipa.
Macie chłopaki jakieś sugestie, czy pozostaje serwis?

podrzucę Ci małe info na temat połączenia component :
"połączenie Componentowe inaczej YUV, YCbCr lub YPbPr. Obraz przesyłany jest za pomocą 3 żył:
- Y – jasność (luminancja)
- U – nasycenie
- V – odcień
Dwie ostatnie tworzą razem chrominancje. Kabel Component przenosi tylko obraz."

I wszystko jasne :D
 

maly1981

New member
byl testowany z numerze 11/2009

Moduł ten był testowany w jednym z numerów SATKurier, wg tego testu działał bardzo dobrze ale nie była to chyba funkcja PVR tylko TimeShift.
niestety w modelach kompatybilnych wymienili samsunga t2p a nie t2w wiec nie wiadomo czy bedzie to dzialalo na naszych polskich samsungach
 

Attachments

  • npr.JPG
    npr.JPG
    72,4 KB · Wyś: 132

interaktiv

New member
To prawda, należy przypuszczać, że w modelach bez CI+ na pewno nie będzie działać, więc raczej nie jest kompatybilne z serią B65x na Polskę. Więcej o teście w SATKurier 11/2009 (s.22)
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Czy ktoś z Was porównywał już obraz z odtwarzacza Blue-Ray podłączonym przez HDMI z obrazem z pliku MKV 1080p odtwarzanym przez port USB? Czy jest jakaś znacząca różnica?
 

tomaj28

New member
podrzucę Ci małe info na temat połączenia component :
"połączenie Componentowe inaczej YUV, YCbCr lub YPbPr. Obraz przesyłany jest za pomocą 3 żył:
- Y – jasność (luminancja)
- U – nasycenie
- V – odcień
Dwie ostatnie tworzą razem chrominancje. Kabel Component przenosi tylko obraz."

I wszystko jasne :D

Dzięki za podpowiedź. Sam nie wiem co mi odbiło:oops:.
Niedawno kupiłem ten tv i jestem w fazie szukania optymalnego podłączania do mojego dotychczasowego sprzętu, i uroiło mi się ,że przez komponenta miałem dźwięk na tv.....ech. Przez takich baranów jak ja ten wątek ma już tyle stron. Przepraszam wszystkich Forumowiczów za swoją głupotę:cry:;)..................a swoją drogą pozdrawiam "fachowców" i infolinii Samsunga którzy opowiadając mi te bzdury uśpili moją czujność.
Pozdrawiam.
 

macieklm

New member
Witam.

Mam pytanie. Czy jest jakis model u konkurencji, mający podobne funkcje do Samsungówz serii 6? Chodzi mi przede wszystkim o mozliwosc odtwarzania filmów z usb.:)

Pozdrawiam
 

sonic01

New member
Szanowni forumowicze, postanowiłem się do Was zwrócić o pomoc bo już mi nerwy wysiadają. Sprawa dotyczy tego iż posiadam dwa dyski sata 3,5" jeden 200 Gb drugi 80 Gb i jeden jest w kieszeni z przejściem na usb zasilanej zasilaczem a drugi podłączony do takiej przejściówki z sata na usb też z zasilaczem. Dyski bez problemu używałem zarówno z moim PC jak i naszym TV. Ostatnio chciałem z tych dysków usunąć obejrzane już filmy i wgrać na nie z kompa nowe filmy i tu problem. Po podłączeniu zasilania oraz podłączeniu dysków do kompa przez usb w głośnikach z PC słychać charakterystyczny sygnał informujący że komp wykrył podłączone przez usb urządzenie ale w eksploratorze windows i total commanderze dysków komp nie widzi, ani tego 80 ani 200 Gb. Natomiast TV dyski widzi obydwa i można z nich oglądać wszystkie filmy i zdjęcia na nich się znajdujące. Ciekawe jest to że pendrive`y ( 3 sztuki ) komp widzi normalnie. Miałem już kiedyś taki problem ale robiłem wtedy format i po formacie było OK a teraz znowu ta sama sytuacja a ponowny format raczej na razie nie wchodzi w grę. Czy ktoś z Was spotkał się już z takim problemem i wie jak go rozwiązać w miarę bezboleśnie ?
Życzliwych fachowców proszę o pomoc.
 

zygzak73

New member
Po podłączeniu zasilania oraz podłączeniu dysków do kompa przez usb w głośnikach z PC słychać charakterystyczny sygnał informujący że komp wykrył podłączone przez usb urządzenie ale w eksploratorze windows i total commanderze dysków komp nie widzi

Może tylko litery napędu nie przydzielił automatycznie?
Sprawdź w konsoli zarządzania dyskami czy je widać, jeśli tak to nadaj im tam literkę ręcznie.
 

sonic01

New member
Może tylko litery napędu nie przydzielił automatycznie?
Sprawdź w konsoli zarządzania dyskami czy je widać, jeśli tak to nadaj im tam literkę ręcznie.
Sorki nie jestem całkowitym laikiem ale jak wejść do tej konsoli zarządzania dyskami ?
Jeszcze raz sorki, google pomogły i wszedłem w to zarządzanie dyskami ale tam moje wspomniane dyski również są niewidoczne, pozostałe partycje z hdd zamontowanego na stałe w kompie widać.
 
Ostatnia edycja:

nobange

New member
Po podłączeniu zasilania oraz podłączeniu dysków do kompa przez usb w głośnikach z PC słychać charakterystyczny sygnał informujący że komp wykrył podłączone przez usb urządzenie ale w eksploratorze windows i total commanderze dysków komp nie widzi, ani tego 80 ani 200 Gb.

Wg mnie masz coś nie tak z systemem. Sprawdź podłączając te dyski do innego komputera. Jeśli tam będzie OK, to poszukaj pomocy na forum poświęconym systemom Windows. Bo skoro TV widzi dyski to muszą być w porządku.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Po podłączeniu zasilania oraz podłączeniu dysków do kompa przez usb w głośnikach z PC słychać charakterystyczny sygnał informujący że komp wykrył podłączone przez usb urządzenie ale w eksploratorze windows i total commanderze dysków komp nie widzi, ani tego 80 ani 200 Gb. Natomiast TV dyski widzi obydwa i można z nich oglądać wszystkie filmy i zdjęcia na nich się znajdujące. Ciekawe jest to że pendrive`y ( 3 sztuki ) komp widzi normalnie. Miałem już kiedyś taki problem ale robiłem wtedy format i po formacie było OK a teraz znowu ta sama sytuacja a ponowny format raczej na razie nie wchodzi w grę. Czy ktoś z Was spotkał się już z takim problemem i wie jak go rozwiązać w miarę bezboleśnie ?
Życzliwych fachowców proszę o pomoc.
Miałem ten sam problem z moim maxtorem, dostał w dupe bo był podłączony do huba usb z zewnętrznym zasilaniem. Wydaję mi się że zewnętrzne dyski twarde nie powinny być podłączane do naszych TV, bo tam ciągle jest napięcie na usb nawet przy bezpiecznym usuwaniu. Jeżeli masz dyski z rodziny seagate, to możesz ze strony producenta ściągnąć programy testujące i naprawiające błędy na dysku. Niestety zazwyczaj kończy sie to utratą danych tak jak w moim przypadku. Można także użyć programu HDD Low Level Format, tylko potem trzeba ustawić na nowo partycję na dysku. Mój maxtor wstał po skanowaniu programami seageta, ale teraz musi być podłączony bezpośrednio pod USB do lapka, żadnych hubów usb. Co ciekawe drugi dysk seagate mam cały czas podłączony przez hub usb i nic się z nim nie dzieje.
 

sonic01

New member
Miałem ten sam problem z moim maxtorem, dostał w dupe bo był podłączony do huba usb z zewnętrznym zasilaniem. Wydaję mi się że zewnętrzne dyski twarde nie powinny być podłączane do naszych TV, bo tam ciągle jest napięcie na usb nawet przy bezpiecznym usuwaniu.
Moje dyski podłączam do kompa bezpośrednio, żadnych hubów nie mam a co do zagrożenia dla TV to chyba nie ma bo zawsze najpierw odłączam zasilanie dysku a dopiero potem go odłączam od TV. Dziwne jest to że wczoraj podłączyłem do kompa ten 80 Gb i dalej niewidoczny ale włączyłem program everest i w nim ten dysk jest widoczny ale pokazuje że ma około 7 GB. Dyski są na 100 % sprawne. Przeszukałem już dziesiątki linków w googlach z takimi problemami niestety nie znalazłem rozwiązania.
Znalazłem taką poradę ale trochę mam obawy to zastosować. Co Wy na to :
Ostrzeżenie Niepoprawne zmodyfikowanie rejestru przy użyciu Edytora rejestru lub innej metody może stać się przyczyną poważnych problemów. Mogą one wymagać ponownego zainstalowania systemu operacyjnego. Firma Microsoft nie może zagwarantować, że rozwiązanie tych problemów będzie możliwe. Można modyfikować rejestr na własną odpowiedzialność.

Aby rozwiązać ten problem, należy usunąć wartości rejestru UpperFilters oraz LowerFilters. Wartości te mogą powodować problemy z dostępem. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:
  1. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz regedit, a następnie kliknij przycisk OK.
  2. Odszukaj, a następnie kliknij wartość rejestru UpperFilters. Wartość ta znajduje się w następującym podkluczu rejestru: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E980-E325 11CE-BFC1-08002BE10318}
  3. W menu Edycja kliknij polecenie Usuń, a następnie kliknij przycisk OK.
  4. Odszukaj, a następnie kliknij wartość rejestru LowerFilters. Wartość ta znajduje się w następującym podkluczu rejestru: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\4D36E967-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
  5. W menu Edycja kliknij polecenie Usuń, a następnie kliknij przycisk OK.
  6. Zamknij Edytor rejestru.
  7. Ponownie uruchom komputer.
Uwaga Jeśli po usunięciu tych wartości nastąpi utrata funkcjonalności w konkretnym programie, na przykład w programie do nagrywania dysków CD, może być konieczne ponowne zainstalowanie tego programu. Jeśli problem wystąpi ponownie, należy się skontaktować z dostawcą, aby uzyskać pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry