Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

luchuma

New member
whysy napisał:
W kompie mam tylko VGA - nie wiem jak to będzie wyglądało :)
Anyway, interesuje mnie jeszcze jedna rzecz - w jakiej postaci jest przesyłany sygnał tym optycznym wyjściem z telewizora? Jest to zakodowane 5.1?
Bo znalazłem na e-bay'u coś takiego jak 'HD Audio Rush 5.1 Gear Sound Decoder' i zastanawiam się czy jest to potrzebne oraz czy się nada (linków jeszcze wklejac nie mogę).

HD Audio Rush 5.1 Gear Sound Decoder to tylko dekoder ;] a TV nie wysyla DTS,
dzwiek puszczony do TV po HDMI jest downmixowany do 2.0 a po scart nadal jest 5.1 (jak zrozumialem na zagranicznym forum serii 8 http://forums.cnet.com/5208-13973_102-0.html?threadID=362362 ) wiec optyk jest dla 5.1 ;)
bezsens kupowac to uzadzenie gdyz audio z "czarnej listy" i tak nie poleci po optyku :/

wiec reasumując odpowiedź na Twoje pytanie, raz wysyła 5.1 a raz 2.0, zależnie od warunków i źródła
 

whiteman

Member
tomaj28 napisał:
Pytanie do "obcykanych" w tym sprzęcie (dokładnie le40b650).
Jest szansa na wyświetlanie filmów z you tube (z poziomu telewizora) w wysokiej rozdziałce?
Na kompie ,jak zapewne Wiecie,możemy wybrać sobie jakość filmu, a w TV nie widzę tej opcji.
Pewnie za dużo wymagam, ale spytać warto.:wink:
Pozdrawiam.
Na razie niestety nie jest to mozliwe. Natomiast jest to kwestia praktycznie jedynie oprogramowania, wiec jest wielceprawdopodobne ze w przyszlych wersjach widgetu bedzie taka funkcjonalnosc.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
luchuma napisał:
HD Audio Rush 5.1 Gear Sound Decoder to tylko dekoder ;] a TV nie wysyla DTS,
dzwiek puszczony do TV po HDMI jest downmixowany do 2.0 a po scart nadal jest 5.1 (jak zrozumialem na zagranicznym forum serii 8 ) wiec optyk jest dla 5.1 ;)
bezsens kupowac to uzadzenie gdyz audio z "czarnej listy" i tak nie poleci po optyku :/

wiec reasumując odpowiedź na Twoje pytanie, raz wysyła 5.1 a raz 2.0, zależnie od warunków i źródła
Przecież kolega napisał wyraźnie że będzie odtwarzał filmy mkv przez USB, a więc dźwięk będzie w AC3, który zostanie zamieniony na sygnał analogowy przez ten HD Audio Rush 5.1 Gear Sound Decoder .
Jeżeli kolega Whysy ma w domu zestaw głosników 5.1 takich do kompa, to będzie je mógł podłączyć bezpośrednio do tego dekodera. Tylko przy głośnikach musi być potencjometr, bo to urządzenie nie ma regulacji głośności. Ja mimo wszystko polecam zastanowić się nad opcją kupna jakiegoś ampli i choćby dwóch głośników na początek, bo na prawdę warto. Później można dokupić resztę głośników.
 

adamboro

New member
whiteman napisał:
Ja za to moge napisac ze u mnie ta karta nie chciala wspolpracowac z TV. Jak rowniez z kilkoama innymi modelami samsunga w MM. Jakis czas temu ktos pisal jakie parametry musi spelniac karta aby chodzic w TV. Mozna to wyciagnac z softu, ale nie pamietam dokladnie co i jak. Wiec jak cos to przeszukaj temat jakies 10-20 stron do tylu.

Cóż po tym, że wiadomo jakie parametry cośtam cośtam ID musi mieć, skoro sprzedawca ze sklepu wysyłkowego nie będzie się bawił w rozpakowywanie specjalnie dla mnie karty i sprawdzanie tego? A sprzedawca stacjonarny zazwyczaj też nie chce przyjąć zwrotu towaru jeśli nie jest w orginalnym (nie zniszczonym) opakowaniu.
 

tresor

New member
Pryk99 napisał:
Witam.
No to gratuluję zakupu, może napisz coś wiecej jaki symbol karty. Co do gniazda to my wkładamy z boku TV a masz inną mozliwość?. Jak sprawdzić najepiej programem Share Manager. Pare postów wczesniej temat poruszany jakie karty działają. Obcja szukaj naprawdę nie boli.:szukaj:Temat wielokrotnie poruszany.
...............
Pozdrawiam

model Linksys WUSB54GC wiem ze z boku , ale sa dwa jeden wyzej u mnie filmy dzialaja tylko na tym dolnym USB dla tego pytam.
 

tomus76

New member
Witam
Panowiie potrzebuje optymalne ustawienia samsunga 40` B650 coś ostatnio namieszalem w ustawienich i obraz mi sie niepodoba jakis taki niewyrazisty 100hz tez mi sie wydaje jakies przekombinowane :) w menu serwisowym niegrzebalem jeszcze na cale szczescie :) niemoge dojsc z tymi ustawieniami posiadam podpieta cyfre do telewizora jakbyscie mogli prosze o jakies normalne usatwienia parametrow i jak ustawic te 100mz motion :) z gory serdeczne dzieki za info
pozdrawiam

ps niestety niemoge dojsc na ktorej stronie sa ustawienia wiem ze kiedys czytalem ale watek ma juz 375 stron takze sami rozumiecie znalezienie tych ustawien graniczy z cudem :)
 

loner88

New member
WITAM

Dzięki wielu opisom na tym forum odnośnie TV-LE37B650 podjąłem decyzję i dzisiaj kupiłem ten model.
I wszystko jest ok. Wszystko działa bezproblemowo. W dobrą godzinkę miałem wszystko mniej-więcej :-D ustawione. Z instrukcją w ręku i nie było problemu. Filmy z USB, DLNA-po kablu, INTERNET@TV pod routerem Edimax działa. Dodam, że podłączyłem tylko zwykłą analogową antenę i obraz jest ok. Puki co testuję resztę... ciekawe jakie będą wrażenia z cyfrą+. Obudowa trochę się błyszczy ale to już rzecz gustu, a pilot "BIG" ale podświetlany i funkcje wszystkie ma.
Na tą chwilę jestem mile zaskoczony i zadowolony.

Dzięki wszystkim za wypowiedzi, które przyczyniły się do mojej decyzji zakupu:-D
 

silent22

Member
Witam
Dalej nie mogę zrobić update, próbowałem 2 różne pendrive sformatowane instaluje aktualizacje na pena jak w instrukcji, i niestety tv nie widzi pliku aktualizacji. Ktoś wie gdzie mogę robić błąd? próbowałem na jednym jak i na drugim usb w telewizorze. Dodatkowo tv nie widzi mi zainstalowanego na laptopie programu Samsung Share manager. Ktoś wie co jeszcze mogę sprawdzić?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
silent22 napisał:
Witam
Dalej nie mogę zrobić update, próbowałem 2 różne pendrive sformatowane instaluje aktualizacje na pena jak w instrukcji, i niestety tv nie widzi pliku aktualizacji. Ktoś wie gdzie mogę robić błąd? próbowałem na jednym jak i na drugim usb w telewizorze. Dodatkowo tv nie widzi mi zainstalowanego na laptopie programu Samsung Share manager. Ktoś wie co jeszcze mogę sprawdzić?
A próbowałeś nagrać na tego pena dodatkowo jakiś film? Pamiętam że kiedyś tak trzeba było robić żeby zaktualizować firmware w odtwarzaczach Manta i Viva, może akurat się uda. Ja aktualizowałem przy pomocy trzech różnych pamięci USB i zawsze coś tam oprócz pliku T-CHL7DEUC miałem.
Co do Share managera to musisz widzieć w ustawieniach IP twojego TV i tam ustawić na "zezwól" Jeżeli nie masz tam adresu IP TV ,to blokuje cię jakiś firewall lub antywirus. Wtedy musisz do wyjątków zapory dodać trzy pliki z folderu Samsung PC Share Manager WiselinkPro.exe, http_ss_win_pro.exe i mtn.exe. Na początku wątku było to dokładnie opisane.
 
Ostatnia edycja:

faj3r

New member
mam takie pytanie, mój LE37B650 czyta i odtwarza .mkv - ale w części plików pisze 'nie obsługiwany kodek dźwięku'. Które codeki do dźwięku są przez tą serię obsługiwane, a które nie?
 

ryki67

New member
wislakpawel napisał:
Samsung.Demo_Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv

chiałem wszystkich was którzy mieli z tym filmikiem do czynienia zapytać czy udało się go wam uruchomić, bo mi np. wyskoczył komunikat o nieobsługiwanym formacie trochę dziwne, że samsung wypuszcza filmik, a telewizor nie może go odtworzyć Pozdrawiam proszę o wasze opinie może u innych można normalnie obejrzeć ten film

Witam
też nie mogę uruchomić tego pliku:(
czy komuś się udało???
może jakieś wskazówki

pozdrawiam
 

mcold

New member
loner88 napisał:
WITAM
...
Puki co testuję resztę... ciekawe jakie będą wrażenia z cyfrą+. :-D
Cieszymy się Twoją radością:] Z Cyfrą + powinno być jeszcze fajniej (zależy jaki dekoder, jeśli "cyfrowy" (Philips PVR) to może być różnie, na takim jak w stopce śmiga aż miło). Ustaw od razu obraz na dekoderze na "1080" jeśli możesz. Kanały HD z Cyfry+ na Sammym - po prostu bajka. MTVHD - rzuca na kolana, widać pojedyncze włosy podczas koncertów, tonacja czerni po prostu doskonała. EuroSport - widać w którą stronę trawa rośnie. Jak jest relacja ze zjazdów narciarskich to masz wrażenie że śnieg sypie się do pokoju. To są naprawdę dobre TV, Sony ze swoją Bravią może się schować :)

Jak już dojrzejesz do "grzebania" to zapomnisz o DLNA (będziesz mapować sobie dyski z PCta jako PenDrive) to zupełnie odlecisz:)
 
Ostatnia edycja:

dragon79

Member
Ustawienia TV

tomus76 napisał:
Witam
Panowiie potrzebuje optymalne ustawienia samsunga 40` B650 coś ostatnio namieszalem w ustawienich[...]

ps niestety niemoge dojsc na ktorej stronie sa ustawienia wiem ze kiedys czytalem ale watek ma juz 375 stron takze sami rozumiecie znalezienie tych ustawien graniczy z cudem :)

Nie postarałeś się z tym szukaniem, bo używając opcji "Przeszukaj ten wątek" (nad pierwszym postem na stronie) ze słowem "ustawienia" już na drugiej stronie mamy link do postu: http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=426401&highlight=ustawienia#post426401
Pozdrawiam szukających.
 

des11

New member
faj3r napisał:
mam takie pytanie, mój LE37B650 czyta i odtwarza .mkv - ale w części plików pisze 'nie obsługiwany kodek dźwięku'. Które codeki do dźwięku są przez tą serię obsługiwane, a które nie?

Niestety ale te telewizory nie obsługują formatu DTS. Należy audio przerabiać na AC3 np.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
ryki67 napisał:
Witam
też nie mogę uruchomić tego pliku:(
czy komuś się udało???
może jakieś wskazówki

pozdrawiam
Może to wam troche naświetli problem
General
Complete name : Samsung.Demo_Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv
Format : Matroska
File size : 484 MiB
Duration : 1mn 42s
Overall bit rate : 39.7 Mbps
Encoded date : UTC 2007-12-24 18:19:50
Writing application : mkvmerge v2.1.0 ('Another Place To Fall') built on Aug 19 2007 13:40:07
Writing library : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Video
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 16 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@5.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1mn 42s
Bit rate : 37.7 Mbps
Nominal bit rate : 40.0 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16/9
Frame rate : 29.970 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.644
Title : Video x264 1080p @ 40 Mbps
Writing library : x264 core 57 svn-709C
Encoding settings : cabac=1 / ref=16 / deblock=1:-2:-1 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / fpel_cmp=sad / subme=7 / me-prepass=0 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / threads=6 / nr=0 / decimate=0 / mbaff=0 / bframes=16 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=40000 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30

Tak więc kolega Luchuma ma rację.
 
Ostatnia edycja:

silent22

Member
pedro_78 napisał:
A próbowałeś nagrać na tego pena dodatkowo jakiś film? Pamiętam że kiedyś tak trzeba było robić żeby zaktualizować firmware w odtwarzaczach Manta i Viva, może akurat się uda. Ja aktualizowałem przy pomocy trzech różnych pamięci USB i zawsze coś tam oprócz pliku T-CHL7DEUC miałem.
Co do Share managera to musisz widzieć w ustawieniach IP twojego TV i tam ustawić na "zezwól" Jeżeli nie masz tam adresu IP TV ,to blokuje cię jakiś firewall lub antywirus. Wtedy musisz do wyjątków zapory dodać trzy pliki z folderu Samsung PC Share Manager WiselinkPro.exe, http_ss_win_pro.exe i mtn.exe. Na początku wątku było to dokładnie opisane.

Witam
Wrzuciłem film i też nic nie widział, powiedzcie czy dobrze rozumien, ściągam plik T-CHL7DEUC i kopiuje na pendrive, potem go uruchamiam i on sie instaluje na pendrive i mam na nim folder T-CHL7DEUC i plik T-CHL7DEUC, plik instalacyjny kasuje i zostawiam folder T-CHL7DEUC, tak? czy inaczej to ma wyglądać?
 

mcold

New member
silent22 napisał:
Witam
Wrzuciłem film i też nic nie widział, powiedzcie czy dobrze rozumien, ściągam plik T-CHL7DEUC i kopiuje na pendrive, potem go uruchamiam i on sie instaluje na pendrive i mam na nim folder T-CHL7DEUC i plik T-CHL7DEUC, plik instalacyjny kasuje i zostawiam folder T-CHL7DEUC, tak? czy inaczej to ma wyglądać?
Dobrze robisz. Tylko prawdopodobnie to nie jest FW dla Twojego TV. Podaj dokładnie jakie masz oznaczenie na nalepce. Gdzie kupiłeś TV?
 
Do góry