Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

ryki67

New member
MarekWoj napisał:
Witam.

Ja odbieram, ale chyba z Raszyna, bo mieszkam w okolicy Żyrardowa czyli jakieś 50 km od Warszawy. Nie jest tak źle jak u Ciebie, pojawiają się zakłócenia ale nie tak często. Ale poprzednio wszystko działało idealnie, więc po zmianie kanału coś jest źle z transmisją.

Witam
Dzisiaj dzwoniłem do Emitela, Pan odpowiedział ze nic specjalnie nie ruszali z sygnałem w nadajnikach WARSZAWAKICH, ale poprosilem o spradzenie, w glosie chyba cos min nie dowierzał.
Na innych Forach pojawiają się problemy, niektorzy ludzie zgłaszają,
Wydaje mi się że to też zależy od odbiornika DVB_T chyba te nasze w SAMSUNGU są bardzo czułe bo sprawdzalem na innych i praktycznie mało co sie zacina, ALE 3 DNI TEMU BYŁO IDEALNIE WIĘC COŚ CHYBA SKCHRZANILI.

PROSZĘ WSZYSTKICH O ZGŁASZANIE PROBLEMU MOŻE GO WTEDY SZYBKO ROZWIĄŻĄ
podaję Numery Telefonów:
Główna Siedziba KRAKÓW 012 627 31 00
Technicy Kraków 012 385 41 13; 012 385 41 15
Technicy Warszawa 022 578 33 60
 

leszcz-yk

New member
pldeczek1 napisał:
dobrze kolego czytam twoje wypowiedzi od kilku dni na temat tego miernika i wiesz co ze nie zgadzam sie z toba poniewaz ja tez mierzylem pobor pradu miernikiem na ktorym wyszlo mi 15 wat w stanie spoczynku ...
Ponoc w naszych tv wystarczy wylaczyc opcje anynet i pobor pradu spadnie do podawanych bodajze 0.3w
A można wiedzieć jakim miernikiem mierzyłeś? Bo nie doszukałem się nic :) Pisałem o dużym rozrzucie w przypadku miernika Velleman NETBPEM2.
 

bzyku760715

New member
Pomocy

Witam Was wszystkich....Mam TV Samsunga 40B650 jutro przysyłają mi amplituner Denon AVR 1610 + Jamo S606 , potrzebuje pomocy jak najlepiej podłączyć go do tego TV tak żebym mógł się cieszyć z kina domowego, oglądając film z dysku zewnętrznego lub satelity.
Jaki kabel kupić HDMI czy optyczny
.?????
z góry dziękuje za pomoc, prosze nie odsyłać mnie do przeczytania 357 stron wątków...
 

krzychu1990

New member
Proszę o Pomoc!

Witam:) Kupuje telewizor i potrzebuję małej pomocy. Myślę o Samsungu lcd 46"(b650,b651,b652)albo Sony kdl-46w5500. Może ktoś ma taki telewizor i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami na jego temat. Zależy mi także na tym, aby można było oglądać na nim bezpośrednio filmy w formacie rmvb. Jeśli ktoś spotkał się z taką opcją, lub wie że TV odtwarza taki format, proszę o odpowiedź :) Z góry dzięki za pomoc i zainteresowanie.
 
Ostatnia edycja:

marklask

New member
marklask napisał:
Witam,
Mam podłączony TV kablem sieciowym do routera, a laptop łączy się z tym routerem po wifi. Oglądam film na TV z laptopa korzystając z Samsung PC Share Manager.
Otóż problem z wyświetlaniem filmu. Średnio co 10 minut film mi się wyłącza i przełącza mi się na kolejny film. Jak wrócę do oglądania swojego filmu, przewinę do miejsca gdzie ostatnio oglądałem i znów po ok. 10 minutach przerzuca mi się na kolejny film. Jak mam tak oglądać film to nie ma sensu nawet zaczynać. Miał ktoś taki problem i czy ktoś z was go rozwiązał?
Wgrałem nowe oprogramowanie 2005, ale problem nadal występuje. Czy u was też tak się dzieje?
Nikt mi nie odpowiedział na ten temat tzn, że nikt nie ma takiego problemu?
ps. myślicie, że może być to powodem routera? (ja mam router Ovislink AirLive WL-1500R).
 

nobange

New member
krzychu1990 napisał:
Witam wszystkich jestem nowy na forum i potrzebuje pomocy nie wiem co kupić?? Zastanawiam się nad samsungiem lcd 46" żebym mógł podłączy pen drive i oglądać z niego DVD i RMVB minimum 100 HZ pomoże ktoś??Powiem tak na telewizorach to ja się nie znam!:niewiem:

Samsungi NIE ODTWARZAJĄ formatu rmvb, na 99% żaden telewizor tego nie czyta. Istnieje urządzenie, RMBOX, które czyta ten format, ale na pewno sam TV nie będzie widzieć tych plików.
 

bzyku760715

New member
Witam Was wszystkich....Mam TV Samsunga 40B650 jutro przysyłają mi amplituner Denon AVR 1610 + Jamo S606 , potrzebuje pomocy jak najlepiej podłączyć go do tego TV tak żebym mógł się cieszyć z kina domowego, oglądając film z dysku zewnętrznego lub satelity.
Jaki kabel kupić HDMI czy optyczny
.?????
z góry dziękuje za pomoc, prosze nie odsyłać mnie do przeczytania 357 stron wątków...
 

luchuma

New member
bzyku760715 napisał:
Witam Was wszystkich....Mam TV Samsunga 40B650 jutro przysyłają mi amplituner Denon AVR 1610 + Jamo S606 , potrzebuje pomocy jak najlepiej podłączyć go do tego TV tak żebym mógł się cieszyć z kina domowego, oglądając film z dysku zewnętrznego lub satelity.
Jaki kabel kupić HDMI czy optyczny
.?????
z góry dziękuje za pomoc, prosze nie odsyłać mnie do przeczytania 357 stron wątków...
dekoder satelity podłączasz optykiem, wyjscie optic do wejścia optic amplitunera i HDMI do TV, jesli masz drugie WEJSCIE optyczne w ampli, to optyk z TV :) pamietaj ze wejscie audio HDMI jest mixowane w TV na stereo
 

uznamer

New member
bzyku760715 napisał:
Witam Was wszystkich....Mam TV Samsunga 40B650 jutro przysyłają mi amplituner Denon AVR 1610 + Jamo S606 , potrzebuje pomocy jak najlepiej podłączyć go do tego TV tak żebym mógł się cieszyć z kina domowego, oglądając film z dysku zewnętrznego lub satelity.
Jaki kabel kupić HDMI czy optyczny
.?????
z góry dziękuje za pomoc, prosze nie odsyłać mnie do przeczytania 357 stron wątków...
Chłopie, na miłość boską! Kto Ci każe czytać 357 stron, żeby dowiedzieć się o czymkolwiek? Przecież po to wymyślono poszukiwarkę, żeby uniknąć takiej mordęgi! Na górnej belce masz zakładkę "Szukaj" i tam wpisz temat, któryCię interesuje. To jest uwaga do wszystkich, nie tylko do Ciebie,! W przeciwnym razie, to forum stanie się kompletnym śmietnikiem i na 400 stron tylko 100 z nich będzie o czymś konkretnym, a reszta powtarzaniem w kółko tego samego!
 

pl_k

New member
uznamer napisał:
Chłopie, na miłość boską! Kto Ci każe czytać 357 stron, żeby dowiedzieć się o czymkolwiek? Przecież po to wymyślono poszukiwarkę, żeby uniknąć takiej mordęgi! Na górnej belce masz zakładkę "Szukaj" i tam wpisz temat, któryCię interesuje. To jest uwaga do wszystkich, nie tylko do Ciebie,! W przeciwnym razie, to forum stanie się kompletnym śmietnikiem i na 400 stron tylko 100 z nich będzie o czymś konkretnym, a reszta powtarzaniem w kółko tego samego!

Hehe, kolego @uznamer, też mnie to ruszyło, zwłaszcza ponawianie 2 razy tego samego postu. Z ciekawości zobaczyłem sobie historię postów kolegi bzyku760715. I co ? Oczywiście zero pomocy, postawa "żądaniowa" sprawdźcie mi cośtam, czy to działa, jakie ampli... itp. Tak porządne forum mogłoby zainwestować w moderatorów bo to się śmietnik robi...
 

adamboro

New member
krzychu1990 napisał:
Witam:) Kupuje telewizor i potrzebuję małej pomocy. Myślę o Samsungu lcd 46"(b650,b651,b652)albo Sony kdl-46w5500. Może ktoś ma taki telewizor i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami na jego temat. Zależy mi także na tym, aby można było oglądać na nim bezpośrednio filmy w formacie rmvb. Jeśli ktoś spotkał się z taką opcją, lub wie że TV odtwarza taki format, proszę o odpowiedź :) Z góry dzięki za pomoc i zainteresowanie.

Sony odtwarza tylko mp3, jpg, mpeg-1 i AVCHD, a SASMUNG mp3, jpg, mpeg-1, mpeg-2, mpeg-4, ts, mkv, avi. RMVB nie odtwarza ani Sony ani Samsung.
 

Yaro_KR

New member
Cześć

Mam problem ze współpracą wieży HiFi i telewizora 37B650 (jest to konieczne w związku z tragiczną jakością dźwięku z wbudowanych głośników). Mianowicie jest to kilkuletnia wieża MM-B9 (samsunga) podłączona standardowym kablem 2xRCA (takim lepszej jakości) do wyjścia na telewizorze. Dźwięk po włączeniu AUX na HiFi jest opóźniony o kilka dziesiątych sekundy, co daje efekt pogłosu, na razie jedyną opcją jest wyciszanie dźwięku z telewizora - ale nie jest to zadowalające mnie rozwiązanie. Zaznaczam, że mam najnowszy firmware (2005).

Co może być powodem owego opóźnienia - wieża, telewizor, kable ??

Czy jest sposóba, aby sterować siłą głosu wyjścia audio pilotem telewizora ??

Pozdrawiam
 

luzikos

New member
Yaro_KR napisał:
Cześć

Mam problem ze współpracą wieży HiFi i telewizora 37B650 (jest to konieczne w związku z tragiczną jakością dźwięku z wbudowanych głośników). Mianowicie jest to kilkuletnia wieża MM-B9 (samsunga) podłączona standardowym kablem 2xRCA (takim lepszej jakości) do wyjścia na telewizorze. Dźwięk po włączeniu AUX na HiFi jest opóźniony o kilka dziesiątych sekundy, co daje efekt pogłosu, na razie jedyną opcją jest wyciszanie dźwięku z telewizora - ale nie jest to zadowalające mnie rozwiązanie. Zaznaczam, że mam najnowszy firmware (2005).

Co może być powodem owego opóźnienia - wieża, telewizor, kable ??
Wydaje sie ze te wszystkie ulepszacze brazu powoduja opoznienie jego wyswietlania
Moj zestaw kina domowego pozwala ustawic opoznienie dzwieku dzieki czemu wszystko jest zsynchronizowane, nie wiem jak w przypadku Twojego sprzetu

Yaro_KR napisał:
Czy jest sposóba, aby sterować siłą głosu wyjścia audio pilotem telewizora ??
Jesli te 2xRCA dziala tak samo jak wyjscie optyczne - to nie ma takiej mozliwosci :(
 

pl_k

New member
Yaro_KR napisał:
Cześć

Mam problem ze współpracą wieży HiFi i telewizora 37B650 (jest to konieczne w związku z tragiczną jakością dźwięku z wbudowanych głośników). Mianowicie jest to kilkuletnia wieża MM-B9 (samsunga) podłączona standardowym kablem 2xRCA (takim lepszej jakości) do wyjścia na telewizorze. Dźwięk po włączeniu AUX na HiFi jest opóźniony o kilka dziesiątych sekundy, co daje efekt pogłosu, na razie jedyną opcją jest wyciszanie dźwięku z telewizora - ale nie jest to zadowalające mnie rozwiązanie. Zaznaczam, że mam najnowszy firmware (2005).

Co może być powodem owego opóźnienia - wieża, telewizor, kable ??

Czy jest sposóba, aby sterować siłą głosu wyjścia audio pilotem telewizora ??

Pozdrawiam

Mam ten sam problem. Jest to sprawa telewizora niestety. Gdzieś było że jest jakieś ustawienie w menu serwisowym ale sam nie próbowałem wchodzić w to menu żeby nie tracić gwarancji.
... i nie ma możliwości sterowania siłą głosu wyjścia audio pilotem telewizora.
 

adamboro

New member
A nie jest tak, że dźwięk puszczony na urządzenie zewnętrze zawsze będzie minimalnie opóźniony, w końcu musi pokonać dłuższą drogę kablami :) i efekt minimalnego echa będzie zawsze i przy każdym TV, nie tylko samsunga?

A tak na marginesie pytanie - po co chcesz by jednocześnie grały głośniki telewizora i zewnętrzne? Te wbudowane w TV i tak będą zagłuszone.
 

Pryk99

New member
Witam,;) Aby zsynchronizować dźwięk głośników TV z zewnętrznym wzmacniaczem należy wejść w menu serwisowe i ustawić audio delay na zero (domyślnie 100).
 

Windy

New member
marklask napisał:
Mam podłączony TV kablem sieciowym do routera, a laptop łączy się z tym routerem po wifi. Oglądam film na TV z laptopa korzystając z Samsung PC Share Manager. Otóż problem z wyświetlaniem filmu. Średnio co 10 minut film mi się wyłącza i przełącza mi się na kolejny film. Jak wrócę do oglądania swojego filmu, przewinę do miejsca gdzie ostatnio oglądałem i znów po ok. 10 minutach przerzuca mi się na kolejny film. Jak mam tak oglądać film to nie ma sensu nawet zaczynać. Miał ktoś taki problem i czy ktoś z was go rozwiązał? Wgrałem nowe oprogramowanie 2005, ale problem nadal występuje. Czy u was też tak się dzieje? Nikt mi nie odpowiedział na ten temat tzn, że nikt nie ma takiego problemu? ps. myślicie, że może być to powodem routera?
No teoretycznie może tu być router winny. Może być też laptop. Sprawdź czy któreś z ustawień oszczędzania energii albo np. wygaszacz ekranu nie masz ustawione na 10 minut... wygaszacz na DLNA nie powinien mieć wpływy ale już rózne rzeczy w Windowsie widziałem. A jak masz lapka z Vistą o już bym się całkiem nie zdziwił jakby to było to.

W routerze nie bardzo mam pomysł co by mogło takie zachowanie powodować, ale jak już to bym sprawdzał w okolicy ustawień QoS lub sprawdzil 'Lease Time' w ustawieniach DHCP... choć od razu mówię, że to czysto teoretyczne gdybanie. Nikt raczej tak niskiego czasu nie ustawia (a już napewno nie fabrycznie) a router musiałby być bardzo idiotyczny gdyby przy odświeżaniu resetował połączenia na chwilę (to mogłoby powodować przeskok do następnego filmu).

Jeśli masz możliwość do podepnij testowo laptopa kablem do routera i przynajmniej będziesz wiedział czy problemem jest generalnie taki układ podłączenia laptop(DLNA)-router-TV czy tylko coś na warstwie transmisji po WiFi. Jak to pierwsze to faktycznie bardzo dziwne by było i tylko testy z innym routerem pozostają. Jednak z takiego układu podłączenia korzystam sam (i pewnie sporo innych osób na forum) i jak widzisz poo odzewie tylko u Ciebie taki problem wystąpił.
 

krzychu1990

New member
Wifi

A czy Samsung ma w sobie WIFI i może swobodnie odbierać sygnał internetowy z rutera? Czy może trzeba mu WIFI na USB kupić żeby wszystko było ok?
 

Yaro_KR

New member
Pryk99 napisał:
Witam,;) Aby zsynchronizować dźwięk głośników TV z zewnętrznym wzmacniaczem należy wejść w menu serwisowe i ustawić audio delay na zero (domyślnie 100).

Cieszę się, że trafiłem na specjalistę. Napisz mi tylko jak to zrobić. Moje głębsze doświadczenia z telewizorem ograniczyły się jedynie do wgrania nowego firmware'u.

Pozdrawiam :)
 

Pryk99

New member
Witam, pilot [power off] - [INFO] - [MENU] - [MUTE] - [power on] to jest wejście do meni serwisowego. Potem, CONTROL / SOUND / Speaker Delay Normal jest ustawione na 100 przestawić na 0 i jest OK;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry