Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

pldeczek1

New member
webpiotr napisał:
Hej!

Od dłuższego czasu mam problem z moim TV. Telewizor troszkę "buczy". Nie jest to specjalne słyszalne w ciągu dnia - pewnie ze względu na szumy otoczenia i zmęczenie ucha - ale wieczorem, kiedy jest względna cisza i rankiem - kiedy "uszy są nieoswojone" słychać to dosyć mocno. Kwestia leży w zasilaniu TV - jeżeli włączony jest obraz dynamiczny - podświetlenie na 10 - oraz wyłączone jest całkowicie oszczędzanie energii jest zupełna cisza - każda jednak zmiana wprowadza już mniejsze lub większe "buczenie". Zgłosiłem to do Samsunga - przyjechał serwis,zabrał TV-wymienili zasilacz - wszystko było ok ale tylko przez pierwsze 2 tygodnie, potem znowu TV stał się słyszalny. Czy ktoś z Was miał podobny problem i czy da się to jakoś rozwiązać? Podejrzewam że wymienili mi zasilacz na taki sam - a one maja taką przypadłość.
Ja miałem takie buczenie ale w plazmie LG meczylem sie z tym jakies trzy lata wymieniali mi 2 razy choc malo kto oprucz mnie to buczenie slyszal tak ze wiem o co ci chodzi dlatego tez postanowilem przesiasc sie na lcd padlo wlasnie na 46b650 i jestem mile zaskoczony zadnego buczenia nie slychac jest zupelnie bezglosny mam go juz 3 miesiace natomiast w innym pokoju mam lcd 32 LG i on buczy ale tylko w tedy gdy ekran staje sie ciemny lub czarny gdy jest jasny to jest ciszxa ale w porownaniu do plazmy da sie wytrzymac
Tak ze to chyba zalezy od sztuki jaka sie trafi kiedys w serwisie mowili mi ze to byc moze wina o produ czy cos o jakis fazach i zebym prubowal do innego gniastka podlaczyc tyle pamietam ale u mnie nie pomoglo pzdr.
 

C7_4K

New member
hack

udało się komuś dodać telnet d softu ?????
bo mi sumy CRC32 ssie nie zgadzają a to znaczy ze klucz xor dekodując jest zły i nie wiem jaki ;/

bo bez tego nie da sie z DLNA w pełni korzystać
 

mcold

New member
C7_4K napisał:
udało się komuś dodać telnet d softu ?????
bo mi sumy CRC32 ssie nie zgadzają a to znaczy ze klucz xor dekodując jest zły i nie wiem jaki ;/

bo bez tego nie da sie z DLNA w pełni korzystać
Masz i nie wyważaj otwartych drzwi : http://sourceforge.net/projects/sam...pts/SamyGO Firmware Patcher v0.14.gz/download .

Korzyści z telnetu mają się nijak do DLNA - nie będziesz korzystać z DLNA tylko zwyczajnie sobie moduł CIFS/NFS dograsz i zamapujesz dysk zdalny.

Najpierw koniecznie przeczytaj http://sourceforge.net/apps/phpbb/s...&start=0&sid=698f49db83b75845e9ad2102b9478436
 

bsw

New member
Jest proste rozwiązanie na podłączenie wzmacniacza do TV!

Przy tym:
- dźwięk nie jest opuźniony
- jest dostępna regulacja głośności pilotem TV

Należy podłączyć wzmacniacz do gniazdka słuchawkowego minijack w TV.

Proste i skuteczne :)
 
Ostatnia edycja:

Windy

New member
tribon napisał:
Może podpowiesz mi za to jak przewija się po DLNA? Mi się jak dotąd nie udała ta sztuczka z żadnym filmem (najnowszy soft i PC Share Manager 2.3).

Heh, dla mnie też to nieco magiczne kiedy działa a kiedy nie ;-)
Zauważyłem, że z reguły nie chce działać na tych filmach co mam ochotę obejrzeć a wiem, że akurat teraz nie zdążę w całości... taka złośliwość martwej natury ;-)

A poważniej to mnie działa z większością filmów bezproblemowo. Spotkałem się też z sytuacją, że film przewijał się albo przyciskami przewijania (dół pilota), albo kursorami. Od czego to zależy jakoś póki co nie chciało mi się analizować bo jak wspomniałem, większość filmów bezproblemowo mi się przewija.

aa... jeszcze jeden przypadek mi się przypomniał... trafił mi się jeden film co tylko do przodu dał się przewijać a w tył już nie..
 

jagodasoft

New member
wachu153 napisał:
witam,
mam od kilku dni takie pasy i zakłócenia na zwyklej antenie analogowej (na kazdym kanale), na wyjscu HDMI (c+) jest OK.

Wachu
40b651

Mam takie uciążliwe pasy od początku wyjąłem wtyczke antenową i tylko ją przytknąłem pasy znikły, czyżby za mocny sygnał?
 

nocai

New member

Kris123456a

New member
Głośniki komputerowe i LE32B650

Witam

Chciałem spytać czy da się podłączyć głośniki komputerowe 5.1 (Creative T5400) do telewizora jak w tytule jeśli tak to w jaki sposób i czy to będzie dzwięk 2.0 czy 5.1 i czy muszę mieć jakiś przełacznik żeby działaly na kompie na przemian z TV
 

tomaj28

New member
xbox, le40b650,kino

Witam, pewnie dostanę od Was opieprz,że nie przeszukałem odpowiednio forum , ale jakoś nie znalazłem odpowiedzi. Problem mam niby mały ,ale upierdliwy.;)
Xbox do telewizora podłączony kablem hdtv/tv (taki z przełącznikiem) pod component in(obraz w tv igła) ,z telewizora do amplitunera kablem optycznym, i tu zaczynają się schody, mianowicie zero dźwięku. Ma to prawo zadziałać? Czy to może kwestia ustawień w ampli?
Dodam,że przy podłączeniu box-a pod av-in z boku telewizora dźwięk jast w kinie, tylko obraz już nie full hd.
Uprzejmie proszę o rady, i pozdrawiam.
 

altop

New member
tomaj28 napisał:
Witam, pewnie dostanę od Was opieprz,że nie przeszukałem odpowiednio forum , ale jakoś nie znalazłem odpowiedzi. Problem mam niby mały ,ale upierdliwy.;)
Xbox do telewizora podłączony kablem hdtv/tv (taki z przełącznikiem) pod component in(obraz w tv igła) ,z telewizora do amplitunera kablem optycznym, i tu zaczynają się schody, mianowicie zero dźwięku. Ma to prawo zadziałać? Czy to może kwestia ustawień w ampli?
Dodam,że przy podłączeniu box-a pod av-in z boku telewizora dźwięk jast w kinie, tylko obraz już nie full hd.
Uprzejmie proszę o rady, i pozdrawiam.
Musisz podłączyć kabel optyczny od konsoli do ampli.
Wtyczka tego kabla w konsoli ma z boku wyjście na optyka.
 

silent22

Member
witam
Poczytałem trochę i nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu. Pi pierwsze nie mogę zaktualizować firmware, mam tylko jeden folder na pendrive z aktualizacja i wkladam do telewizora i caly czas mi wyskakuje że nie ma oprogramowania na usb. ktoś wie czemu? do tego mam problem z share managerem nie widzi mi go telewizor, widzi mi ps3 media server i z windows media playera a share managera nie widzi, puszczam film z wmp przez dlna i otwiera mi w obraz na pół ekranu nic nie pomaga zmiana trybu obrazu. Mam podłączony telewizor do routera kablem, a laptopa do routera wi-fi.
proszę o pomoc i przepraszam jeśli już gdzieś to było ale przeczytać tyle stron dokładnie jest naprawdę ciężko.
pozdrawiam
 

luki 1000

New member
Witam!
kupiłem dzisiaj TV 40b650. przeglądnąłem forum i nadal nie wiem kilku rzeczy:
mam zwykły komputer stacjonarny, internet(netia) przez prosty modem USB podpięty do kompa, TV chciałbym podpiąć przez karte sieciową(Enthernet)
1.Czy to jest możliwe aby korzystać z DLNA i internetu(udostępnienie połączenia)?
2.jaki kabel kupić prosty czy skrosowany.
3. jak to skonfigurować
 

gongi1

New member
luki 1000 napisał:
Witam!
kupiłem dzisiaj TV 40b650. przeglądnąłem forum i nadal nie wiem kilku rzeczy:
mam zwykły komputer stacjonarny, internet(netia) przez prosty modem USB podpięty do kompa, TV chciałbym podpiąć przez karte sieciową(Enthernet)
1.Czy to jest możliwe aby korzystać z DLNA i internetu(udostępnienie połączenia)?
2.jaki kabel kupić prosty czy skrosowany.
3. jak to skonfigurować
Musisz kupić router.. ps jak mozesz napisz na gg 8770303 mam pare pytan odnosnie tv prosze.
 

mcold

New member
gongi1 napisał:
Musisz kupić router..
Nieprawda, nie naciągaj ludzi na dodatkowe koszty. Wystarczy kupić skrosowany kabel sieciowy i spiąć TV z kartą ethernet w kompie. Potem ustawiasz udostępnianie połaczenia internetowego przez modem USB, sprawdzasz jaki Ci się nadał adres na kompie (zwykle 192.168.0.1) więc na TV ustawiasz adres 192.168.0.2, wpisujesz tylko jeszcze adres DNSa który udostępnia provider.
 

weteran10

New member
silent22 napisał:
witam
Poczytałem trochę i nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu. Pi pierwsze nie mogę zaktualizować firmware, mam tylko jeden folder na pen drive z aktualizacja i wkladam do telewizora i caly czas mi wyskakuje że nie ma oprogramowania na usb. ktoś wie czemu? do tego mam problem z share managerem nie widzi mi go telewizor, widzi mi ps3 media server i z windows media playera a share managera nie widzi, puszczam film z wmp przez dlna i otwiera mi w obraz na pół ekranu nic nie pomaga zmiana trybu obrazu. Mam podłączony telewizor do routera kablem, a laptopa do routera wi-fi.
proszę o pomoc i przepraszam jeśli już gdzieś to było ale przeczytać tyle stron dokładnie jest naprawdę ciężko.
pozdrawiam
Plik musi być rozpakowany tz zainstalowany na pen drive i wtedy to jest kilka plików
 
Do góry