Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

ubity

New member
yogi3 napisał:
Witam

Zrobiłem jak powiedziałeś pobrałem firmware ze strony Samsunga dla modelu LE40B650 zgodnie z instrukcją podłączyłem Pena do PC, na którego rozpakowałem pliki przy pomocy pobranego pliku .exe następnie podłączyłem pena do TV wyskoczył okienko, w którym wybrałem aktualizacje oprogramowania jedna po przeskanowaniu USB wyskoczył komunikat Brak pliku do aktualizacji. Sprawdziłem pliki są co robie źle?

PS. Zastanawia mnie jeszcze model jaki jest w nazwie firmwaru, a mianowicie LE40B650T2W, co oznaczają ostatnie trzy znaki T2W?

Pozdrawiam
Mnie też nieraz wyskakiwało brak pliku.Między innymi na penie od samsunga dołączonym do telewizora spróbuj wziąć innego pena może wykryje u mnie zadziałało.
A co do modelu to nie ma to żadnego znaczenia.Przynajmniej tak pisze w centrum pobierania w pliku pod firmware że pasuje do wszystkich modeli.
 
Ostatnia edycja:

marklask

New member
orionez napisał:
U mnie był ten sam problem z MM (na starym TV panasa też był dobry obraz). Jest to spowodowane zbyt dużym poziomem sygnału z którym TV nie daje sobie rady. Koles z MM załozył tłumiki sygnału i obraz jest teraz bez zakłóceń.
pozdro

A co konkretnie zamontował? gdzie można coś takiego kupić?
 

yogi3

New member
ubity napisał:
Mnie też nieraz wyskakiwało brak pliku.Między innymi na penie od samsunga dołączonym do telewizora spróbuj wziąć innego pena może wykryje u mnie zadziałało.
A co do modelu to nie ma to żadnego znaczenia.Przynajmniej tak pisze w centrum pobierania w pliku pod firmware że pasuje do wszystkich modeli.

Hej

Ja próbowałem na Kingstonie po informacji od ciebie spróbowałem na penie Samsunga bo innego nie miałem i wyobraź sobie, że zaskoczył. Teraz mam dwa kolejne pytania:

1. Jak zmienić czcionkę napisów na większą niż standardowa dla funkcji DLNA?

2. W Menu Obraz>Opcje obrazu wybrałem Rozm. Dopasowanie do ekranu jednak nie do końca działa to poprawnie ponieważ po prawej stronie na matrycy mam pionowy czarny pasek czasami jest on większy czasami mniejszy, ale zawsze jest on widoczny co mnie denerwuje, jak ustawię obraz na 16:9 to nie ma tego paska, ale wiadomo czasami obraz jest zniekształcony, czy też tak macie ?

Pozdrawiam
 

dragon79

Member
leszcz-yk napisał:
1. Nie piszmy o rzeczach, na których się nie znamy i nie wprowadzajmy innych w błąd......
Pobór mocy był podany dość dokładny dużo wcześniej => trzeba poszukać.
Nie mierzmy ŻADNEGO parametru prądu ZMIENNEGO miernikiem bez RMS'a bo zakłamanie może sięgnąć i 50%.... Velleman NETBPEM2 to taki właśnie bez RMS'a.
Ponadto tym miernikiem nie zmierzy się poboru prądu w STANDBY TV bo jego minimalna rozdziałka to 0.02A .. co przy 240V~ daje BŁĄD POMIAROWY 5 Wat prawie!!!! Skoro coś ma błąd ok 5 Wat jakim cudem można zmierzyć nim 1 WAT?????????????
"Nie piszmy o rzeczach, na których się nie znamy" - racja.
Nie każdy jest elektrykiem i ma w domu sprzęt pomiarowy kosztujący kilka stówek opisany jako "true RMS".

Nikogo nie wprowadzam w błąd informacjami, które podałem - każdy może poczytać o parametrach użytego miernika. Poza tym nie piszę ile watów pobiera odbiornik, a ile wskazuje miernik na wyświetlaczu.

Cuda się zdażają...
0,02A to nie jest minimalna rozdziałka, ale dolny zakres pomiarowy, w którym miernik mierzy z założoną dokładnością +/-3%. Oznacza to, że przy napięciu w sieci 230V minimalny pobór mocy zmierzony z dokładnością +/-3% to 4,6W. Takim miernikiem można mierzyć mniejsze moce, ale trzeba pamiętać, że wyniki obarczone będą większym błędem pomiarowym.

Na koniec proszę o podanie dowodu, na to, że zmierzona tym miernikiem wartość poboru mocy w trybie pracy 104W, przy podanych w tamtym poście parametrach, obarczona jest zakłamaniem sięgającym 50%.

Pozdrawiam.
 

luzikos

New member
twonky beam

znalazlem swietny soft wspolpracujacy z naszym tv
Niestety dziala tylko IE ..ale pozwala na odtworzenie filmu z youtube, muzy, pokazanie obrazkow wprost z przegladarki ..klika sie play i automagicznie tv wyswietla stream :)
cool!
W przyszlosci ma byc tez pod FF
www twonkymedia com /beam/

O ..troche pogrzebalem i jest pelno takiego softu ..m.in. mozna z iphona odtwarzac fszystko bez konfigurowania czegokolwiek :>

DLNA rules!
 
Ostatnia edycja:

kwazarr

New member
Samba + Skalowanie + NTP + TelnetDeamon

Dzięki poniższej modyfikacji możemy w TV korzystać bezpośrednio ze zdalnych dysków sieciowych montowanych do TV po Sambie lub NFS.
Dyski zdalne są przez TV widziane jako zwyczajny napęd USB

Opis modyfikacji oryginalnego softu opisałem w wątku "Samsung PS50B650 LINUX on TV".
www . hdtv . com . pl / forum / showthread . php?t=46222 <-usuń_spacje

Opisana metoda jest dokładnie ta sama dla LCD i PDP.

Modyfikacji dokonałem na podstawie informacji zawartych na stronie:
samygo. sourceforge. net <-usuń_spacje


Metoda jest sprawdzona i działa poprawnie.

UWAGA !!!!
ROBICIE TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
WGRANIE ZMODYFIKOWANEGO FIRMWARE NARUSZA GWARANCJĘ!
 

des11

New member
Witam
Chciałem zakupic telewizor LE40B650,651 lub LEB550/551

Czy jezeli chodzi o B650 i B651 różnia się one tylko obudową?

Czy warto kupowac TV serii 650/651 dla 100HZ wyświetlania i odtwarzania filmów z USB (odtwarzanie w 550/551 można zmienic w menu serwisowym). Różnica cenowa jest spora :(

Proszę o odpowiedź
 

donkroko

New member
Karta WiFi do B651

Raz kozie śmierć, zamówiłem na Allegro kartę TP-LINK TL-WN827N (85zł), do samsunga B651, którą polecał użytkownik arturmk w poście #3453.
Zobaczę czy dogada się z TV, a jak nie to będzie do kompa.
Dam oczywiście znać, trzymajcie kciuki :D
 

donkroko

New member
des11 napisał:
Witam
Chciałem zakupic telewizor LE40B650,651 lub LEB550/551

Czy jezeli chodzi o B650 i B651 różnia się one tylko obudową?

Czy warto kupowac TV serii 650/651 dla 100HZ wyświetlania i odtwarzania filmów z USB (odtwarzanie w 550/551 można zmienic w menu serwisowym). Różnica cenowa jest spora :(

Proszę o odpowiedź
1. Jako posiadacz B651 - potwierdzam modele serii B65X różnią się tylko obudową! B651 = rubin U-shape
2. Istotnie była mowa na niniejszym forum o faktycznej możliwości włączenia odtwarzania filmów z USB.
 

pldeczek1

New member
kwazarr napisał:
Dzięki poniższej modyfikacji możemy w TV korzystać bezpośrednio ze zdalnych dysków sieciowych montowanych do TV po Sambie lub NFS.
Dyski zdalne są przez TV widziane jako zwyczajny napęd USB

Opis modyfikacji oryginalnego softu opisałem w wątku "Samsung PS50B650 LINUX on TV".
www . hdtv . com . pl / forum / showthread . php?t=46222 <-usuń_spacje

Opisana metoda jest dokładnie ta sama dla LCD i PDP.

Modyfikacji dokonałem na podstawie informacji zawartych na stronie:
samygo. sourceforge. net <-usuń_spacje


Metoda jest sprawdzona i działa poprawnie.

UWAGA !!!!
ROBICIE TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
WGRANIE ZMODYFIKOWANEGO FIRMWARE NARUSZA GWARANCJĘ!

A nie mozesz podac linka do gotowego softu przeciez bedzie on identyczny dla duzych i malych b650
nie kazdy jest w stanie zrobic to co tam jest opisane :popcorn:
 

kwazarr

New member
Niestety nie mogę podać linka bo gotowego IMAG'e z softem nie posiadam :(

Wprowadzone poprawki wykonywałem krok po kroku i część plików należy wyedytować ręcznie, np dane zasobów sieciowych.

Gdy ktoś nie czuje się na siłach aby samemu to zrobić wtedy zdecydowanie odradzam dłubanie !!
 
Ostatnia edycja:

webpiotr

New member
wi-fi

donkroko napisał:
Raz kozie śmierć, zamówiłem na Allegro kartę TP-LINK TL-WN827N (85zł), do samsunga B651, którą polecał użytkownik arturmk w poście #3453.
Zobaczę czy dogada się z TV, a jak nie to będzie do kompa.
Dam oczywiście znać, trzymajcie kciuki :D
donkroko chyba kupiłeś drugą sztukę - bo ja tez dokonałem dzisiaj zakupu na allegro - mam nadzieje ze zadziałają nam te karty, o czym poinformuję jak tylko otrzymam przesyłkę
 

krzychu1990

New member
b650

Witam wszystkich jestem nowy na forum i potrzebuje pomocy nie wiem co kupić?? Zastanawiam się nad samsungiem lcd 46" żebym mógł podłączy pen drive i oglądać z niego DVD i RMVB minimum 100 HZ pomoże ktoś??Powiem tak na telewizorach to ja się nie znam!:niewiem:
 

ryki67

New member
Witam
koledzy proszę o pomoc bo nie wiem czy mi sie TV zrąbał czy nie ???

Czy ktoś z was odbiera DVB-T z Warszawy
NIE WIEM JAK U WAS ALE U MNIE OD KIEDY JEST NA 58 KANALE
770 000 kHz to nie działa tak jak powinno dokladnie od 3 dni

U MNIE CO jakies 5 sekund na ekranie lekka lub większa PIXELOZA
nieraz zarwanie dźwięku generalnie mocno WKUR....JĄCE.

O co chodzi

potwierdzcie czy tak macie???

a może coś w TV trzeba jeszcze zmienić
jak było na 48 kanale działało bez najmniejszych zarwań

pozdrawiam
 

leszcz-yk

New member
dragon79 napisał:
Nikogo nie wprowadzam w błąd informacjami, które podałem - każdy może poczytać o parametrach użytego miernika.
Pan akurat podał miernik, plus dla Pana ;) Którym to miernikiem niestety zrobił pomiar w standby :) pomiar, który był wg mnie bezużyteczny.

Nie dość, że nie na temat to jeszcze wyjdzie, że się wymądrzam.

1) Miernik ma skalę działania lub kilka skal i dokładność pomiarową(określaną w dobrych miernikach jako % wartości mierzonej oraz konkretną wartość). Miernik, którym zmierzono wynik ma podane jedynie +-3% wartości pomiaru. Niestety to już świadczy o klasie miernika => nie podano jego dokładnych parametrów... (a przynajmniej ja nie znalazłem, a może Pan ma w instrukcji?).

2) Te 3% mierzonego wyniku to jest błąd:
- 110Wat dla wyniku 3600Wat <= OK
- 0.14Wat dla wyniku 4.6Wat <= Niestety TAKIE cuda się nie zdarzają :)
Tu zamiast błędu %wyniku liczy się już +-wartość bezwzględna ..... Poszukałem analogicznego miernika ale z podanymi pełnymi parametrami i tam było napisane +-3% lub +-5Wat.
Czyli taki miernik moc faktyczną 5Wat może pokazać zarówno jako 0Wat jak i 10 Wat(bo ma +-5Wat błędu MINIMUM).

3) Finalnie producent podaje, że miernik MIERZY natężenie prądu z zakresu ... od 0.02A - do 16A co przy 230V (i sinusoidalnym przebiegu) daje minimalną moc mierzoną 4.6Wata?? A PONIŻEJ tego zakresu to równie dobrze można napisać liczbę z sufitu (zakres 0-4.6) i będzie tak samo wiarygodna jak wskazania miernika ;)

"Takim miernikiem można mierzyć mniejsze moce."
Jak widać powyżej mierzyć można, wierzyć w poprawność wyniku nie można kompletnie.
<Chyba, że zmierzy Pan moc pobieraną przez 100 telewizorów równolegle i wyliczy pomiar dla pojedynczego TV ;-) wtedy Uwierzę, że Pana wynik jest chociaż TROCHĘ zbliżony do prawdy>

4) Podana dokładność +-3% jest dla .... obciążenia rezystancyjnego, gdzie jest napisana dokładność pomiaru dla obciążeń impedancyjnych lub mieszanych??? Ja nie znalazłem.
Niby miernik podaje cosinus fi ... ale skoro nie ma podanej żadnej dokładności dla obciążeń posiadających impedandcję to ja nie wiem jak on mierzy ;) Obawiam się, że jakoś uśrednia w dodatku nie wiadomo z jakim błędem.

Na marginesie, miernik z RMS, który ma dokładność +-1%ww +-1Wat (dokładność wskazania do 1Wat) kosztuje nie 50pln tylko >500pln.


5. Nie napisałem, że pomiar jest obciążony tylko może być obciążony błędem nawet 50% ....
Co nie oznacza iż ten miernik ma taki błąd ale w super dokładność to ja bym nie wierzył :)
104wat +-3%(3Wat) +-5Wat = co wg mnie da wstępny rozrzut 96-112 Wat(Dla skrajnej wartości błąd: (96/104)*100% =~ 9%)

I nasze nieszczęście - zasilacz impulsowy. No i jak dokładnie miernik bez RMSa to mierzy? Ja nie wiem.

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

pldeczek1

New member
leszcz-yk napisał:
Pan akurat podał miernik, plus dla Pana ;) Którym to miernikiem niestety zrobił pomiar w standby :) pomiar, który był wg mnie bezużyteczny.

Nie dość, że nie na temat to jeszcze wyjdzie, że się wymądrzam.

1) Miernik ma skalę działania lub kilka skal i dokładność pomiarową(określaną w dobrych miernikach jako % wartości mierzonej oraz konkretną wartość). Miernik, którym zmierzono wynik ma podane jedynie +-3% wartości pomiaru. Niestety to już świadczy o klasie miernika => nie podano jego dokładnych parametrów... (a przynajmniej ja nie znalazłem, a może Pan ma w instrukcji?).

2) Te 3% mierzonego wyniku to jest błąd:
- 110Wat dla wyniku 3600Wat <= OK
- 0.14Wat dla wyniku 4.6Wat <= Niestety TAKIE cuda się nie zdarzają :)
Tu zamiast błędu %wyniku liczy się już +-wartość bezwzględna ..... Poszukałem analogicznego miernika ale z podanymi pełnymi parametrami i tam było napisane +-3% lub +-5Wat.
Czyli taki miernik moc faktyczną 5Wat może pokazać zarówno jako 0Wat jak i 10 Wat(bo ma +-5Wat błędu MINIMUM).

3) Finalnie producent podaje, że miernik MIERZY natężenie prądu z zakresu ... od 0.02A - do 16A co przy 230V (i sinusoidalnym przebiegu) daje minimalną moc mierzoną 4.6Wata?? A PONIŻEJ tego zakresu to równie dobrze można napisać liczbę z sufitu (zakres 0-4.6) i będzie tak samo wiarygodna jak wskazania miernika ;)

"Takim miernikiem można mierzyć mniejsze moce."
Jak widać powyżej mierzyć można, wierzyć w poprawność wyniku nie można kompletnie.
<Chyba, że zmierzy Pan moc pobieraną przez 100 telewizorów równolegle i wyliczy pomiar dla pojedynczego TV ;-) wtedy Uwierzę, że Pana wynik jest chociaż TROCHĘ zbliżony do prawdy>

4) Podana dokładność +-3% jest dla .... obciążenia rezystancyjnego, gdzie jest napisana dokładność pomiaru dla obciążeń impedancyjnych lub mieszanych??? Ja nie znalazłem.
Niby miernik podaje cosinus fi ... ale skoro nie ma podanej żadnej dokładności dla obciążeń posiadających impedandcję to ja nie wiem jak on mierzy ;) Obawiam się, że jakoś uśrednia w dodatku nie wiadomo z jakim błędem.

Na marginesie, miernik z RMS, który ma dokładność +-1%ww +-1Wat (dokładność wskazania do 1Wat) kosztuje nie 50pln tylko >500pln.


5. Nie napisałem, że pomiar jest obciążony tylko może być obciążony błędem nawet 50% ....
Co nie oznacza iż ten miernik ma taki błąd ale w super dokładność to ja bym nie wierzył :)
104wat +-3%(3Wat) +-5Wat = co wg mnie da wstępny rozrzut 96-112 Wat(Dla skrajnej wartości błąd: (96/104)*100% =~ 9%)

I nasze nieszczęście - zasilacz impulsowy. No i jak dokładnie miernik bez RMSa to mierzy? Ja nie wiem.

Pozdrawiam :)
dobrze kolego czytam twoje wypowiedzi od kilku dni na temat tego miernika i wiesz co ze nie zgadzam sie z toba poniewaz ja tez mierzylem pobor pradu miernikiem na ktorym wyszlo mi 15 wat w stanie spoczynku
twierdzisz ze pomiar ten obarczony jest duzym bledem czy wedlug ciebie wszystkie mierniki klamia a samsung podaje prawdziwe dane?
tak sie sklada ze oprocz telewizora sprawdzalem pobor pradu na innych uzadzemniach np tuner sat pobiera 10 wat dvd w spoczynku 3w amplituner z wylaczona opcja anynet 1w a z wlaczona 30w czyli w pozostalych urzadzeniach pobor pradu zgodny jest z podawanym przez producenta
Smiem wiec twierdzic iz miernik moj myli sie bardzo niewiele jesli wogole
nawiasem piszac to pobor 15wat w trybie czuwania naszych samsungow to i tak polowe tego co pobieraja lg np 32 cale LG bez mozliwosci sterowania przez hdmi czyli anynet pobiera 30w czyli 2 razy wiecej
Ponoc w naszych tv wystarczy wylaczyc opcje anynet i pobor pradu spadnie do podawanych bodajze 0.3w
 

MarekWoj

New member
ryki67 napisał:
Witam
Czy ktoś z was odbiera DVB-T z Warszawy
NIE WIEM JAK U WAS ALE U MNIE OD KIEDY JEST NA 58 KANALE
770 000 kHz to nie działa tak jak powinno dokladnie od 3 dni

U MNIE CO jakies 5 sekund na ekranie lekka lub większa PIXELOZA
nieraz zarwanie dźwięku generalnie mocno WKUR....JĄCE.
Witam.

Ja odbieram, ale chyba z Raszyna, bo mieszkam w okolicy Żyrardowa czyli jakieś 50 km od Warszawy. Nie jest tak źle jak u Ciebie, pojawiają się zakłócenia ale nie tak często. Ale poprzednio wszystko działało idealnie, więc po zmianie kanału coś jest źle z transmisją.
 

cypiz

New member
ryki67 napisał:
Witam
koledzy proszę o pomoc bo nie wiem czy mi sie TV zrąbał czy nie ???

Czy ktoś z was odbiera DVB-T z Warszawy
NIE WIEM JAK U WAS ALE U MNIE OD KIEDY JEST NA 58 KANALE
770 000 kHz to nie działa tak jak powinno dokladnie od 3 dni

U MNIE CO jakies 5 sekund na ekranie lekka lub większa PIXELOZA
nieraz zarwanie dźwięku generalnie mocno WKUR....JĄCE.

O co chodzi

potwierdzcie czy tak macie???

a może coś w TV trzeba jeszcze zmienić
jak było na 48 kanale działało bez najmniejszych zarwań

pozdrawiam

Ja się zdziwiłem bo też mi zniknęły kanały ale po przeskanowaniu odnalazłem je i chyba to był 58 kanał. Różnicy w odbiorze nie widzę (żadnej pikselozy) chyba że antenę zacznę ruszać, mieszkam w Wawie na Wiatraku i korzystam z antenki kupionej w realu za 30 zł
Najgorsze, ze do tej pory nie ma EPG, nie mam kablówki cyfrowej i nawet nie mogę sprawdzić jak to wygląda na le37b651
 

dragon79

Member
leszcz-yk napisał:
Pan akurat podał miernik, plus dla Pana ;) Którym to miernikiem niestety zrobił pomiar w standby :) pomiar, który był wg mnie bezużyteczny.

[...]

I nasze nieszczęście - zasilacz impulsowy. No i jak dokładnie miernik bez RMSa to mierzy? Ja nie wiem.

Pozdrawiam :)

Teraz ogólnie się zgadzam, chociaż wg mnie pomiar poboru mocy w standby też jest użyteczny, jeśli tylko pamięta się o tym, co zostało napisane wyżej. Możliwe, że zamiast wskazanego przez miernik poboru mocy 1W TV ciągnie 10W, ale możliwe też jest, że akurat TV ciągnie 1W. To już kwestia sprawdzenia pomiaru dokładniejszym (czyt. też droższym) miernikiem.

Podsumowując: pobór mocy w standby mierzony tym miernikiem wskazuje na 0-10 W, pobór mocy w warunkach pracy przy określonych jej parametrach to 96-112 W. Dla mnie taka dokładność jest wystarczająca.

edit: poprawa błędów składniowych
 
Ostatnia edycja:
Do góry