Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

tribon

New member
Mam problem z odtworzeniem pliku mkv na TV LE40B650. Może macie jakieś pomysły jak nakłonić TV do odtwarzania tego pliku??

Dźwięk przekonwertowałem z DTS do DD za pomocą popcorna.
Zmieniłem profil za pomocą IDC Multi Changer z 5.0 na 4.1
Nadal otrzymuje info o nieprawidłowym pliku wideo.
Wklejam info z programu MediaInfo:

Kod:
Ogólne
Format                          : Matroska
Rozmiar pliku                   : 5,88 GB
Czas trwania                    : 1h 48 min.
Całkowita przepływność bitów    : 7.758 Kb/s
Zdekodowana data                : UTC 2009-11-08 07:05:55
Aplikacja zapisująca            : mkvmerge v2.6.0 ('Kelly watch the Stars') built on Mar 24 2009 15:23:17
Biblioteka zapisująca           : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1
Okładka                         : Yes / Yes / Yes

Wideo
ID                              : 1
Format                          : AVC
Format/Informacja               : Advanced Video Codec
Profil formatu                  : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC       : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy  : 8 klatek
Tryb multipleksowania           : Container profile=Unknown@5.0
ID kodeka                       : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania                    : 1h 48 min.
Przepływność bitów              : 6.963 Kb/s
Nominalna przepływaność         : 7.113 Kb/s
Szerokość                       : 1.920 pikseli
Wysokość                        : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu                : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek    : 23,976 kl/s
Rozdzielczość                   : 24 bity
Kolorymetria                    : 4:2:0
Rodzaj skanu                    : Progresywny
bity/(piksele*ramki)            : 0.140
Rozmiar strumienia              : 5,28 GB (90%)
Biblioteka zapisująca           : x264 core 60 r935M c6456de
Ustawienia kodowania            : cabac=1 / ref=8 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=6 / psy_rd=1.0 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=12 / chroma_me=1 / trellis=0 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=16 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=7113 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=1.00 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=2:0.70
Język                           : Japoński

Audio
ID                              : 2
Format                          : AC-3
Format/Informacja               : Audio Coding 3
ID kodeka                       : A_AC3
Czas trwania                    : 1h 48 min.
Rodzaj przepływności            : Stała
Przepływność bitów              : 640 Kb/s
Kanały                          : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów          : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania       : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia              : 497 MB (8%)
Język                           : Japoński

Tekst
ID                              : 3
Format                          : ASS
ID kodeka                       : S_TEXT/ASS
ID kodeka/Informacja            : Advanced Sub Station Alpha
Język                           : Angielski
 

Kris123456a

New member
Wiec tak jak daje np Movie to nie widzi filmów potem zeby wejść na widok podstawowy daje na autio i wchodze a tu dalej nie widzi przy movie pisze ze Brak filmu w urządzeniu Wybierz inna kategorię sprawdzilem tez firmware i mam 2000/01/01_000104 może to od tego zależy
 

korczyniak

New member
Kris123456a napisał:
Wiec tak jak daje np Movie to nie widzi filmów potem zeby wejść na widok podstawowy daje na autio i wchodze a tu dalej nie widzi przy movie pisze ze Brak filmu w urządzeniu Wybierz inna kategorię sprawdzilem tez firmware i mam 2000/01/01_000104 może to od tego zależy

A jakie masz rozszerzenie .mkv? czy inne?
 

ryc3rz

New member
sznaucerowaty napisał:
Nie potwierdzam. Oglądałem film z USB HDD podczas, gdy peestrójką ściągałem demo gierki z internetu. Mi nic nie przeszkadzało. Napędu BD nie testowałem.

Testowałem na Uncharted 2. Żadnych widocznych opóźnień. Śmiga aż miło.
PS3 Slim 250 GB + LE55B650 (po HDMI - rodziałka gry 1280x720, 60Hz)
Pozdrawiam


Wielkie dzięki za odpowiedź.

Ktoś jeszcze grał w coś na tym TV i ma jakieś doświadczenia z lagiem?

A moze ktos ogladał filmy na PS3? Bo podobno robi sie głośny po jakiejś godzince grania na BLu rayu.....

Zalezy mi na większej ilości opinii...
 

juby456

New member
Panowie moze mi ktos podpowiedziec jakie kraje wybrac przy automatycznym strojeniu-Polski nie ma, w ananlogu sa kraje europy wschodniej i to zaznaczylem a co wybrac w cyfrowym??Tuner nie lapie zadnego cyfrowego a przeciez model le46b652 posiada mpeg-4.Proszę o odpowiedź.
 

h666

New member
Witam, wlasnie sobie wgralem nowe firmware do b650 40 i skaskowale mi sie wszystko z contents library, a mialel tam orginalnie wgrana gre takie kulki(nie pamietam nazwy). Mam pytanie skad ja teraz wziasc, na stronie samsunga jej nie widze?
 

Pryk99

New member
Witam, mam pytanie jaka macie dostępną pamięć telewizora? czy podobnie jak ja 148.78 MB? I czy istnieje jakiś sposób na powiększenie tej pamięci?:confused:
 

whiteman

Member
wislakpawel napisał:
Mianowicie posiadam Samsunga LE40B650 podłączonego do komputera (poprzez router) wszystko chodzi dobrze jest dostęp do internetu i sieć WLAN, mogę oglądać filmy, ale przewijać już tylko niektóre (niestety zdecydowanie mniej) i tu własnie jest zagadka? Dlaczego jeden plik wideo można przewijać normalnie jak przy odtwarzaniu z pendrive'a, a inny nie. Sprawdzałem pod względem wielkości, kodeków, formatu i nic wszystko jest przypadkowe poprostu jeden można przwijać, a drugi nie? Jak jest u Was i czy może to być winna kabla, którym mam podłączony router z tv??
To nie moze byc wina kabla. Gdyby to byl kabel to by wogole nie odtwarzal albo by potrafil przerwac w trakcie.
 

wislakpawel

New member
whiteman napisał:
To nie moze byc wina kabla. Gdyby to byl kabel to by wogole nie odtwarzal albo by potrafil przerwac w trakcie.

Dlaczego, więc jeden plik wideo można przewijać, a drugi nie?? Czy ktoś z Was również tak ma?? Jaka moze być przyczyna?
 

boss131

New member
Samsung PC Share Manager

Witam!
Na stronie Samsunga pojawiła się nowa wersja Samsung PC Share Manager v2.3, być może poprawili coś zarówno z przewijaniem filmów, jak i z odświeżaniem serwera (trochę zamula). Jeszcze nie próbowałem bo obecnie jestem w pracy, ale na 100% sprawdzę po powrocie do domu i jak zauważę jakieś zmiany to opiszę co zminili.
 

tribon

New member
boss131 napisał:
Witam!
Na stronie Samsunga pojawiła się nowa wersja Samsung PC Share Manager v2.3, być może poprawili coś zarówno z przewijaniem filmów, jak i z odświeżaniem serwera (trochę zamula). Jeszcze nie próbowałem bo obecnie jestem w pracy, ale na 100% sprawdzę po powrocie do domu i jak zauważę jakieś zmiany to opiszę co zminili.
Jeśli chodzi o ten program to nie podobały mi sie miniaturki filmów. Było widać wielkie piksele. W katalogu programu jest podkatalog \MediaRoot\HDD\Video\Video0\. Wewnątrz znajdują się miniaturki w wersjach (niskiej i wyższej rozdzielczości). Wyświetlane na TV są te z literką "t" na końcu. Wystarczy zmienić literę i cieszyć się na TV miniaturami w wysokiej rozdzielczości. Nie rozumiem dlaczego nie można tego zmienić w opcjach programu...

Edit: dodam tylko, że powyższa zmiana nie wpływa na szybkość poruszania się po bibliotece z filmami.
Co do wersji 2.3 to nie zauważyłem żadnej zmiany. Przewijania po DLNA nie ma.
 
Ostatnia edycja:

pldeczek1

New member
boss131 napisał:
Witam!
Na stronie Samsunga pojawiła się nowa wersja Samsung PC Share Manager v2.3, być może poprawili coś zarówno z przewijaniem filmów, jak i z odświeżaniem serwera (trochę zamula). Jeszcze nie próbowałem bo obecnie jestem w pracy, ale na 100% sprawdzę po powrocie do domu i jak zauważę jakieś zmiany to opiszę co zminili.

No tak tylko ze wersja 2.3 pojawila sie tam 26 PAZDZIERNIKA czyli okolo trzy tygodnie temu i nie wiadomo do tej pory co zmienilo sie w stosunku do poprzedniej :blagam:
 

Horhe Ortega

New member
Mam problem z odtworzeniem pliku mkv na TV LE40B650. Może macie jakieś pomysły jak nakłonić TV do odtwarzania tego pliku??
Ref. frames jest za wysoka przy pełnej rozdzielczości 1920x1080.Przy tym B-frames-16!Dlatego nie pomaga sama zmiana Level.Przekoduj do np. 5 ref. frames w level 4.1 i powinno pójść.
 

Waldilas

New member
USB i zdjęcia.

Witam wszystkich. Od kilku dni przeglądam to forum. 40W5500 czy 40B651. Zdecydowałem na ten drugi,ale małe pytanie- jak on radzi sobie ze zdjęciami po USB. Czy podaje na cały ekran bo słyszałem że nie.Bo wiem że sony idealnie, może ktoś podpowie. Z góry dzięki.
 

asd1

New member
Waldilas napisał:
Witam wszystkich. Od kilku dni przeglądam to forum. 40W5500 czy 40B651. Zdecydowałem na ten drugi,ale małe pytanie- jak on radzi sobie ze zdjęciami po USB. Czy podaje na cały ekran bo słyszałem że nie.Bo wiem że sony idealnie, może ktoś podpowie. Z góry dzięki.

Nie, chyba że są w 16:9
 

Waldilas

New member
Dzięki Ci.Wiem, wszystko zależy od formatu zdjęcia, więc jeśli są w 16/9 to chyba pójdą. Czyli ok. A myślałem że będą wyświetlane tylko na małej częsci ekranu.Chyba go jutro zamówię. Pozdro.
 
Do góry