Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

dragon79

Member
User27 napisał:
Na jeden film 720p Mkv w sam raz nie myśle o sciaganiu 1080p bo mam za słabe łącze.
Polecam 16GB. Aktualnie mają najlepszy współczynnik pojemności do ceny. W dobrej cenie jest na przykład niezły Patriot Xporter 150X (na alledrogo oznaczany przez sprzedających jako model 200X, od którego różni się wyglądem).
 

User27

New member
no niezła cena za tego patriota 16 gb 122,95, nie wiem czy odczyt ma dobry, bo potem są zwiechy. Cena na komputroniku wynosi 165 zł a na allegro 122zł, moze to jakis inny model.
 
Ostatnia edycja:

vandel

New member
pen za 122 zł 16gb bez sensu lepiej hdd 320 gb za 240zł. ja juz mam pelny no chyba za wywala sie film po obejrzeniu lub ma inny magazyn na filmy.
 

Kris123456a

New member
Problem z filmami w 720p i 1080p

Mój problem polega na tym ze jak podłaczam pena z samplem filmu czy to w 720p czy 1080p to widzi go a jak podłączam dysk hdd z pełnym filmem to juz nie widzi zadnego i nie wiem co jest probowalem to co napisal grajen ale nie skutkuje.
Prosiłbym o pomoc dane (do filmow dałem wcześniej).
Prosiłbym o dokładnie wytłumaczenie jeżeli jest taka możliwiość(system plików na hdd NTFS a dysk widzi)
 

mcold

New member
Pryk99 napisał:
Mam sandiska 16 gb i jak do tej pory jest ok. Ale 8gb to trochę mało.

Czy masz TV połaczony z kompem przez LAN?
Nie żebym namawiał do złego:], ale rozważ kupno dysku na USB, który podłączysz do kompa i na niego będziesz ciągnąć filmy. Jeśli masz już duży HDD w kompie to ten krok pomiń i po prostu spaczuj sobie firmware tak żebyś mógł podmontować sobie zasób Windows Share jako katalog...i po problemie, sky (a raczej pojemność HDD) is the limit. No i nie musisz biegać z pendrive pomiędzy kompem a TV, potem jeszcze raz biegać bo pomyliłeś się w nazwie napisów, potem jeszcze raz bo się rozjeżdzają i trzeba je przekonwertować itd:)) Same plusy.
 

Pryk99

New member
mcold napisał:
Czy masz TV połaczony z kompem przez LAN?
Nie żebym namawiał do złego:], ale rozważ kupno dysku na USB, który podłączysz do kompa i na niego będziesz ciągnąć filmy. Jeśli masz już duży HDD w kompie to ten krok pomiń i po prostu spaczuj sobie firmware tak żebyś mógł podmontować sobie zasób Windows Share jako katalog...i po problemie, sky (a raczej pojemność HDD) is the limit. No i nie musisz biegać z pendrive pomiędzy kompem a TV, potem jeszcze raz biegać bo pomyliłeś się w nazwie napisów, potem jeszcze raz bo się rozjeżdzają i trzeba je przekonwertować itd:)) Same plusy.

Dziękuję za podpowiedz własnie przymierzam sie do kupna dysku 320 GB. Tak TV mam podłaczony po LAN i mam udostępnione filmy, ale jak wiadomo jest problem z przewijaniem. A pendrive miałem już wcześniej. :bober:
 

mcold

New member
Pryk99 napisał:
Dziękuję za podpowiedz własnie przymierzam sie do kupna dysku 320 GB. Tak TV mam podłaczony po LAN i mam udostępnione filmy, ale jak wiadomo jest problem z przewijaniem. A pendrive miałem już wcześniej.

Nie rozumiemy się:) Spaczuj firmware, odpal telnet, dograj moduł CIFS i montuj sobie zasób z dysku twardego jako windows share pod katalog na pendrive (wkładasz choćby ten który dostaleś z TV, dowolnej pojemności). Opis jak to zrobić znajdziesz kilka stron wcześniej. W efekcie widzisz swoje filmy z HDD jakbyś je miał na pendrive, żadnego DNLA i ograniczeń z tym związanych.
 

bobitos

New member
Kris123456a napisał:
Mój problem polega na tym ze jak podłaczam pena z samplem filmu czy to w 720p czy 1080p to widzi go a jak podłączam dysk hdd z pełnym filmem to juz nie widzi zadnego i nie wiem co jest probowalem to co napisal grajen ale nie skutkuje.
Prosiłbym o pomoc dane (do filmow dałem wcześniej).
Prosiłbym o dokładnie wytłumaczenie jeżeli jest taka możliwiość(system plików na hdd NTFS a dysk widzi)
Musisz wgrać na dysk HDD jakiś plik .avi i wtedy SAM go zobaczy.
 

korczyniak

New member
Kris123456a napisał:
Mój problem polega na tym ze jak podłaczam pena z samplem filmu czy to w 720p czy 1080p to widzi go a jak podłączam dysk hdd z pełnym filmem to juz nie widzi zadnego i nie wiem co jest probowalem to co napisal grajen ale nie skutkuje.
Prosiłbym o pomoc dane (do filmow dałem wcześniej).
Prosiłbym o dokładnie wytłumaczenie jeżeli jest taka możliwiość(system plików na hdd NTFS a dysk widzi)

Nie wiem o mapisał grajen, ale wystarczy wybrać widok podstawowy i wyświetla katalogi na dysku i następnie należy wejść katalog gdzie znajuje się film.
 

Kris123456a

New member
już tak próbowałem i nic chyba że coś źle robię napiszcie jak wejść do tego widoku i ustawic widok podstawowy.
Bo mi wyświetla katalogi ale tylko na audio zdjęciach a filmów juz nie widzi jak daje movies
 

ryki67

New member
mcold napisał:
Ciekawe jaki format i kompresję zastosują. Biorąc pod uwagę że mój tuner sat z funkcją PVR nagrywa w formacie trp to godzina nagrania zajmuje 6GB. Do tego dla kanału HD musi być transfer minimum 150Mb/s. Trochę problematycznie to widzę.

Witam
co to za wartość 150Mb/s czy czasami zer nie pomyliles?
chyba ze to surowy materiał bez kompresji ale widziales zeby gdzies takowy leciał?
z Satelity leci streaming srednio 4-7Mb/s, na tvn podobno nieraz dochodzi do 15Mb/s, natomiast polsat HD kolega mi mowil ze spada nawet do 2,5Mb/s czyli MIERNOTA.
tak ze w przypadku 15Mb/s co daje niecałe 2MB/s pednriv-y z przed paru lat
sobie poradzą zeby to nagrac bez problemu.:)
 

Kris123456a

New member
Wiec tak nie widzi tych filmów natomiast widzi taki

Format : Matroska
Rozmiar pliku : 3,60 GB
Czas trwania : 1h 42 min.
Całkowita przepływność bitów : 5.038 Kb/s
Tytuł filmu : HDWorld.pl - Trzynasty Wojownik - HDWorld.pl
Zdekodowana data : UTC 2009-10-20 22:43:49
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.9.8 ('C'est le bon') built on Aug 13 2009 12:49:06
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 42 min.
Przepływność bitów : 4.489 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 544 pikseli
Proporcje obrazu : 2,35:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.269
Rozmiar strumienia : 3,21 GB (89%)
Tytuł : HDWorld.pl - Trzynasty Wojownik - HDWorld.pl
Język : Angielski

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 42 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 448 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Opóźnienie wideo : 4s 620ms
Rozmiar strumienia : 328 MB (9%)
Tytuł : HDWorld.pl - Trzynasty Wojownik - HDWorld.pl
Język : Polski

Tamte maja profil formatu : High@L5.1
może wystarczy zmienic na 4.1 i bedzie ok
tylko to chyba będzie dzwiek 4.1 a nie 5.1
A może on nie widzi plików ponad 4 giga w High5.1
Proszę o odpowiedz
 

pablosKRK

New member
zoltar23 napisał:
Mkv podaje z pc na tv. Dzwięk DTS z pc prosto do Technicsa SA-DA10.
Zanim kupiłem B650 Divxy ogladałem z manty po usb. Teraz divx leci z usb tv (obraz o niebo lepszy niż z manty, dodatkowo odtwarza te filmy które nie chodziły na mancie). Plik tekstowy przerabiam do SRT programem BESTPLAYER (cała operacja to góra 2sekundy) czy to aż taki problem????
Szkoda że tv nie powiększa automatycznie obrazu gdy jest nadawany w 16:9 (mój wcześniejszy crt panasonic miał funkcje auto i sam likwidował czarne pasy w 16:9)
Ja jestem zadowolony że mam tv z takimi możliwościami! Jedno jest pewne.. Polakowi nigdy nie dogodzisz.

no ale stary, weź doczytaj czego dokładnie dotyczy rozmowa

mówimy o problemach z odtwarzaczem WBUDOWANYM w TV , a ty wyskakujesz z hasłem że Ci wszystko super chodzi, po czym w szczegółach dodajesz że MKV odtwarzasz na PCcie, dźwięk również w PCta wrzucasz na amplituner

to gdzie tu jes wykorzystanie odtwarzacza wbudowanego w telewizor ?

przy takim ustawieniu można odtwarzać filmy na dwolnym TV , niekoniecznie Samsungu B650
 

zoltar23

Member
pablosKRK napisał:
no ale stary, weź doczytaj czego dokładnie dotyczy rozmowa

mówimy o problemach z odtwarzaczem WBUDOWANYM w TV , a ty wyskakujesz z hasłem że Ci wszystko super chodzi, po czym w szczegółach dodajesz że MKV odtwarzasz na PCcie, dźwięk również w PCta wrzucasz na amplituner

to gdzie tu jes wykorzystanie odtwarzacza wbudowanego w telewizor ?

przy takim ustawieniu można odtwarzać filmy na dwolnym TV , niekoniecznie Samsungu B650
no ale młody, po co sobie utrudniasz życie? Nie pasuje sprzęt to weź i go sprzedaj jeśli nie jesteś zadowolony i ciągle narzekasz! kup tv bez możliwości odtwarzania filmów i wtedy będziesz zadowolony. Divxy u mnie chodzą bez problemu, KAŻDE! jeśli jesteś ułomny i nie potrafisz zmienić pliku z txt na srt to już twój problem. Nie mówiąc już o tym że większość ludzi ogląda filmy z lektorem.
 

wislakpawel

New member
Przewijanie filmów w sieci DLAN

Witam, jestem świeżo zarejestrowanym użytkownikiem tego forum, ale przeglądałem go w miare możliwości i niestety nie otrzymałem pełnego obrazu mojego problemu. Niektórzy pisali, że można wszystko przewijać, a inni że wogóle nie można przewijać filmów w DLAN, ale nie natrafiłem na moją sytuację (oczywiscie mogłem coś przeoczyć przy tylu stronach). Więc postanowiłem się zarejestrować i osobiście dopytać.

Mianowicie posiadam Samsunga LE40B650 podłączonego do komputera (poprzez router) wszystko chodzi dobrze jest dostęp do internetu i sieć WLAN, mogę oglądać filmy, ale przewijać już tylko niektóre (niestety zdecydowanie mniej) i tu własnie jest zagadka? Dlaczego jeden plik wideo można przewijać normalnie jak przy odtwarzaniu z pendrive'a, a inny nie. Sprawdzałem pod względem wielkości, kodeków, formatu i nic wszystko jest przypadkowe poprostu jeden można przwijać, a drugi nie? Jak jest u Was i czy może to być winna kabla, którym mam podłączony router z tv??
 

wislakpawel

New member
Przewijanie filmów w sieci DLAN

Witam, jestem świeżo zarejestrowanym użytkownikiem tego forum, ale przeglądałem go w miare możliwości i niestety nie otrzymałem pełnego obrazu mojego problemu. Niektórzy pisali, że można wszystko przewijać, a inni że wogóle nie można przewijać filmów w DLAN, ale nie natrafiłem na moją sytuację (oczywiscie mogłem coś przeoczyć przy tylu stronach). Więc postanowiłem się zarejestrować i osobiście dopytać.

Mianowicie posiadam Samsunga LE40B650 podłączonego do komputera (poprzez router) wszystko chodzi dobrze jest dostęp do internetu i sieć WLAN, mogę oglądać filmy, ale przewijać już tylko niektóre (niestety zdecydowanie mniej) i tu własnie jest zagadka? Dlaczego jeden plik wideo można przewijać normalnie jak przy odtwarzaniu z pendrive'a, a inny nie. Sprawdzałem pod względem wielkości, kodeków, formatu i nic wszystko jest przypadkowe poprostu jeden można przwijać, a drugi nie? Jak jest u Was i czy może to być winna kabla, którym mam podłączony router z tv??
 

korczyniak

New member
Kris123456a napisał:
już tak próbowałem i nic chyba że coś źle robię napiszcie jak wejść do tego widoku i ustawic widok podstawowy.
Bo mi wyświetla katalogi ale tylko na audio zdjęciach a filmów juz nie widzi jak daje movies

Nie wiem co mam ci odpowiedzieć?
Na górze ekranu masz do wyboru: Folder; Czas; Widok Podstawowy itd
Jeśli to nie wystarczy to ci zrobię foto.
 

pysiek-28

New member
jaka jest różnica pomiedzy le 40b650, le 40b651, le 40b652, le 40b653

jaka jest różnica pomiedzy le 40b650, le 40b651, le 40b652, le 40b653 bo według naszej polskiej strony różni sie wygladem a według stron np austrii róznią się tunerami cyfrowymi i czy bedzie dostepny model le 40b679 poniewaz ten model posiada wszystkie tunery tzn satelitarny , kablowy, i naziemny i taki chciałbym nabyć na stronach polskich jest nie dostepny a np niemieckich mozna nabyc tak oczywiscie na głównych stronach samsunga czy bedzie mozna go kupic w polsce
 
Do góry