Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Xristof

New member
mam takie pytanie
Dlaczego film

General
ID : 0
Format : BDAV
Format/Info : Blu-ray Video
File size : 375 MiB
Duration : 2mn 10s
Overall bit rate : 24.0 Mbps
Maximum Overall bit rate : 24.0 Mbps

Video
ID : 4113 (0x1011)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.0
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 2 frames
Duration : 2mn 10s
Bit rate : 22.8 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 25.000 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Interlaced
Scan order : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame) : 0.440
Stream size : 356 MiB (95%)

Audio
ID : 4352 (0x1100)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Duration : 2mn 11s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 256 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Video delay : -80ms
Stream size : 4.00 MiB (1%)

nie odtwarza dzwieku. Film dziala bardzo dobrze (po zmianie rozszerzenia na np.mkv)
Jest przeciez AC-3 2ch
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Ktosiek napisał:
Czesc!
Kupilem Samsunga 32b650 i nie wiem w jaki sposób poprawnie skonfugurować ustawienia 100Hz MotionPlus zeby osiągnać najlepszą jakość, prosze napiszcie w jaki sposob wy macie to poustawiane.

Na co dzień mam ustawione tak:
Redukcja Rozmycia: 8
Redukcja skoków: 4

Po testuj sobie ustawienia redukcji skoków
dla mnie redukcja skoków ustawiona na 5 daje
już zbyt płynny obraz dla sygnału SD
 

olo_fasolo

New member
pl_k napisał:
Programem MediaInfo sprawdź parametry pliku i wklej na forum. Być może wystarczy zmiana nagłówka z 5.1 na 4.1 programikiem IDC Changer Być może pomoże dopiero czasochłonne przekodowanie całego filmu, np. programem RipBot264.

IDC Changer już próbowałem ale bez skutku. Wypróbuję RipBot264. Orientujesz się na co ewentualnie zwrócić uwagę ustawiając parametry kodowania ponizszego filmu?

Format : Matroska
FileSize/String : 7,94 GB
Duration/String : 2h 28 min.
OverallBitRate/String : 7.659 Kb/s
Encoded_Date : UTC 2006-11-04 03:42:08
Encoded_Application : mkvmerge v1.7.0 ('What Do You Take Me For') built on Apr 28 2006 17:20:19
Encoded_Library/String : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.0
Wideo
ID/String : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format_Profile : High@L4.1
Format_Settings_CABAC/String : Tak
Format_Settings_RefFrames/String: 8 klatek
MuxingMode : Container profile=Unknown@5.1
CodecID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration/String : 2h 28 min.
BitRate/String : 6.752 Kb/s
BitRate_Nominal/String : 6.900 Kb/s
Width/String : 1.280 pikseli
Height/String : 720 pikseli
DisplayAspectRatio/String : 16:9
FrameRate/String : 23,976 kl/s
Resolution/String : 24 bity
Colorimetry : 4:2:0
ScanType/String : Progresywny
Bits-(Pixel*Frame) : 0.306
StreamSize/String : 6,99 GB (88%)
Title : x264 MP4 Videostream
Encoded_Library/String : x264 core 54 svn-594
Encoded_Library_Settings : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / slices=2 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=2pass / bitrate=6900 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=1 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30
Audio
ID/String : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Format_Profile : ES
CodecID : A_DTS
Duration/String : 2h 28 min.
BitRate_Mode/String : Stała
BitRate/String : 755 Kb/s
Channel(s)/String : 7 kanałów
ChannelPositions : Front: L C R, Rear: L C R, LFE
SamplingRate/String : 48,0 KHz
Resolution/String : 24 bity
StreamSize/String : 801 MB (10%)
Title : DTS-ES 5.1
Language/String : Angielski
 

pl_k

New member
olo_fasolo napisał:
IDC Changer już próbowałem ale bez skutku. Wypróbuję RipBot264. Orientujesz się na co ewentualnie zwrócić uwagę ustawiając parametry kodowania ponizszego filmu?

Format : Matroska
FileSize/String : 7,94 GB
Duration/String : 2h 28 min.
OverallBitRate/String : 7.659 Kb/s
Encoded_Date : UTC 2006-11-04 03:42:08
Encoded_Application : mkvmerge v1.7.0 ('What Do You Take Me For') built on Apr 28 2006 17:20:19
Encoded_Library/String : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.0
Wideo
ID/String : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format_Profile : High@L4.1
Format_Settings_CABAC/String : Tak
Format_Settings_RefFrames/String: 8 klatek
MuxingMode : Container profile=Unknown@5.1
CodecID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration/String : 2h 28 min.
BitRate/String : 6.752 Kb/s
BitRate_Nominal/String : 6.900 Kb/s
Width/String : 1.280 pikseli
Height/String : 720 pikseli
DisplayAspectRatio/String : 16:9
FrameRate/String : 23,976 kl/s
Resolution/String : 24 bity
Colorimetry : 4:2:0
ScanType/String : Progresywny
Bits-(Pixel*Frame) : 0.306
StreamSize/String : 6,99 GB (88%)
Title : x264 MP4 Videostream
Encoded_Library/String : x264 core 54 svn-594
Encoded_Library_Settings : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / slices=2 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=2pass / bitrate=6900 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=1 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30
Audio
ID/String : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Format_Profile : ES
CodecID : A_DTS
Duration/String : 2h 28 min.
BitRate_Mode/String : Stała
BitRate/String : 755 Kb/s
Channel(s)/String : 7 kanałów
ChannelPositions : Front: L C R, Rear: L C R, LFE
SamplingRate/String : 48,0 KHz
Resolution/String : 24 bity
StreamSize/String : 801 MB (10%)
Title : DTS-ES 5.1
Language/String : Angielski

Hmm, ciężko powiedzieć. Rozumiem że dźwięk przerobiono na AC3, ten tutaj raport jest ze starej wersji pliku ...
Bitrate jest w normie, jak nie zadziałała zmiana profilu przez IDC changer to bym jeszcze spróbował zmienić to programem h264info. Jak nie zadziała to przekodować RipBot264 z parametrem ref_frames = 4 (oczywiście profil ma być 4.1). A najlepiej to sobie wyodrębnić kawałeczek (np. 100-megowy) filmu i na nim eksperymentować z parametrami. I jeśli się uda to przekodować tak cały plik i pochwalić się tym na forum :)
 

ryki67

New member
deusexe napisał:
Tak, dokładnie cały czas tak samo piszę opóźniony obraz do dźwięku, czyli najpierw dźwięk później obraz. Czytanie ze zrozumieniem:p I to właśnie zrobiłem: puściłem bezpośrednio na wzmacniacz, o tym też pisałem.
Ale jak podłącze tylko do TV obraz i dźwięk "jednym kablem" euro lub componentem (czyli z głośników telewizora) jest OK

Czyli jak podłączysz jednym kablem do TV np EURO to jest OK tak?
to w czym problem, w tym momencie weź kabel optyczny i podłącz z wyjścia w TV do wejścia w kinie domowym i wszystko:p
 

mcold

New member
ząbek napisał:
"Pardą" Kolego przecież te fora są po to żebym pytał?. Niestety rozumiem że i ty nie wiesz, a tylko się wymądrzasz!
Kolega Ci zasugerował że jeśli nie wiesz do czego służy telnet to żebyś się nie dotykał. Dla własnego dobra (zwłaszcza w kontekście dbania o portfel) W odróżnieniu od narzędzi typu gotowe FW które wystarczy tylko wgrać posługiwanie się telnetem w tym TV wymaga pewnej wiedzy z zakresu U*xa, której najwyraźniej nie posiadasz. Znasz powiedzenie "dać małpie brzytwę"?
Trochę pokory.

Z innej beczki. Mój nowy nabytek (tuner sat) odbiera w ramach Cyfry+ kilka kanałów (m.inn. TVN, C+) z dźwiękiem DD AC-3. Tuner podłączony do TV przez HDMI. I teraz:
1. gdy mam połączenie z TV do amplitunera kablem cyfrowym to mimo że na tunerze jest AC-3 DD to amplituner tego nie widzi. Dźwięk jest ale "normalny".
2. gdy podłącze bezpośrednio tuner sat z amplitunerem kablem optycznym (tym samym więc jest OK) to amplituner wykrywa DD.

W przypadku filmów z USB z dźwiękiem AC-3 DD TV przepuszczał informację na amplituner. Wygląda na to że TV nie przepuszcza na wyjście optyczne informacji o DD podanych przez HDMI. Ktoś może to potwierdzić/podać jak to rozwiązać?
 
Ostatnia edycja:

Pryk99

New member
Witam, ja również prosiłem o wyjasnienie do czego służy telnet, nie zadałem pytania jak go zastosować, bo taką decyzję podejmę jak bedę więdział czy mi ta funkcja jest przydatna. Uważam, że po to istnieją fora aby dzielić się wiedzą. Na tym forum jest kilka przykładów ingerencji w meni serwisowe co wiąże się też z utratą gwarancji jednak każdy podejmuje decyzję sam. Są np. fora tel. komórkowych gdzie użytkownicy dzielą się wiedzą jak zhakować symbiana i każdy wie, że łączy się to z utratą gwarancji lub co gorsze z uszkodzeniem telefonu, jednak uzytkownicy dzielą się tą wiedzą, a decyzję czy to zastosować podejmuje każdy sam na własne rezyko.
Pokorę zachowam na niedzielną mszę
 
Ostatnia edycja:

Pik$el

New member
mcold napisał:
Kolega Ci zasugerował że jeśli nie wiesz do czego służy telnet to żebyś się nie dotykał. Dla własnego dobra (zwłaszcza w kontekście dbania o portfel) W odróżnieniu od narzędzi typu gotowe FW które wystarczy tylko wgrać posługiwanie się telnetem w tym TV wymaga pewnej wiedzy z zakresu U*xa, której najwyraźniej nie posiadasz. Znasz powiedzenie "dać małpie brzytwę"?
Trochę pokory.

.... A niech tam koledzy grzebią, stracą gwarancję a serwisy przynajmniej zarobią :rolleyes: .
Ale na poważnie, zakupiłem ostatnio Edimax EW-7718Un i po wpięciu do TV niestety nie działał (spodziewałem się tego). Widziałem , że magicy z SamyGo zrobili nowe sterowniczki do pakietu kart, niestety na ich liście nie było mojej karty. Po 2 dniach walki z HexEdytorem dałem sobie spokój i poprosiłem o pomoc gościa z tego forum. Na drugi dzień dostałem linka do gotowego sterowniczka dla mojej karty. Po wgraniu - TV rozpoznał nowe urządzenie, a po skonfigurowaniu wszystko pięknie śmigało ! Szkoda tylko , że to działa tylko do wyłączenia TV. Po ponownym uruchomieniu TV wszystko jest po staremu. Miejmy tylko nadzieję, że koledzy z SamyGo "spatchują" firmware i na stałe będzie możliwe używanie alternatywnych kart WiFi a nie tylko drogich Samsungowatych.
Dodam tylko, ze po skonfigurowaniu łądnie śmigał telnet i netowe widgety. Nie sprawdzałem jeszcze jak śmigają filmy w HD, a w szczególności FullHD udostępniane z kompa. Filmy 720p ładnie śmigały nawet przez podłaczonego do TV AP (Standard IEEE 802.11g) w trybie brigde, filmy 1080i cięły się niemiłosiernie. Mam nadzieję, że na Edimaxie będzie płynnie.

Pozdrawiam
 

Pik$el

New member
Pryk99 napisał:
Witam, ja również prosiłem o wyjasnienie do czego służy telnet, nie zadałem pytania jak go zastosować, bo taką decyzję podejmę jak bedę więdział czy mi ta funkcja jest przydatna. Uważam, że po to istnieją fora aby dzielić się wiedzą.

Tak w wielkim skrócie hatetepe://pl.wikipedia.org/wiki/Telnet

A telnetem łączysz się z TV i możesz gmerać w jego systemie operacyjnym opartym na Unixie.
 
Ostatnia edycja:

mcold

New member
Pryk99 napisał:
Witam, ja również prosiłem o wyjasnienie do czego służy telnet, nie zadałem pytania jak go zastosować, bo taką decyzję podejmę jak bedę więdział czy mi ta funkcja jest przydatna. Uważam, że po to istnieją fora aby dzielić się wiedzą. Są np. fora tel. komórkowych gdzie użytkownicy radzą jak zhakować symbiana i każdy wie, że łączy się to z utratą gwarancji lub co gorsze z uszkodzeniem telefonu, jednak uzytkownicy dzielą się wiedzą, a decyzję czy to zastosować podejmuje każdy sam na własne rezyko.
OK, sam chciałeś:p Telnet to nie jest żadna paczka tylko protokół komunikacyjny w sieciach IP, który umożliwia zdalną pracę na serwerze (w naszym przypadku na TV). Po wgraniu "poprawnionego" firmware na TV otwiera się port do komunikacji telnetem. Po zalogowaniu się na TV można zrobić wiele ciekawych rzeczy (np. dograć sobie moduł do NFS/Samby, dograć moduł alternatywnych sterowników WiFi) jak również posługując się nim nieumiejętnie zabić TV na amen (kasując coś co jest potrzebne lub modyfikując czego nie wolno modyfikować). Samsung ma system operacyjny oparty na linuxie, telnet to tylko kanał komunikacji. Żeby go poprawnie używać powinieneś znać przynajmniej podstawy linuxa. Wgranie spaczowanego firmware kasuje gwarancję. Uwalenie TV na spaczowanym firmware będzie więc bardzo kosztowne.

Pik$el napisał:
....
Po wgraniu - TV rozpoznał nowe urządzenie, a po skonfigurowaniu wszystko pięknie śmigało ! Szkoda tylko , że to działa tylko do wyłączenia TV. Po ponownym uruchomieniu TV wszystko jest po staremu. Miejmy tylko nadzieję, że koledzy z SamyGo "spatchują" firmware i na stałe będzie możliwe używanie alternatywnych kart WiFi a nie tylko drogich Samsungowatych.

A próbowałeś dopisać polecenie załadowania modułu insmod do pliku startującego usługi np. rc.local? (to tylko luźna sugestia!, nie wiem czy to zadziała a podobno można zapętlić w ten sposób TV i będzie problem).
 
Ostatnia edycja:

Pik$el

New member
mcold napisał:
A próbowałeś dopisać polecenie załadowania modułu insmod do pliku startującego usługi np. rc.local? (to tylko luźna sugestia!, nie wiem czy to zadziała a podobno można zapętlić w ten sposób TV i będzie problem).

Nie próbowałem i tego nie zrobię, jak by się dało to koledzy z SamyGo pewnie by to przetestowali i zaraz opisali. Za cienki jestem z linucha na takie zabawy. Poczekam na gotowy firmware.
 

Xyhu

New member
Witam Wszystkich.

Od wczoraj jestem posiadaczem TV Samsung LCD LE37B651. I w związku z tym, że nie za bardzo potrafie się z nim obsługiwać mam kilka pytań. Na które licze, że grono forumowiczów mi odpowie. ;)

A więc:
1. Chciałbym kupić do tego TV adapter Wifi by podłączyć się do internetu przez router Linksys. Jaki polecacie router? Który będzie pasował i na bank działał z tym TV?

2. Czy jeśli mój laptop Lenovo Y530 w ustawieniach ekranu posiada najwyższą dostępną rozdzielczość 1280x800 będzie w stanie połączyć się z tym TV o rozdzielczości 1920x1080?

Proszę o pomoc. ;)
 

mcold

New member
Pik$el napisał:
Nie próbowałem i tego nie zrobię, jak by się dało to koledzy z SamyGo pewnie by to przetestowali i zaraz opisali. Za cienki jestem z linucha na takie zabawy. Poczekam na gotowy firmware.
A jeszcze w kwestii samej karty - co masz pod drugiej stronie, tzn jaki router/AP? Bo jeśli 802.11g to chyba będzie jak było. Sam się przymierzam do wymiany mojego DLinka 524 na coś w standardzie n, ale ciągle koszty przewyższają korzyści :( Póki co TV podpięty dopasowanym do koloru ściany kablem UTP Cat5 :) i śmiga.
 
Ostatnia edycja:

kluczus

New member
Xyhu napisał:
Witam Wszystkich.

Od wczoraj jestem posiadaczem TV Samsung LCD LE37B651. I w związku z tym, że nie za bardzo potrafie się z nim obsługiwać mam kilka pytań. Na które licze, że grono forumowiczów mi odpowie. ;)

A więc:
1. Chciałbym kupić do tego TV adapter Wifi by podłączyć się do internetu przez router Linksys. Jaki polecacie router? Który będzie pasował i na bank działał z tym TV?
To w końcu router czy stick wifi ? :)
Jeśli stick to masz dwa wyjścia, oryginał Samsunga lub coś zgodnego z Ralinkiem ale wtedy musisz kombinować z wgraniem spatchowanego modułu

Xyhu napisał:
2. Czy jeśli mój laptop Lenovo Y530 w ustawieniach ekranu posiada najwyższą dostępną rozdzielczość 1280x800 będzie w stanie połączyć się z tym TV o rozdzielczości 1920x1080?
1280x800 to rozdzielczość panelu LCD w notebooku, na wyjściu możesz mieć wyższe rozdzielczości
 

Xyhu

New member
kluczus napisał:
To w końcu router czy stick wifi ? :)
Jeśli stick to masz dwa wyjścia, oryginał Samsunga lub coś zgodnego z Ralinkiem ale wtedy musisz kombinować z wgraniem spatchowanego modułu

Hmmm...potrzebuje adapter wifi na usb. Nie wiem czy stick - jeśli wg. Ciebie to ma być stick to ok. Wolałbym bez kombinowania bo nie jestem w tym najlepszy a i nerwy czasem mam zbyt wielkie (ot taki mały nerwusik hehe). A może jakiś konkretny model mi podrzucisz tego stick'a Samsung? Allegro itp. ;)
 

kluczus

New member
w takim razie potrzebujesz WIS09ABGN, na alledrogo za ok 400 pln, nieźle podrożało, niedawno można było kupić za 250pln. Swoją drogą to niezłe zdzierstwo za zwykłego sticka wifi. Niezłe przegięcie, tym bardziej, że "zwykłego" sticka można mieć za ok. 100 pln
 
Ostatnia edycja:

Xyhu

New member
Znalazłem taniej tutaj:

za 289zł ale nie mogę wkleic linku

Widze, że również posiadasz taki telewizor jak ja - czyli wiesz o czym mówisz - SUPER. Ok. Jeśli wydam tą kasę na ten stick - to mam pewność, że połącze się bez problemów z moim laptopem Lenovo Y530? Niechciałbym wydać tej kasy na marne. Będe miał wtedy dostęp przez TV do danych (muzyka, obrazy, filmy) z laptopa oraz internet@TV z widgetami z Samsunga? :D Jakieś problemy będą z podłączeniem - mam w laptopie net przez router Linksys w pokoju obok ze stacjonarnego komputera do którego on jest podłączony.

EDIT:
MAM też takiego sticka jak Ty Linksys WUSB54GC ale nie wykrywa go TV. Jak mam to zrobić?
Może pomożesz mi na gg: 7903848 ;)

TO ZNALAZŁEM NA FORUM:

Cytat:Napisał gosiabron
Przymierzam się do zakupu tego adaptera ale bardzo proszę o opinię osoby, które go zakupiły. Mam TV LE46A856, router linksys i laptopa z wifi. Połączenie kablem z siecią jest troche skomplikowane ze względu na brak gniazda sieciowego w pobliżu TV. Czy kupując ten adapter będzie można bez problemu połączyć TV z siecią bezprzewodową i przesyłać z komputera filmy tak aby dało się oglądać? Nie chcę wydawać ponad 300 zł w ciemno. Proszę o radę.

@ork10
Dzwoniłem do samsunga z tym pytaniem i usłyszałem, że nie ta się tak wszstko w jednym zrobić, dlatego sobie odpuściłem internet w tv i zakupiłem dysk zewnętrzny, stwierdziłęm, że za cenę tego adaptera moża kupić 1TB i zrobić sobie niezłe archiwum podłączone do tv, do tego komp nie musi wciąż pracować więc i na prądzie jakaś tam mała oszczędność. dodam jeszcze, że ja pytałem o ue 46b7000, więc nie wiem jak będzie w twoim.
 
Ostatnia edycja:
Do góry