Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

nocai

New member
deusexe napisał:
Może źle to opisałem, to jeszcze raz: opóźnienie jest obrazu do dźwięku (najpierw pojawia się dżwięk, ułamek sekundy później obraz) zarówno po euro (euro dekoder-TV i dźwięk oddzielnie kablem optycznym do wzmacniacza) jak i po komponencie (DVD kablem PrPbY do TV i oddzielnie kablem Coaxialnym do wzmacniacza) Ustawienia delay próbowałem na 0 i 150 nie przyniosły efektu.

Dalej trochę niejasne :)

dekoder-TV po Euro - głos też masz po Euro i potem po optyku na wzmacniacz?, czy sam obraz na TV i bezpośrednio z dekodera po optyku na wzmacniacz . Jeśli ten drugi przypadek to regulacja w TV nic nie da, musisz poszukać opóźnienia w dekoderze.
 

boss131

New member
loski1 napisał:
Czy mozliwa jest instalacja widgetu wiadomosci poza Polska. Przebywam w Anglii i po zmianie ustawien na kraje "inne" i przywroceniu ustawien fabrycznych widget Agory nie pojawia sie.

A jakie masz obecnie widgety?
Jeśli Youtube i AccuWeather to spróbuj wejść do galerii widgetów (wciskając niebieski przycisk) i tam powinny pojawić się 4 widgety Youtube, Accu..., USAToday i Wiadomości i ten ostatni to właśnie wiadomości Gazety. Instalujesz i cieszysz się świeżymi niusami prosto z Polski.
 

GodFather

New member
Nikt z was ludzie nie probowal podlaczyc filmu BluRay przez USB ?? bardzo bym prosil o pomoc jezeli ktos probowal albo ma w tym doswiadczenie... Nie wiem dlaczego film sie zalancza ale bez glosu.... wyskakuje nieznany plik audio
 

Pryk99

New member
/ Rozumiem , ze po wgraniu tego Firmware , traci sie gwarancje , jest pozniej możliwośc powrotu do orginalnego Firmware ?/

Witam, może ja z innej beczki czy jak mi się nie spodoba ten zmodyfikowany czy mogę od nowa wczytać 2004.1 i jeszce jedno czy ten soft jest po polsku?
I jeszcze jedno co to oznacza:?:
Anamorph
1.85:1
2.35:1
2.37:1
2.39:1
2.76:1
Czy w tym zmodyfikowanym jest możliwość usówania pamięci TV tych obrazków i gry?:?:

Z góry dziękuję:bober:
 
Ostatnia edycja:

GodFather

New member
dragon79 napisał:
Pewnie dlatego, że dźwięk jest w formacie DTS nieobsługiwanym przez TV.

Czy kazdy film BluRay ma taki format dzwieku ? Jezeli tak to czy do telewizora mona wgrac format dzwieku lbo nowsze kodeki w ktorych bedzie widzial format dzwieku DTS.

Troche dziwne to jest bo ogladalem juz filmy HD ktore maja tez format dzwieku DTS i normalnie moglem ogladac film z dzwiekiem....
 
Ostatnia edycja:

pabmar

New member
DVD z zewnetrznego hdd

Witam
Posiadam TV LE40B650, dysk zewnetrzny WD.
Zgrałem film DVD na dysk, do katalogu, dwa katologi audio i video.
Odpalam pierwszy plik - MENU filmu DVD, chciałbym wybrać język polski z MENU FILMU DVD i dupa blada. Nie ma opcji przeskakiwania w tym menu miedzy jezyk, wybor scen, napisy itp.
Gdy włączam nastepny plik film sie odtwarzal lecz w orginalnym jezyku (ang.).
Funkcja napisów w opcjach TV sa wł. lecz i tak się nie wyświetlają (zapewne przygotowana opcja dla DIVX).
Obaczcie czy u Was też nie ma opcji chodzenia po menu.

Zaktualizowałem wczoraj najnowsze firmware dla TV i tez dupa.

Na dysku ma partycje NTFS a ps3 nie widzi. Więc przez ps3 z zewnetrznego hdd nie da rady.
 
Ostatnia edycja:

zoltar23

Member
GodFather napisał:
Super widzi plik :) ale pojawil sie kolejny problem... Odrazu powidomilo mnie ze nie czyta kodeka audio... nie wiem czy akurat trafilem na tki film BluRay czy to jest w kazdym taki kodek i nie bede mial mozliwosci ogladania filmow BluRay przez USB :( ale dla pewnosci pytam i prosze o pomoc osoby ktore tego probowaly albo wiedza jaki jest sposob na ogladanie filmow BluRay przez USB
Wiesz dlaczego ten temat ma około 200stron?? Nie idź na łatwizne tylko poszukaj odpowiedzi na swoje pytanie kilka postów wcześniej. Jest to opisane już kilkanaście razy!

PS.
to nie BluRay tylko plik mkv
 

loski1

New member
boss131 napisał:
A jakie masz obecnie widgety?
Jeśli Youtube i AccuWeather to spróbuj wejść do galerii widgetów (wciskając niebieski przycisk) i tam powinny pojawić się 4 widgety Youtube, Accu..., USAToday i Wiadomości i ten ostatni to właśnie wiadomości Gazety. Instalujesz i cieszysz się świeżymi niusami prosto z Polski.

Mam yahoo, youtube, twitter, usa today i inne ale nie ma sladu po wiadomosciach. W ustawieniach widgetu nie moge wybrac lokalizacji polska. Po wcisnieciu niebieskiego przycisku pojawia sie szare tlo. Moze ma znaczenie gdzie telewizor byl zakupiony. Moj software to 2004.1 czyli najnowszy. Moj tz to le40651.
 

jufers

New member
loski1 napisał:
Mam yahoo, youtube, twitter, usa today i inne ale nie ma sladu po wiadomosciach. W ustawieniach widgetu nie moge wybrac lokalizacji polska. Po wcisnieciu niebieskiego przycisku pojawia sie szare tlo. Moze ma znaczenie gdzie telewizor byl zakupiony. Moj software to 2004.1 czyli najnowszy. Moj tz to le40651.
Napiszę najprościej jak potrafię:

1. Wybierz z Menu pozycję 3 od góry(pt. Kanał), a w niej język:
kanały cyfrowe - inne
kanały anologowe - inne

2. Przytrzymaj exit przez 10-20 sekund.
 

Pryk99

New member
telnet
- nowe możliwości skalowania obrazu:
Fit
Original
Full Screen
4:3
Non Anamorph
16:9
Anamorph
1.85:1
2.35:1
2.37:1
2.39:1
2.76:1[/quote]

Witam, przepraszam może za głupie pytanie ale co można udostępniać po telnet i czy można to robić po LAN?
 

ząbek1

New member
Telnet

[FONT=&quot]Koledzy ale tak na prawdę co to jest ten telnet, nazwa mówi że to jakieś połączenie sieciowe ale może dokładniej do czego ono służy?.[/FONT]
 

mietafix

New member
witam,
Mam parę krótkich pytań co do formatu mkv:
1) Czy da się zmienić ścieżkę audio, jesli są w pliku osadzone 2 rózne w pliku?
2) Czy da sie zmienić wybrać sciężkę napisów osadzoną w pliku?
3) Jakiego trybu 100hz używacie w czasie odtwarzania filmów?
 

endrium85

New member
youtube

Witam
Już raz pytałem, ale nie uzyskałem odpowiedzi.
Czy jest możliwość oglądania youtube w naszych samsungach w jakości HD?
Na komputerze jest taka możliwość, przez co znacznie poprawia się jakość oglądanych niektórych filmów. W telewizorze nie znalazłem takiej opcji...
 

loski1

New member
jufers napisał:
Napiszę najprościej jak potrafię:

1. Wybierz z Menu pozycję 3 od góry(pt. Kanał), a w niej język:
kanały cyfrowe - inne
kanały anologowe - inne

2. Przytrzymaj exit przez 10-20 sekund.

Tak zrobilem ale bez zmian, wydaje sie ze ma znaczenie lokalizacja poniewaz podczas pierwszego polaczenia z internetem odrazu pojawia sie licencja i warunki uzytkowania yahoo w jez angielskim. Wedlug tourtialu z youtubepojawia sie komunikat "sprawdzenie obszaru nie powiodlo sie", warunki umowy i licencja jest po polsku oraz jest mozliwosc wyboru lokalizacji.
 
Ostatnia edycja:

marioabc

New member
endrium85 napisał:
Witam
Już raz pytałem, ale nie uzyskałem odpowiedzi.
Czy jest możliwość oglądania youtube w naszych samsungach w jakości HD?
Na komputerze jest taka możliwość, przez co znacznie poprawia się jakość oglądanych niektórych filmów. W telewizorze nie znalazłem takiej opcji...

dołączam sie do pytanie,bo narazie nie doczekałem sie odp...(jesli jest miniaturka w youtube to ładnie widac,natomiast po powiekszeniu rozmiaru na pełny ekran obraz jest zły,tak ma byc mimo ze jest hd?? dzieki pozdrawiam:)
 

Cassius

New member
swojak1 napisał:
[FONT=&quot]Ja nie znalazłem do obecnej chwili żadnych ustawień żeby po HD-MI przełączał automatycznie TV na Sat. jak to jest przy połączeniu Eurozłączem (skard).[/FONT]
U mnie nigdy nie było z tym problemu - wystarczy wyłączyć go z ustawionym jako źródło hdmi. Teraz jak chcemy tv włączyć to włączamy głównym czerwonym przyciskiem a nie tym z napisem tv i działać musi ;)
 

jufers

New member
loski1 napisał:
...wydaje sie ze ma znaczenie lokalizacja...
Z tego co pamiętam, ktoś wcześniej pisał żeby wybrać np. Czechy, na pewno po zmianie MUSISZ zrobić reset Exit'em.
Przeszukaj ten wątek wpisując np. Exit lub Youtube.
Ja miałem ten problem po aktualizacji firmware, chociaż mieszkam w PZPN;).
Minusem jest to że, po takim resecie, musisz programować kanały od nowa.
Plusem - że wszysyko wraca do normy, czyli mam: Youtube, AccuWeather, Wiadomości i USAToday.

Wytrwałości.
jufers
 

sysgone

New member
ząbek napisał:
[FONT=&quot]Koledzy ale tak na prawdę co to jest ten telnet, nazwa mówi że to jakieś połączenie sieciowe ale może dokładniej do czego ono służy?.[/FONT]
Skoro nie wiesz, do czego to służy, to dla własnego dobra, nie próbuj tego używać.
 

deusexe

Member
nocai napisał:
Dalej trochę niejasne :)

dekoder-TV po Euro - głos też masz po Euro i potem po optyku na wzmacniacz?, czy sam obraz na TV i bezpośrednio z dekodera po optyku na wzmacniacz . Jeśli ten drugi przypadek to regulacja w TV nic nie da, musisz poszukać opóźnienia w dekoderze.
Nie wiem co tu jest jeszcze nie jasne, dekoder podłączony jest do TV kablem euro (w którym zawsze idzie dźwięk + obraz), w tv jest opcja wyłączenia głośników i wybór źródła dźwięku zewnętrznego, tak też zrobiłem i dźwięk puściłem drugim kablem optycznym z dekodera na kino. Owszem mogę wtedy włączyć z powrotem dźwięk z głośników w tv + ze wzmacniacza wtedy jest masakryczne echo najpierw pojawia się zsynchronizowany dźwięk z głośników TV i pół sekundy później na kinie. Myślałem z początku, że to wina dekodera, ale nie, bo DVD jak pisałem wcześniej podłączone componentem do TV i coaxialnym do kina też ma opóźnienie.
 
Do góry