Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

sonic01

New member
grajen napisał:
nie bylo moim zamierzeniem zniechecenie Ciebie - tylko zachęcenie do poszukania zanim zadasz pytania, ktore ktos wczesniej mogl juz zadac
Zapewniam że zawsze najpierw szukam i czytam zanim zapytam ale czasem się tak zdarza jak u pana Hilarego co szukał swoich okularów - młodzieńcem już dawno przestałem być i czasem nawet jak znajdę odpowiedź to nie do końca ją rozumiem (za moich szkolnych lat marzeniem moim był komputer Sinclair ZX Spectrum a pierwszym zakupionym był Commodore C 64 który jak kupowałem już był przestarzały) i dlatego choć laikiem nie jestem to mam czasem pewne braki softwarowo hardwarowe.
Pozdrawiam.
PS.
O jedno zapytam bez żmudnego szukania bo trochę poszukałem ale czas mnie goni : mam film w formacie mkv full HD DD 5.1 i TV przy próbie odtworzenia go z USB krzyczy że : nieobsługiwany format danych.
Czym go przekodować żeby zachować dźwięk DD 5.1 i zachować jakość full hd i żeby TV go odtworzył ?
 

sam650

New member
rozszerzenie widgetu Agory o WP

Jeśli ktoś z zaawanowanych użytkowników-grzebaczy chciałby sobie rozszerzyć widget "Wiadomości z Polski" o wiadomości z Wirtualnej Polski, to tutaj umieściłem opis:

http://www.przeklej.pl/plik/jak-dorobic-wp-do-widgetu-agory-txt-0004ch5u67tb
(proszę nie korzystać z przeglądarki serwisu przeklej, a skopiować plik i otworzyć notatnikiem)

Trochę "pisany na kolanie", ale zawsze to jakiś punkt wyjścia do grzebania w widgetach. Nie jest to żaden wielki wyczyn - tylko zwykła edycja kodu JavaScript/HTML/XML - coś podobnego do edytowania strony internetowej.

Nie wrzucam gotowych plików w obawie o ewentualne wariactwo licencyjne. Dlatego tylko opis.

wp0.jpg

wp1j.jpg
 
Ostatnia edycja:

asd1

New member
Możesz umieścić gdzieś link do swojego odblokowanego softu ze wszystkimi poprawkami twego autorstwa? Z opisem co zmienia. Może być pod innym nickiem ... :-D
 
Ostatnia edycja:

rooty

New member
Witam,

Ostatnio zakupilem LE37B651. Mam pytanie odnosnie odtwarzania filmow z USB. Mianowicie wszystkie odtwarzaja sie przyspieszone tzn. 29 FPS. Troche mnie to irytuje bo filmy sa 24-25 FPS. Z gory dzieki za pomoc.
 
problem

Witam
Posiadam telewizor 32 le b 650. Umożliwia on odtwarzanie plików mkv z zewnętrznego dysku poprzez złącze usb. Jednak przy odtwarzaniu plików mkv brak dźwięku. Przy odtwarzaniu divix wszystko ok. Proszę o pomoc.
 

sonic01

New member
pontoninho napisał:
Witam
Posiadam telewizor 32 le b 650. Umożliwia on odtwarzanie plików mkv z zewnętrznego dysku poprzez złącze usb. Jednak przy odtwarzaniu plików mkv brak dźwięku. Przy odtwarzaniu divix wszystko ok. Proszę o pomoc.
Prawdopodobnie w tych filmach w formacie mkv masz dźwięk dts a tego ten TV przez USB nie odtworzy, pewnie pisze ci nieobsługiwany format audio . Czy tak. Jeśli tak to musisz zmienić dźwięk dts na DD 5.1 lub zwykłe MP3 i wtedy film pójdzie z dźwiękiem.
 

sonic01

New member
pontoninho napisał:
no a powiedz prosze jak to zrobić? byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazowki jak z dts zrobić mp3 albo ta żeby to dzialało. proszę o pomoc i info. pozdrawiam
Dźwięk dts zamienisz na DD 5.1 programem MKV Audio Converter a potem w programie mkvmerge połączysz ten film co masz z wyodrębnionym dźwiękiem DD 5.1. Tu w tym wątku wszystko jest opisane ja stąd się tego nauczyłem robić. Jak sobie nie poradzisz to napisz, ja próbowałem kilkanaście razy zanim doszedłem do udanego efektu.
 

pwolomin12

New member
film mkv brak przewijania

Problem jak w temacie, odtwarzam sobie po dlna film star trek w 1080p w mkv i musiałem w połowie przerwać. Potem chcę włączyć a tu klops, nie mogę przewijać, muszę od początku. Jakiś pomysł? Inne filmy np divx mogę przewijać.
 

vandamian12

New member
samsung b650

witam! prosze o rade jak podloczyc samsunga b650 z laptopem, kolega doradzil mi przez kabel ktory ma oba wejscia jak przy monitorze komputera ale jak tak zrobilem to na tv co prawda jest obraz ale calkiem inna rozdzielczość i nie moge jej zwieszkyc, na kompie mam karte jezeli to ma zanaczenie ge force 8600gt 512.dziekuje z gory za pomoc .pozdrawiam
 

emeth

New member
vandamian12 napisał:
witam! prosze o rade jak podloczyc samsunga b650 z laptopem, kolega doradzil mi przez kabel ktory ma oba wejscia jak przy monitorze komputera ale jak tak zrobilem to na tv co prawda jest obraz ale calkiem inna rozdzielczość i nie moge jej zwieszkyc, na kompie mam karte jezeli to ma zanaczenie ge force 8600gt 512.dziekuje z gory za pomoc .pozdrawiam

mialem podobny problem niedawno, tyle ze tv mi nic nie wyswietlal. Trzeba bylo wylaczyc monitor i wyjscie dac tylko na tv(projektor). W windowsach jest to skrot win+p
 

rooty

New member
rooty napisał:
Witam,

Ostatnio zakupilem LE37B651. Mam pytanie odnosnie odtwarzania filmow z USB. Mianowicie wszystkie odtwarzaja sie przyspieszone tzn. 29 FPS. Troche mnie to irytuje bo filmy sa 24-25 FPS. Z gory dzieki za pomoc.
Juz sobie odpowiedzialem na pytanie. Tosz to Motion Plus...akysz!

Mam jeszcze kilka nurtujacych mnie pytan. TV to LE37B651, kabel HDMI VIVANCO (5m) + przejsciowka HDMI->DVI (wejscie na grafe). Wszystko podlaczone do kompa (Radek X1950) via HDMI3/DVI na telewizorze.

1. Input lag -- da sie cos z tym jeszcze zrobic oprucz uciazliwego przelaczania do trybu "game"? W tym trybie jest b. mocno podciagniete wyostrzanie (o tym nizej). Jest moze mozliwosc szybkiego przelaczania trybow?

2. Obraz z kompa jest strasznie wyostrzony, fonty nie czytelne -- zmniejszylem mocno ostrosc (na 10) i jest lepiej ale nie idealnie. Jest jeszcze inny sposob na poprawe jakosci obrazu z PC? Czy jest mozliwosc zrobienia tego TYLKO na porcie HDMI3/DVI (PC)?
 
Ostatnia edycja:

czarny4

New member
moja wista a dlna

witam
nie mogę znaleźć na forach rozwiązania takiego problemu jak mój:
tv ps50b650 - internet w tv działa ( you tube, itp ), test sieci auto ok i ewentualnie ręczny też ok
mam wrażenie że tv nie widzi się z laptopem - w programie samsunga pc share manager udostępniłem foldery,ale jak wchodzę w
" ustaw zabezpieczenia dla urządzenia " w tej tabelce nic nie ma
mam vistę - na innym laptopie z vistą było ok ( ja mam pewnie coś namieszane w ustawieniach ale nie mogę dojść co
czekam na pomoc
 

sonic01

New member
czarny4 napisał:
witam
nie mogę znaleźć na forach rozwiązania takiego problemu jak mój:
tv ps50b650 - internet w tv działa ( you tube, itp ), test sieci auto ok i ewentualnie ręczny też ok
mam wrażenie że tv nie widzi się z laptopem - w programie samsunga pc share manager udostępniłem foldery,ale jak wchodzę w
" ustaw zabezpieczenia dla urządzenia " w tej tabelce nic nie ma
mam vistę - na innym laptopie z vistą było ok ( ja mam pewnie coś namieszane w ustawieniach ale nie mogę dojść co
czekam na pomoc
Mam ten sam problem co ty, internet w TV jest a plików z kompa nie widzi.
Jak na razie nie wiem jak tego dokonać aby TV widział kompa.
 

cypiz

New member
rooty napisał:
Juz sobie odpowiedzialem na pytanie. Tosz to Motion Plus...akysz!

Mam jeszcze kilka nurtujacych mnie pytan. TV to LE37B651, kabel HDMI VIVANCO (5m) + przejsciowka HDMI->DVI (wejscie na grafe). Wszystko podlaczone do kompa (Radek X1950) via HDMI3/DVI na telewizorze.

1. Input lag -- da sie cos z tym jeszcze zrobic oprucz uciazliwego przelaczania do trybu "game"? W tym trybie jest b. mocno podciagniete wyostrzanie (o tym nizej). Jest moze mozliwosc szybkiego przelaczania trybow?

2. Obraz z kompa jest strasznie wyostrzony, fonty nie czytelne -- zmniejszylem mocno ostrosc (na 10) i jest lepiej ale nie idealnie. Jest jeszcze inny sposob na poprawe jakosci obrazu z PC? Czy jest mozliwosc zrobienia tego TYLKO na porcie HDMI3/DVI (PC)?


Dziwne, ja podłączyłem kompa przez zwykłe połączenie monitor -> PC i obraz mam idealny. Z 5m nie mam problemów z odczytaniem czcionki.
Moim zdaniem:
1. Źle ustawiona rozdzielczość (u mnie FullHD)
2. Zamazane okulary :)
 

diuval

New member
Zanim wyślę moje dvd do naprawy mam pytanie dotyczące wyjścia optycznego: Czy można w tv Samsung wyłączyć dźwięk z kina domowego? Wiem, że jest wybór głośnik tv lub głośnik zewnetrzny ale to chyba nie to samo. Z gory dzieki za odpowiedź.
 

mcold

New member
diuval napisał:
Zanim wyślę moje dvd do naprawy mam pytanie dotyczące wyjścia optycznego: Czy można w tv Samsung wyłączyć dźwięk z kina domowego? Wiem, że jest wybór głośnik tv lub głośnik zewnetrzny ale to chyba nie to samo. Z gory dzieki za odpowiedź.
Głośnik TV- grają głośniki TV ORAZ to co masz na wyjściu zewnętrznym (na pewno działa wyjście optyczne). Zwykle jest pogłos, więc trzeba przyciszyć TV.
Głośnik zew - grają tylko głośniki zewnętrzne, głośniki TV są wyciszone.

Zanim wyślesz DVD do naprawy sprawdź podłączenie, bo zaczyna mi się wydawać że połączyłeś wyjście z TV z wyjściem (a nie wejściem) w DVD. Pamiętaj że Samsung TV ma wyłącznie WYjście optyczne, nie da się wejść z sygnałem z urządzenia. DVD powinieneś mieć podłączone do amplitunera na WEjście optyczne i do TV przez cokolwiek. Ewentualnie kombinacja DVD-TV po HDMI i z WYjścia optycznego TV na WEjście optyczne amplitunera - wtedy będziesz miał dźwięk z DVD na kinie domowym.
 
Ostatnia edycja:

diuval

New member
mcold napisał:
Głośnik TV- grają głośniki TV ORAZ to co masz na wyjściu zewnętrznym (na pewno działa wyjście optyczne). Zwykle jest pogłos, więc trzeba przyciszyć TV.
Głośnik zew - grają tylko głośniki zewnętrzne, głośniki TV są wyciszone.

Zanim wyślesz DVD do naprawy sprawdź podłączenie, bo zaczyna mi się wydawać że połączyłeś wyjście z TV z wyjściem (a nie wejściem) w DVD. Pamiętaj że Samsung TV ma wyłącznie WYjście optyczne, nie da się wejść z sygnałem z urządzenia. DVD powinieneś mieć podłączone do amplitunera na WEjście optyczne i do TV przez cokolwiek. Ewentualnie kombinacja DVD-TV po HDMI i z WYjścia optycznego TV na WEjście optyczne amplitunera - wtedy będziesz miał dźwięk z DVD na kinie domowym.

1. Moje kino domowe ma wzmacniacz w dvd, nie mam amplitunera. Pogłos jest ale tylko przy odtwarzaniu przez hdmi.Wtedy rzeczywiście musze ściszać tv, bo jest nienaturalny pogłos. Po przełączniu na wyjście optyczne w dvd słychać tylko trzaski w kolumnach a głos słychać tylko z telewizora. Błędu nie moge zrobić w podłączeniu bo mam tylko dvd i telewizor: jedno wyjście w tv i drugie w dvd. Jeszcze raz dzieki za pomoc.
 
Do góry