Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

sam650

New member
ustawienia menu serwisowego i blokada content library

dragon79 napisał:
Ja wchodziłem, ale trudno kombinować, jak się nie wie, co trzeba zmienić. Jeśli możesz, to zrób i zamieść tu zdjęcia tych stron konfiguracyjnych, żeby można było globalnie porównać ustawienia i zobaczyć czym się różnią.
Przy okazji sprawdzę te, o których już napisałeś.

Tu jest spis wartości parametrów menu serwisowego z B650:
http://www.przeklej.pl/plik/b650-service-mode-parameters-txt-0004aj0ka5a5

BTW: Coś nie chce mi się wierzyć, że blokada kopiowania/kasowania kontentów jest wynikiem błędnego firmware, ale nie wykluczam tego, bo byćmoże zmienili w środku jakieś komponenty i firmware ich nie umie obsłużyć. Zobaczymy (jeśli dacie znać).
 

kwasior21

New member
Witam serdecznie. Zastanawiam sie od jakiegos czasu czy mozliwe jest ustawienie tv w taki sposob zeby nagrywac ogladany material na pendrive/usb... Da sie to w ogole zrobic? Probowal ktos takiej sztuczki?

Pozdro.
 

luchuma

New member
asd1 napisał:
Witaj

Czy jesteś w stanie zwiększyć pamięć na contenty z 189MB na obiecene w specyfikacji 1Gb ? (lub chociaż więcej niż jest).

Te 1GB jest to cala pamiec wewnetrzna dla oprogramowania telewizora i reszty pierdol (nie da sie zwiekszyc ze 189 obecnie bo jest problem z usuwaniem contentow)


kwasior21 napisał:
Witam serdecznie. Zastanawiam sie od jakiegos czasu czy mozliwe jest ustawienie tv w taki sposob zeby nagrywac ogladany material na pendrive/usb... Da sie to w ogole zrobic? Probowal ktos takiej sztuczki?

Pozdro.

nie da sie obecnie ;]


zoltar23 napisał:
mam firmware 2009/06/02_001010
ile jest kolejnych wersji i czy warto wgrywać ostatnią?? Jaki ma symbol ostatnia?

najnowszy ma koncowke 2004 i warto jesli sie oglada filmy z pendrive mimo ze dalej nie bedzie DTS
 
Ostatnia edycja:

boss131

New member
Judash napisał:
Zamierzam kupic le22B650 specjalnie pod programy DVB-T, jaka jest jakosc tych programow na twoim TV? Czy brak 100hz nie bedzie przeszkadzal zbytnio w ogladaniu ?

Jeśli chodzi o kanały MPEG-4 nadawane cyfrowo z PKiN w Wawie to muszę powiedzieć że jakość na LE37B651 jest wiele lepsza niż z tunera Cyfrowego Polsatu. Jak dla mnie jest jeden minus bo mieszkam ok 75-80km od Wawy i mam starą wysłużoną antenę szerokopasmową i przy słabej pogodzie jest dość dużo "krzaków". poza tym obraz rewelka i nawet nadają dźwięk Dolby Digital. Co do 100Hz to musiałbym wyłączyć tą funkcję i sprawdzić jak to wygląda i jaka jest różnica.
 
Ostatnia edycja:

whiteman

Member
Yaro_KR napisał:
Cześć !!! Nie wiem z czym masz problem. Ja podłączyłem swoją konsolę PS2 na oryginalnym kablu (3 x RCA) + dołączona przejściówka na Scart (też z pudełka) do Złącza Euro/Scart 1 (RGB) i działa rewelacyjnie. Nie sprawdzałem jak działa ten kabel solo podłączony z boku telewizora (dodatkowe, pozłacane złącza RCA).

Czy ktoś próbował podłączyć PS2 rozszerzonym kablem (Y, Pb/Cb, Pr/Cr) ?? Może to powinno być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

Pozdrawiam
Ja korzystam z takiego kabla i nie mialem zadnych problemow ani z nim ani ze zwykla przejsciowka na euro. Jedyna moja podpowiedz to zeby z niego skorzystac nalezy przestawic w menu konsoli jedno ustawienie. Nie pamietam dokladnie jakie ale na pewno znajdziesz. Uwaga! Po przelaczeniu na Y, Pb/Cb, Pr/Cr nie uzyskasz obrazu na zwyklym kablu z tego co pamietam.
 

Wiccan

New member
Witam,

Czy któryś z forumowiczów podłączał do B650 dysk twardy SAMSUNG 1,5TB 3,5" HX-DU015EB?

Zamierzam go kupic na dniach, chcę tylko mieć pewność czy LCD wykryje go prawidłowo.
 

VDO

New member
Witam. Czy jest sens ogladanie na tej plazmie materialow 720p i 1080p w mniejszym stopniu sd z odleglosci 2,5-3m ?. Dzieki za odpowiedz pozdrawiam.
 

yanusho

New member
Wis09abgn

Witam,
kupiłem kilka dni temu adapter WIS09ABGN zalecany przez Samsunga do współpracy z serią B650. Walczyłem 2 dni żeby połączyć się z moją siecią w domu. Już myślałem że jest uszkodzony. Ale... W routerze wyłączyłem zabezpieczenia i szyfrowanie sieci i telewizor się połączył. Czy ktoś połączył się używając sieci innej niż otwartej?
 

wilk1961

New member
Witam.
Trzy małe pytanka:
1. Common interface - do czego to jest?
2. Czy u innych posiadaczy tv tego typu występuje opóżnienie dżwięku wedle obrazu?
3. Jak w najmniej skomplikowany sposób podłączyć tv do @, zaznaczam że jestem w sprawach kart sieciowych, pc i innych hostach b.dużym lakiem.
Za odpowiedzi i podpowiedzi z góry dziękuję.
 

whiteman

Member
wilk1961 napisał:
Witam.
Trzy małe pytanka:
1. Common interface - do czego to jest?
2. Czy u innych posiadaczy tv tego typu występuje opóżnienie dżwięku wedle obrazu?
3. Jak w najmniej skomplikowany sposób podłączyć tv do @, zaznaczam że jestem w sprawach kart sieciowych, pc i innych hostach b.dużym lakiem.
Za odpowiedzi i podpowiedzi z góry dziękuję.
Ad. 1 Sluzy do ogladania platnej tv cyfrowej, wtedy z odopowiednim dla danego rodzaju kodowania modulu CAM mozna użyc karty klienckiej w samym TV i nie trzeba uzywac oddzielengo dekodera/tunera jak kto woli ;]

Ad.2 Zazwyczaj tylko gdy dzwiek puszcza sie przez oddzielny sprzet. Podobno mozna to zmienic/zmynimalizowac w menu serwisowym.

Ad.3 Bylo juz kilka razy w tym watku. Ogolnie szukaj na internecie jak podlaczyc 2 komp do sieci. Niczym to sie nie różni. O konfiguracji, urzadzeniach ktore posiadasz, nie mamy zielonego pojecia.
 

diuval

New member
Ktoś pytał powyżej o dysk zewnętrzny Samsunga podłączony do tivi. Ja mam SAMSUNG 1,5TB 32MB 7200rpm USB 3,5cala (HX-DU015EB/A62) i działa bez problemu.
 
Do góry