Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

sznaucerowaty

New member
Yaro_KR napisał:
Czy ktoś konwertował napisy np. z txt (czasowego) na srt, sub (klatkowy), by telewizor lepiej to łykał i dokładniej określał interwały czasowe ?? Jak zdarza się Wam preparować pliki z napisami specjalnie do odtwarzania na tym telewizorze, to jakim programem to robicie i jaki obieracie standard ??

Witam,
jestem od kilkunastu dni posiadaczem LE55B650. Na razie tv używam wyłącznie do oglądania filmów z HDD USB (WD 1TB, NTFS). Zauważyłem następującą zależność:
1) przy filmach 23.976 FPS Samsung odtwarza bez problemu napisy z .srt jak i .txt (klatkowy - {11}{111}),
2) przy 25 klatkach na sekundę napisy w formacie klatkowym .txt (prawdopodobnie bez znaczenia czy rozszerzenie będzie .sub czy .txt - choć nie mam 100 proc. pewności bo nie sprawdzałem z tym drugim rozszerzeniem) rozjeżdzają się, natomiast z .srt nie ma problemu.

Napisy dopasowuję SubEditem (świetny edytor napisów) - jeśli chodzi o format klatkowy, natomiast jeżeli muszę przekonwertować na .srt używam SubRipa. SubEdit ma problem z odczytaniem prawidłowego FPSa dla filmów w mkv. Dlatego posiłkuję się MediaInfo, a framerate filmu ustawiam w SubEdicie z palca (zaznaczam, że dla filmów 23.976 - dla 25 klatkowych dodatkowo konwertuję w SubRipie). Nie wiem jak się sprawa miewa z frameratem 29.7.

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Czasami, w trakcie odtwarzania Matroski, obraz zaczyna szarpać (nie zauważyłem tego przy diviksach) - jest to szczególnie widoczne podczas ruchu kamery. Gdy wyłączę film, zacznę odtwarzać od nowa i wrócę do momentu, w którym przerwałem oglądanie (niebieski przycisk) wszystko wraca do normy. Czy ktoś z Was również miał taki problem?

Pozdrawiam
 

boss131

New member
sznaucerowaty napisał:
Napisy dopasowuję SubEditem (świetny edytor napisów) - jeśli chodzi o format klatkowy, natomiast jeżeli muszę przekonwertować na .srt używam SubRipa. SubEdit ma problem z odczytaniem prawidłowego FPSa dla filmów w mkv. Dlatego posiłkuję się MediaInfo, a framerate filmu ustawiam w SubEdicie z palca (zaznaczam, że dla filmów 23.976 - dla 25 klatkowych dodatkowo konwertuję w SubRipie). Nie wiem jak się sprawa miewa z frameratem 29.7.
Po co tyle kombinacji z tym SubRip-em? Przecież SubEdit też ma opcję konwertowania napisów do .srt. Ja wszystkie napisy przerabiam SubEditem po wcześniejszym sprawdzeniu framerate'u w MediaInfo i jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Wystarczy zamienić napisy z czasowych na klatkowe (podając odpowiedni framerate, chyba że już są w formacie klatkowym to oczywiście pomijam ten krok) i następnie kliknąć Plik-> Eksport-> SubRipp (SRT) jeśli napisy były w formacie klatkowym to program również zapyta o framerate filmu przy eksporcie.

Pozdrawiam
 

nobange

New member
Chciałem dziś zaktualizować firmware w moim LE40B650, który ma obecnie firmware w wersji 2003. Ściągnąłem najnowszy 2004, rozpakowałem, powstały katalog nagrałem na pendrive. Niestety TV nie widzi tego uaktualnienia, sprawdza USB a po chwili pisze: "Brak pliku do aktualizacji. Sprawdź to i spróbuj ponownie." Próbowałem na 2 różnych pendrivach, w obu wejściach USB. Co ja robię nie tak bo już brak mi pomysłów?

Update ściągałem z polskiej strony, ale widzę, że na innych są też różne rozmiarowo pliki z firmware. Np, na niemieckiej stronie Samsunga firmware do B650 waży ponad 80 MB, a polskie 46 MB. Różni się również zawartością po rozpakowaniu. Oznaczenie ma moim TV:
Model name: LE40B5650T2PXXN
Version AA04

EDIT: nagrałem niemiecki firmware, ale w tym wypadku opcja aktualizacji nawet nie jest podświetlona.
 
Ostatnia edycja:

cypiz

New member
zoltar23 napisał:
Jak B650 chodzi z platformą N??? Chyba N-ka to najlepsze rozwiązanie (dużo kanałów w HD) no i abonament przez pół roku 38zł. Czy po okresie promocyjnym trzeba obowiązkowo wykupić "kolekcjaVOD:nSeriale" za dodatkowe 30zł??
Czy tylko 3 pakiety za 48zł??
Który tuner lepszy z dyskiem czy bez (raczej nie będę nic nagrywał).
Proszę o opinie użytkowników N

Po okresie promocyjnym nie musisz wykupywać kolekcji, płacisz za 3 pakiety czyli 48 zł
Tuner? Jak nie będziesz nagrywał to nie potrzeby Ci PVR
 

mcold

New member
miki82 napisał:
Mam pytanko czy opłaci się po dzisiejszych cenach dopłacać te kilka 100 za pomiędzy 37 a 40 cali ?zwłaszca że mój pokój ma 3 na 4.m

U mnie w pokoju 7 x 5m miałem dylemat pomiędzy 46 a 50". Stanęło ze względów ekonomicznych na 46" (i nie żałuję), ale 50 również pasowałaby. Wyguglaj sobie kalkulator przekątnej ekranu i sprawdź czy się przy takich wymiarach mieścisz (podejrzewam że tak). Zależnie do ilości tych setek do dopłacenia na Twoim miejscu myślałbym jednak o 40". Aha, w sklepie TV jakoś mniejszy się wydaje niż po podłączeniu w domu, więc raczej miarka niż oko :)
 

thor2010

New member
Przerobiłem dźwięk w mkv z DTS na AC3 za pomocą eac3to (dts2ac3 nie działał). Wszystko wygląda ok ale...

dźwięk w telewizorze jest dość cicho i tak jakby niektóre dzwięki są o znacznie mniejszej głośności od innych (a nie powinno tak być). Czym może być to spowodowane?

Czy to przez dźwięk przestrenny i jest on źle odtwarzany na głośnikach stereo?
 

marioabc

New member
pldeczek1 napisał:
A czy moglbys podac ustawienia tego programu dokladnie jaki plik wyjciowy idt bo ja probowalem juz konwertowac wieloma programami i na komputerze filmy chodzą bez problemu a na tv wyskakuje nieobslugiwany format pliku choc w media info praktycznie roznic miedzy plikami odtwarzanymi a tymi ktore nie dzialaja nie ma .


plik wysciowy to ac3 z tym ze konwertujac plik w tym programie musi byc on wpierw przygotowany do tego za pomaca programu mkvextract.zobacz opis pablo.
 

marioabc

New member
tomus76 napisał:
Napisał marioabc
WIELKIE DZIEKI PABLO ZACZELO DZIAŁAĆ,narazie tylko na krotkich filmikach i teledyskach ale bede robił tak jak wspomnales z wiekszymi plikami.wszystko zrobilem tak jak napisales oprocz jednej czynnosci bo mi nie dzialala,zamiast dts2ac3 uzylem xilisof hd video Converter,tez jest ok .wielkie dzieki pozdrawiam

Witam
Robie tak samo jak napisal kolega ale mam problem bo dzwiek dziala tylko 3 minuty i potem cisza czym to moze byc spowodowane prosze o pomoc z gory serdeczne dzieki za odpowidz
pozdrawiam


kurcze...chyba za szybko sie ucieszyłem bo wszystkie filmiki krotkie ,teledyski sa ok jak napisałem ale wczoraj próbowałem przerobic film Push'a i jest to o czym piszesz. 3-4 min i znika dzwiek???eh co jest??
 

Darosedno

New member
Różnica między odtwarzanie filmów z portu usb a PC

Witam wszystkich długo zwlekałem z nastepującym pytanie ale nie daje mi ten problem spokoju.
A więc,chodzi mi o róznice w jakości otwarzania z portu usb w telewizorze a odtwarzania z pc-ta.Zauwarzyłem że róznica jest bardzo widoczna być może źle mam skonfigurowanego pc-ta z moim le40b650.Podam moje parametry techniczne kompa oraz ustawienie wzgledem telewizora:
1 procesor intel core quad q6600 2.40 ghz
2 4 gb ramu
3 hdd 500 gb i 80 gb
4 karta graficzna ati radeon hd 4870 1gb-karta powinna mieć lepsze przetworniki obrazu niź telewozor.

Moje podłaczwenie telewizoraz z pc-tem
1 rozdzielczośc 1920x1080
2 odświerzanie na 50 hz-do przeglondania stron urzywam 60 hz bo obraz jest wyraźniejszy.50 hz ustawiam do oglądania filmów bo ponoć telewizor podbija do 100 hz.
3 obsługa hdtv 1080p24 format do menadżera ekranów (hd)
4 standardowy foramta pikseli pc rgb 4:4:4 (pełen zakres rgb)
5 telewizor podłaczony do komputera mam po przez kabel hdmi z przejsciówka dvi która była w zestawie z karta graficzną.

Mam jeszcze dwa pytania:
1 w jaki sposób przerobić dzwiek z popcorniez dts na ac3 próbowałem ale za duzo w nim opcji,a musze ogladac na telewizorze bo jak pisze powyrzej po przez pc-ta obraz traci jakość.
2 z jakiej strony sciagnąć najnowszy firmware bo widze że że pare osób ma rózne z tym problemy a niechce za bardzo namieszać w tv.

Dodam tylko że przejrzałem multum postów i stron na tym forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moj proble,aha w pracy mam ten sam telewizor i tam tak samo po przez powyższe podłaczenie widać róznice w jakości obrazu.

Pozdarwiam i licze na kogoś kto pomoże mi rozwiązać ten problem.
 

boss131

New member
Darosedno napisał:
...


Mam jeszcze dwa pytania:
1 w jaki sposób przerobić dzwiek z popcorniez dts na ac3 próbowałem ale za duzo w nim opcji,a musze ogladac na telewizorze bo jak pisze powyrzej po przez pc-ta obraz traci jakość.
2 z jakiej strony sciagnąć najnowszy firmware bo widze że że pare osób ma rózne z tym problemy a niechce za bardzo namieszać w tv.

Dodam tylko że przejrzałem multum postów i stron na tym forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moj proble,aha w pracy mam ten sam telewizor i tam tak samo po przez powyższe podłaczenie widać róznice w jakości obrazu.

Pozdarwiam i licze na kogoś kto pomoże mi rozwiązać ten problem.
ad1. Widzę że nikt się nie kwapi do sporządzenia opisu Popcorna więc ja spróbuję. Dla WinXP: pobierasz Popcorn MKV Audio Converter ze strony http://download.dailyfreeware.net/files/get/-eFk_kQjD_/audioconverter.exe -> uruchamiasz plik AudioConverter.exe -> klikasz Options -> Download external utilities i czekasz aż się pobierze plik -> W zakładce MKV Tools zaznaczasz common directory i po kliknięciu browse wybierasz ściągnięty katalog Tools i MKVtoolnix (znajduje sie tam gdzie plik AudioConverter.exe, jeśli nie zadziała to zaznacz Individual Locations i podaj ręcznie ścieźkę do każdego pliku - intuicyjnie wg nazw plików - nie można się pomylić), niżej obok Media Info klikasz browse i wybierasz podobnie jak poprzednio ale katalog MediaInfo, w pozostałych zakładkach sprawdzamy czy wszystkie pola są podświetlone na biało (nie na czerwono), w zakładce Temp można się domyślić że wybieramy tam katalog plików tymczasowych.
W zakładkach z prawej strony, ponieważ chcemy przerobić dźwięk DTS, więc Convert DTS Tracks? musi być zaznaczone i dalej: odznaczamy w zakładce VORBIS convert OGG/VORBIS tracks? podobnie w zakładce AAC wszystko musi byś odznaczone.
Przechodzimy do zakładki DTS (przypominam, że Convert DTS Tracks? musi być zaznaczone) i od dołu: cleanup track odznaczone, Cleanup DTS track before re-encode zaznaczone z opcją Only if requested, wybieramy opcję Convert to Dolby Digital, wybranie opcji (remove track spowoduje tylko usunięcie ścieżki DTS) następne opcje Downmix to Stereo możemy się domyślić, że redukuje liczbę kanałów z 6-ciu do 2 więc zostawiamy odznaczone, Preserve DTS track funkcja odpowiada za pozostawienie bądź usunięcie ścieżki DTS po przekonwertowaniu na AC3 po odznaczeniu ścieżka DTS zostanie skasowana (ja mam tą opcję odznaczoną bo nie mam żadnego innego odtwarzacza który ogarnia DTS), jeśli zaznaczymy to będziemy mieć film z dwoma ścieżkami AC3 i DTS - w tej kolejności, w okienku Bitrate wybieramy Bitrate dźwięku ja używam 640 kbit/s i dla DTS Decoder Library używam libav.
Następnie w okienku poniżej File specification: Source file - plik filmu w którym chcemy przerobić dźwięk, Target file - plik wyjściowy filmu z przerobionym już dźwiękiem (najlepiej wybrać na innym dysku niż plik temp - szybciej zapisuje), dalej zaznaczona opcja Single file i zaznaczona opcja Overwrite Source (nie wiem do czego jest ta funkcja ale u mnie działa tak jak chcę), i zaznaczona opcja poniżej Handle time-delayed tracks.

Na koniec można ale nie trzeba podmienić plik Audioconverter.exe na nowszy ze strony (podmieniamy tylko dlatego, że w nowszej wersji nie działa funkcja pobierania dodatków Download external utilities i trzeba było zrobić to w starszej wersji - dodam że nie trzeba podmieniać wersji na nowszą u mnie w Win Vista bez problemu działa NOWSZA wersja Starsza działała pod XP) http://www.cdrinfo.pl/download.php?...o-matroska/AC1790.ZIP&id=9151224052&baza=soft
Jeśli ustawienia się skasują to można ponownie postąpić według instrukcji.


Po wszystkim klikamy Run i czekamy aż program zamini ścieżkę z DTS na AC3 - prawda, że proste:).
Poprawki opisu i dodatkowe wyjaśnienia mile widziane.
W razie pytań, tudzież problemów i wątpliwości proszę pisać na priv. postaram się pomóc w miarę możliwości.
Życzę PowodzeniA.

ad2. Najnowszy firmware zawsze i tylko ze strony producenta (chyba że komuś nie zależy na gwarancji) http://www.samsung.com/pl/consumer/...2010100&model_cd=LE40B650T2WXXH&menu=download
 

dragon79

Member
Darosedno napisał:
4 karta graficzna ati radeon hd 4870 1gb-karta powinna mieć lepsze przetworniki obrazu niź telewozor.

Powinna i pewnie ma, ale przy odtwarzaniu dużo zależy od kodeków, które przetwarzają dane (software). Upewnij się, że masz najnowsze kodeki np. Mega Codec Pack, a jeszcze lepiej włącz odtwarzanie sprzętowe, np. dzięki oprogramowaniu Cyberlink czy DXVA.

Darosedno napisał:
1 rozdzielczośc 1920x1080

Sprawdź w ATI Catalyst czy masz wyłączony underscaling obrazu, który chyba jest automatycznie włączony.

Darosedno napisał:
2 odświerzanie na 50 hz-do przeglondania stron urzywam 60 hz bo obraz jest wyraźniejszy.50 hz ustawiam do oglądania filmów bo ponoć telewizor podbija do 100 hz.

Ja dla połączenia z komputerem (HDMI) mam wyłączony tryb 100Hz w telewizorze. Do pracy ustawiam w kompie odświeżanie 60Hz, a do filmów ustawiam takie, jakie ma film lub jego wielokrotność, np. dla filmu 24 klatki ustawiam 24Hz, a dla filmu 25 klatek ustawiam 25Hz lub 50Hz.
 

as998

New member
Samsung 40B650

Witam wszystkich.
Od piątku stałem się posiadaczem Samsunga 40B650.
Ogólnie jestem zadowolony, mam tylko jeden problem nie mogę podłączyć po AV konsoli PS2. Podczas kilkunastu prób udało mi się ją tylko 2 razy odpalić.
Zakupiłem też taką przejściówkę na złącze euro ale też nie działa. Na zwykłym starym telewizorze konsola działa bez zarzutu. Złącze AV w telewizorze też jest sprawne podłączałem do niego aparat cyfrowy i działa bez zarzutu.
Proszę o poradę, może ktoś miał taki sam problem.
 

boss131

New member
Horhe Ortega napisał:
Nadpisz źródło-jeśli nazwa pliku źródłowego i docelowego jest ta sama-zaptaszenie powoduje nadpisanie źródła nowym plikiem / utrata źródła.Tu mały pomocnik - http://audioconverter.heartware.dk/Tutorial/

Dzięki kolejne doświadczenie na +.

Przy okazji chciałem poinformować że moje pytanie o funkcję Auto szeroko dla kanałów naziemnej telewizji cyfrowej nadawanych z PKiN w Wa-wie jest już nieaktualne, dziś funkcja zaczęła prawidłowo działać.
 
J

Judash

Guest
boss131 napisał:
Dzięki kolejne doświadczenie na +.

Przy okazji chciałem poinformować że moje pytanie o funkcję Auto szeroko dla kanałów naziemnej telewizji cyfrowej nadawanych z PKiN w Wa-wie jest już nieaktualne, dziś funkcja zaczęła prawidłowo działać.

Zamierzam kupic le22B650 specjalnie pod programy DVB-T, jaka jest jakosc tych programow na twoim TV? Czy brak 100hz nie bedzie przeszkadzal zbytnio w ogladaniu ?
 

Yaro_KR

New member
as998 napisał:
Witam wszystkich.
Od piątku stałem się posiadaczem Samsunga 40B650.
Ogólnie jestem zadowolony, mam tylko jeden problem nie mogę podłączyć po AV konsoli PS2. Podczas kilkunastu prób udało mi się ją tylko 2 razy odpalić.
Zakupiłem też taką przejściówkę na złącze euro ale też nie działa. Na zwykłym starym telewizorze konsola działa bez zarzutu. Złącze AV w telewizorze też jest sprawne podłączałem do niego aparat cyfrowy i działa bez zarzutu.
Proszę o poradę, może ktoś miał taki sam problem.

Cześć !!! Nie wiem z czym masz problem. Ja podłączyłem swoją konsolę PS2 na oryginalnym kablu (3 x RCA) + dołączona przejściówka na Scart (też z pudełka) do Złącza Euro/Scart 1 (RGB) i działa rewelacyjnie. Nie sprawdzałem jak działa ten kabel solo podłączony z boku telewizora (dodatkowe, pozłacane złącza RCA).

Czy ktoś próbował podłączyć PS2 rozszerzonym kablem (Y, Pb/Cb, Pr/Cr) ?? Może to powinno być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

Pozdrawiam
 

zoltar23

Member
Więc 46"B650 już stoi w domu :)
uuuuu ile tam ustawień obrazu..... szok!! Na razie nic nie zmieniałem, ale zobacze ustawienia ze stronki którą polecaliście.
Cyfrowe kanały naziemne ze Skrzycznego wyłapało tvp1, tvp2, tvp sport, tvp3 katowice.
 
Do góry