Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Mario12

New member
ciapeczek666 napisał:
Witam,

Od tygodnia jestem posiadaczem modelu 32" używam obecnie takiego modelu dysku zewnętrznego: SEGATE FREE AGENT 1TB
działa bez problemów. Pozdrawiam:)

Ja mam dysk Verbatim 1,5TB USB/eSATA i działa z TV choć szczerze mówiąc nie udało mi się jeszcze odtworzyć filmu np. mkv z 1080i lub podobną wysoką rozdzielczością. Po prostu nie widać w ogóle filmu jak by go nie było na dysku. Jak skonwertuję film do niższej rozdzielczości, czyli do ok. 1,5GB to jest ok. Ale siada jakość filmu.

I nie wiem, czy to problem z kodekiem czy z dużym rozmiarem pliku.
 

mcold

New member
dragon79 napisał:
Wiadomo, że w takiej kwestii infolinia nie pomoże. Trzeba czekać na nowy firmware, może on rozwiąże ten problem.

Ja mam ten sam firmware i ...mogę:]
dragon79 napisał:
Na razie odpowiedzi konsultanta pokrywają się z tym, co można przeczytać na stronie Samsunga, m.in.:
"Q: I cannot copy additional contents to my TV.
A: Additional contents can be downloaded to a standard USB only. This additional content is played on the TV using the USB.
Bzdura firmowana przez Samsunga.
dragon79 napisał:
Q: Can I delete or add to the embedded contents list?
A: No.
Bez problemu dało się usunąć. Wywaliłem Muzykę relaksacyjną żeby zmieścić więcej Galerii.
dragon79 napisał:
Q: How do customers update the contents?
A: Customers download the contents to their own USB from www Samsung com. This additional content is played on the TV using the USB."
...a potem się drapią po plecach prawą nogą przez lewe ramię:) Zaczynam wierzyć opiniom ludzi którzy musieli mieć kontakt z serwisem, że "Samsung ma świetne TV i beznadziejną obsługę klienta".
 

Fuentes

New member
Bezprzewodowa karta na USB

Witam Posiadaczy,

Z uwagą śledziłem wątek dotyczący modelu LE40B650 i ostatecznie wybrałem właśnie ten. Niestety nie miałem zbyt wiele czasu na szczegółowe zapoznanie się ze sprzętem. Pobieżnie wygląda obiecująco. Moje pytanie dotyczy informacji, czy ktoś z Was użytkuje ten LCD z bezprzewodową kartą na USB?

Pozdrawiam
 

asd1

New member
mcold napisał:
Ja mam ten sam firmware i ...mogę:]

Bzdura firmowana przez Samsunga.

Bez problemu dało się usunąć. Wywaliłem Muzykę relaksacyjną żeby zmieścić więcej Galerii.

...a potem się drapią po plecach prawą nogą przez lewe ramię:) Zaczynam wierzyć opiniom ludzi którzy musieli mieć kontakt z serwisem, że "Samsung ma świetne TV i beznadziejną obsługę klienta".

Dokładnie ja też pokasowałem co mi nie pasowało.
Jedyny problem że Samung kłamie w specyfikacji pisząc, że jest 1Gb (ContentLibrary (Flash) Tak (1 G)) dla użytkownika jak jest tylko 189MB(po skasowaniu wszystkich kontentów)
http://www.samsung.com/pl/consumer/...type=lcdtv&model_cd=LE40B650T2WXXH&fullspec=F
 
Ostatnia edycja:

triken

New member
witam wszystkich uzytkownikow
mam tv lcd 37b651 juz ze 4 miesiace wszystko bylo ok
ostatnio jednak zaczyna sie znim cos dziwnego dziac
podczas ogladania ginie nagle obraz ekran staje sie czarny i nie swieca sie diody ktore normalnie widac podczas ogladania we wnetrzu tv .
jedynym ratunkiem jest wylaczenie i wlaczenie tv pilotem a w niektorych przypadkach i to nie pomaga i trzeba odlaczyc go z pradu.
Moze ktos spotkal juz sie z takim przypadkiem-moze to kwestia jakis ustawien a moze juz tv sie sypie .:shock:
 

asd1

New member
triken napisał:
witam wszystkich uzytkownikow
mam tv lcd 37b651 juz ze 4 miesiace wszystko bylo ok
ostatnio jednak zaczyna sie znim cos dziwnego dziac
podczas ogladania ginie nagle obraz ekran staje sie czarny i nie swieca sie diody ktore normalnie widac podczas ogladania we wnetrzu tv .
jedynym ratunkiem jest wylaczenie i wlaczenie tv pilotem a w niektorych przypadkach i to nie pomaga i trzeba odlaczyc go z pradu.
Moze ktos spotkal juz sie z takim przypadkiem-moze to kwestia jakis ustawien a moze juz tv sie sypie .:shock:

Na serwis...
 

pldeczek1

New member
sam650 napisał:
http: // newage mpeg4-players info/samsung/b650/
Wygląda na to, że problem rozciągania obrazu i kwadratowych pixeli w MediaPlay został rozwiązany! Jeszcze nie sprawdzałem, ale już mi rączki latają :D

A czy ktos instalował ten soft ? i pytanie czy instalacja takiego softu wiaze sie z utratą gwarancji?:confused:
acha czy ktos wie lub zauwazyl jakie są roznice miedzy poprzednią wersja samsung manager a ta nową 2.2 ?
 
Ostatnia edycja:

sam650

New member
ferguss napisał:
sam650 moglbys wrzucic fotke ekranu z poleceniem kopiuj (z USB)?

Już się robi:

kopiujzusb.jpg


I do tego niby-filmik przedstawiający proces usuwania i kopiowana kontentów z/do pamięci telewizora:
http://www.przeklej.pl/plik/samsung-le40b650t2w-content-library-xvid-avi-00047938u7tb
(filmik bez dźwięku, 1fps, XViD 640x356)

P.S. Moim zdaniem jest to granda ze strony pomocy Samsunga, że ma tak nieaktualne i nieprawdziwe informacje o swoich produktach. Przy dalszym kontakcie proponuję powołać się na instrukcję obsługi, w której jest napisane, że treści zawartości można usuwać. Jestem ciekaw finału. Czy te Wasze TV są montowane na Słowacji czy gdzie indziej?
 

ferguss

New member
sam650 napisał:
W takim razie jedyną różnicą w oznaczeniu naszych telewizorów jest numer "boczny". Ja mam SQ01.

Moj tez jest skladany na Slowacji. Pisze kolejne zapytania do Samsunga, moze w koncu zrozumieja o co pytam. Zalacze dla nich fotke od sam650 ( ;) dzieki)
 

mcold

New member
sam650 napisał:
W takim razie jedyną różnicą w oznaczeniu naszych telewizorów jest numer "boczny". Ja mam SQ01.

Z tego co napisano (m. inn. na tym forum) to to jest oznaczenie matrycy, nie powinno mieć wpływu na zachowanie samego TV. Dziwna sprawa.
 

pastp

New member
triken napisał:
witam wszystkich uzytkownikow
mam tv lcd 37b651 juz zej e 4 miesiace wszystko bylo ok
ostatnio jednak zaczyna sie znim cos dziwnego dziac
podczas ogladania ginie nagle obraz ekran staje sie czarny i nie swieca sie diody ktore normalnie widac podczas ogladania we wnetrzu tv .
jedynym ratunkiem jest wylaczenie i wlaczenie tv pilotem a w niektorych przypadkach i to nie pomaga i trzeba odlaczyc go z pradu.
Moze ktos spotkal juz sie z takim przypadkiem-moze to kwestia jakis ustawien a moze juz tv sie sypie .:shock:

Zanim na serwis, spróbuj wejść do menu serwisowego, nic nie zmieniaj. Po wyjściu sprawdź czy pomogło. Ja miałem podobnie i pomogło - było gdzieś tu na forum...
 

sebco

New member
Ponieważ trudno mi znaleźć posta w temacie B650 lub B750 dotyczącego jak działa internet@TV, więc pytam:
Czy internet normalnie działa czy tez tylko wybrane strony.
Jak skonfigurować internet w B650 lub B750 bo któryś z tych modeli chcę kupić
 

AS33

New member
Fir
sam650 napisał:
CONTENT, kursor w lewo ,ENTER, kursor w prawo, ENTER, kursor w dół, ENTER. I co ? U mnie w tym miejscu kursor jest na pierwszej galerii i mam do wyboru menu podręczne z opcjami "Odtwórz", "Usuń" i "Usuń wszystko". A jak u Was?

U mnie jest dokładnie tak samo - wszystkie operacje są dostępne.

Typ: LE37B650T2WXXH
Matryca: AA01
Firmware: 2004.1
Pochodzenie: Made In Slovakia

Dyski działające:
Sandisk Cruzer Micro 4GB
Sandisk MicroSDHC Ultra II 16GB
WD Elements 2.5" 320GB
 

jozek_bolek

New member
Panowie. Mam LE32B651 (2004.1)
Jakie powinny być ustawienia dla internet@TV (nie ma kraju polska) ??
Jak dam kraj na "inne" to mam tylko dwie opcje galeria widżetów i zaloguj. Jak wybiorę zaloguj to mam informację o braku konta. Nie mam opcji ustawienia (aby stworzyć takowe)

Na stronie szajsunga widać taką reklamę internet@tv, gdzie wymienione są serwisy m.in : gazeta.pl, sport.pl ,moto.pl ,ciacha.net, plotek.pl
Jak to się ma do rzeczywistości ?? :kom:

P.S. nie mogę wkleić linku do img bo ktoś zablokował taką możliwość dla nowych użytkowników więc uzupełnijcie link poniżej o www na początku

.samsung.com/pl/system/consumer/product/2009/06/02/le32b651t3wxxh/logos_internet_tv_tv.jpg
 

sam650

New member
pldeczek1 napisał:
A czy ktos instalował ten soft ? i pytanie czy instalacja takiego softu wiaze sie z utratą gwarancji?:confused:

Zainstalowałem, sprawdziłem i... REWELKA! Działa dokładnie tak, jak podaje autor poprawki.

Co do utraty gwarancji, to chyba nikt tego nie wie na 100%, bo prawie nikt nie czyta w całości jej warunków (łącznie ze mną). Ale myślę, że ponieważ ten firmware jest bazowany na oryginalnym, a zmiana jest tak drobna (kilkanaście bajtów w jednym z plików), to serwis może nawet tego nie zauważyć.

Samsung mógłby mieć coś przeciwko modyfikowanym firmware i nie ma się co dziwić - w końcu można tak w nim namieszać, aby sprzęt szybciej się zużył lub wręcz popsuł. Ale to nic w porównaniu z firmą LG, na której stronach przeczytałem, że upgrade firmware (oryginalnego, nie jakiegoś innego) jest równoważne z utratą gwarancji.

Można czekać na koniec gwarancji i dopiero wtedy zacząć bawić się w modyfikowanie, ale czy warto? Każdy sam sobie odpowie.

Ryzyko jest i przy każdej okazji autorzy niefirmowych poprawek ostrzegają o nim. Bezpiecznie jest założyć, że każda ingerencja w sprzęt poza opisaną w podręczniku użytkownika może przynieść utratę gwarancji. I już.

Poza tym utrata gwarancji to nie koniec świata. Zawsze można naprawić sprzęt za pieniądze. Ciekaw jestem ile serwis zażyczył by sobie za wgranie prawidłowego firmware po uszkodzeniu zawartości pamięci flash.
 
Do góry