Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

ferguss

New member
Witam.
Mam LE40B651 i kilka pytan, moze ktos juz przerabial te tematy.
Czy da sie calkowicie wylaczyc ekran przy odtwarzaniu MP3?
Czy da sie w tym modelu kopiowac z pendriva przez USB nowe zawartosci do biblioteki w TV (u mnie takiej funcji nigdzie nie znalazlem)?
Czy ktos sie spotkal z tym, ze TV zawsze daje komunikat przy probie bezpiecznego usuniecia urzadzenia: nie jest mozliwe bezpieczne usuniecie.
pozdrawiam i prosze o info.
 

sonic01

New member
Redfrog napisał:
Przeczytałem na stronie samsunga, że w modelach b650 są dostępne już serwisy gazeta.pl itp. Wcześniej ich nie było, czy wystarczy aktualizacja oprogramowania, żeby mieć do nich dostęp? Zamówiłem wczoraj ten TV ale pewnie będzie bez tych serwisów bo mieli trochę na magazynach i TV był wyprodukowanych trochę wcześniej, chciałbym wiedzieć czy będzie taka możliwość?
Ja mam ten telewizor od tygodnia i jak podłączyłem neta to załadowały mi się widgety youtube, gazeta.pl i accu weather . Firmware nie zmieniałem bo na razie nie wiem jak sprawdzić w TV jakie mam na pokładzie żeby porównać z dostępną aktualizacją na stronie. Ponoć za jakiś czas mają dojść nowe widgety ale to chyba nie będzie wymagało aktualizowania firmware.
 

luchuma

New member
ferguss napisał:
Witam.
[...]
Czy ktos sie spotkal z tym, ze TV zawsze daje komunikat przy probie bezpiecznego usuniecia urzadzenia: nie jest mozliwe bezpieczne usuniecie.
pozdrawiam i prosze o info.

sam sie z tym nie spotkalem na TV na kompie kilka razy, mozna to olac


sonic01 napisał:
Firmware nie zmieniałem bo na razie nie wiem jak sprawdzić w TV jakie mam na pokładzie żeby porównać z dostępną aktualizacją na stronie. firmware.

wejdz w aktualizacje i tam bedzie nsapisane jaka wersja
 
Ostatnia edycja:

sonic01

New member
luchuma napisał:
sam sie z tym nie spotkalem na TV na kompie kilka razy, mozna to olac

Czy to ma jakieś znaczenie ? kiedyś nawet nie wiedziałem o funkcji bezpiecznego odłączania i chyba ze dwa lata wszelkie urządzenia na usb odłączałem od kompa po prostu je wyciągając z portu USB i nigdy nic się nie stało



wejdz w aktualizacje i tam bedzie nsapisane jaka wersja
Dzięki za info, zaraz sprawdzę.
 

luchuma

New member
luchuma napisał:
polsat cyfrowy

znalazlem odpowiedz ze najlepszy bedzie samsung HD
jesli nikt nie zaprzeczy to taki biore w poniedzialek :D
pozdrawiam


taki maly offtop

zamowilem samsunga i przyszedl ECHOSTAR :/
co za mlotki tam pracuja

ma ktos echostara HD ?? jak on sie sprawuje ??
 

sonic01

New member
luchuma napisał:
wejdz w aktualizacje i tam bedzie nsapisane jaka wersja
Sprawdziłem w TV i pisze wersja firmware 2000/01/01_000104
a firmware ze stronki samsunga po rozpakowaniu mam folder T-CHL7DEUC a nim pliki w tym tekstowe z których wyczytałem version info
SWU_T-CHL7DEUC_002004_I02_ES000DS000_090816
a w drugim pliku
T-CHL7DEUC 2004.1
i niestety nie wiem czy mam nowe firmware czy to ze strony samsunga jest nowsze.
 

swojak1

New member
ferguss napisał:
Witam.
Mam LE40B651 i kilka pytan, moze ktos juz przerabial te tematy.
Czy da sie calkowicie wylaczyc ekran przy odtwarzaniu MP3?
Czy da sie w tym modelu kopiowac z pendriva przez USB nowe zawartosci do biblioteki w TV (u mnie takiej funcji nigdzie nie znalazlem)?
1. Da się wyłączyć daje to firmware wer. 2004.1
2. Jak do obecnej chwili żadne
firmware tego nie umożliwia być może później coś wypuszczą? Ale zdjęcia i muzyke MP3 można na tyle ile jest pamięci.
[FONT=&quot]Pozdro.[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

sonic01

New member
luchuma napisał:
taki maly offtop

zamowilem samsunga i przyszedl ECHOSTAR :/
co za mlotki tam pracuja

ma ktos echostara HD ?? jak on sie sprawuje ??
mam w domu dwa dekodery polsatu cyfrowego Echostar, pierwszy model jaki dawali i samsunga ale dekodery SD a nie HD i powiem że samsung o wiele mniej problemów stwarza i jest szybszy z tym że ma jeden minus bez pilota nie obsłuży się go bo na dekoderze nie ma żadnych przycisków.
 

arkadiuszdworza

New member
swojak1 napisał:
1. Da się wyłączyć daje to firmware wer. 2004.1
2. Jak do obecnej chwili żadne
firmware tego nie umożliwia być może później coś wypuszczą? Ale zdjęcia i muzyke MP3 można na tyle ile jest pamięci.
[FONT=&quot]Pozdro.[/FONT]

Ad 1. Niestety, nie da wyłączyć ekranu podczas słuchania MP3 nawet z nowym softem.
 

luchuma

New member
monter polsatu powiedzial iz echostar jest lepszy ;]
nie wiem, zobaczymy...
nie poznal filmu z pendrive, a antena

//edit

literowka

( alkohol )
 
Ostatnia edycja:

swojak1

New member
arkadiuszdworza napisał:
Ad 1. Niestety, nie da wyłączyć ekranu podczas słuchania MP3 nawet z nowym softem.
[FONT=&quot]Najpierw proszę sprawdzić później pisać?
Menu - Ustawienia - Ogólne - Oszczędność energii - Wyłącz obraz, i gotowe wszystko wyłączone TV np. 37 calowy pobiera wtedy 25 W prądu, podświetlanie ekranu i blok wizji jest wyłączny.
firmware 2004.1
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

maly1981

New member
swojak1 napisał:
[FONT=&quot]Najpierw proszę sprawdzić później pisać?
Menu - Ustawienia - Ogólne - Oszczędność energii - Wyłącz obraz, i gotowe wszystko wyłączone TV np. 37 calowy pobiera wtedy 25 W prądu, podświetlanie ekranu i blok wizji jest wyłączny.
firmware 2004.1
[/FONT]
nie wiem jak jest w tv 37 calowym ale w 32 w media playerze nie da sie wejsc do menu (usługa niedostepna) wiec nie da sie wyłączyc obrazu podczas odtwarzania mp3
 

sam650

New member
ferguss napisał:
Witam.
Mam LE40B651 i kilka pytan, moze ktos juz przerabial te tematy.
Czy da sie calkowicie wylaczyc ekran przy odtwarzaniu MP3?
Czy da sie w tym modelu kopiowac z pendriva przez USB nowe zawartosci do biblioteki w TV (u mnie takiej funcji nigdzie nie znalazlem)?
Czy ktos sie spotkal z tym, ze TV zawsze daje komunikat przy probie bezpiecznego usuniecia urzadzenia: nie jest mozliwe bezpieczne usuniecie.
pozdrawiam i prosze o info.

To teraz ja odpowiem po swojemu :)
1. nie da się; opcji oszczędzania energii nie można wywołać spod Media Play (arkadiuszdworza i maly1981 mają rację)
2. Wszystko z USB można kopiować do pamięci TV pod warunkiem, że jest tam wystarczająca ilość miejsca. Na dźwiękach/zdjęciach/video wciskamy przycisk TOOLS i jest tam opcja kopiowania. Jeśli zaś chodzi o Content Library (galeria, gotowanie itp.), to funkcja kopiowania z USB na TV oraz kasowania w TV jest dostępna w ostanim podmenu.
3. Bezpieczne usunięcie USB przypuszczalnie jest wykonywane prawidłowo. Przeszukałem "rozpakowane" firmware i nigdzie nie znalazłem napisu w stylu "Urządzenie USB zostało bezpiecznie odłączone". Zakładam, że to błąd w tłumaczeniu, tym bardziej, że w innych językach komunikat jest "odwrotny".
 
Ostatnia edycja:

sam650

New member
Redfrog napisał:
Przeczytałem na stronie samsunga, że w modelach b650 są dostępne już serwisy gazeta.pl itp. Wcześniej ich nie było, czy wystarczy aktualizacja oprogramowania, żeby mieć do nich dostęp? Zamówiłem wczoraj ten TV ale pewnie będzie bez tych serwisów bo mieli trochę na magazynach i TV był wyprodukowanych trochę wcześniej, chciałbym wiedzieć czy będzie taka możliwość?

Serwisy typu widget są niezależne od wersji firmware (owszem, ze starszymi wersjami mogą być pewne problemy, np. AccuWeather potrafi się zawiesić na wyborze regionu).

Widgety są pobierane z internetu przez TV. Przykładowo, widget youtube macie tu:
http://infolink.pavv.co.kr/openapi/...idget/200000103-3.026.all.youtube.not9000.zip
Telewizor pobiera je, po czym proponuje instalację. Ale żeby to zrobić, należy wejść w galerię widżetów. Dopiero w galerii widżetów pojawią się nowe rzeczy jeśli nie były wcześniej zainstalowane.
 

sam650

New member
emeth napisał:
Wie ktos czemu przy podlaczeniu laptopa do telewizora przez zwykly kabel VGA pojawia sie napis tryb niedostepny ? Na laptopie mam 1280x800, ale inne (mniejsze) tez nie podchodza

Może odświeżanie masz ustawione zbyt wysoko. Zacznij od 60Hz. Albo podłącz wpierw do innego monitora i zobacz czy to wyjście w laptopie w ogóle działa.
 

swojak1

New member
arkadiuszdworza napisał:
Ad 1. Niestety, nie da wyłączyć ekranu podczas słuchania MP3 nawet z nowym softem.
[FONT=&quot]Słuchać muzyki można z radia, i TV z wyłączonym panelem LCD, z mediaplayera, [/FONT][FONT=&quot]nie [/FONT][FONT=&quot]słóchałem[/FONT][FONT=&quot] z wyłączonym ekranem[/FONT][FONT=&quot] stąd tego nie wiedziałem (sory). Uważam że wewnęczny player to bayer.[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

marioabc

New member
Nieobsługiwany Kodek Audio

witam wszystkich, jestem tu pierwszy raz z małym problemem w moim b651.Staram sie znalesc temat który mnie interesuje ale przychodzi mi to z trudem, mianowicie:telewizorek mam juz od ponad 1miesiaca i nie potrafie w pełni obejzec filmu w mkv.Obraz piekny natomiast wypisuje nieobsugiwany kode audio.Doczytałem sie tu ze trzeba uzyc konwertera ale nie wiem jakiego i na jaki plik to zamienic.Czy samsung b651 rzeczywiscie obsługuje ac3??jesli zrobie konwersje to plik bedzie nadal tylko mkv? czy moze beda dwa pliki?? jak zrobic aby był dzwiek :( prosze o pomoc i wszystkich pozdrawiam:eek:
 

pldeczek1

New member
marioabc napisał:
witam wszystkich, jestem tu pierwszy raz z małym problemem w moim b651.Staram sie znalesc temat który mnie interesuje ale przychodzi mi to z trudem, mianowicie:telewizorek mam juz od ponad 1miesiaca i nie potrafie w pełni obejzec filmu w mkv.Obraz piekny natomiast wypisuje nieobsugiwany kode audio.Doczytałem sie tu ze trzeba uzyc konwertera ale nie wiem jakiego i na jaki plik to zamienic.Czy samsung b651 rzeczywiscie obsługuje ac3??jesli zrobie konwersje to plik bedzie nadal tylko mkv? czy moze beda dwa pliki?? jak zrobic aby był dzwiek :( prosze o pomoc i wszystkich pozdrawiam:eek:

Ja rowniez dołącze sie do pytania probowałem przerobic film z dts na Dolby Digital 5.1 Popcorn conwenterem i nic wyskakuje albo z nie moze odnalesc sciezki wideo albo ze plik nie jest plikiem MKV inne z kolei nie posiadaja opci 5.1 tylko stereo
Prosba do kogoś kto juz przerabiał filmy z dts na DD 5.1 bo ten format po optyku idzie do amplitunera aby jakąs instrukcje zapodac krok po kroku jaki program i co
Noi drugie pytanie jakim programem i jak przekonwertowac dzwiek w fimach zapisanych w formatach innych niz matroska np mp4???? na DD 5.1
 

ferguss

New member
sam650 napisał:
Jeśli zaś chodzi o Content Library (galeria, gotowanie itp.), to funkcja kopiowania z USB na TV oraz kasowania w TV jest dostępna w ostanim podmenu.
Witam
le40b651, firmware:2003.3
1. Nie moge nigdzie znalezc w Content Library funkcji kopiowania nowej zawartosci z nosnika USB do telewizora, badz kasowania...czy to moze byc wina softu 2003.3?
2. W TV jest oryginalnie tylko jedna gra. Czy udalo sie komus sciagnac ze strony Nurisam com darmowe inne gry, jezeli tak to prosze o upload.

pozdrawiam
 

Zimny.pm

New member
pldeczek1 napisał:
Ja rowniez dołącze sie do pytania probowałem przerobic film z dts na Dolby Digital 5.1 Popcorn conwenterem i nic wyskakuje albo z nie moze odnalesc sciezki wideo albo ze plik nie jest plikiem MKV inne z kolei nie posiadaja opci 5.1 tylko stereo
Prosba do kogoś kto juz przerabiał filmy z dts na DD 5.1 bo ten format po optyku idzie do amplitunera aby jakąs instrukcje zapodac krok po kroku jaki program i co
Noi drugie pytanie jakim programem i jak przekonwertowac dzwiek w fimach zapisanych w formatach innych niz matroska np mp4???? na DD 5.1


Opis programu Popcorn

www hdtv com pl/forum/showpost.php?p=396635&postcount=2028www
 
Do góry