Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

sam650

New member
mcold napisał:
Dziwna sprawa.

Mam jeszcze jeden pomysł. Czy ktoś z posiadaczy feralnych TV z zablokowanym zapisem pamięci wewnętrznej próbował wchodzić do menu serwisowego? Jeśli tak (albo nie - ale się nie boi wejść), to może warto sprawdzić czy tam nie ma odpowiedzi na ten problem. Na początek bym sprawdził opcję "Wiselink Write" (u mnie ustawiona na ON), a potem "Hotel mode", "Shop mode", "USB Demo ON(SEC)", "USB Demo OFF(SEC)", "Exhibition Mode" - u mnie na OFF. Nie mam dokładnego opisu co oznaczają poszczególne parametry, ale tak mi się wydaje, że mogą mieć coś wspólnego z problemem. W razie czego, to mogłaby być ostatnia deska ratunku po wyczerpaniu oficjalnej ścieżki z Samsungiem (tj. odmową przyjęcia do serwisu). ALE OSTROŻNIE Z TYM!
 

luchuma

New member
sam650 napisał:
Mam jeszcze jeden pomysł. Czy ktoś z posiadaczy feralnych TV z zablokowanym zapisem pamięci wewnętrznej próbował wchodzić do menu serwisowego? Jeśli tak (albo nie - ale się nie boi wejść), to może warto sprawdzić czy tam nie ma odpowiedzi na ten problem. Na początek bym sprawdził opcję "Wiselink Write" (u mnie ustawiona na ON), a potem "Hotel mode", "Shop mode", "USB Demo ON(SEC)", "USB Demo OFF(SEC)", "Exhibition Mode" - u mnie na OFF. Nie mam dokładnego opisu co oznaczają poszczególne parametry, ale tak mi się wydaje, że mogą mieć coś wspólnego z problemem. W razie czego, to mogłaby być ostatnia deska ratunku po wyczerpaniu oficjalnej ścieżki z Samsungiem (tj. odmową przyjęcia do serwisu). ALE OSTROŻNIE Z TYM!

kurde, u mnie nawet nie moge wejsc do trybu serwisowego :/
 

dragon79

Member
sam650 napisał:
Mam jeszcze jeden pomysł. Czy ktoś z posiadaczy feralnych TV z zablokowanym zapisem pamięci wewnętrznej próbował wchodzić do menu serwisowego?
Ja wchodziłem, ale trudno kombinować, jak się nie wie, co trzeba zmienić. Jeśli możesz, to zrób i zamieść tu zdjęcia tych stron konfiguracyjnych, żeby można było globalnie porównać ustawienia i zobaczyć czym się różnią.
Przy okazji sprawdzę te, o których już napisałeś.
 

diuval

New member
A ja mam prośbę związaną ze 100 hz. Od pewnego czasu po włączeniu dvd przez hdmi pokazuje mi że jest 1980x1020 50 hz i nie moge włączyc w żaden sposób 100 hz.
 

mcold

New member
diuval napisał:
A ja mam prośbę związaną ze 100 hz. Od pewnego czasu po włączeniu dvd przez hdmi pokazuje mi że jest 1980x1020 50 hz i nie moge włączyc w żaden sposób 100 hz.
1. Nie od pewnego tylko od początku
2. 100 Hz Motion to jest algorytm realizowany po stronie TV, sygnał jeśli nie jest z PC, ma zawsze 50Hz.
 

diuval

New member
mcold napisał:
1. Nie od pewnego tylko od początku
2. 100 Hz Motion to jest algorytm realizowany po stronie TV, sygnał jeśli nie jest z PC, ma zawsze 50Hz.


Dzięki.

Czyli całe to 100 hz jest nic niewarte skoro tylko jest do komputera. Ja nie korzystam z komputera przez telewizor, a chciałbym mieć 100 hz w dvd bo akurat oglądam bardzo często.
 

mcold

New member
diuval napisał:
Dzięki.

Czyli całe to 100 hz jest nic niewarte skoro tylko jest do komputera. Ja nie korzystam z komputera przez telewizor, a chciałbym mieć 100 hz w dvd bo akurat oglądam bardzo często.

Znów się nie zrozumieliśmy. 100 Hz Motion to algorytm który można włączyć w TV i który podbije dowolny sygnał wejściowy do 100 Hz (tak w dużym uproszczeniu). W efekcie obraz wydaje się być "czystszy", niektórzy to mówią o efekcie teatru telewizji.

W komputerze można ustawić większe odświeżanie niż 50Hz i dlatego sam sygnał wejściowy może mieć inną częstotliwość.


Dobra rada: przeczytaj manual zanim zaczniesz zadawać ....dziwne pytania.
 

kurczak80

New member
Ten nowy firmware z niemieckiej strony coś dużo więcej waży jak poprzedni. I do tego ma całkiem inną nazwę,chyba jednak poczekam aż pojawi się na stronie samsung.pl.
 

diuval

New member
mcold napisał:
Znów się nie zrozumieliśmy. 100 Hz Motion to algorytm który można włączyć w TV i który podbije dowolny sygnał wejściowy do 100 Hz (tak w dużym uproszczeniu). W efekcie obraz wydaje się być "czystszy", niektórzy to mówią o efekcie teatru telewizji.

W komputerze można ustawić większe odświeżanie niż 50Hz i dlatego sam sygnał wejściowy może mieć inną częstotliwość.


Dobra rada: przeczytaj manual zanim zaczniesz zadawać ....dziwne pytania.

mcold dzięki teraz juz rozumiem.
 

Rafalsz1

New member
triken napisał:
witam wszystkich uzytkownikow
mam tv lcd 37b651 juz ze 4 miesiace wszystko bylo ok
ostatnio jednak zaczyna sie znim cos dziwnego dziac
podczas ogladania ginie nagle obraz ekran staje sie czarny i nie swieca sie diody ktore normalnie widac podczas ogladania we wnetrzu tv .
jedynym ratunkiem jest wylaczenie i wlaczenie tv pilotem a w niektorych przypadkach i to nie pomaga i trzeba odlaczyc go z pradu.
Moze ktos spotkal juz sie z takim przypadkiem-moze to kwestia jakis ustawien a moze juz tv sie sypie .:shock:

Witam
Ja miałem podobnie tylko że przy uruchomieniu telewizora nie zawsze wskakiwało obraz (podświetlenie). Jedynie co pomagało to wyłączenie napięcia w trakcie działania tv. Działo się to zarówno na zimnym jak i ciepłym tv. Serwisant jak przyjechał zrobił to na miejscu, gdyż podejrzewał co się dzieje? Okazało się że wariuje duża dioda na płycie, która chyba jest od zasilania. Mimo swojej wielkości okazuje się że czasami wariuje. Zostało to wymienione na miejscu i od tego momentu wszystko gra.

Pozdrawiam
Rafał
 

ferguss

New member
sam650 napisał:
Mam jeszcze jeden pomysł. Czy ktoś z posiadaczy feralnych TV z zablokowanym zapisem pamięci wewnętrznej .....

Ostatnie info od Samsung'a:
Pytanie: Dlaczego w moim TV nie mam dostepu do opisanych funcji zapisu i usuwania (w content library-zarzadzanie tresciami)???
Odpowiedz: "Jest to problem oprogramowania, który został zgłoszony do Centrali. Mam nadzieje, że nowa wersja oprogramowania ten problem rozwiąże. Proszę czekać na nowy firmware."
...hmm i co Wy na to :(
 

marioabc

New member
grajen napisał:
jak wczytujesz plik mkv do convertera to tam na dole pojawia sie takie podsumowanie pliku: czesc video - kodek, rozdzielczosc, bitrate itd, czesc audio - kodek, czas, ilosc kanalow



Niestety nie potrafie załadować pliku mkv do tego programu(popcorn MKV audioConverter 1.79.1), nie ma jakiegos prostrzego programu??? nie wiem co mam wpisac w common directory a co w individual locat. pozniej mkv info itd. na dole wypisuje mi cos takiego D:\programy>"C:\film hd\'Transformers_Revenge_of_the_Fallen'[SUPB00000050].mkv" "C:\film hd\'Transformers_Revenge_of_the_Fallen'[SUP
B00000050].mkv" >C:\DOCUME~1\Mariusz\USTAWI~1\Temp\MKVINFO.OUT
i zawsze chce mi otworzyc to przez jakis program np.media player a ja tylko przeciez chce wcisnac RUN i zeby sie zmienila sciezka dzwiekowa...na ac3 zeby byl w TV dzwiek.Prosze o pomoc.Pozdr.
 

chemik80

New member
content library

Co do wgrywania do pamięci telewizora wszystko działa poprawnie można wgrywać i usuwać zawartości.
ale mam małe pytanko odnośnie internetu mam internet bezprzewodowy w sieci orange karte hspda jest możliwość podłączenia do tv przez kabelek bo nie daje już sam rady może ktoś ma i korzysta z tego i sie pochwali jak to zrobić.
 

adwolf

New member
Po zakupie tv 40b651 mogłem kasować i usuwać zawartość pamięci telewizora lecz od jakiegoś nie ma takiej mozliwości - brak opcji kopiuj usuń.
 

Pioro

New member
Witam, ja troche pisze w innej kwesti, zauwazylem w swoim modelu b650 wieczorem iz matryca zdecydowania nie jest równomiernie podświetlona, widać to głównie na górnej i dolnej krawedzi ekranu tak mniej wiecej po srodku czy u was jest tak samo, czy cos z moim tv nie tak? oczywiscie to widac przy czarnym tle, przy normalnym ogladaniu tv ciezko to zauwazyc... Pozdrawiam
 

xax6

New member
samsung B550 przełaczony w menu serw. na B650

Witam, czy komuś pojawiło się po przełączeniu w menu serwisowym z modelu B550 na B650 coś w stylu reklamy serii 6 po lewej stronie ekranu? (pasek od góry do dołu z animowaną prezentacja matrycy, medii, eko itdd.) nie sposób tego wyłączyć, wszystko wraca do normy po przełączeniu na prawidłowe B550, czy to jest jakies zabezpieczenie przed zmianą w menu serw. na B650? Dzieki za odpowiedź i pozdrawiam.
 

mcold

New member
xax6 napisał:
Witam, czy komuś pojawiło się po przełączeniu w menu serwisowym z modelu B550 na B650 coś w stylu reklamy serii 6 po lewej stronie ekranu? (pasek od góry do dołu z animowaną prezentacja matrycy, medii, eko itdd.) nie sposób tego wyłączyć, wszystko wraca do normy po przełączeniu na prawidłowe B550, czy to jest jakies zabezpieczenie przed zmianą w menu serw. na B650? Dzieki za odpowiedź i pozdrawiam.

Kolego, Ty się ciesz że tylko taka reakcja TV Cię spotkała. Grzebanie w menu serwisowym bez dokładnego zrozumienia co oznacza dana opcja b. często kończy się totalnym uwaleniem TV i wtedy tylko serwis (bynajmniej nie w ramach gwarancji). Na kilku zachodnich forach jest informacja, że opis menu serwisowego został usunięty na wyraźną prośbę Samsunga, bo ludzie masowo sobie telewizory w ten sposób załatwiali. Bez wyraźnej potrzeby lepiej tam nie grzebać (zwłaszcza że każde wejście resetuje ustawienia).
 

pablo363

New member
Dts Na Ac3

Niestety nie potrafie załadować pliku mkv do tego programu(popcorn MKV audioConverter 1.79.1), nie ma jakiegos prostrzego programu??? nie wiem co mam wpisac w common directory a co w individual locat. pozniej mkv info itd. na dole wypisuje mi cos takiego D:\programy>"C:\film hd\'Transformers_Revenge_of_the_Fallen'[SUPB00000050].mkv" "C:\film hd\'Transformers_Revenge_of_the_Fallen'[SUP
B00000050].mkv" >C:\DOCUME~1\Mariusz\USTAWI~1\Temp\MKVINFO.OUT
i zawsze chce mi otworzyc to przez jakis program np.media player a ja tylko przeciez chce wcisnac RUN i zeby sie zmienila sciezka dzwiekowa...na ac3 zeby byl w TV dzwiek.Prosze o pomoc.Pozdr.

Widzę, że sporo osób ma problem z konwersją dźwięku z dts na ac3,, dlatego przedstawię wam mój sposób, może nie jest idealny ale skuteczny.

Potrzebujemy następujących programów:
mkvtoolnix
rapidshare*com/files/290189339/mkvtoolnix-unicode-2.1.0-setup.exe
avi synth
rapidshare*com/files/290187951/AviSynth_255.exe
dts2ac3
rapidshare*com/files/290188663/dts2ac3.rar
MKVExtractGUI
rapidshare*com/files/290191718/MKVExtractGUI-1.6.4.1.rar

(zamiast * wpiszcie .)

Po pierwsze instalujemy podane wyżej programy (dts2ac3 wystarczy wypakować na pulpit a zawartość MKVExtractGUI wypakowywujemy do folderu z mkvtoolnix). Dalej otwieramy program MKVExtractGUI metodą przeciągnij i upuść wrzucamy film, który chcemy przerobić, w output miejsce zapisu wypakowywanego pliku, w polu conect zaznaczamy plik DTS i klikamy extract. Po paru minutach otrzymujemy plik ze ścieżką dźwiękową.

Kolejnym krokiem jest zmiana nazwy otrzymanego pliku z nazwa_pliku.dts na input.dts. Plik ten przenosimy do folderu z programem dts2ac3 i klikamy DTS2AC3 po chwili mamy plik w formacie ac3 o nazwie output. teraz już tylko odpalamy program mkvmerge GUI (mkvtoolnix) metodą przeciągnij i upuść wrzucamy plik z filmem i plik ac3, który otrzymaliśmy po konwersji i jeśli chcemy mieć obie ścieżki dźwiękowe to, żeby nasz samsung widział tą z ac3 przesuwamy ją przyciskiem up przed DTS podajemy track name (np. AC3), wybieramy język, cues ustawiamy na defaul a defaul track flag na yes. teraz podświetlamy plik DTS i ustawiamy wszystko tak samo za wyjątkiem defaul track flag, które ustawiamy na defaul. Natomiast jeśli chcemy tylko dźwięk w ac3 po prostu odchaczmy plik DTS. W outpout podajemy ścieżkę zapisu naszego filmu, klikamy start muxing i otrzymujjemy film działający pod samsungiem.

Jak wspomniałem program nie jest idealny, bo jeśli film trwa ponad 2h to DTS2AC3 nie działa. Dlatego najpierw programem mkvmerge GUI (zakładka global->enable splitinng)musimy podzielić film na np. 2 pliki żeby czas każdego był poniżej 2h potem robimy z każdym plikem to samo co wyżej i na końcu mkvmerge GUI dwa osobne pliki filmowe z dźwiękiem w ac3 scalamy w jeden plik.


Mam nadzieje ,że komuś ten młay poradnik pomoże. Starałem się wytłumaczyć to jak najlepiej i sory za błędy ortograficzne i interpunkcyjne ale polski bądź co bądź to trudny język:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry