Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

maxwm

New member
A ja mam male pytanie... Zmieniam ustawienia w b650 na odpowiadajace mi, ale... po wylaczeniu i wlaczeniu telewizora nie zapamietuje ustawien :/ Co mam zrobic?
 

andy_28

New member
maxwm napisał:
A ja mam male pytanie... Zmieniam ustawienia w b650 na odpowiadajace mi, ale... po wylaczeniu i wlaczeniu telewizora nie zapamietuje ustawien :/ Co mam zrobic?

prawdopodobnie masz w tv ustawiony tryb sklepowy, a nie normalny, w trybie sklepowym tv nie zapamietuje zadnych zmian
 

maxwm

New member
a jak moge to sprawdzic..? Bo masz racje, prawdopodobnie tak jest... telewizor wczoraj kupilem .. 46B650 wszystko super, pieknie... podtuningowalem obraz... a tu taki zonk :/
 
Ostatnia edycja:

leszcz-yk

New member
mcold napisał:
... telnet ... moduł CIFS ....

@_@ co nieco się ruszyło ^^ 2.6.18 etch pewnie ;)

Alleluja, koniec tej lagozy z nie-route'owalnym DLNA, nfs albo samba w końcu :D

Mam pytanie czy próbowaliście odpalić demona SSH?... myśleliście nad "użytecznymi, nowymi funkcjami"?
 

emeth

New member
sam650 napisał:
Może odświeżanie masz ustawione zbyt wysoko. Zacznij od 60Hz. Albo podłącz wpierw do innego monitora i zobacz czy to wyjście w laptopie w ogóle działa.

Mam ustawione na 60Hz (tylko to jedno jest dostepne). Wyjscie na laptopie dziala bez problemu (testowane na rzutniku).
 

marioabc

New member
nieobsługiwany kodek audio,wideo trudne to....ehh

Witam,Dzieki za podanie stronki z popcorn, z tym ze jak wciskam run nic nie robi ( co powinienem wpisac w common directory ??)nie wiem co zle robie.nadal plik powinien miec rozszerzenie mkv po konwersji jak zobaczyc czy juz jest w ac3??
inna sprawa co jesli wypisuje mi nieobsługiwany kodek wideo?? dzieki z gory pozdro
 

sonic01

New member
marioabc napisał:
Witam,Dzieki za podanie stronki z popcorn, z tym ze jak wciskam run nic nie robi ( co powinienem wpisac w common directory ??)nie wiem co zle robie.nadal plik powinien miec rozszerzenie mkv po konwersji jak zobaczyc czy juz jest w ac3??
inna sprawa co jesli wypisuje mi nieobsługiwany kodek wideo?? dzieki z gory pozdro
Czytałem poradnik o którym była mowa parę postów wyżej i tu problem bo po odpaleniu programu Popcorn MKV Audio Converter wersja 1.79.0 chcąc za poradą aby program pobrał automatycznie biblioteki klikam na "Options" ale na "download external utilities" już kliknąć nie mogę bo jest nieaktywne, resztę ustawień porobiłem w/g opisu ale bez bibliotek klawisz RUN też jest nieaktywny. Ma ktoś pomysł dlaczego opcja "download external utilities" jest u mnie nieaktywna ? Mam kilka filmów mkv z dźwiękiem dts a chcę je przerobić żeby dźwięk był ac3 ale video nadal mkv i już mi ręce opadają. Pomoże ktoś ?
 

dragon79

Member
Content Library

Miałem problem z uruchomieniem Content Library Flash z USB (Pendrive) na moim LE40B650. Okazało się, że materiały, które są umieszczone na stronie polskiej Samsunga, do której byłem przekierowywany, są przeznaczone dla serii A i nie działają z serią B. Działające z serią B materiały można ściągnąć z tych stron Samsung Media 2.0:
samsung.com/pl/consumer/learningresources/medi2.0/library_download.html
samsung.com/ca/consumer/learningresources/medi2.0/library_download.html
samsung.com/uk/consumer/learningresources/media2.0/library_download.html
(nie mogę podać gotowych linków, bo nie napisałem 5 postów...)

Ściągnięty z tej strony plik, np. CHI_SON_B1_US.zip rozpakowałem do katalogu CHI_SON_B1_US na Pendrive i zadziałało!

Do wyboru jest między innymi aż 7 różnych galerii obrazów - polecam!
 

sam650

New member
emeth napisał:
Mam ustawione na 60Hz (tylko to jedno jest dostepne). Wyjscie na laptopie dziala bez problemu (testowane na rzutniku).

No to ja nie wiem. U mnie VGA działa bez problemu. I to w różnych trybach. Może TV jest uszkodzony? Trudno orzec bez obejrzenia z bliska. Pozostaje serwis, albo wypowiedź kogoś, kto wie co może być przyczyną, skoro parametry obrazu leżą w zakresie obsługiwanym przez TV.
 

drajwer_krupek

New member
Ja mam krótkie pytanie, nie będę wertował 280 stron żeby znaleźć odpowiedź "tak" lub "nie"...

Czy model B650 różni się czymś od B652 w kontekście INPUT LAG który mam nawet w TRYBIE GRY? (wyraźnie, na oko 30-40ms)??
Czy to jest taka sama konstrukcja??

Proszę o odpowiedź i wyrozumiałość że "wcinam się" z takim banalnym pytaniem
, pzdr
 

sam650

New member
ferguss napisał:
Witam
le40b651, firmware:2003.3
1. Nie moge nigdzie znalezc w Content Library funkcji kopiowania nowej zawartosci z nosnika USB do telewizora, badz kasowania...czy to moze byc wina softu 2003.3?
2. W TV jest oryginalnie tylko jedna gra. Czy udalo sie komus sciagnac ze strony Nurisam com darmowe inne gry, jezeli tak to prosze o upload.

pozdrawiam

1. Ja mam nieco inny model (650) i firmware także inne ale podejrzewam, że powinno być to samo, chyba, że kolega ma inne oznaczenia za 651 (u mnie jest T2WXX). Radzę sprawdzić czy firmware jest aktualne.

Funkcja kopiowania i usuwania jest w tym miejscu:

clmojetresci.jpg


2. Mi się nie udało, ale za to po podłączeniu telnetem do TV można tę grę wydobyć na zewnątrz. Ja sobie ją wyciągnąłem i dzięki temu mogłem ją stamtąd skasować.

Ponieważ temat Content Library został ostatnio wznowiony, pozwolę sobie przypomnieć o koreańskim "Czerwonym Kapturku", hehe:
http://www.pavv.co.kr/library_tv/Co...goryNum=0&contents_year=year2009&SMSESSION=NO
 

mcold

New member
Content Library - studium przypadku LE46B650

dragon79 napisał:
Miałem problem z uruchomieniem Content Library Flash z USB (Pendrive) na moim LE40B650.
[...]
Ściągnięty z tej strony plik, np. CHI_SON_B1_US.zip rozpakowałem do katalogu CHI_SON_B1_US na Pendrive i zadziałało!

Do wyboru jest między innymi aż 7 różnych galerii obrazów - polecam!

Na moim LE46B650 suma summarum działa, ale trochę inaczej. Poniżej mały tutorial dla tych którym TV nie widzi w ramach Content Library podkatalogów na USB:
1. jeśli na głównej ścieżce nie ma pliku clmeta.dat to TV nie widzi zawartości
2. z poziomu USB widzi tylko tą zawartość z której plik j/w jest wgrany na główną ścieżkę USB
3. jeśli na USB dogramy w katalogach pozostałe zawartości, to TV wprawdzie będzie udawać że ich nie widzi, ale po skopiowaniu tej jednej zawartości którą widzi nagle się okaże że pozostałe też zostały skopiowane.

Przykład
Bez katalogu (na ścieżkę główną USB) wypakowujemy zawartość np.GAL_AT2_B2_US.
Do tego dogrywamy (już jako podkatalog) GAL_AT3_B2_US.

W efekcie wchodząc do Zarządzania treścią w opcji USB w dziale Galerie widoczna będzie tylko Art2. Kopiujemy ją do TV i po wejści do Moje Treści zobaczymy że skopiowana została zarówno Art2 jak i Art3 i obie są dostępne z poziomu TV.
 

piceer

New member
mam jedno pytanko, odtwarzam sobie film z usb przez media playera i nie moge wlaczyc napisow, wyswietla ze napisy niedostepne, nie wiem czy ja czegos nie potrafie wlaczyc czy po prostu tv ich nie widzi, proszę o szybką odpowiedz !!
 

grajen

New member
marioabc napisał:
Witam,Dzieki za podanie stronki z popcorn, z tym ze jak wciskam run nic nie robi ( co powinienem wpisac w common directory ??)nie wiem co zle robie.nadal plik powinien miec rozszerzenie mkv po konwersji jak zobaczyc czy juz jest w ac3??
inna sprawa co jesli wypisuje mi nieobsługiwany kodek wideo?? dzieki z gory pozdro
jak wczytujesz plik mkv do convertera to tam na dole pojawia sie takie podsumowanie pliku: czesc video - kodek, rozdzielczosc, bitrate itd, czesc audio - kodek, czas, ilosc kanalow
 

dragon79

Member
mcold napisał:
W efekcie wchodząc do Zarządzania treścią w opcji USB w dziale Galerie widoczna będzie tylko Art2. Kopiujemy ją do TV i po wejści do Moje Treści zobaczymy że skopiowana została zarówno Art2 jak i Art3 i obie są dostępne z poziomu TV.
Mam firmware 2004.1 i nie mam opcji kopiowania / usuwania w Content Library... Jakie macie wersje oprogramowania?
 

mcold

New member
dragon79 napisał:
Mam firmware 2004.1 i nie mam opcji kopiowania / usuwania w Content Library... Jakie macie wersje oprogramowania?
2004.1. Opcja kopiowania/usuwania pojawia się dopiero po zaznaczeniu (żółtym) danej pozycji i wciśnięciu klawisza OK (Enter,w każdym razie tego środkowego na pilocie).
 

dragon79

Member
U mnie nie ma możliwości zaznaczenia / wyboru, a żółty przycisk nie powoduje żadnej zmiany. Nie mam po lewej stronie ikonki pola, w którym pojawia się ptaszek "zaznaczony", tak jak to widać na zdjęciu kilka postów wyżej...
 

Xristof

New member
H264 AC3 brak dzwieku

Mam kamere Canon hf200. Filmy są w formacie h264. Dzwięk Dolby AC3 48000Hz 2ch (tak pokazuje GDSMux). Po zamianie rozszerzenia pliku na postać przyjmowana przez b650 obraz jest super, lecz brak dźwięku. Jak przeglądałem ten wątek to własnie filmy należy konwertować do AC3 aby był dźwięk na telewizorze. Może jest wiele formatów AC3 lub program mi źle pokazuje rodzaj audio, lub czegoś nie doczytałem na forum. Proszę zatem o podpowiedź co mam źle.
 
Do góry