Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

ideJ

New member
asd1 napisał:
MCold, jest szansa, że zrobisz FW z pass thru dla nierozpoznawalnego audio ( DTS) po optyku??
Wątpię by było to możliwe. Na pewno nie będzie proste. Linux (cała warstwa odpowiedzialna m.in. za to, że można się zatelnetować, podmontować dyski po NFS itp itd) działa na znacznie niższym poziomie. Resztę obsługuje zaszyty w firmwarze programik exeDSP. Jak popatrzysz na AVS Forum to znajdziesz między innymi listę modułów załadowanych przez jądro. Nie ma tam nic związanego z obrazem bądź dźwiękiem (za to jest obsługa np USB). Pewnym śladem jest sammydrv ale to jest binarny moduł kernela.
Chciałbym się mylić.
 

mr.hyde

New member
boss131 napisał:
Ja mam 2 pytania z trochę innej beczki.

1. Czy komuś działa EPG (przewodnik po kanałach) dla kanałów nadawanych cyfrowo z telewizji naziemnej oczywiście? Pytam ponieważ kiedyś mi działał a teraz (co najmniej miesiąc) jest tylko brak informacji.
Epg było nadawane w ramach testów przez emitel, testy się skończyły i wyłączono epg. Ale dzisiaj oficjalnie rusza naziemna tv cyfrowa więc jeśli mieszkasz w jednym z tych 4 miast, to jest szansa że wkrótce epg wróci, bo to już ma być emisja docelowa a nie testy, więc wszystko powinno już zacząć działać.
 

boss131

New member
Dzięki za odpowiedź mr.hyde.

Jednak bardziej mnie nurtuje problem drugiego pytania. Być może zaczęli nadawać wszystkie programy w jakimś dziwnym formacie (bo zniknął też Program 3 Polskiego Radia), że TV nie radzi sobie ze zmianą rozmiaru. Czy to możliwe?

Jeśli ktoś może to proszę o sprawdzenie czy na naziemnych kanałach cyfrowych działa mu opcja Auto Szeroko w ustawieniach rozmiaru ekranu?

Bo u mnie telewizor sam nie dopasowuje rozmiaru ekranu na naziemnej tv cyfrowej.
Wszystko jest OK jeśli chodzi o kanały Analogowe i Cyfrowy Polsat przez SCRAT.
 

mr.hyde

New member
U mnie funkcja auto szerok. działa ale ja odobieram naziemne cyfrowe kanały z suchej góry w mpeg-2. Badz cierpliwy może coś kręcą w ciegu kilku najbliższych dni maja zmieniać kanały ( na których nadaje dvb-t) na docelowe, powinno się pojawić epg i mozliwe są inne zmiany. Może wtedy wszystko zacznie działać poprawnie.
 

sonic01

New member
Mój TV to Samsung LCD LE 46 B 650.
Połączyłem kompa z TV kablem po LAN-ie i mam problem z dostępem do plików na kompie natomiast połączenie się z youtube przebiegło bez problemu, TV pobrał również inne vidgety jak wiadomości, pogoda. Połączenie z kompem za pomocą kabla, konfiguracja sieci w TV była na AUTO i test sieci przebiegł pomyślnie. Co może być powodem że TV z kompem się nie widzą , program serwer PC Share Manager uruchomiony i dobrze skonfigurowany (według tutka). Bardzo zależy mi na dostępie w TV do plików z kompa. Proszę o pomoc bo ślęczę już trzeci dzień na forum aż w końcu się zarejestrowałem żeby móc napisać posta bo sam nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu.
PS.
Mam jeszcze pytanie co do serwisu youtube. Serwis działa ale jak chcę wyszukać filmiki które sam (z kompa) wgrałem na serwis to youtube w TV mi ich nie wyszukuje. W TV stworzyłem konto i jestem pomyślnie zalogowany a swoich filmików zarówno ustawionych jako prywatne jak i publiczne zobaczyć nie mogę. Inne filmiki wyszukiwarka znajduje. Ktoś wie dlaczego tak się dzieje ? Może w Samsungu dopiero się to jakoś zaktualizuje i moje filmy będą widoczne po jakimś czasie ?
Czy jakaś dobra dusza pomoże bo jestem u kresu sił ?:blagam:
 

swojak1

New member
sonic01 napisał:
Mój TV to Samsung LCD LE 46 B 650.
Połączyłem kompa z TV kablem po LAN-ie i mam problem z dostępem do plików na kompie natomiast połączenie się z youtube przebiegło bez problemu, TV pobrał również inne vidgety jak wiadomości, pogoda. Połączenie z kompem za pomocą kabla, konfiguracja sieci w TV była na AUTO i test sieci przebiegł pomyślnie. Co może być powodem że TV z kompem się nie widzą , program serwer PC Share Manager uruchomiony i dobrze skonfigurowany (według tutka). Bardzo zależy mi na dostępie w TV do plików z kompa. Proszę o pomoc bo ślęczę już trzeci dzień na forum aż w końcu się zarejestrowałem żeby móc napisać posta bo sam nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu.

Ja mam ustawione tak komp. Połączenia sieciowe – Protokół internetowy – Użyj następującego adresu IP.
Adres IP: 169 . 254 . 0 . 1
Maska podsieci: 255 . 255 . 0 . 0
Brama domyślna: . . .


Ustawienia TV
Menu – Ustawienia – konfiguracja sieci – Konfiguracja IP: Ręczny
Adres IP: 169 . 254 . 0 . 2
Maska podsieci: 255 . 255 . 0 . 0
Brama: 169 . 254 . 0 . 1
Serwer DNS 169 . 254 . 0 . 1

i działa.
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

WinCon

New member
sonic01 napisał:
Mój TV to Samsung LCD LE 46 B 650.
Połączyłem kompa z TV kablem po LAN-ie i mam problem z dostępem do plików na kompie natomiast połączenie się z youtube przebiegło bez problemu, TV pobrał również inne vidgety jak wiadomości, pogoda. Połączenie z kompem za pomocą kabla, konfiguracja sieci w TV była na AUTO i test sieci przebiegł pomyślnie. Co może być powodem że TV z kompem się nie widzą , program serwer PC Share Manager uruchomiony i dobrze skonfigurowany (według tutka). Bardzo zależy mi na dostępie w TV do plików z kompa. Proszę o pomoc bo ślęczę już trzeci dzień na forum aż w końcu się zarejestrowałem żeby móc napisać posta bo sam nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu.
PS.
Mam jeszcze pytanie co do serwisu youtube. Serwis działa ale jak chcę wyszukać filmiki które sam (z kompa) wgrałem na serwis to youtube w TV mi ich nie wyszukuje. W TV stworzyłem konto i jestem pomyślnie zalogowany a swoich filmików zarówno ustawionych jako prywatne jak i publiczne zobaczyć nie mogę. Inne filmiki wyszukiwarka znajduje. Ktoś wie dlaczego tak się dzieje ? Może w Samsungu dopiero się to jakoś zaktualizuje i moje filmy będą widoczne po jakimś czasie ?
Czy jakaś dobra dusza pomoże bo jestem u kresu sił ?:blagam:

Czy na pewno wykonałeś krok w PC Share Manager
Udostępnij/Ustaw stan zabezpieczenia dla urządzenia/Potwierdź ?
U mnie sieć lokalna załapała dopiero po paru godzinach od włączenia TV, też już się miałem poddać. Ale internet zadziałał od razu. No prawie, bo You Tube, mimo pokazywania tytułów, nie chciało wyświetlać filmów.
A ten adres IP w poście powyżej, to coś pomylony jest chyba, bo wygląda raczej na kawałek adresu DNS. Jak masz sieć lokalną i skrosowany kabel to stosuje się zwykle IP 192,168,x,x. Zresztą zależy, co w kompie masz ustawione. No ale skoro net chodzi, to pewnie masz dobrze. Mi długo nie przechodziło ostatniego punktu w teście sieci. Mieszałem trochę adresami DNS i w końcu załapało, ale to może być zbieg okoliczności. W postach wcześniej widziałem opinie, że to głównie kwestia długiego czekania i w końcu łapie co trzeba.

Swoich filmów na YouTube też nie widzę i muszę używać wyszukiwarki, mało tego pokazują się dopiero po wpisaniu pełnego nicka (wcześniej jest komunikat, że nic nie znaleziono). W ulubionych mam tylko najstarsze, najświeższy widoczny, jest dodany ponad 1,5 roku temu. To pewnie urok widżeta. Ale może za jakiś czas się zaktualizuje wszystko.

Edit:
Sorry, ale chyba jednak ta konfiguracja IP w poście powyżej jest OK.
 
Ostatnia edycja:

nobange

New member
Ponawiam pytanie do posiadaczy B650, dotyczące podłączania dysków przez USB. Prosiłbym, aby podawać dokładne nazwy dysków, które ten TV Wam rozpoznaje. Bez dużego dysku nie mam szans obejrzeć filmu mkv w 1080i, bo zajmuje więcej niż mogę wgrać na pendriva. Chciałbym kupić jakiś dysk zewnętrzny, ale nie każdy sklep przyjmie zwrot, "bo TV go nie rozpoznaje". A chyba nie ma szans, że dysk PATA 3,5" w obudowie będzie działać (mi nie działa).
 

sonic01

New member
do swojak1
dzięki za info, będę to próbował ustawić i dam potem znać jak poszło

do WinCon
co do cyt. "Czy na pewno wykonałeś krok w PC Share Manager
Udostępnij/Ustaw stan zabezpieczenia dla urządzenia/Potwierdź ?"
tak zrobiłem to

co masz na myśli pisząc cyt. "Swoich filmów na YouTube też nie widzę i muszę używać wyszukiwarki, mało tego pokazują się dopiero po wpisaniu pełnego nicka"
gdzie piszesz tego pełnego nicka ? Ja w ustawieniach w TV w vidgetach utworzyłem konto o nicku i haśle takich samych jak faktycznie mam konto na youtube i zanim wchodzę w vidgetach na youtube to naciskam na pilocie TV czerony guzik i zostaję pomyślnie zalogowany a potem jak wyszukuję filmy to już nie trzeba nigdzie nicka pisać.

mam jeszcze jedno pytanie :
w kompie mam kartę grafiki GeForce 7300 z wyjściem dsub i dvi ,
czy kabel
KABEL fullHD GOLD DVI-HDMI ver 1,3B MAKSYMALNA ROZDZIELCZOŚĆ 2560x1600p DVI-D (Dual link) 24+1 pinów kabel długość 10m z filtrami i pozłacanymi końcówkami
jaki jest na tej aukcji wuwuwu.allegro.pl/item746773663_profesjonalny_kabel_dvi_hdmi_10m_fullhd_d10.html
będzie działał z moim kompem i telewizorem,
nie znam sie na tym a co do hdcp to karta pewnie nie ma ale nie wiem nawet czy musi mieć aby obraz z kompa wyświetlić tym kablem na moim TV
 

boss131

New member
nobange napisał:
Ponawiam pytanie do posiadaczy B650, dotyczące podłączania dysków przez USB. Prosiłbym, aby podawać dokładne nazwy dysków, które ten TV Wam rozpoznaje. Bez dużego dysku nie mam szans obejrzeć filmu mkv w 1080i, bo zajmuje więcej niż mogę wgrać na pendriva. Chciałbym kupić jakiś dysk zewnętrzny, ale nie każdy sklep przyjmie zwrot, "bo TV go nie rozpoznaje". A chyba nie ma szans, że dysk PATA 3,5" w obudowie będzie działać (mi nie działa).
Ja mam dysk 3,5" 400GB Western Digital WD4000 PATA podłączony przez USB do laptopa za pomocą mostka Techtop Y-103 OTB. Wszystko chodzi wyśmienicie po WIFI (router podłączony do TV za pomocą kabla LAN) nawet filmy ok 10GB 1080p chodzą z napisami. A jeśli chodzi o podłączenie do telewizora LE37B651 działa bez zarzutu. Wszystkie 4 partycje sformatowane na NTFS działają bez problemu. Partycję wybierasz czerwonym przyciskiem tak jakbyś miał np. podłączone 4 Pendrive'y.
 

sonic01

New member
WinCon napisał:
Hmm, wpisuję swojego pełnego nicka w wyszukiwarce i widzę własne filmy.
Dzięki za info, faktycznie działa ale widzę tylko filmy wgrane przedwczoraj a wczorajszych jeszcze nie.
A orientujesz się coś w tej kwestii kabla o którym pisałem ?

Do "nobange"
U mnie na tym TV (B650) bez problemu działa dysk Maxtor Diamond Max Plus 9 80 giga ATA 133 oraz drugi WD Cawiar WD 2000 KS 200 giga SATA. Podłączam je do TV i do kompa za pomocą takiej przejściówki adaptera z ATA/SATA na USB , przejściówka ma dodatkowo zasilacz i kabelki aby zasilić dysk i wszystko hula. Mam jeszcze coś takiego jak HDD Player z dyskiem 500 giga (w/g tego co od niego kupiłem dysk Samsung lub Seagate) podzielony na trzy równe partycje i jak go podłącze pod USB telewizora to ten widzi tylko pierwszą partycję - czemu nie wiem. Przypomniało mi się że miałem jeszcze stary dysk NIKIMI 40 giga ATA 133 który podarowałem koledze do jego kieszeni na HDD i u mnie i u niego (mamy obaj te same TV) też ten dysk bez problemu działał przez USB TV.
 

luchuma

New member
nobange napisał:
Ponawiam pytanie do posiadaczy B650, dotyczące podłączania dysków przez USB. Prosiłbym, aby podawać dokładne nazwy dysków, które ten TV Wam rozpoznaje. Bez dużego dysku nie mam szans obejrzeć filmu mkv w 1080i, bo zajmuje więcej niż mogę wgrać na pendriva. Chciałbym kupić jakiś dysk zewnętrzny, ale nie każdy sklep przyjmie zwrot, "bo TV go nie rozpoznaje". A chyba nie ma szans, że dysk PATA 3,5" w obudowie będzie działać (mi nie działa).


To moze napisz co to za obudowa jest i dysk dokladnie i czy podlaczasz do wejscia HDD w TV, czy masz najnowszy FW wgrany w TV, jakie partycje na tym dysku są (logiczne, podstawowe, rozszerzone, system plikow fat/ntfs, wielkosc), czy dysk jest ustawiony zworkami na master, jaki jest chipset w obudowie dysku, sprawdz na innym kablu USB
 

whiteman

Member
sonic01 napisał:
do swojak1

mam jeszcze jedno pytanie :
w kompie mam kartę grafiki GeForce 7300 z wyjściem dsub i dvi ,
czy kabel
KABEL fullHD GOLD DVI-HDMI ver 1,3B MAKSYMALNA ROZDZIELCZOŚĆ 2560x1600p DVI-D (Dual link) 24+1 pinów kabel długość 10m z filtrami i pozłacanymi końcówkami
jaki jest na tej aukcji wuwuwu.allegro.pl/item746773663_profesjonalny_kabel_dvi_hdmi_10m_fullhd_d10.html
będzie działał z moim kompem i telewizorem,
nie znam sie na tym a co do hdcp to karta pewnie nie ma ale nie wiem nawet czy musi mieć aby obraz z kompa wyświetlić tym kablem na moim TV
powinno chodzic bez problemu. Jedynie dzwieku nie bedziesz mial. Jezeli twoja karta daje mozliwosc podlaczenia kabelka SPDIF do niej to da sie wtedy rowniez transportowac dzwiek tym samym kablem. GF 8K maja juz taka mozliwosc.
 

sonic01

New member
whiteman napisał:
powinno chodzic bez problemu. Jedynie dzwieku nie bedziesz mial. Jezeli twoja karta daje mozliwosc podlaczenia kabelka SPDIF do niej to da sie wtedy rowniez transportowac dzwiek tym samym kablem. GF 8K maja juz taka mozliwosc.
W karcie mam tylko d-sub i dvi ale dźwięk puszczę chich-ami.
Dzięki za info
 

whiteman

Member
sonic01 napisał:
W karcie mam tylko d-sub i dvi ale dźwięk puszczę chich-ami.
Dzięki za info
SPDIF podlacza sie do karty graficznej wewnatrz obudowy. Drugi koniec wchodzi w odpowiednie wejscie na plycie glownej. Nie chodzilo tu o wyjscia w panelu tylnym obudowy ;]
 

sonic01

New member
whiteman napisał:
SPDIF podlacza sie do karty graficznej wewnatrz obudowy. Drugi koniec wchodzi w odpowiednie wejscie na plycie glownej. Nie chodzilo tu o wyjscia w panelu tylnym obudowy ;]
A jak to rozpoznać na karcie czy ma ten SPDIF i czy ewentualnie jest podłączony do płyty głównej ?
 

Redfrog

New member
Przeczytałem na stronie samsunga, że w modelach b650 są dostępne już serwisy gazeta.pl itp. Wcześniej ich nie było, czy wystarczy aktualizacja oprogramowania, żeby mieć do nich dostęp? Zamówiłem wczoraj ten TV ale pewnie będzie bez tych serwisów bo mieli trochę na magazynach i TV był wyprodukowanych trochę wcześniej, chciałbym wiedzieć czy będzie taka możliwość?
 

asd1

New member
Redfrog napisał:
Przeczytałem na stronie samsunga, że w modelach b650 są dostępne już serwisy gazeta.pl itp. Wcześniej ich nie było, czy wystarczy aktualizacja oprogramowania, żeby mieć do nich dostęp? Zamówiłem wczoraj ten TV ale pewnie będzie bez tych serwisów bo mieli trochę na magazynach i TV był wyprodukowanych trochę wcześniej, chciałbym wiedzieć czy będzie taka możliwość?


Będzie możliwość i aktualizacji FW i wgrywania Widgetów.
 
Do góry